AnasayfaBlogÜcretsiz Sertifika Programları ile Kariyerinize Yön Verin
Sertifika

Ücretsiz Sertifika Programları ile Kariyerinize Yön Verin

04 Şubat 2019
Ücretsiz Sertifika Programları ile Kariyerinize Yön Verin

Çocukken "Büyüyünce ne olacaksın?" diye sorulduğunda hep farklı cevaplar vermişizdir. Hiçbir zaman hayalimizde kurduğumuz meslekleri yapamayız. Ya eğitim alacak maddi durumumuz yoktur ya da yeterli derecede çalışma hayatına adapte olamamışızdır. Ancak günümüzde iş hayatına atılmak para kazanmak isteyen herkes bir şekilde bir yerlerde çalışıyor.

Üniversite okuyanlarda artış olsa bile okuyamayan vasıfsız çok eleman var ortada. Sadece üniversite bitirmiş olmak için hiç ilgi duymadıkları bölümleri okumakta veya mezun olunca kendi mesleklerini yapmamaktadır.

İş hayatına atılmak için nereden başlayacağını bilemeyenler için ücretsiz sertifika programları adeta biçilmiş bir kaftan. İstanbul İşletme Enstitüsü uzman kadrosu ile birlikte verdiği online eğitimler ile uzun zamandır popülerliğini koruyor. 

Sertifika Programlarının Önemi

İşe alımlarda niteliksiz kadrolar yerine o alanda uzmanlaşmış olunmasına bakıldığından dolayı, kişilerin aldıkları sertifikalar ile gerekli kadrolara yerleştirme yapılmakta. Böylece kişiler sertifikaların avantajlarından daha belirgin olarak faydalanıyor.

Sertifika neden önemli? Ücretsiz sertifika programları, iş arayanlara yeni nitelik kazandırması nedeniyle iş bulmada tercih edilen personel haline getirmekte ve herhangi bir işte çalışan kişilere de o alanda daha faydalı pozisyona gelmelerini sağlamakta. 

Beğenmediği zaman iş kolunu değiştirebilme şansı da sertifika sahiplerinin ulaşabildiği bir ayrıcalık. Ayrıca kişiler sertifika sahibi olmasının sağladığı psikolojik bir avantaja da sahip. Bu psikolojik avantajların başında ise, kişinin güven sahibi olması gelmekte.

Sertifika ile kazanılan ayrıcalıklar nelerdir? Ücretsiz sertifika programları diğer bir yandan, iş yaşantısına daha farklı ve daha geniş bakabilme yeteneğine sahip personel olunmasının önünü açmaktadır. Bu etki kişinin sürekli eğitim almasının donanımını gün geçtikçe artmasını sağlamaktadır.

Bu Programlar Hangi Eğitimleri Kapsıyor 

Ücretsiz sertifika programları bünyesindeki uzman eğitim kadrosu bu alanlarda inceleme yapmış, bilgi sahibi ve konusunda kendini kanıtlamış kişilerden oluşmaktadır. Derslerin içeriği ise, değişen durumlara ve ihtiyaçlara göre sürekli güncellenmekte ve devamlı artmaktadır.

Kişilere nitelik kazandıracak ücretsiz sertifika programları çok geniş bir kapsama sahip.

Kişisel gelişim eğitimleri, satış ve pazarlama eğitimleri, yabancı dil eğitimleri ve insan kaynakları eğitimleri sadece sunulan eğitim hizmetlerinden birkaçı.

İstanbul İşletme Enstitüsü kendi bünyesinde daha fazlasıyla online eğitimler veriyor.  İş hayatına yön veren ve bilinmesi neredeyse şart olan farklı eğitimlerde mevcut. Yazılım ve Bilişim Eğitimleri kapsamında alacağınız İleri Excel Eğitimi, SEO Eğitimi veya son yıllarda çok popüler olan Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi mutlaka sizlere çok fayda sağlayacak.

Sertifikalı Personel Çalıştırmak Önemli Mi?

Uzman personel çalıştıran firmalar iş dünyasında kurumsal olmaya çok büyük adım atmaktadırlar. Personelin uzman olunmasının kanıtı da almış olduğu sertifikalardır.  Ayrıca sertifikalı personel alanında tam bilgiye sahip olunması firmaların rekabet güçleri arttırmaktadır. Yapılan işlerin kanuni standartlar da yapılması firmaların da en fazla önem verdiği bir durumdur. Ücretsiz sertifika eğitimlerinde uzmanlar tarafından kişiye tecrübe yüklenmesi sayesinde firmalar çok büyük paralar harcamadan istedikleri tecrübeye sahip oluyorlar.

Bazı firmalar ise, ücretsiz sertifika programları sayesinde kısa zamanda personeline yeni beceriler kazandırabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Çok Popüler

Bilindiği gibi örgün eğitim sınıf ortamında verilmektedir. Ancak eğitimin paralı olması ve farklı bir yere gitmeyi gerektirmesi nedeni ile çok fazlar rağbet görmemektedir.  İstanbul İşletme Enstitüsü uzman kadrosu ile birlikte zaman, mekân ve ücret sorununu ortadan kaldıran ücretsiz eğitim programları düzenlemektedir.

Bu nedenle uzaktan eğitim alanların sayısı son yıllarda oldukça fazladır.  İnternet üzerinden verilen bu eğitimlere olan ilgi son derece yüksektir. Masraflar nedeni ile başka bir yere gidemeyen ve eğitim alamadığı için meslek sahibi olamayan kişilere ücretsiz sertifika programları çok büyük avantajlar sağlanmaktadır.  Türkiye’nin önde gelen kurumu İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen bu online eğitimleri uzmanlaşmış öğretim görevlileri vermekte.

Bu eğitim programı sayesinde not tutma kavramı yok olmuştur. Eğitim notları devamlı olarak sisteme yüklenir. Profesyonelce yürütülen bu yeni nesil eğitim sistemi sayesinde mevcut işinizi ilerletebilirsiniz. Ücretsiz ve online olarak verilen bu eğitimlerden kendi becerinize veya mesleğinize uygun olanı seçmeniz mümkün. 

Siz de güvenilir İstanbul İşletme Enstitüsü uzaktan eğitim ile ücretsiz sertifika programları sayesinde kariyerinize yön verebilirsiniz.

ücretsiz sertifika programları sertifikalar ücretsiz sertifika online eğitimler sertifikalı eğitim sertifikalı eğitim programları uzaktan eğitim kurslar
Korcan Evin
Korcan Evin
İçerik Editörü

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.