Kişisel Gelişim Eğitimleri

Eğitimler

Kişisel gelişim, ömür boyu devam eden bir süreçtir. Buradan yola çıkan istanbul işletme enstitüsü kendinizi sürekli olarak çeşitli alanlarda geliştirebilme imkanını elde edeceğiniz çeşitli eğitimleri sizlerle ücretsiz online eğitimler olarak paylaşmaktadır. Bu eğitimler arasında çok sayıda ilgi alanlarına hitap eden, çeşitli meslek alanlarında veya günlük yaşamda sizlere rehberlik edecek olan programları seçerek kendi geleceğinize doğru bir yatırım yapabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Kursları

Günümüzde iş yaşamında son derece rekabetçi bir ortam gelişti. Bu ortamda yapılacak hatalara kesinlikle yer olmadığı gibi öğrenilecek olan her bilgi de sizi çevrenizdeki kimselerden bir adım daha öteye taşıyacaktır. Öğrenmenin öneminin farkında olan istanbul işletme enstitüsü sunduğu eğitimlere isteyen herkesin ulaşabilmesini sağlayarak, tamamen ücretsiz ve uzaktan eğitim biçiminde programlara sahiptir. Bu programlara herkes katılabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey, üye olarak, programları incelemek ve dilediğiniz bir tanesine kayıt olmaktır. Eğitimlere internetin bulunduğu her yerden online olarak katılıp, programı tamamlamak mümkün.

Programın tamamlanmasının üzerine derslerde öğrendikleriniz hakkında bir sınava tabi tutularak, başarılı olmanız halinde İstanbul işletme enstitüsü tarafından sizlere sunulan sertifikayı almaya hak kazanacaksınız. Bu sertifika, üzerinde soğuk damga bulunduran ve onaylı bir belge olmakla beraber ücrete tabi olarak size sunulacaktır. Fakat bunun yerine programları tamamlayan herkese ücretsiz olarak verilen sertifika kodunu alarak, bu kodu dilediğiniz her yerde kullanma şansına da sahipsiniz. Sertifika kodu sitem tabanında kayıtlı olan ve CV'lerinize eklediğiniz halde işverenler tarafından, bu tabanda görüntülenme özelliğine sahip olan bir koddur. Hatta Linkedin gibi platformlardaki CV'lerinize bu sertifika kodunu ekleyebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nelerdir?

İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde verilen kişisel gelişim kursları insan kaynakları alanında çalışanların, şirket yöneticilerinin, işinde daha başarılı olmak isteyenlerin veya yeni bir çalışma alanı edinmek isteyenlerin fayda göreceği programları içermektedir. Örneğin, günümüzde oldukça fazla rağbet gören blog yazarlığı eğitimi alarak, kendinize eğlenceli bir çalışma alanı yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra zaman yönetimi hakkında bir eğitim alarak, gerek işinizde gerek okul yaşamınızda veya günlük hayatta zamanı daha doğru yönetebilir, bu sayede çalışmalarınızı kusursuz biçimde tamamlayıp, ailenize, arkadaşlarınıza da zaman ayırabilirsiniz. Sizlere tarafımızdan verilen eğitimler oldukça farklı seçeneklere sahiptir.

Eğer insan kaynakları konusunda çalışıyorsanız veya sahip olduğunuz bir iş yeriniz varsa, sizinle çalışacak doğru kimseleri seçebilmek için mülakat tekniklerini öğrenebileceğiniz bir eğitim programına katılabilirsiniz. Ya da daha başarılı bir yönetici olmak isterseniz bu konuda sunulan stratejik yönetim eğitimi tam size göre bir alternatif olacaktır. Çünkü bir işletmeyi yönetmek için lider vasıflarının, sahip olunan sermayenin, bilgi ve becerilerin yanı sıra kriz anlarında etkili strateji üretmek ve bu sayede hızlı, doğru kararlar almak gerekmektedir. İşte bu eğitimlerde bahsedilen tüm bu becerilere sahip olmak, size çok yakın. Tüm bu eğitim programları hakkında bilgi sahibi olmak ve eğitimlere kaydolmak için İstanbul İşletme Enstitüsü sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Günümüzde bilindiği üzere iş bulmak hayli zorlaştı. Üniversite sertifika programları sayesinde, eğitim alan gençlerin artmasıda sağlandı. Durum böyle olunca eskiden üniversite mezunu olmak, işe alınmak için önemli bir kriter iken, günümüzde üniversite eğitimi dışında alınan eğitimler de işe alınmada önemli bir etken haline geldi. Bu başlık altında size sunulan eğitimler, CV'lerinizde bir fark yaratmak için size fayda sağlayacaktır

Online Kişisel Gelişim Eğitimleri

Bilindiği üzere günümüz dünyasında zaman çok önemli bir kavramdır. Herkesin oldukça yoğun geçen yaşamları ve bu yaşamlarında yetişmek zorunda oldukları bir yerler var. Evden işe, işten çeşitli toplantılara ve görüşmelere savrulurken, eğitim programlarına zaman ayırmak çok da kolay olmuyor. Bu durumu göz önünde bulunduran İstanbul İşletme Enstitüsü, sunduğu ücretsiz eğitimleri sizin bulunduğunuz yere getiriyor. Eğitimlerin online olarak sunulmasının en önemli sebebi katılma kolaylığı sağlanmasıdır. Bu sayede kişisel gelişim kurslarından faydalanmak artık çok daha basit hale geliyor. Dilerseniz evinizin konforlu ortamında, dilerseniz iş yerinizde uzaktan eğitim olarak verilen dersleri izleyebilirsiniz.

Uzun yılların tecrübelerini sizlerle buluşturan İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen kişisel gelişim kursları, her biri alanında uzman, deneyimli, profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleşmektedir. İki haftada bir olmak üzere başlatılan programlarda dilerseniz aynı anda iki programa kayıt olma imkanınız var. Bu programları başarıyla tamamladıktan sonra yeni programlara kayıt olmak da mümkün.

Eğitimlerin ücretsiz olmasının sebebi, bugüne dek bilinenin aksine aslına online eğitimin pahalı bir eğitim biçimi olmamasıdır. Bu eğitimlerdeki tek gider, eğitmenlere ödenen ücretlerdir. Bu sistemde sizlere ders veren eğitmenler, gönüllü olarak hizmet sunmaktadır. Tüm bu imkanlar, online eğitimin ücretsiz olmasını sağlamaktadır. Ancak online eğitimin dışında Sertifika Programları’da mevcuttur. Bu eğitimler örgün biçimde verilmekte olup, ücrete tabi tutulmaktadır. Tüm eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi için İstanbul İşletme Enstitüsü ile iletişim kurabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Neden Önemlidir?

İnsanlar doğdukları andan itibaren kendi içlerinde belirli bir potansiyelleri vardır. Ancak bunun yanında insanlar fiziksel olarak kendilerini geliştirebilecekleri gibi nitelik bakımından da kendilerini geliştirebilirler. Kişilerin bir alanda kendilerini geliştirmek adına yapmış olduğu çalışmalar sonucunda kendini ileriye taşımasına kişisel gelişim ismi verilmiştir

Kişisel Gelişimin İnsan İçin Önemi

Kişisel gelişim esnasında, bireyler kendilerini tanıma yolculuğuna çıkarlar. Bireyler kendilerinin farkında olup, eksiklerini bilerek bu eksikleri gidermek amacı ile bir takım çalışmalar yapmaları kişisel gelişim yolculuğu şeklinde tanımlanabilir. Kişilerin kendilerini geliştirmek adına aldıkları bir takım eğitimler de "kişisel gelişim eğitimi" olarak ifade edilmektedir.

Kişisel gelişim ile kişiler;

  • Sosyal hayatlarında iletişimlerini artırmak
  • Hayattaki hedeflerini belirlemek
  • İmajlarını yenilemek
  • Bakış açılarını farklı boyutlara taşımak
  • Değişime ve çağın getirdiklerine uyum sağlamak
  • Toplumda fark yaratmak
  • Deneyim kazanmak
  • Daha motivasyonlu bir şekilde çalışmak
  • Daha özgüvenli olmak
  • Zamanı doğru bir şekilde yönetmek gibi alanlarda kendilerini geliştirebilirler.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim, belli bir alanda bireylerin kendilerini geliştirmesine verilen isimdir. Bunun yanında kişilerin hedeflerine ulaşmak için motivasyonlarını kaybetmemeleri adına bir takım teknikleri öğrenmelerine verilen isimdir.

Kişisel gelişim sayesinde bireyler hedeflerini daha net bir şekilde görebilirler. Bununla birlikte farklı bir bakış açısı edinmeleri de mümkün olmaktadır. Kişisel gelişim aslında bireylerin kendi istekleri ile kendilerini programlamalarıdır.

Ancak unutulmamalıdır ki, kişisel gelişim insanlara başaramayacağı hiç bir şey olmadığını ve olağan üstü bir varlık olduğunu telkin etmez. Unutulmamalıdır ki insan hatalar yapan bir varlıktır. Ancak önemli olan bu hatalardan ders çıkarıp daha güçlü bir şekilde yola kaldığın yerden devam etmektir. Kişisel gelişimde de insanlara bu konular anlatılmalıdır.

Kişisel Gelişim Ne İfade Eder?

İnsan yapısı gereği hırslıdır. Bu da başarı odaklı olmasına neden olur. Bu sebeple de çoğu insan başarılı olmak için kişisel gelişime yönelmektedir. Bu bağlamda da insanlar çok yönlü bir şekilde gelişerek kendi potansiyellerinin farkına varmaktadır. bunun için de öncelikle kişilerin kendilerini bilmesi gerekmektedir.

Kendi potansiyelinin bilincinde olan, yapabileceklerini ve yapamayacaklarını bilen insan daha net hedefler belirleyerek bu yönde daha iyi bir şekilde ilerleme kaydedebilmektedir. Bir kişinin hem sosyal hem de iş hayatında başarılı olabilmesi için öncelikle bir amacının olması gerekir. Sonrasında hayal gücü, inanç, değerler, ilkeleri davranış, özgüven, arzu, bilinçaltı, motivasyon, olumlu düşünme konularına yönelmesi gerekmektedir.

Bireyin Kendini Tanıması Nasıl Gerçekleşir?

Kendini tanıma yolunda adım atmış olan kişilerin kendi potansiyellerini fark etmeden önce bu kavramın gerçekliğini anlamaları gerekmektedir. bir insanın potansiyeli ve yapabilecekleri ne olursa olsun öncelikle insan olması sebebi ile eşsiz bir varlık olduğunun bilincinde olması gerekmektedir. 

Bireylerdeki insan olma vasfı, her insanın eşsiz ve mükemmel bir varlık olmasına sebep olmaktadır. Kişisel gelişim yolunda ilk atılması gereken adım ise insanın varoluşsal olarak ne kadar kıymetli olduğunun farkına varmasıdır.

Kişi kendini fiziksel, bedensel ve ruhsal olarak değerlendirirken bu gerçeği her zaman göz önünde bulundurmaları ve kendini hak ettiği değerde görmelidir. İnsanların kendi potansiyellerini ve başarabileceklerini bilerek bu yolda adımlar atması gerekir. Çünkü insanın, insan olması sebebi ile bulundurduğu değer tamamen bunu gerektirmektedir. İnsan kendi değerini tam olarak anlayabilirse o zaman kişisel gelişim yolculuğuna doğru bir şekilde başlayabilir.

Kişisel Gelişim Süreci

Kişisel gelişim sürecinde bireylerin kendilerine ve çevrelerine karşı hoşgörülü olması ve çevresinde olup bitene olgunlukla yaklaşması gerekmektedir. Tabi bunun yanında kişinin kendine de olgunluk ve hoşgörü ile yaklaşması oldukça önemlidir. İnsan yaradılışı gereği hata yapabilen bir varlıktır. Hiç bir insan mükemmel değildir. Çoğu insan başkalarının yaptıkları hatalara karşı hoşgörülü ve olgunluk ile yaklaşabilirken kendine karşı acımasız olabilmektedir. Bu sebeple öncelikle kişinin kendine karşı hoşgörülü olması gerekir.

Her insanın kendine göre kusurları vardır ve hatalar yapabilir. Bu sebeple hepimizin yetişemediği ya da başaramayacağı konular olabilmektedir. Bu sebeple kişisel gelişim yolculuğun yapılan hataların kişilerin önünde bir engel olmaması gerekir. Kişi eksikliklerine odaklanırsa o zaman başarı ve gelişim konularına odaklanamaz. Bireyin kendini hoşgörü ile karşılaması ve daha iyiyi yapabilmek adına kendini motive edebilmesi oldukça önemlidir.

Kişisel Gelişimin Faydaları Nelerdir?

Kişisel gelişim sayesinde insanlar çok yönlü olarak kendilerini geliştirmektedirler. İnsanın sosyal yaşamında verimli, güçlü ve etkili olabilmesi için öncelikle bilgi bakımından donanımlı olması gerekir. Bu da ancak farklı öğrenme metotları ile olmaktadır. Kişi, aldığı eğitimler ile arada bir köprü kurabilirse o zaman yaratıcı bir şekilde düşünmeye başlayacaktır. Kişisel gelişim ile de insanların bunu yapabilmesi amaçlanmaktadır.

Kişisel gelişim sayesinde insanların nitelikleri gelişeceği için çevreleri ile daha etkili bir şekilde iletişim kurabilirler. Sosyal yaşamda daha verimli ve etkili olurlar. Bu da daha mutlu olmalarından büyük rol oynayacaktır. Bu eğitimler ile elde edilen fayda sadece bireysel değil toplumsal olarak da etki etmektedir. İnsan sosyal bir varlık olması nedeni ile çevresinden kolaylıkla etkilenebilir ya da çevresindeki insanları etkileyebilir. İnsanların birbirleri ile etkileşimleri çok yönlü gelişen toplumların meydana gelmesine olanak sağlayacaktır.

Kişisel Gelişim Nasıl Ortaya Çıktı?

İnsanın var oluşu ile kişisel gelişim süreci de başlamıştır. Efsaneler, hikayeler, masallar, dinler, oyunlar insanların kişisel gelişimi için büyük önem arz etmektedir. Kişisel gelişimin bir bilim olması ve çeşitli araştırmalar da bulunması ise yaklaşık 1900'lü yıllarda meydana gelmiştir. 

Kişisel Gelişim İle İnsanın Elde Edeceği Kazançlar Nelerdir?

Öncelikle kişilerin kendilerine karşı öz saygı geliştirmesi gerekmektedir. Sonrası ise çorap söküğü gibi gelecektir. Kişilerin kendi zayıflıklarını ve potansiyellerini bilerek buna göre bir yol haritası çizmesi karşısına çıkan zorluklara karşı daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

Kişinin kendi güçlü yönlerinin farkında olması ise kişisel gelişimin en önemli adımlarından biridir. Her insanın farklı yetenekleri ve ilgi alanları vardır. Kendinin bir yeteneği olduğunu düşünmeyen insanların bile pek çok konuda yeteneği vardır. Bu sebeple insanların öncelikle yeteneklerini ve hangi konularda daha iyi olduklarını belirlemeleri gerekmektedir. Yeteneklerinin farkına vardıktan sonra ise bu konuda kendinizi geliştirmeniz daha başarılı bir insan olmanızı sağlayacaktır. 

İnsanın Kendi Potansiyelinin Farkına Varması

Bir insanın müzik kulağı yoksa gitar çalmak için çok çaba sarf etmesi bir süre sonra vazgeçmesine ve yorulmasına sebep olacaktır. Ancak müzik kulağı ve müziğe yeteneği olan biri bu yolda ilerlerken oldukça zevk alır ve eğlenerek yol kat etmiş olur. bu sebeple insanın kendini gözlemleyerek güçlü yönlerini belirlemesi oldukça önemlidir.

Kişinin hayata karşı kendi penceresinden bakması ve bu şekilde ilerlemesi gerekir. Bu hayattan ne istediğinizi ve hangi konularda başarılı olduğunuzu belirlemeniz oldukça önemlidir. Bunun yanında kişinin zayıf yönlerini bilip bu konuda savunma geliştirmesi de gerekir.

Kişisel gelişim yolculuğunda bireylerin her gün kendilerini geliştirmek adına adımlar atmaları ve bu yolda ilerlemeleri gerekir. bir süre sonra geriye baktığınızda ne kadar ilerlediğinizi ve kendinizi nasıl geliştirdiğinizi görmüş olursunuz. bunun için zaman kaybetmeden çalışmalara başlamanız gerekir. Şimdi bu durum size bir şey ifade etmezken altı ay sonra yaşadığınız gelişime siz bile şaşırabilirsiniz.

İnsanlar başarısızlıkları ya da mutsuzlukları için birçok bahane bulmakta olup; her iki durum da birbiriyle yakın ilişki içerisindedir. Mutsuz olan bir insan işinde ve özel hayatında başarılı olmayacağı gibi başarısız bir insanda kendini mutlu hissetmeyecektir. Çünkü insanlar hayatlarının büyük bir kısmını iş yerinde geçirmekte olup; her iki durumdan birisi negatif olduğunda diğer durumda otomatik olarak etkilenecektir.

Hem iş hem de özel hayatlarında mutlu ve başarılı olmak isteyen bireyler başarının şifresi eğitimine katılarak ilk adımı atmış olacaklardır. Online bir eğitim programı olan ve başarının şifrelerinin anlatıldığı eğitim kendini geliştirmek isteyenlerin en büyük yardımcısı olacaktır.

Başarının şifresi ulaşmak istedikleri hedeflere emin, huzurlu, başarılı ve mutlu adımlarla gitmek isteyen herkesin tercih edeceği eğitimlerin başında gelmelidir. İnsan motivasyonunu arttırarak çıkılan yolculuğun başarılı ve mutlu geçmesine yardımcı olan eğitim, bireylerin farkındalıklarını geliştirmesine ya da yaratmasına yardımcı olacaktır.

- Öğrenmek ne demektir ve aşamaları nelerdir?
 - Öğrenme yöntemleri hakkında bilgi
 - Bireylerin davranış yöntemlerini değiştirebilmesi için yapması gerekenler nelerdir?
 - Sorumluluk nedir, sorumluluk almamak nedir ve bireyleri sorumluluk almamaya olayların temelinde oluşan duygu nedir?
 - Karar nedir, karar verme süreci nasıl olmalıdır ve karar sonucunda bireylerin alması gereken sorumluluklar nelerdir?
  - Karar alırken karşılaşılan zorluklar nelerdir?
  - Karar almanın gücü ve etkisi
 - Kefe analizi nedir ve nasıl uygulanır?

 - Bireylerin en temel korkuları nelerdir ve korkuların bireyler üzerindeki yansımaları nelerdir?
 - Hedef nedir & hedef listesinin oluşturulması
 - Bireylerin rahat bölgesi hakkında detaylı bilgi
 - Öğrenilmiş çaresizlik
 - Kurban tepkisi nedir, kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir?
 - Fil görevi nedir?

Bireyler özel hayat ve iş hayatlarında oluşan sorunların üstesinden gelmek ya da sorunlarını minimize etmek için yapılması gereken yöntemler anlatılmaktadır. Bireylerin isteklerini gerçekleştirmesinin önündeki en büyük engel kişinin kendisi olup; sorunun çözümü için ise bireylerin olayların farkında olup sorumluluk alarak aksiyona geçmeleri gerekmektedir. Eğitim sonucunda bireylerin neyi, nasıl yapmaları gerektiğinin yöntemleri anlatılsa da önemli olan kişilerin farkındalıklarının geliştirilmesinin sağlanmasıdır.

Enstitü, başarının şifresi ve diğer pek çok online eğitimleri ile hayata bakışı genişlemiş bireylerin yetişmesini amaçlamaktadır.

Gelecek planlarının içerisinde iyi bir eğitim ve iyi bir kariyer olanlar şüphesiz ki eğitime ve uzmanlaşmaya en çok önem verenlerdir. Bu kimseler için eğitim her şeyin önünde gelmektedir. Çünkü geleceklerini ancak ve ancak eğitim ile kurabileceklerini farkındadır. Bu sebeple de sadece üniversitelerden mezun olmak onlar için yeterli gelmemektedir. Kariyerlerinde ki ilerlemeyi sabit kılabilmek adına sürekli öğrenme ihtiyacı içerisindedirler. 

Bu kişilerin de kariyerlerinde ilerlemek adına en çok tercih ettikleri yöntem ilgilendikleri alanlarla ilgili olarak kurslara katılmaktır. Bilgiye önem veren insanların kurslara katılmalarında ise iki amaç bulunmaktadır. Birincisi yaptıkları işi daha iyi ve profesyonel bir şekilde yapmak, diğeri ise sahip oldukları bilgileri iş verenlerine karşı ibraz edebilmek. Bu iki konuyu karşılayan da sadece kurslar olmaktadır.

Ne var ki kariyerlerinde ilerlemek için tercih edilen bu kursların da bazı dezavantajları bulunmaktadır. Bu dezavantajların başında ise kursların katılımcılarının zamanına gereksinim duymasıdır. Ancak tam zamanlı çalışan birisinin bu kurslara zaman ayırabilmesi için ya iş yerinden izin alması gerekir yada akşam saatlerinde verilen derslere katılmaları gerekir. Her iki yöntem de çalışanların performanslarının düşmesine sebep olmaktadır. İzin kullanan bir çalışan dinlenmek için ihtiyacı olacak izinleri kullandığı için dinlenmeye zaman bulamayacaktır. Yıllık izni dışında izin alabilen şanslı kesim ise oldukça sınırlı olmaktadır. Akşam derslerini tercih eden çalışanlar ise çalışma yorgunluğunun üzerine akşam derslerin ve yolun yorgunluğunu da yaşamak zorunda kalacaktır.

Örgün eğitim veren kursların bir diğer ve en büyük dezavantajı ise verdikleri kurslar için ciddi miktarlarda ücret talep etmeleridir. Kariyerinde ilerleme sağlamak isteyenlerin bu kurslara katılabilmeleri için her zaman yeterli bütçeleri olmayabilir. 

Olumsuzlukların Üzerinden Gelebilme

Yukarıda saydığımız dezavantajlar yüzünden çoğu insan kariyerlerinde ilerlemelerini sağlayacak kurslara katılamamaktadır. Neyse ki Enstitü bu büyük sorun için bir çözüm yolu oluşturmayı başarmış bir eğitim kurumudur. Enstitü'nün vermiş olduğu enstitü ucretsiz kurs sayesinde kurslara gitmek için yeterli bütçeleri olmayanların kariyerlerinde ilerlemelerini sağlayacak ücretsiz online kurslara ev sahipliği yapmaktadır. Hatta bu kursların sonunda yapılan başarı belirleme sınavlarından yeterli notları alanlara sertifika da vermektedir.

Enstitü ücretsiz kurslarından yararlanmak için ise yapılması gereken tek hamle derse kayıt olmaktadır. Daha sonrasında ise ders saatinde bilgisayarının veya akıllı cihazının başında olmak kursa katılmak için yeterlidir. Akşam saatlerinde verilen online dersler ile istenilen alanda uzmanlaşmak mümkün olmaktadır. Ayrıca derslerde interaktif bir şekilde işlenmektedir. Böylelikle katılımcılar takıldıkları noktaları eğitimcileri ile çözebilmektedirler.

Bazen boş vakitleri değerlendirmenin en iyi yolu kendimize yeni bilgiler katıp kendimizi geliştirmektir. Bunun için ise yeni kurulan bir Enstitü, size cuzi fiyatlar karşılığında internet haberciliği, girişimcilik, satış teknikleri, imaj ve algı yönetimi gibi birbirinden farklı eğitim kurs sunuyor. Bu Enstitü'den aldığınız eğitim kursları gündelik hayatınızda boş vakitlerinizde, molalarınızda belirli vakitler ayırarak bakmanız sizin hayatınıza yeni yön verebilir. Aralarında ücretsiz eğitimlerinde bulunduğu bu Enstitü'de günlük bir veya iki saatinizi ayırmanızın size sağlayacağı katkıları keşfetmeniz için enstitü ücretsiz kurs bir şekilde siteye kaydolabilirsiniz. Ayrıca online eğitimleri bitirmeniz sonucunda aldığınız sertifikalarını iş başvurularında kullanabilir ve kendinize yeni yollar çizebilirsiniz. 

Eğer örnek verecek olursak, müşteri temsilciliği ile ilgili bir online eğitim paketi aldığınızı varsayalım. Bu paketi bitirdiğinizde edindiğiniz bilgi ile yeni bir birey olup, çalıştığınız veya yapmak isteyeceğiniz bir meslekte daha etkili bir şekilde müşterilerinizle etkileşim kurabileceksiniz. Belki de kendi işletmenizi daha nitelikli bir yer haline getirecek veya patronunuzun gözüne girecek bir beceriye dahi sahip olabileceksiniz. Ama tabi ki de bunu başarabilmek için hayatınıza yeni yön çizebilecek bir yardımcıya yani bu Enstitü'den alacağınız enstitü ücretsiz kurs eğitim paketlerine ihtiyacınız olacak.

Bir başka örnek verecek olursak, girişimci fikirleriniz ve hayalini gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz var diyelim. Bunları nasıl gerçekleştirebileceğinizi veya nasıl daha etkili bir şekilde işleyip daha nitelikli hale getirebileceğinizi öğrenmek için de bu Ensitü'den alacağınız sertifikalı eğitim programları size çokça yardımcı olacak.

İnternet haberciliğine değinirsek eğer, günümüzde gündem hep internet ortamından sağlanmaktadır. Hayatımızın internet üstüne dayalı olması buna en büyük etkenlerden birisidir. Bu teknolojiye ayak uydurmak için ve aynı zamanda internet haberciliğini meslek olarak kullanmak için de sertifikalı olan bu Enstitü'den aldığınız eğitim paketleri size birçok bilgi katacak. Çok hızlı değişen gündemi takip etmek ve aynı zamanda bu hızlı gelişen gündemi doğru kullanmak fazlasıyla tecrübe gerektiren bir durumdur. Bu yüzden uzmanlardan alacağınız eğitimler sizleri çok daha hızlı kendinizi geliştirme yolunda ilerletecek ve de bu konuda sizi de uzman edebilecekler.

Son olarak, imaj ve algı yönetimi ile çok daha kolay iş bulabilir veya da bulduğunuz veya sahip olduğunuz işte daha başarılı olabilecek bir konuma gelebilirsiniz. Basit bir şekilde giyiminize ve mimiklerinize, konuşma ve diksiyonunuza katabileceğiniz birkaç basit detay dahi sizi diğer iş arkadaşlarınızdan daha ön plana koyacaktır. Bunları başarabilmeniz için ücretsiz şekilde kaydolup hayatınızı değiştirmek için bir adım atmalısınız.

Günümüz dünyasında bilgiyi her yerde bulabilmemize rağmen bilgi hala en değerli varlığımız olarak görünmektedir. Bilgiye bu kadar kolay ulaşılabilen bir çağda herkesin her konuda az çok bilgi sahibi olması şaşırtıcı değildir. Ancak artık aranan belli konular üzerinde uzmanlık derecesinde bilgi sahibi olmaktır. Her hangi bir konuda uzmanlık derecesinde bilgi sahibi olmak ilerlemenin anahtarıdır. özellikle de kariyer yolunda istediğiniz bir yere gelebilmeniz için deneyimin yanında bilgili olmanız ve bu bilginizi de belgelendirmeniz gerekmektedir. İşte tam da bu noktada devreye sertifika alabileceğiniz kurslar girmektedir. 

Kariyerinizde hedeflediğiniz noktaya gelebilmek için veya yeni mezun iseniz kariyerinize doğru bir başlangıç yapabilmek için ilerlemek istediğiniz alan ile ilgili olarak sertifikalarınızın bulunması önemlidir. Bu sertifikaları alabileceğiniz birçok kurs bulunmaktadır. Ancak bu kurslar hem zamana hem de paraya ihtiyacınız olan kurslardır. Özellikle çalışan iseniz kurs süresi boyunca iş yerinizden izin almak her zaman mümkün olmayabilir. Bunun yanında bu tarzda ki kurslar için talep edilen ücretler ciddi rakamlara çıkabilir ve her bütçede bunu karşılayamaz. İşte tamda bu noktada iienstitu.com bu sorunlara çözüm olmak için devreye girmektedir.

Enstitünün Ücretsiz Online Kursları

Yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı örgün eğitim veren kurslardan yararlanamayan ancak kariyerinde yükselmek için eğitime önem verenlerin tercih edebilecekleri bir yol daha bulunmaktadır. Enstitü ucretsiz kurs bu kişiler için yaratılmış bir sistemdir. Enstitü öğrenime değer veren ancak zaman ya da parası yeterli olmayan insanlar için online eğitimler düzenlemektedir. Üstelik bu online eğitimler için hiç bir ücrette talep etmemektedirler. Eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olunması durumunda ise eğitimin sertifikası kursa katılanlara verilmektedir. Bu sertifikalar yazılı olarak kursa katılanlara gönderilebildiği gibi kursa katılanlara online olarak da verilebilmektedir. Hangi sertifikayı seçeceği ise tamamen kursiyerlerin tercihine bırakılmıştır.

Enstitü ucretsiz kurs ile alınan online sertifikalar Linkedin gibi mecralara eklenebilmektedir. Online öz geçmişlerine önem verenlerin en çok tercih ettikleri yöntem de bu sebeple bu olmaktadır. Diğer bir yandan basılı sertifikalar özellikle iş yerlerine beyan etmek isteyen kişilerin tercih ettikleri sertifikalar olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise basılı sertifikaların cüzi bir ücret karşılığında kursa katılanlara gönderilmesidir. Bunun dışında Enstitü online kurslarına katılanlardan her hangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

ücretsiz kurslara katılabilmek için yapılması gereken ise Enstitü'nün sayfasına üye olmak istenilen ders için kayıt oluşturmaktır. Daha sonrasında akşam saatlerinde düzenlenen online derslere katılınabilir.

Eğitimde eşitliğin sağlanması amacı ile tüm dünya üzerinde Enstitüler aracılığı ile ücretsiz eğitimler düzenlenmektedir. Online olarak düzenlenen eğitimler sayesinde mekana bağlı olmadan eğitim alınabilmektedir. Birbirinden farklı konularda kendini yetiştirmek isteyenlere tam bir fırsat olarak sunulmaktadır. Yaşanılan bölgede eğitim alma imkanı bulunmayanlar online üzerinden internet erişimi bulunan her yerden katılım yapabilmektedir. 

Kurslara Katılım

Ücretsiz olarak sunulan eğitimlerden katılım yapmak istenilen bölüm seçilerek, kayıt olunmalıdır. Kayıt işlemi kolay ve ücretsizdir. Sonrasında giriş bilgileri kullanılarak istenilen eğitim programına katılım sağlanabilmektedir. Açık olan her kursa başvuru yapılabilmektedir. Kurslara başvuru kontenjan dahilinde yapılmaktadır. Ayrıca kursların başlama süresinden önce kayıt yapılmalıdır. Belirlenen kontenjan kişi sayısı dolduğunda kursa kayıt olunamaz. Fakat kurslar sürekli olarak açılmaktadır. Bu nedenle istenilen kursa acilen karar vererek kayıt yapılmalıdır.

Online Dersler

Eğitimlerin online olması kursiyere avantajlar sağlamaktadır. Bir çok konuda kurslara katılım ücretsizdir. Ayrıca farklı bir ek maliyet gerektirmez. Derslere belli saat aralıklarında yetişmek gerekmemektedir. Online eğitimler kursiyerin uygun olduğu zaman diliminde katılım sağlayabildiği avantajlı eğitimlerdir. 

Kariyerinde ilerlemek isteyenlerin başvurduğu Enstitü online ders aracılığı ile eğitim yaygınlaşmaktadır.  Bu sayede alınacak eğitimlerle yeni bir kariyer oluşturmak da mümkündür. Ayrıca yine açılan online kurslarla bir çok hobinizi geliştirme imkanı da sunulmaktadır. Bu eğitimler sonunda başarılı olan katılımcılar sertifika hakkı da elde etmektedir.

Yapılacak iş başvurularında katılan eğitimler de işverenlerin ilgisini çekmektedir. Katılmış olduğunuz her eğitim başvurularda bir adım önde olmanız demektedir. Özellikle iienstitü üzerinden düzenlenen eğitimler doğrulama kodu da bulunan geçerli sertifikalarla belgelenmektedir.

Kariyerde Basamak Atlamak

Günümüzde kariyer basamaklarında ilerlemenin tek şartı eğitim almaktır. Yaptığınız iş ne olursa olsun konusunda eğitimli, kendini sürekli yenileyen kişilere kariyer yolu açılmaktadır. Kendini geliştiren kişiler basamaklarda ilerlerken, eğitime önem vermeyenler ise yerinde kalmaktadır. Burada kişilerin önüne engel olarak çıkan ögelerden biri de zamandır.

Birebir eğitimlere, seminerlere katılmak belirlenen zaman aralığında kişinin etkinliğin düzenlendiği mekanda olması gerekir. Bu da ulaşıma da harcanacak zaman, kursun süresi ve dönüş süresi eklendiğinde ekstra bir zaman harcamasıdır. Günümüzün problemlerinden biri olan zaman yetersizliği enstitü online ders ile çözülmektedir. Katılımcıların, zaman yönetimi eğitimine katılırken zaman kaybetmesine gerek kalmaz. 

Her geçen gün online eğitimin avantajları anlaşılmaktadır. Eğitime verilen önem her açıdan eşitlik sağlayan online derslerle aşılmaktadır. Eğitimlere katılımlar gün geçtikçe artmaktadır. Herkesin katılabileceği farklı alanlardaki eğitimler sayesinde kendini geliştirme imkanı eşit olarak tanınmaktadır. Kariyer hedefleri, kişisel olarak kendini geliştirmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. 

Yirmi birinci yüzyılda toplumların ilerlemesini sağlayacak en temel nokta eğitim olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmiş asra kıyasla artık okuma yazma bilmenin, ilkokuldan liseden ya da üniversiteden mezun olmanın hiçbir şekilde yeterli olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Kişinin kendini geliştirmek adına kendisine neler kattığı bu çağda en önemli faktördür. Dolayısıyla kişisel gelişim 21. yy da ön plana çıkmıştır. 

Bir iş bulabilmek, bulduğunuz işte pozisyon atlamak veya farklı iş alanlarında çalışmak isterseniz mutlaka Enstitü tarafından verilebilen enstitü online ders olarak alabileceğiniz ve sertifika alabileceğiniz eğitimlere katılmalısınız. Enstitü tarafından sağlanan eğitimler sertifikalıdır. 

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sağlanan bir çok  ücretsiz, kişisel gelişim, sertifika programları mevcuttur. Bu online derslerden bazıları anlayarak hızlı okuma, bilimsel araştırma ve yazma teknikleri eğitimi, blog yazarlığı eğitimi, dijital pazarlama eğitimidir. Bunun yanı sıra www.iienstitü.com adresini inceleyerek farklı eğitimler konusunda bilgi alabilirsiniz. Örneğin fotoğrafçılık konusunda bilgi edinmek, bir profesyonel gibi fotoğraflar ekmek isterseniz yine kişisel gelişim, sertifika programları arasında yer alan fotoğrafçılık kursuna katılabilir, fotoğrafçılığı detaylı bir şekilde öğrenebilir, kendi çekmiş olduğunuz fotoğraflarla bir sergi açabilirsiniz. 

Bir sınava hazırlanıyor ve zamanla yarışıyorsanız bu durumda hızlı okuma sizin için bir avantaj olacaktır. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sağlanan anlayarak hızlı okuma kursuna ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Yedi gün verilen enstitü online ders ile dersleri dinleyerek yedi günün sonunda bir sınava tabi tutulursunuz. Sınavdan geçtikten sonra sertifika alırsınız. 

Bir işe başlayacaksınız ve başvuru için güzel bir cv hazırlamanız gerekiyor. Ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsunuz. Bu durumda yine enstitü tarafından ücretsiz ve online eğitim olarak sağlanan cv hazırlama ve iş görüşmesine hazırlık eğitimi kursuna katılabilir, iş için başvuruya gitmeden önce neler yapabileceğinizi öğrenerek daha hazırlıklı gidebilirsiniz.

İstanbul işletme enstitüsü tarafından sağlanan online ücretsiz kişisel gelişim sertifika programları ile eğitim hayatında, iş hayatında ve sosyal hayatta her zaman bir adım önde olabilirsiniz. İçinde yaşadığımız bu yüz yılda zamanı yakalamak ve bu rekabet ortamında ön plana çıkmak ancak kendini her anlamda geliştirmek ile mümkün olacaktır. İstanbul İşletme Enstitüsü' nde bulabileceğiniz diğer eğitimler ise şu şekildedir; imaj ve algı yönetimi eğitimi, İngilizce mülakata hazırlık eğitimi, içerik editörlüğü, işaret dili eğitimi, iş yerinde görgü ve etik kuralları eğitimi, mülakat teknikleri eğitimi, satranç eğitimi ve nlp eğitimi, stres ve stresle başa çıkma eğitimi gibi pek çok eğitim bulabilirsiniz.  Başarıya giden yol gelişimden geçer. 

Kişisel Gelişim Nedir? Neden Gereklidir?

Kişisel gelişim son yıllarda en çok ilgi gören alanlardan biridir. Peki tam olarak ne olduğunu biliyor muyuz? Gelin beraber inceleyelim. Kişi sözcüğünün kelime anlamı insan, kimse, şahıstır. Gelişim kelimesi ise ilerleme, aksiyon anlamlarına gelir. Öyleyse kişisel gelişim, toplumda bir birey olarak kendimizi daha ileriye götürmek için yapılan bilinçli davranışlar bütünüdür diyebiliriz.

İnsanoğlu dünyaya geldiği andan itibaren hem bedenen hem ruhen sürekli bir gelişim içerisindedir. Çevresindeki her şeye karşı merak vardır. Keşfettikçe, öğrendikçe mutlu olur. Öğrendikleri zamanla ona yetmez. Hep daha fazlasını elde etmek için çabalar. Yani gelişim insanoğlunun yapısında olan doğal bir süreçtir. Bedenimizin ve ruhumuzun sınırı yoktur. Geliştikçe daha çok gelişebilen bir varlıktır insan. Hayattan zevk alabilmek için bu doğal süreci bozmamalıyız. Gelişmeye ve yeni şeyler keşfetmeye devam etmeliyiz.

Kişisel Gelişim ve İç Dünyamıza Yolculuk

Her bireyin gelişim süreci farklıdır. Bu yüzden bir birey olarak önce kendimizi keşfetmeliyiz. Kendini tanımayan bir insanın kişisel gelişimine katkı sağlaması mümkün değildir. Peki kendimizi nasıl keşfedeceğiz? Bir konu hakkında araştırma yapacağımız zaman sorular sorarak başlarız. O zaman kendimize bazı sorular yönelterek başlayabiliriz. Beni hayatta en mutlu eden şey nedir? Hayattaki önceliklerim nelerdir? Neleri yapmaktan hoşlanıyorum? Kendimde eksik gördüğüm ancak geliştirmek istediğim yanlarım nelerdir? Nerede olmak isterdim? Olmak istediğim yere varmak için nelere ihtiyacım var? Ruhumu ve bedenimi rahatlatacak ve besleyecek bir hobim var mı? Buna benzer soruların cevaplarını bulabilirsek doğru yolda ilerliyoruz demektir. Yeteneklerimizi, ilgi alanlarımızı, ihtiyaçlarımızı, eksiklerimizi ve geliştirilebilir yönlerimizi tespit ettikten sonra kendimize bir rota çizebiliriz.

Kişisel Gelişim İçin Neler Yapılabilir?

Kişisel gelişim yolculuğunu güneş ışınlarına benzetiyorum ben. Bir yerden başlarsınız ama sonu yoktur. Sonsuzluğa akıp gider. Başlayacağınız noktayı bulduysanız dümen elinizde ve rotanız belli ise kim tutabilir sizi? Günümüzde imkanlar çok geniş, alternatifler çok fazla. Size uygun yöntem ve tekniklerle çok rahat ilerleyebilirsiniz. Eğer kitap okumayı seviyorsanız çok avantajlısınız demektir. Bu alanda çok fazla kitap mevcut. Ayrıca kitap seçmede zorluk yaşıyorum diyorsanız, sosyal medyada kitap yorumlarına, kitap tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Kitap okumayı çok tercih etmiyorum diyenlerdenseniz o zaman filmlerden destek alabilirsiniz. Ancak kitap okuma kişisel gelişim için çok önemlidir. Çünkü dünyadaki her şey sürekli değişim halindedir. Değişimi takip edebilmek için sürekli okumak gerekir. Peki başka neler yapılabilir, bir göz atalım? İnsan sosyal bir varlıktır, gezmeli, görmeli, bilgi alışverişinde bulunmalı, kısacası sosyalleşmelidir.

Kişisel Gelişim ve Eğitim

Yapılan araştırmalarda gelişen ülkelerin eğitim seviyelerinin yüksek olduğu görülmüştür. Gelişimin olduğu yerde mutlaka eğitim de vardır. Her geçen gün ilerleyen, gelişen teknolojiye ve çağa ayak uydurabilmek için eğitim kaçınılmazdır. Eğitim ve kişisel gelişim bir bütünü oluşturan iki yarım parça gibidir. Birbirini destekler. Birbirinden ayrı düşünülemez. Günümüzde kişisel gelişim için çeşitli alanlarda ve çeşitli platformlarda eğitimler mevcuttur. Eğitimin yeni yüzü olan online eğitim modeli ile istediğiniz zaman ve mekanda, istediğiniz kurumdan eğitim almanız mümkündür. Hatta bu eğitimleri ücretsiz veren bir sürü kurum ve kuruluşlar da vardır. Bunlardan destek alınılabilir.

Martin Luther King’ in, “Uçamıyorsan, koş; koşamıyorsan, yürü. Eğer yürüyemiyorsan, sürün; ama hareket etmeye devam et. Geleceğe ilerlemeyi sürdür.” cümleleri konumuzu ne güzel özetliyor. Şartlar ne olursa olsun gelişmenin ve ilerlemenin mutlaka bir yolu vardır. O yolu bulmak ve ileriye gitmek gerekir.

 

 

 

Devamını Gör..