AnasayfaOnline EğitimlerÜcretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları

Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları

Ücretsiz eğitimlere katılmak ve sertifika almak için bu eğitimleri inceleyin.

Teknoloji gün geçtikçe hızla ilerliyor ve bunu yakalamak bir hayli zor. Sağladığı faydaları da kaçırmamak gerekiyor ki, çağın gerisinde kalınmasın. Eğitim, herkesin faydalanması gereken bir ihtiyaçtır. Günümüzde birçok eğitim ücretli olmasının yanısıra ücretsiz online eğitimler de mevcuttur.

Bunlar, online eğitim şeklinde alabileceğiniz güncel ve faydalı konuları içermektedir. Eğitimlerden faydalanan kişiler için en önemli detay ücretsiz ve sertifikalı olmalarıdır. Böylece ihtiyacınız olan konularda eğitim alabilir ve özgeçmişinize sertifika ekleyebilirsiniz.

 • Birçok farklı alanda ücretsiz sertifika alın

 • Dünyanın en iyi eğitmenlerinden öğrenin

 • Güncel, faydalı konularda kurslara katılın

 • Kariyerinizi güçlendirmek için özgeçmişinize sertifika ekleyin

Online eğitimlere katılmak herkesin kabul ettiği bir konu ancak günümüzde eğitime bütçe ayırmak arka plana atılabiliyor. Enstitü olarak ücretsiz eğitime oldukça önem veriyoruz ve insanlar eğitim için bütçe ayırmak yerine ücretsiz sertifika programlarına katılma imkanı buluyor.

Ücretsiz online eğitimler faydalı olur mu?

Düzenli olarak eğitimlere katılan öğrencilerin, katılmayanlara kıyasla işlerinde daha etkin ve verimli oldukları herkes tarafından kabul edilmektedir. Ancak gerek bütçe gerek zaman ayrıma sorunu sebebiyle eğitimlere katılım zorlayıcı olabiliyor. Bazı öğrenciler pahalı kurslara katılmayı tercih ederken, bazıları ise ücretsiz eğitimlere katılmaktadır.

Peki ücretsiz eğitimler faydalı mı? Cevap hem evet hem de hayır. Ücretsiz eğitimler yeni kavramları öğrenme ve yeni fikirlere aşina olmanız açısından bütçe dostu bir seçenektir.

Ancak ücretsiz eğitimler sınırlıdır. Bu sebeple iş başvurularında geride kalmanıza sebep olabilir. Bu sebeple eğer kariyer yapmak istiyorsanız hem ücretli hem de ücretsiz online eğitimler ile özgeçmişinize sertifika eklemelisiniz.

İster yeni beceriler kazanmak ister kariyerinizde ilerlemek istiyor olun, çok sayıda ücretsiz çevrimiçi kurs ve sertifika programı mevcuttur. Kurs seçeneklerimize göz atın ve bugün başlayın!

Ücretsiz online eğitimlerin faydaları

 • Ücretsiz online eğitimler sayesinde istediğiniz kursa daha çabuk erişebiliyorsunuz. Hangi alanda bir eğitim almak isterseniz, hemen seçerek faydalanabiliyorsunuz.

 • Online ücretsiz eğitimler sayesinde sertifika alma imkanınız bulunmaktadır. Genç bir yaşta olsanız bile iş hayatına atıldığınız zaman aldığınız eğitim bir avantaj sağlamaktadır.

 • Daha önce hiçbir bilginizin olmadığı konularda sertifika programları ile birçok yeni bilgi edinebilirsiniz.

 • Ücretsiz online eğitimler, öğrenciye belirli alanlarda profesyonellik katmaktadır. Eğitmenlerin deneyimlerini aktarması ve çalışma hayatında yaşadıklarını sizlerle paylaşması önemli bir avantajdır. Bu kurslardan kendinize katabileceğiniz harika deneyimler var.

 • Ayrıca ücretsiz online eğitimler okul yıllarında derslere ek destek olabilmektedir. Özellikle üniversitede okuyan gençler için Enstitü de yer alan eğitimler faydalı olacaktır.

 • Eğitimler kişisel başarının önünü açabilmektedir. Kişisel gelişime önem verenler için başarı beklenenden daha erken gelebilmektedir. Bireylerin kendine olan güveni ve başarısı ön plana çıkmaktadır.

 • Ücretsiz online eğitimler sayesinde daha önce tanımadığınız kültürden insanlarla etkileşim halinde olabilirsiniz. Her eğitimin içinde yer alan forum ve sohbet gruplarıyla beraber birden fazla insan ile iletişim kurabilmeniz sağlanmaktadır. Bu da birçok kültürü tanıma fırsatı yaratır.

 • Online ücretsiz eğitimler sağlam bir altyapının temellerini oluşturur. Aldığınız eğitimlerle hem o an ki durumunuza hem de geleceğinize yatırım yaparsınız. Alanınızla ilgili alacağınız birden fazla eğitimle temelinizi sağlam yapmış olursunuz. Bu sayede iyi bir eğitim seviyesine gelebilirsiniz.

 • Ücretsiz eğitimler, teorik ve pratik olarak önemli faydalar sağlar. Sahip olduğunuz bilgilerle iş hayatında öne çıkabilirsiniz. Teorik alanda aldığınız eğitim sayesinde sorunları daha çabuk çözüme kavuşturabilirsiniz. Uygulama yaparak da eğitimde pratiklik kazanmış olursunuz.

Ücretsiz online eğitimler için süreç nasıl ilerliyor?

Ücretsiz online eğitimlerle kendi hızınızda öğrenebilir ve bütçenizi zorlamadan kariyerinizde ilerleyebilirsiniz.

Ücretsiz eğitimler de süreç normal bir kurs gibi işlemektedir. Herhangi bir sertifika programına katıldığınız gibi ücretsiz online eğitimlere kayıt olabilirsiniz. Evinizden ya da bulunduğunuz herhangi bir yerden eğitimleri takip edebilirsiniz. Eğitimleri izleyebilmeniz için siteye üye olmanız gerekmektedir.

Üye olduktan sonra eğitimler bölümünde ücretsiz eğitimlere bakabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek istediğiniz bölümleri buradan rahatlıkla seçebilirsiniz. Seçtiğiniz eğitime daha sonrasından kayıt olursunuz ve eğitim süreciniz başlar. Eğitim panelinden derslerle ilgili bilgileri takip edebilirisiniz. Uzaktan eğitime giriş yapmak için ders sayfanıza gidin ve süresiz olarak eğitim içeriklerine erişim sağlayın.

Ücretsiz online eğitimlere herkes katılabilir mi?

Evet, ücretsiz eğitime herkes katılabilir. Bazı insanlar zamanlarının olmadığını ya da "bilgisayar kullanmayı bilmediklerini" düşünseler de, ücretsiz online eğitimlerden yararlanmanın birçok avantajı vardır. İlk olarak, bu programların çoğu kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır ve kişinin kendi hızında tamamlanabilir.

İkinci olarak, online eğitimlere katılarak bireyler kendi evlerinin konforundan ayrılmak zorunda kalmadan yeni beceriler öğrenebilir veya eski bilgilerini tazeleyebilir. Son olarak, birçok online eğitim kendi hızında ilerler, bu da katılımcıların programlarının izin verdiği ölçüde sisteme girip çıkabilecekleri anlamına gelir. İster yeni bir beceri öğrenmek isterse de sadece pratik yapmak istiyor olun, ücretsiz online eğitimler bunun için uygun ve erişilebilir bir yol sunar.

Ücretsiz eğitimlerin verimsiz olduğu düşünülmemelidir. Aksine genel itibariyle herkese faydalı olabilecek konularda ücretsiz eğitime destek vardır. Bu sebeple ücretsiz eğitim imkanı kişi sayısı, itibar, yaş gibi başlıklar altında kısıtlanmaz. Eğitim ücretsiz başlığı altında kullanıma açılmışsa eğitimi alan kişinin bilgileri her ne olursa olsun bu fırsattan yararlanmak hakkıdır.

Ücretsiz sertifika programları hangileri?

Ücretsiz sertifika programları arasında her sektöre hitap eden eğitimler bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek her konuda bir kursumuz var. Kişisel gelişim kursları, yazlım geliştirme, iş dünyası ve dijital pazarlama gibi birbirinden farklı sertifika programları mevcut.

10’un üzerinde eğitim bulunan Enstitü de fazlaca çeşit bulunmaktadır. Üniversite eğitimlerini destekleyecek kurlarında bulunduğunu belirtelim. Hatta bazı bölümler örgün eğitim ihtiyacınızı karşılayacak niteliktedir.

Eğitim AdıÜcret
Stratejik İnsan Kaynakları YönetimiÜcretsiz
Görsel Mağazacılık EğitimiÜcretsiz
Düğün Fotoğrafçılığı EğitimiÜcretsiz
Doğum Fotoğrafçılığı EğitimiÜcretsiz

Bununla birlikte belirli dönemlerde ücretsiz sertifika programları sayısı artmaktadır. Örneğin yaz aylarında ücretsiz eğitimler daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı zamanda bazı eğitimlerin ikinci ve üçüncü seviyeleri de bulunmaktadır. Başlangıç seviyesinde aldığınız eğitim saha sonra ilerletebilirsiniz. Bir üst seviyeye geçerek eğitim daha iyi bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ücretsiz eğitimler için birde tamamlayıcı kurslar bulunmaktadır. Aynı sektör ya da alanda birbirine benzer kurslarda mevcuttur. Kendinize uygun gördüğünüz kursları tamamlayıcı olarak seçebilirsiniz. Hatta aynı hafta içinde iki kursa kayıt olarak iki eğitimi de tamamlayabilirsiniz.

Alacağınız eğitimlerin ders saatlerinin çakışmamasına özen gösterin. Ve eğitimlerin aynı alanda bulunmasına özen gösterin. Farklı bir seçenek de tamamlayıcı da uygulanabilir.

Bir eğitim işinizle ilgili olabilir. Diğer bir eğitimde sizinle ilgili kişisel gelişimi içeren bir eğitim seçilebilir. Hem kendinizi hem de işinizi bu şekilde geliştirebilirsiniz.

Ücretsiz sertifikalı eğitimler için daha sonra para ödememiz gerekiyor mu?

Ücretsiz eğitim için herhangi bir para ödemenize gerek yok. Eğitimin hemen başında ücretsiz olduğunu gösteren ibare mevcuttur. Bu ibareyi gördüğünüz zaman o eğitimin sizler için ücretsiz şekilde tanımlanmaktadır.

Ücretli eğitimlerde ise, kursun ücreti hemen başında yazmaktadır. Ücretsiz eğitimler için daha sonrasında herhangi bir para ödemesi yapmazsınız. Ancak kuşe kağıda basılı sertifika almak isteyenler eğitim sonrası para ödemeleri gerekir. Bu işlem için hafta sonu gerçekleşen sınavda başarılı olmalısınız.

Eğitimin sonunda yer alan sınavla birlikte sertifikayı almak isterseniz, ücret vermeniz gerekir. Fakat eğitim için herhangi bir ücret ödemesi yapmazsınız. Sertifika içinde ödemeyi daha sonrasından verebilirsiniz. Bu konuda Enstitü sizler için oldukça esnek davranmaktadır.

Ücretsiz eğitim konusunda bir önemli konu daha var. Eğitimlerin bazıları 500 ya da 1000 kişiye kadar ücretsiz yapılmaktadır. Almak istediğimiz eğitim iki haftada bir iyi şekilde takip edin. Eğitimler bittikten sonra kişi sayısı yenilenir.

Bu yüzden alacağınız eğitimin ücretsiz olup olmadığını kontrol edin. Yaşanılan yoğunluğa göre eğitimlerin bazıları sonradan ücretli şekilde güncellenebilir. Ancak ileri ki haftalarda da bu eğitimleri alabilirsiniz.

Ücretsiz online eğitimlerin içinde alacağınız dersler için kısacası para ödemenize gerek duyulmamaktadır. Bu ücretsiz derslerin bazıları videolu eğitim şeklinde yapılmaktadır. Daha önce kayıt edilmiş videolardan oluşan eğitim sistemi içinde yer alır.

Bazıları ise canlı olarak eğitim imkanı sunulmaktadır. Almak istediğiniz eğitimleri Enstitü üzerinden takip etmenizde fayda var. Arada bir gelerek eğitimlere bakabilir ve canlı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Hangi sistem size uygun ise o şekilde eğitim alabileceğinizi belirtelim.

Ücretsiz sertifika programları ile özgeçmişinizi güçlendirin

İş başvurusunda bulunurken diğer adaylardan öne çıkmanın tek yolu çok yönlü bir özgeçmişe sahip olmaktır. İş deneyimi ve eğitim geçmişine ek olarak, ilgili sertifika programlarını da eklemek, potansiyel işverenlere mesleki gelişim konusunda kendinizi adadığınızı gösterir. Birçok ücretsiz sertifika programları ile bu konuda size yardımcı oluyoruz.

Örneğin stratejik İK yönetimi gibi eğitimler kendinizi geliştirebileceğiniz önemli eğitimlerdendir. Bu sertifika programları için zaman ayırmanız gerekse de faydaları çok fazladır. Hayalinizdeki işe girme şansınızı artırmak istiyorsanız, bu programlara mutlaka katılın.

Sonuç olarak, günümüzde şartların kolaylaşması, çoğu rekabet alanlarında niteliklerin benzerliği yüzünden iş görüşmeleri gibi durumlarda kişilerin öne çıkacak başka bir özelliklere sahip olma özellikleri aranmaktadır. İnternete erişim kolaylığı sayesinde kişiler her türlü bilgiyi kendileri bulabilir ve eğitim almanın kolaylaşması ile de günümüzde birçok insan üniversitelerden mezun olabilmektedir.

Aynı üniversiteden, aynı bölümlerden mezun olmuş insanların başarı ve gelişim seviyelerin genel olarak eşit edildiği kabul ederek, bu durumların farkını ortaya alınan sertifika programları koyar. Özellikle yeni mezun olmuş kişilerin, çalışma tecrübeleri az olduğu için CV'lerini doldurmakta problemler yaşarlar. Yeni mezunların, alanlarında uzmanlaşmak için alınan çeşitli ve geçerli sertifikalar, onların iş hayatlarında büyük önem taşır.

İstanbul işletme enstitüsü olarak verdiğimiz sertifika veya e-sertifikalar kişilerin kendi gelişimlerini tamamladıklarına ve iş hayatına hazır olduklarına dair bir kanıt olarak görülebilir. Bu yüzden Sertifika Programları veya ücretsiz sertifika programları, her türlü eğitim almayı düşünenlerin, örnek olarak Blog Yazarı olmak isteyip; Blog yazarlığı eğitimi alanlar, kişisel gelişimleri ve kariyerleri için önemli ve gerekli denebilir.

Ücretsiz sertifika programları hakkında bilinmesi gerekenler

İnsan başarısının ve rekabetinin iyice arttığı şu günlerde herkesin belirli alanlarda kendini kanıtlama isteği vardır. Bilgiye erişimin kolaylaştığı zamanlar yüzünden, insanların tek bir alanda kendini kanıtlaması yeterli değildir. İnsanların farklı alanlarda eğitimlere yönelmeye başlaması, genel olarak sertifika programlarının sayesinde olmuştur.

Ücretsiz sertifika programları, bilgiye ve yeniliğe aç, yeniliğe açık insanlar için büyük bir şans olarak görülebilir. Zamanı kısıtlı olan ancak kendini mesleki alanlarda uzmanlaştırmak isteyenlere, sertifika programları yardımcı olmuştur. Sertifika programları, insanların sosyal becerilerini arttırmaya yönelik programlardır ve yaklaşık 2 hafta veya 2 yıl arası sürebilir. Bu sosyal becerileri kapsayan eğitimlerin başarıyla sonlanması kişilere ''sertifika'' denilen bir belgeyle tasdik edilir.

Devamını göster

Ücretsiz eğitimlerle ilgili sık sorulan sorular