AnasayfaOnline EğitimlerKişisel Gelişim Eğitimleri

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Kişisel gelişim eğitimleri bir tercih değil, zorunluluk! Kişisel gelişim kursları hayatınızı daha iyi hale getirmek için hazırlandı. Bugün kayıt olun.
Bütünsel Gelişim Eğitimi
Faruk ÖkenliFaruk Ökenli
750209
Diksiyon Kursları ile Konuşma Becerilerinizi Geliştirin!
4.7
(247)

Diksiyon Eğitimi

7 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
855499
Duygusal Zeka Eğitimi
4.9
(73)

Duygusal Zeka Eğitimi

36 Konu5 Saat
Empati ve İletişim Eğitimi
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
775209
Hayır Diyebilmek Eğitimi
4.9
(13)

Hayır Diyebilmek Eğitimi

13 Konu4 Saat
 Bu online kurs ile iş iletişiminizde ikna tekniklerini nasıl kullanacağınızı öğrenin.
5
(141)

İkna Teknikleri Eğitimi

14 Konu5 Saat
Fatoş KanıtemizFatoş Kanıtemiz
755209
Görgü Kuralları Eğitimi
4.9
(19)

Görgü Kuralları Eğitimi

12 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
550209
Motivasyon Eğitimi
5
(4)

Motivasyon 3.0 Eğitimi

8 Konu4 Saat
Sultan CüneyitSultan Cüneyit
550209
NLP eğitimi ve sertifikası
5
(40)

NLP Eğitimi

26 Konu10 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
755259
Zaman Yönetimi Eğitimi
4.9
(61)

Zaman Yönetimi Eğitimi

17 Konu5 Saat
İş hayatında ve eğitim sürecinde sık karşılaşılan konsantrasyon problemini ortadan kaldırın. Konsantrasyon eğitimi odak seviyenizi arttırmaya yardımcı olur.
5
(82)

Konsantrasyon Eğitimi

6 Konu5 Saat
Zeynep KökdenZeynep Kökden
750356

Kişisel gelişim yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Bu noktadan hareketle Enstitü, çeşitli alanlarda kendinizi sürekli geliştirme fırsatı bulabileceğiniz çeşitli kişisel gelişim eğitimleri ile hizmet vermektedir. Bu eğitimler arasında; ilgi duyduğunuz birçok alana hitap eden, çeşitli mesleklerde ya da günlük hayatta size yol gösterebilecek kişisel gelişim kursları ile geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Zaman yönetimi ve etkili iletişim gibi temel yaşam becerilerini geliştirmeye odaklanan programlar da sunuyoruz. Bu beceriler hem kişisel hem de profesyonel ortamlarda oldukça faydalıdır.

  • Sürekli kişisel gelişim

  • İlgi alanlarınızda kendinizi geliştirme fırsatı,

  • Kişisel ve profesyonel yaşamda faydalı olan beceriler

  • Uygun fiyatlı veya ücretsiz kişisel gelişim kursları

Kişisel gelişim kursları

Günümüzde iş dünyası kıyasıya bir rekabet içinde. Başarılı olabilmek için hızlı öğrenebilmeli ve rakiplerinizden daha az hata yapmalısınız. Kişisel gelişim kursları ile edineceğiniz her bilgi, çevrenizdekilere karşı size avantaj sağlayacaktır. İş dünyası son derece stresli olabilir, ancak aynı zamanda başarılı olmak için çaba göstermeye istekli olanlar için de bir fırsat sunar. Gelişmek için çabalayarak ve sürekli yeni bilgiler arayarak bu rekabette başarılı olabilirsiniz.

İşte bu aşamada kişisel gelişim kursları başarıya bir adım daha yaklaşmanızı sağlar.

Kişisel gelişim kursları fiyatları

Kurumumuzda kişisel gelişim kursları için genellikle düşük fiyat politikası benimsiyoruz. Bu kurslarda düşük fiyat veya ücretsiz eğitim seçeneği sunmamızın en büyük sebebi kursların daha yoğun geçmesini istiyoruz. Mesleki olmayan kurslarda öğrenci sayısı ne kadar çok olursa öğrencilerin birbirleriyle iletişimi eğitimde önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle canlı derslerde her öğrencinin derse aktif katılımı öğrenme eğrisinin yükselmesine katkı sağlar.

Ayrıca sistemimizde yer alan ders grupları, sohbet odaları ve grup mesajları gibi aktiviteler grup içerisinde rol edinmenize ve liderlik fırsatı yakalamanıza katkı sağlar. Kişisel gelişim ekrandaki slaytı okumak değil, eğitimi adeta yaşayarak öğrenmektir. İşte bu kapsamda eğitim fiyatlarını mümkün olduğunca öğrencilerin erişebileceği rakamlarda tutuyoruz. Aşağıdaki tabloda seçilen bazı kişisel gelişim kursları fiyatları ve eğitim isimlerini görebilirsiniz. Fiyatlar güncel olmayabilir. En güncel bilgiye sayfanın üstünde yer alan eğitim seçme alanında görebilirsiniz.

Eğitim AdıFiyat
Bütünsel Gelişim Eğitimi49₺
Duygusal Zeka Eğitimi59₺
Diksiyon Eğitimi65₺
Empati ve İletişim Eğitimi39₺
Hayır Diyebilmek Eğitimi50₺
Görgü Kuralları Eğitimi39₺
İmaj ve Algı Yönetimi Eğitimi109₺
Kişisel Marka Yönetimi Eğitimi59₺
İş Yaşamında Kuşaklar Arası İletişim59₺

Kişisel gelişim eğitimleri

Kişisel Gelişim Eğitimleri (KGE) "bireyin bulunduğu görevdeki performansını artırmaya yardımcı olan her türlü eğitim veya gelişim" olarak tanımlanmaktadır. Yüz yüze, online veya kendi kendine çalışma gibi çeşitli formatlarda verilebilir. Zaman yönetimi, stres yönetimi, iletişim ve çatışma yönetimine kadar çok çeşitli konularda kişisel gelişim eğitimleri mevcuttur. Birçok işletme çalışanlarına kişisel gelişim eğitimleri sunuyor ancak herkes bu fırsatlardan yararlanamıyor.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, çalışanların yalnızca %36'sının son bir yıl içinde kişisel gelişim eğitimleri veya benzeri bir programa katıldığını ortaya koymuştur. Bu sayı düşük gibi görünse de, bir önceki yıl çalışanların sadece %28'i böyle bir programa katıldığını bildirmişti. Kişisel gelişim eğitimlerine katılan çalışan sayısı hala nispeten düşük olsa da, trendin doğru yönde ilerlediğini görmek umut vericidir.

İnsanların kişisel gelişim eğitimlerine katılmamasının sebebi ise, farkındalık eksikliği, ilgisizlik veya bu becerilere zaten sahip olduklarını düşünmeleridir. Ancak araştırmalar kişisel gelişim eğitimlerinin hem çalışanlar hem de işverenler için faydalı olduğunu gösteriyor. Bu programlara katılan çalışanlar yeni beceriler öğrenir ve özgüven kazanırlar, bu da iş performanslarının artmasını sağlar. Dolayısıyla bu durum, üretkenliği artırarak ve iş gücü devrini azaltarak işverenlere fayda sağlamaktadır.

Kazanılacak bu kadar çok şey varken, bu eğitimlere katılmak hem işveren hem de çalışan açısından faydalıdır.

İnsanlar günümüzün rekabetçi dünyasında bir adım önde olabilmek için kendilerini sürekli geliştirmenin önemini fark ettikçe kişisel gelişim eğitimleri de giderek daha popüler hale geliyor. İster zaman yönetimi becerilerinizi ister iletişim yeteneklerinizi geliştirmek istiyor olun, Enstitü hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Kişisel gelişim eğitimleri, hem kişisel hem de profesyonel yaşamınızda karşılığını alacağınız, kendinize yaptığınız bir yatırımdır. Daha fazla beklemeyin, kurslarımızdan birine bugün kaydolun!

Hangi kişisel gelişim eğitimleri benim için daha uygun?

Bu kararı vermeden önce biraz düşünmenizde fayda var. Karar verirken iki şeyi aklınızdan çıkarmayın. Amacınız ve hedefiniz nedir? Örneğin "ben 5 yıl içinde iyi bir yönetici olmak istiyorum". O halde bir yöneticide bulunması gereken özelliklere sahip olmalısınız. Her şeyden önce diksiyon ve beden dili gibi kişisel gelişim eğitimlerine katılmalısınız. Aşağıdaki adımları takip ederek kendiniz için en uygun kişisel gelişim eğitimini seçebilirsiniz:

  1. Amacım ne?

  2. Nereye varmak istiyorum?

  3. Bu hedefe varmak için katılmak gereken eğitim hangisi?

Bu 3 soru sizi doğru eğitime götürecektir.

Enstitü, insan kaynakları profesyonellerinden şirket yöneticilerine ve başarılı olmak için çabalayan öğrencilere kadar herkesin faydalanabileceği birçok kişisel gelişim kursu vermektedir. Örneğin, blog yazma eğitimimiz kendiniz için eğlenceli ve ilgi çekici bir iş alanı yaratmanıza yardımcı olacaktır. Ya da zaman yönetimi becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, zaman yönetimi kursumuz okul ve iş hayatından özel hayatınıza kadar hayatın her alanında zamanınızı nasıl daha doğru yönetebileceğinizi öğretir. Aralarından seçim yapabileceğiniz kişisel gelişim eğitimleri mevcut.

  • Alanınızda uzmanlaşmak için yeni beceriler öğrenin

  • Arkadaşlarınızla ve ailenizle ilişkilerinizi geliştirin

  • Özgüven ve motivasyonunuzu artırın

  • Rekabette öne geçin

Kişisel gelişim eğitimleri konu başlıkları

Burada ihtiyacınız olan tüm eğitimleri bulabilirsiniz. Zaman yönetiminden iletişim, stres yönetiminden problem çözmeye kadar her konuda kurslarımız var. Hangi kişisel gelişim kurslarımızın olduğuna aşağıda kısa kısa değindik. Kurs açıklamalarının kısa özetini okuyarak bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim, bireylerin belirli bir alanda gelişimine verilen isimdir. Ayrıca kişilerin amaçlarına ulaşmak için motivasyonlarını kaybetmemeleri için bazı teknikleri öğrenmelerine verilen isimdir.

Kişisel gelişim sayesinde bireyler hedeflerini daha net görebilirler. Bununla birlikte, farklı bir bakış açısı elde etmek de mümkündür. Kişisel gelişim aslında bireylerin kendi iradeleriyle programlanmasıdır.

Ancak unutulmamalıdır ki kişisel gelişim insanlara başaramayacakları hiçbir şey olmadığını ve olağanüstü bir varlık olduklarını telkin etmemektedir. Unutulmamalıdır ki insan hata yapan bir varlıktır. Ancak önemli olan bu hatalardan ders çıkarmak ve kaldığınız yerden daha güçlü bir şekilde devam etmektir. Kişisel gelişimde bu konuların insanlara anlatılması gerekir.

İnsan kaçınılmaz olarak ve sürekli değişir. Bu değişim yaşadığımız olaylardan, kurduğumuz ilişkilerden, okuduğumuz kitaplardan, eğitimimizden, izlediğimiz filmlerden, tanıştığımız insanlardan, gezdiğimiz yerlerden ve daha birçok farklı kanaldan gelir. Bu değişiklikler istemsizce, bilinçsizce ve kontrolümüz dışında gelişir.

Kişisel gelişim, rutinden farklı olarak kişinin bilinçli olarak yaptığı, kendisini daha iyiye götürmek için gerçekleştirdiği pozitif çabalanın sonucu gerçekleşen değişimdir.

Kişisel gelişim isteği insanın şuanki hal ve durumunu yeterli bulmaması ya da daha iyisini olabileceğini düşünmesi, hissetmesi ve istemesiyle başlar. Kişi, kendini biraz daha öteye taşımak ister. 

İşte bu tetiklenme anıdır!

Bundan sonra kişi ilk olarak mevcut durumun farkına varmalı, şu anda ne olduğunu ve ne olmadığını iyice analiz edebilmelidir. Sonrasında da kendisindeki mevcut olumlu yönleri korumalı, eksiklerini tamamlamalı ve sürekli her konuda zirveye ulaşmaya oynamalıdır.

Ve artık kişisel gelişim başlamıştır. 

Kişisel gelişim ne değildir?

Kişisel gelişimin ne olduğunu kavramak için, önce ne olmadığına biraz göz atalım. 

  • Bencilce hep “ben” demek değildir.

  • Sosyal ortamlardaki davranışları değiştirmek değildir. 

  • Hayatın sadece tek bir alanına odaklanarak (mesela aşk), orada başarı elde etmeye çalışmak değildir.

  • “Ben oldum artık”, geliştirilecek bir yönüm kalmadı denilecek bir kıstas değildir. 

Kişisel gelişim, kişinin bilgi ve becerilerini bilinçli bir şekilde kendini daha en iyiye taşıma hedefine kitlenmesidir.

Kendimizi, mevcut potansiyelimizin en üstüne taşıyacak değişimlere kapatmadan yaşamaktır. Ve bu zorlu olduğu kadar zevkli de bir süreçtir. 

Kişisel Gelişim Ne Demektir?

İnsan doğası hırslıdır. Bu da başarı odaklı olmasına neden olur. Bu nedenle çoğu insan başarılı olmak için kişisel gelişime yönelir. Bu bağlamda insanlar çok yönlü olarak gelişir ve kendi potansiyellerinin farkına varır. Bunun için öncelikle insanın kendini tanıması gerekir.

Kendi potansiyelinin farkında olan, neyi yapıp neyi yapamayacağını bilen kişi, daha net hedefler belirleyerek bu yönde daha iyi ilerleme sağlayabilir. Bir insanın hem sosyal hem de iş hayatında başarılı olabilmesi için öncelikle bir amacı olmalıdır. Daha sonra hayal gücü, inanç, değerler, ilkeler, davranış, özgüven, istek, bilinçaltı, motivasyon, pozitif düşünme konularına odaklanması gerekir.

Online kişisel gelişim eğitimleri ne işe yarar?

İster kariyerinize yeni başlıyor olun, ister yıllardır çalışıyor olun, kişisel gelişim eğitimleri profesyonel gelişiminizin çok önemli bir parçasıdır. Kendinize yatırım yapmanın ve bu kursları almanın yedi faydasını burada bulabilirsiniz:

Öz farkındalığınızı geliştirir

Öz farkındalık, kişisel gelişimin en önemli yönlerinden biridir. Güçlü ve zayıf yönlerinizi ve bunların hayatınızı nasıl etkilediğini anlamanızı sağlar. Öz farkındalığınızı geliştirerek, kişisel gelişim için göstereceğiniz çabayı nerelere odaklamanız gerektiği konusunda daha iyi kararlar verebilirsiniz.

Gerçekçi hedefler belirlemenize yardımcı olur

Kişisel gelişimin faydalarından biri de gerçekçi hedefler belirlemenize yardımcı olmasıdır. Güçlü ve zayıf yönlerinizi net bir şekilde öğrendiğinizde, ulaşılabilir hedefler belirleyebilirsiniz. Gerçekçi olmayan beklentilerin sizi bunaltmasını veya cesaretinizi kırmasını engeller.

Öz disiplini geliştirir

Öz disiplin kişisel gelişimin en önemli parçasıdır. Hedeflerinize odaklanmanıza ve bu hedefler doğrultusunda ilerleme kaydetmenize yardımcı olur. Öz disiplin olmadan, hedefinizden sapmanız veya tamamen vazgeçmeniz çok kolay olacaktır.

İletişim becerilerinizi geliştirir

Kişisel gelişim daha iyi iletişim kurmanıza yardımcı olur. Hem kendinizi hem de hedeflerinizi anlayarak kendinizi daha net ifade edebilirsiniz. Bu da başkalarıyla daha iyi ilişkiler kurmanızı ve mesleki performansınızı artırmanızı sağlar.

Özgüven oluşturur

Kişisel gelişim odaklı bir çalışma özgüven kazanmanıza yardımcı olur. Hedeflerinize ulaşıp yeni beceriler geliştirirken kendinizi daha yetenekli ve güçlü hissedersiniz. Böylece özgüveniniz artar ve kariyer veya kişisel ilişkileriniz gibi hayatın diğer alanlarına da yansıyabilir.

Stresi azaltır

Kişisel gelişim stresi azaltmanıza da yardımcı olabilir. Hedeflerinizi ve onlara nasıl ulaşacağınızı net bir şekilde bildiğinizde, hayata daha sakin ve kendinden emin bir şekilde yaklaşabilirsiniz. Bu da daha az kaygıya yol açabilir ve iş-yaşam dengesini iyileştirebilir.

Mutluluğu artırır

Son olarak, kişisel gelişim mutluluğunuzu artırmanıza yardımcı olabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirebilirseniz doğal olarak pozitif enerji yayarsınız. Bu da hayatınıza daha fazla başarı ve mutluluk katar.

Devamını göster

Kişisel gelişim eğitimleriyle ilgili sık sorulan sorular