Kişisel Gelişim Eğitimleri

Trainings

Kişisel gelişim yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Buradan yola çıkan İstanbul İşletme Enstitüsü, çeşitli alanlarda kendinizi sürekli geliştirme fırsatı bulacağınız çeşitli eğitimleri ücretsiz online eğitimler olarak sizlerle paylaşıyor. Bu eğitimler arasında birçok ilgi alanına hitap eden, çeşitli meslek dallarında veya günlük hayatta size rehberlik edecek programları tercih ederek kendi geleceğinize doğru bir yatırım yapabilirsiniz.

Kişisel Gelişim Kursları

Günümüzde iş hayatında son derece rekabetçi bir ortam gelişmiştir. Bu ortamda kesinlikle hataya yer yoktur ve öğrenilecek her bilgi sizi çevrenizdeki insanlardan bir adım öteye taşıyacaktır. Öğrenmenin öneminin bilincinde olan İstanbul İşletme Enstitüsü, sunduğu eğitimlere herkesin ulaşmasını sağlayan, tamamen ücretsiz, uzaktan eğitim şeklinde programlara sahiptir. Bu programlara herkes katılabilir. Bunun için tek yapmanız gereken programları üye olarak incelemek ve istediğiniz herhangi birine kayıt olmak. İnternetin olduğu her yerden eğitimlere online olarak katılmak ve programı tamamlamak mümkündür.

Programı tamamladıktan sonra derslerde öğrendiklerinizle ilgili bir sınava tabi tutulacak ve başarılı olmanız durumunda İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından size sunulan sertifikayı almaya hak kazanacaksınız. Bu sertifika, üzerinde soğuk damga bulunan onaylı bir belge olmasına rağmen ücretli olarak tarafınıza sunulacaktır. Ancak bunun yerine programları tamamlayan herkese ücretsiz olarak verilen sertifika kodunu alarak bu kodu istediğiniz yerde kullanma şansına sahipsiniz. Sertifika kodu, sistem bazında kayıtlı olan ve özgeçmişlerinize eklemenize rağmen işverenler tarafından bu tabanda görüntülenebilen bir koddur. Hatta bu sertifika kodunu LinkedIn gibi platformlarda CV'lerinize ekleyebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nelerdir?

İstanbul İşletme Enstitüsü bünyesinde verilen kişisel gelişim kursları, insan kaynakları alanında çalışanlara, şirket yöneticilerine, işinde daha başarılı olmak isteyenlere veya yeni bir çalışma alanı edinmek isteyenlere fayda sağlayacak programları içermektedir. Örneğin günümüzde oldukça popüler olan blog eğitimi alarak kendinize eğlenceli bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca zaman yönetimi konusunda eğitim alarak hem iş hayatınızda, hem okul hayatınızda hem de günlük yaşamda zamanı daha doğru yönetebilir, böylece eğitiminizi mükemmel bir şekilde tamamlayabilir, aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Tarafımızdan size verilen eğitimler oldukça farklı seçeneklere sahiptir.

İnsan kaynakları alanında çalışıyorsanız veya bir işletmeniz varsa, sizinle çalışacak doğru kişileri seçmek için görüşme tekniklerini öğrenebileceğiniz bir eğitim programına katılabilirsiniz. Ya da daha başarılı bir yönetici olmak istiyorsanız bu konuda sunulan stratejik yönetim eğitimi sizin için bir alternatif olacaktır. Çünkü bir işletmeyi yönetebilmek için liderlik nitelikleri, sahip olunan sermaye, bilgi ve becerilerin yanı sıra kriz zamanlarında etkin bir strateji üretmek ve hızlı ve doğru kararlar almak gerekir. Bu eğitimlerde bahsedilen tüm bu becerilere sahip olmanız size çok yakın. Tüm bu eğitim programları hakkında bilgi sahibi olmak ve eğitimlere kayıt olmak için İstanbul İşletme Enstitüsü sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Günümüzde iş bulmak çok zor hale geldi. Üniversite sertifika programları sayesinde eğitim alan gençlerin sayısı da arttı. Hal böyle olunca da üniversite mezunu olmak işe alınmak için önemli bir kriter iken, günümüzde üniversite eğitimi dışında eğitim almak da istihdamda önemli bir faktör haline gelmiştir. Bu başlık altında size sunulan eğitimler, CV'lerinizde fark yaratmanıza fayda sağlayacaktır.

Online Kişisel Gelişim Eğitimleri

Günümüz dünyasında zaman çok önemli bir kavramdır. Herkesin çok yoğun bir hayatı ve hayatında yetişmesi gereken bir yeri vardır. Evden işe, işten çeşitli toplantılara ve mülakatlara sürüklenirken eğitim programlarına zaman ayırmak kolay değil. İstanbul İşletme Enstitüsü bu durumu göz önünde bulundurarak sunduğu ücretsiz eğitimleri bulunduğunuz yere kadar getiriyor. Eğitimlerin online olarak sunulmasının en önemli nedeni katılım kolaylığıdır. Bu sayede kişisel gelişim derslerinden faydalanmak çok daha kolay hale gelmektedir. Dilerseniz uzaktan eğitim olarak verilen dersleri evinizin rahatlığında veya iş yerinizde izleyebilirsiniz.

Yılların tecrübesini bir araya getiren İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen kişisel gelişim kursları, her biri alanında uzman profesyonel eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. Her iki haftada bir başlayan programlarda dilerseniz aynı anda birçok eğitim programlarına da kayıt olmanız mümkündür.

Eğitimlerin ücretsiz olmasının nedeni şu ana kadar bilinenin aksine online eğitimin pahalı bir eğitim şekli olmamasıdır. Bu eğitimlerde tek masraf eğiticilere ödenen ücretlerdir. Bu sistemde size ders veren hocalar gönüllü olarak hizmet vermektedir. Tüm bu fırsatlar, çevrimiçi eğitimin ücretsiz olmasını sağlar. Ancak online eğitim dışında Sertifika Programları da mevcuttur. Bu eğitimler resmi olarak verilmektedir ve ücretlidir. Tüm eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi için İstanbul İşletme Enstitüsü ile iletişime geçebilirsiniz.

Kişisel Gelişim Neden Önemlidir?

İnsanlar doğdukları andan itibaren kendi içlerinde belirli bir potansiyele sahiptir. Ancak bunun yanında insanlar fiziksel olarak kendilerini geliştirebildikleri gibi kalite olarak da kendilerini geliştirebilmektedirler. İnsanların bir alanda kendilerini geliştirmek için yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkan gelişime kişisel gelişim denir.

Kişisel Gelişimin İnsan İçin Önemi

Kişisel gelişim sürecinde bireyler, kendilerini tanıma yolculuğuna çıkarlar. Kendilerinin farkında olan ve eksikliklerini bilen bireylerin bu eksiklikleri gidermek için bir takım çalışmalar yaptıkları bir kişisel gelişim yolculuğu olarak tanımlanabilir. İnsanların kendilerini geliştirmek için aldıkları eğitimlerin bir kısmına “kişisel gelişim eğitimi” de denilmektedir.

Kişisel gelişimi olan kişiler;

  • Sosyal yaşamlarında iletişimlerini artırmak
  • Yaşam hedeflerinizi belirlemek
  • İmaj yenilemek
  • Bakış açılarını farklı boyutlara taşımak
  • Değişime ve çağın getirdiğine uyum sağlamak
  • Toplumda fark yaratmak
  • Tecrübe kazanmak
  • Daha motive bir şekilde çalışmak
  • Daha özgüvenli olmak
  • Zamanı doğru yönetme gibi alanlarda kendilerini geliştirebilirler.

Kişisel Gelişim Nedir?

Kişisel gelişim, bireylerin belirli bir alanda gelişimine verilen isimdir. Ayrıca kişilerin amaçlarına ulaşmak için motivasyonlarını kaybetmemeleri için bazı teknikleri öğrenmelerine verilen isimdir.

Kişisel gelişim sayesinde bireyler hedeflerini daha net görebilirler. Bununla birlikte, farklı bir bakış açısı elde etmek de mümkündür. Kişisel gelişim aslında bireylerin kendi iradeleriyle programlanmasıdır.

Ancak unutulmamalıdır ki kişisel gelişim insanlara başaramayacakları hiçbir şey olmadığını ve olağanüstü bir varlık olduklarını telkin etmemektedir. Unutulmamalıdır ki insan hata yapan bir varlıktır. Ancak önemli olan bu hatalardan ders çıkarmak ve kaldığınız yerden daha güçlü bir şekilde devam etmektir. Kişisel gelişimde bu konuların insanlara anlatılması gerekir.

Kişisel Gelişim Ne Demektir?

İnsan doğası hırslıdır. Bu da başarı odaklı olmasına neden olur. Bu nedenle çoğu insan başarılı olmak için kişisel gelişime yönelir. Bu bağlamda insanlar çok yönlü olarak gelişir ve kendi potansiyellerinin farkına varır. Bunun için öncelikle insanın kendini tanıması gerekir.

Kendi potansiyelinin farkında olan, neyi yapıp neyi yapamayacağını bilen kişi, daha net hedefler belirleyerek bu yönde daha iyi ilerleme sağlayabilir. Bir insanın hem sosyal hem de iş hayatında başarılı olabilmesi için öncelikle bir amacı olmalıdır. Daha sonra hayal gücü, inanç, değerler, ilkeler, davranış, özgüven, istek, bilinçaltı, motivasyon, pozitif düşünme konularına odaklanması gerekir.

Bireyin öz farkındalığı nasıl gerçekleşir?

Kendini tanıma yolunda adım atanların, kendi potansiyellerini gerçekleştirmeden önce bu kavramın gerçekliğini anlamaları gerekir. Bir insanın potansiyeli ve yetenekleri ne olursa olsun, öncelikle insan olduğu için eşsiz bir varlık olduğunun farkında olmalıdır.

Bireylerde insan olma niteliği, her insanın eşsiz ve mükemmel bir varlık olmasına neden olur. Kişisel gelişim yolundaki ilk adım, bir kişinin varoluşsal olarak ne kadar değerli olduğunu anlamaktır.

Kişi kendini bedenen, bedenen ve ruhen değerlendirirken her zaman bu gerçeği göz önünde bulundurmalı ve kendini hak ettiği gibi görmelidir. İnsanların kendi potansiyellerini ve neler başarabileceklerini bilerek bu yolda adım atmaları gerekiyor. Çünkü insanın insan olduğu için değeri tamamen bunu gerektirir. Kişi kendi değerini tam olarak anlayabiliyorsa, kişisel gelişim yolculuğuna doğru bir şekilde başlayabilir.

Kişisel Gelişim Süreci

Kişisel gelişim sürecinde bireylerin kendilerine ve çevrelerine karşı hoşgörülü olmaları ve çevrelerinde olup bitenlere olgunlukla yaklaşmaları gerekmektedir. Tabii ki kendine olgunluk ve hoşgörü ile yaklaşmak da çok önemli. İnsan, doğası gereği hata yapabilen bir yaratıktır. Hiçbir insan mükemmel değildir. Çoğu insan başkalarının hatalarına karşı hoşgörülü ve olgun olabilirken, kendilerine karşı acımasız olabilirler. Bu sebeple öncelikle hoşgörülü olmalıdır.

Herkesin kusurları vardır ve hata yapmak mümkün. Bu nedenle hepimizin ulaşamadığı veya ulaşamadığı konular olabilir. Bu nedenle kişisel gelişim yolculuğunda yapılan hatalar insanlara engel olmamalıdır. Kişi eksikliklerine odaklanırsa başarıya ve gelişime odaklanamaz. Bireyin kendini hoşgörüyle karşılaması ve daha iyisini yapmak için motive etmesi çok önemlidir.

Kişisel Gelişimin Faydaları Nelerdir?

Kişisel gelişim sayesinde insanlar birçok yönden kendilerini geliştirirler. Bir insanın sosyal hayatında verimli, güçlü ve etkili olabilmesi için öncelikle bilgiyle donanmış olması gerekir. Bu da ancak farklı öğrenme yöntemleriyle mümkündür. Kişi aldığı eğitimle bir köprü kurabilirse yaratıcı düşünmeye başlayacaktır. Kişisel gelişim ile insanların bunu yapabilmesi amaçlanmaktadır.

Kişisel gelişim sayesinde insanlar nitelikleri iyileşeceği için çevreleriyle daha etkili iletişim kurabilirler. Sosyal hayatta daha verimli ve etkili olurlar. Bu onların mutluluğunda büyük rol oynayacaktır. Bu eğitimlerle elde edilen fayda sadece bireyi değil toplumu da etkilemektedir. İnsan sosyal bir varlık olduğu için çevresinden kolayca etkilenebilir veya çevresindeki insanları etkileyebilir. İnsanların birbirleriyle etkileşimi çok yönlü toplumların oluşmasını sağlayacaktır.

Kişisel Gelişim Nasıl Ortaya Çıktı?

İnsanın varlığı ile birlikte kişisel gelişim süreci de başlamıştır. Efsaneler, hikayeler, masallar, dinler, oyunlar insanların kişisel gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Kişisel gelişimin bir bilim olduğu ve çeşitli araştırmaların olduğu gerçeği 1900'lü yıllarda ortaya çıkmıştır.

Kişisel Gelişimin Kazanımları Nelerdir?

Her şeyden önce, insanın kendine saygı duyması gerekir. Sonrası çorap yırtmacası gibi gelecek. Kendi zayıflıklarını ve potansiyellerini bilmek, buna göre bir yol haritası çizmek, insanların karşılaştıkları zorluklara karşı daha güçlü olmalarını sağlayacaktır.

Kişinin kendi güçlü yanlarının farkında olması, kişisel gelişimin en önemli adımlarından biridir. Her insanın farklı yetenekleri ve ilgi alanları vardır. Yetenekli olduğunu düşünmeyen insanların bile birçok konuda yetenekleri vardır. Bu nedenle kişilerin öncelikle yeteneklerini ve hangi konularda daha iyi olduklarını belirlemeleri gerekmektedir. Yeteneklerinizi fark ettiğinizde bu konuda kendinizi geliştirmeniz daha başarılı bir insan olmanızı sağlayacaktır.

Kendi Potansiyelini Gerçekleştirmek

Müzik kulağı olmayan bir kişinin gitar çalmak için çok çaba sarf etmesi bir süre sonra pes etmesine ve yorulmasına neden olur. Ancak musiki kulağı ve musiki yeteneği olan biri bu yolda yürürken büyük bir zevk ve eğlence yaşayacaktır. Bu nedenle kişilerin kendilerini gözlemleyerek güçlü yönlerini belirlemeleri çok önemlidir.

Hayata kendi penceresinden bakmalı ve bu yolda ilerlemeli. Bu hayattan ne istediğinizi ve nelerde başarılı olduğunuzu belirlemek çok önemlidir. Ayrıca kişi zayıf yönlerini bilmeli ve bu konuda savunma geliştirmelidir.

Kişisel gelişim yolculuğunda bireylerin her geçen gün kendilerini geliştirmek için adımlar atmaları ve bu yolda ilerlemeleri gerekmektedir. Bir süre sonra geriye baktığınızda ne kadar yol kat ettiğinizi ve kendinizi ne kadar geliştirdiğinizi göreceksiniz. Bunun için vakit kaybetmeden çalışmaya başlamanız gerekir. Bu şimdi sizin için bir şey ifade etmese de, altı ay sonra yaşadığınız gelişmeye siz bile şaşırabilirsiniz.

İnsanlar başarısızlıkları veya mutsuzlukları için pek çok bahane bulurlar; Her iki durum da birbiriyle yakından ilişkilidir. Mutsuz bir insan iş ve özel hayatında başarılı olamayacak, başarısız bir insan kendini mutlu hissedemeyecek. Çünkü insanlar hayatlarının büyük bir kısmını işte geçiriyor; Her iki durum da olumsuz olduğunda, diğer durum otomatik olarak etkilenecektir.

Hem iş hayatında hem de özel hayatında mutlu ve başarılı olmak isteyen bireyler başarının şifresi eğitimine katılarak ilk adımı atmış olacaklar. Online bir eğitim programı olan ve başarının şifrelerinin anlatıldığı eğitim, kendini geliştirmek isteyenler için en büyük yardımcı olacaktır.

Başarının anahtarı, ulaşmak istediği hedeflere kendinden emin, huzurlu, başarılı ve mutlu adımlarla gitmek isteyen herkesin tercih edeceği eğitimlerin başında olmalıdır. İnsan motivasyonunu artırarak yolculuğun başarılı ve mutlu olmasına yardımcı olan eğitim, bireylerin kendilerini geliştirmelerine veya farkındalık oluşturmalarına yardımcı olacaktır.

- Öğrenmek ne anlama gelir ve aşamaları nelerdir?
- Öğrenme yöntemleri hakkında bilgi
- Bireyler davranış yöntemlerini değiştirmek için ne yapmalıdır?
- Sorumluluk nedir, sorumluluk almamak nedir ve sorumluluk nedir?

- Bir şeyler için sorumluluk almama duygusu nedir?
- Karar nedir, karar verme süreci nasıl olmalı ve ne gibi sorumluluklar üstlenmeliyim?
- Karar vermede karşılaşılan zorluklar nelerdir?
- Karar vermenin gücü ve etkisi
- Ölçek analizi nedir ve nasıl uygulanır?

- Bireylerin en temel korkuları nelerdir ve korkuların bireyler üzerindeki yansımaları nelerdir?
- Hedef listesinin hedefi ve oluşturulması nedir
- Bireylerin konfor bölgesi hakkında detaylı bilgi
- Öğrenilmiş çaresizlik
- Mağdurun tepkisi nedir, ondan kurtulmak için ne yapılması gerekir?

Bireylerin özel ve iş hayatlarında ortaya çıkan sorunları aşmak veya sorunlarını en aza indirmek için yapılması gereken yöntemler anlatılmaktadır. Bireylerin isteklerini gerçekleştirmelerinin önündeki en büyük engel kişinin kendisidir; Problemin çözümü için bireylerin olaylardan haberdar olmaları, sorumluluk almaları ve harekete geçmeleri gerekmektedir. Eğitim sonucunda bireylerin neyi, nasıl yapması gerektiği anlatılsa da önemli olan kişilerin bilinçlenmesidir.

Enstitü, başarının şifresi ve daha birçok online eğitim ile hayata bakışı genişleyen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Gelecek planlarında iyi bir eğitime ve iyi bir kariyere sahip olanlar, şüphesiz eğitime ve uzmanlaşmaya en çok önem verenlerdir. Bu insanlar için eğitim önce gelir. Çünkü geleceklerini ancak eğitimle inşa edebileceklerinin bilincindedirler. Bu nedenle sadece üniversitelerden mezun olmak onlar için yeterli değildir. Kariyerlerinde ilerlemelerini istikrara kavuşturmak için sürekli öğrenmeye ihtiyaçları vardır.

Bu kişilerin kariyerlerinde ilerlemek için en çok tercih ettikleri yöntem ilgi alanları ile ilgili kurslara katılmaktır. Bilgiye önem verenlerin kurslara katılmalarının iki amacı vardır. Birincisi işini daha iyi ve profesyonel yapmak, diğeri ise bilgilerini işverenlerine sunmaktır. Sadece bu iki konuyu karşılayan dersler vardır.

Ancak kariyerlerinde ilerlemek için tercih edilen bu kursların bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Bu dezavantajlardan biri, kursların katılımcıların zamanını gerektirmesidir. Ancak tam zamanlı çalışanın bu kurslara zaman ayırabilmesi için ya işyerinden izin alması ya da akşam derslerine katılması gerekir. Her iki yöntem de çalışanların performanslarında düşüşe neden olur. İzin alan bir çalışan, dinlenmesi gereken izinleri aldığı için dinlenmeye vakit bulamayacaktır. Yıllık izin dışında izin alabilecek şanslı grup çok sınırlıdır. Akşam derslerini tercih eden çalışanlar, çalışma yorgunluğunun üzerine akşam derslerinin ve yolun yorgunluğunu yaşamak zorunda kalacaklar.

Örgün eğitim kurslarının bir diğer ve en büyük dezavantajı, verdikleri kurslar için ciddi ücretler almalarıdır. Kariyerinde ilerlemek isteyenler bu kurslara katılmak için her zaman yeterli bütçeye sahip olmayabilirler.

Olumsuzlukların Üstesinden Gelmek

Yukarıda sayılan dezavantajlar nedeniyle çoğu kişi kariyerlerinde ilerlemelerini sağlayacak kurslara gidememektedir. Neyse ki Enstitü, bu büyük soruna çözüm üretmeyi başarmış bir eğitim kurumudur. Enstitü tarafından verilen ücretsiz kurs sayesinde, kurslara katılmak için yeterli bütçesi olmayanların kariyerlerinde ilerlemelerini sağlayacak ücretsiz çevrimiçi kurslar da enstitü bünyesinde yer almaktadır. Hatta bu kursların sonunda yapılan başarı tespit sınavlarından yeterli notu alanlara sertifika vermektedir.

Enstitünün ücretsiz derslerinden yararlanmak için yapılması gereken tek hareket derse kayıt olmaktır. Daha sonra ders esnasında bilgisayarınızın veya akıllı cihazınızın başında olmanız derse katılım için yeterlidir. Akşamları verilen online kurslar ile istenilen alanda uzmanlaşmak mümkündür. Ayrıca dersler interaktif bir şekilde işleniyor. Bu sayede katılımcılar takıldıkları noktaları eğitmenleri ile birlikte çözebilmektedir.

Bazen boş vakit geçirmenin en iyi yolu kendimize yeni bilgiler katarak kendimizi geliştirmektir. Bunun için yeni kurulan bir Enstitü internet gazeteciliği, girişimcilik, satış teknikleri, imaj ve algı yönetimi gibi farklı eğitimleri uygun fiyatlar karşılığında sizlere sunmaktadır. Bu Enstitüden alacağınız eğitimler, günlük hayatınızdaki boş zamanlarınızda ve molalarınızda belirli zamanları ayırarak hayatınıza yeni bir yön verebilir. Aralarında ücretsiz eğitimlerin de bulunduğu bu Enstitüde günde bir veya iki saat geçirmenin faydalarını keşfetmek için siteye ücretsiz kurs olarak kayıt olabilirsiniz. Ayrıca online eğitimleri tamamlamanız sonucunda aldığınız sertifikaları iş başvurularında kullanabilir ve kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz.

Örneğin, müşteri hizmetleri ile ilgili çevrimiçi bir eğitim paketi satın aldığınızı varsayalım. Bunu eğitim paketini bitirdiğinizde, edindiğiniz bilgilerle yeni bir birey olacaksınız ve çalıştığınız veya yapmak istediğiniz bir meslekte müşterilerinizle daha etkin etkileşim kurabileceksiniz. Belki de kendi işinizi daha iyi bir yer haline getirecek veya patronunuzun beğenisini kazanacak bir beceriye bile sahip olacaksınız. Ama tabii ki bunu başarmak için hayatınızı yeni bir yönde şekillendirebilecek bir asistana ihtiyacınız olacak, yani bu Enstitüden alacağınız enstitü ücretsiz kurs eğitim paketleri.

Başka bir örnek vermek gerekirse, hayallerinizi gerçekleştirmek istediğiniz girişimci fikirleriniz ve projeleriniz olduğunu varsayalım. Bunları nasıl gerçekleştirebileceğinizi veya nasıl daha etkin bir şekilde işleyip daha nitelikli hale getirebileceğinizi öğrenmeniz için bu Enstitüden alacağınız sertifikalı eğitim programları size çok yardımcı olacaktır.

İnternet haberciliğinden bahsedecek olursak günümüzün gündemi hep internet üzerinden sağlanmaktadır. Hayatımızın internet üzerine kurulu olması bunda en büyük etkenlerden biridir. Bu teknolojiye ayak uydurmak ve internet gazeteciliğini meslek olarak kullanmak için sertifikalandırılmış bu Enstitü'den alacağınız eğitim paketleri size çok fazla bilgi katacaktır. Hızla değişen gündemi takip etmek ve aynı zamanda hızla gelişen bu gündemi doğru kullanmak çok fazla tecrübe gerektiren bir durumdur. Bu nedenle alanında uzman kişilerden alacağınız eğitimler sizi kendinizi çok daha hızlı geliştirme yolunda ilerletecek ve sizi bu konuda uzman yapabileceklerdir.

Son olarak imaj ve algı yönetimi ile çok daha kolay iş bulabilir veya bulduğunuz ya da sahip olduğunuz işte daha başarılı olabileceğiniz bir konuma gelebilirsiniz. Giyinişinize, mimiklerinize, konuşmanıza ve diksiyonunuza ekleyebileceğiniz birkaç basit detay bile sizi diğer iş arkadaşlarınızdan farklı kılacaktır. Bunlara ulaşmak için ücretsiz üye olmalı ve hayatınızı değiştirmek için bir adım atmalısınız.

Günümüz dünyasında bilgiyi her yerde bulabilmemize rağmen, bilgi hala en değerli varlığımız gibi görünmektedir. Bilginin bu kadar kolay erişilebilir olduğu bir çağda herkesin her konuda az ya da çok bilgi sahibi olması şaşırtıcı değildir. Ancak artık aranan belirli konularda uzman bilgisine sahip olmaktır. Herhangi bir konuda uzmanlık, ilerlemenin anahtarıdır. Özellikle kariyer yolunuzda istediğiniz yere ulaşmak için bilgili olmanız ve bu bilgiyi ve tecrübeyi belgelemeniz gerekir. Bu noktada ise sertifika alabileceğiniz kurslar devreye giriyor.

Kariyerinizde hedeflediğiniz noktaya gelebilmeniz veya yeni mezun iseniz kariyerinize doğru bir başlangıç ​​yapabilmeniz için ilerlemek istediğiniz alanla ilgili sertifikalara sahip olmanız önemlidir. Bu sertifikaları alabileceğiniz birçok kurs bulunmaktadır. Ancak bu kurslar hem zamana hem de paraya ihtiyacınız olan kurslardır. Özellikle çalışan iseniz, kurs süresince işyerinizden izin almanız her zaman mümkün olmayabilir. Ayrıca bu tür kurslar için talep edilen ücretler ciddi rakamlara ulaşabilmekte ve her bütçede karşılanamamaktadır. İşte bu noktada iienstitu.com bu sorunları çözmek için devreye giriyor.

Enstitünün Ücretsiz Çevrimiçi Kursları

Yukarıda saydığımız nedenlerle örgün eğitim kurslarından yararlanamayan, ancak kariyerlerinde ilerlemek için eğitime önem verenlerin seçebilecekleri başka bir yol daha var. Enstitünün ücretsiz kursu bu kişiler için oluşturulmuş bir sistemdir. Enstitü, öğrenmeye değer veren ancak yeterli zamanı veya parası olmayan kişiler için çevrimiçi kurslar düzenlemektedir. Üstelik bu online eğitimler için herhangi bir ücret talep etmezler. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olunması durumunda kursa katılanlara eğitim sertifikası verilmektedir. Bu sertifikalar, kursa katılanlara yazılı olarak gönderilebileceği gibi, kursa katılanlara da online olarak verilebilir. Hangi sertifikanın seçileceği tamamen kursiyerlerin tercihine bırakılmıştır.

Enstitünün ücretsiz kursu ile alınan online sertifikalar LinkedIn gibi kanallara eklenebilmektedir. Bu nedenle online özgeçmişlerine önem verenlerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Basılı sertifikalar ise işyerlerine beyan etmek isteyen kişilerin tercih ettiği sertifikalardır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, basılı sertifikaların kursiyerlere cüzi bir ücret karşılığında gönderilmesidir. Bunun dışında Enstitü, çevrimiçi kurslara katılanlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ücretsiz kurslara katılmak için yapmanız gereken tek şey, Enstitü sayfasından üye olmak istediğiniz kursa kayıt yaptırmaktır. Daha sonra akşamları düzenlenen online derslere katılabilirsiniz.

Eğitimde eşitliği sağlamak amacıyla dünyanın her yerindeki enstitüler

Ücretsiz eğitimler aracılığıyla düzenlenmektedir Online eğitimler sayesinde mekan fark etmeksizin eğitim alınabilmektedir.

Farklı konularda kendini yetiştirmek isteyenler için bir fırsat. Yaşadıkları bölgede eğitim alma imkanı olmayanlar internet erişimi olan her yerden online olarak katılabilirler.

Kurslara Katılım

Ücretsiz olarak sunulan eğitimlerden katılmak istediğiniz bölümü seçerek kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt kolay ve ücretsizdir. Daha sonra giriş bilgilerini kullanarak istenilen eğitim programına katılmak mümkündür. Herhangi bir açık kursa başvurabilirsiniz. Kurslara başvurular kontenjan dahilinde yapılır. Ayrıca kurslar başlamadan önce kayıt yaptırılması gerekmektedir. Belirlenen kontenjan dolduğunda kursa kayıt yapılmaz. Ama kurslar sürekli açılıyor. Bu nedenle istenilen kursa bir an önce karar vermek ve kayıt yaptırmak gerekir.

Çevrimiçi kurslar

Online eğitim kursiyerlere avantajlar sağlamaktadır. Birçok kursa katılım ücretsizdir. Ayrıca, herhangi bir ek maliyet gerektirmez. Derslere belirli zaman aralıklarında katılmak gerekli değildir. Online eğitimler, kursiyerin uygun bir zamanda katılabileceği avantajlı eğitimlerdir.

Kariyerinde ilerlemek isteyenlerin başvurduğu Enstitünün online kursu ile eğitim yaygınlaşıyor. Bu sayede alınacak eğitimler ile yeni bir kariyer oluşturmak da mümkündür. Ayrıca tekrar açılan online kurslar ile birçok hobinizi geliştirme fırsatı sunulmaktadır. Bu eğitimlerin sonunda başarılı olan katılımcılar ayrıca sertifika almaktadır.

İş başvurularında alınan eğitimler işverenlerin de ilgisini çekmektedir. Katıldığınız her eğitim, uygulamalarda bir adım önde olduğunuz anlamına gelir. Özellikle Enstitü aracılığıyla düzenlenen eğitimler, doğrulama kodunu da içeren geçerli sertifikalarla belgelenmektedir.

Kariyerde Yükselmek

Günümüzde kariyer basamaklarında yükselmenin tek koşulu eğitimdir. Yaptığınız iş ne olursa olsun, eğitimli ve kendini sürekli yenileyen insanlara bir kariyer yolu açılır. Kendini geliştiren insanlar basamaklarda ilerlerken, eğitime önem vermeyenler yerinde kalır. Burada insanların önünde duran unsurlardan biri de zamandır.

Birebir eğitim ve seminerlere katılan kişi, belirtilen süre içerisinde etkinliğin yapıldığı mekanda bulunmalıdır. Bu, ulaşım için harcanacak zamanı, kurs süresini ve dönüş süresini eklediğinizde ekstra bir zaman harcamasıdır. Günümüz sorunlarından biri olan zaman darlığı enstitü online kursu ile giderilmektedir. Katılımcıların zaman yönetimi eğitimlerine katılırken zaman kaybetmelerine gerek yoktur.

Online eğitimin avantajları her geçen gün anlaşılmaktadır. Eğitime verilen önem, her açıdan eşitliği sağlayan online derslerle aşılmaktadır. Eğitimlere katılım her geçen gün artıyor. Herkesin katılabileceği farklı alanlardaki eğitimler sayesinde kendini geliştirme fırsatı eşit olarak tanınmaktadır. Kariyer hedefleri, kendilerini kişisel olarak geliştirmek isteyenlerin tercihidir.

21. yüzyılda toplumların ilerlemesini sağlayacak en temel nokta eğitimdir. Geçen yüzyıla kıyasla okuryazar olmanın, ilkokul ya da üniversiteden mezun olmanın hiçbir şekilde yeterli olmadığı bir çağda yaşıyoruz. İnsanın kendini geliştirmek için kendisine kattığı şeyler bu çağda en önemli etkendir. Bu nedenle 21. yüzyılda kişisel gelişim ön plana çıkmıştır.

İş bulmak, bulduğunuz işte pozisyon almak veya farklı iş kollarında çalışmak istiyorsanız Enstitü tarafından online olarak sunulan kurs olarak alabileceğiniz eğitimlere mutlaka katılmalı ve sertifika almalısınız. Enstitü tarafından verilen eğitimler sertifikalıdır.

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sağlanan birçok ücretsiz, kişisel gelişim ve sertifika programı bulunmaktadır. Anlayarak hızlı okuma, bilimsel araştırma ve yazma teknikleri eğitimi, bloglama eğitimi, dijital pazarlama eğitimi bu çevrimiçi kurslardan bazılarıdır. Ayrıca www.iienstitu.com adresini ziyaret ederek farklı eğitimler hakkında bilgi alabilirsiniz. Örneğin fotoğrafçılık hakkında bilgi edinmek ve profesyonel gibi fotoğraf çekmek istiyorsanız kişisel gelişim ve sertifika programları arasında yer alan fotoğraf kursuna katılabilir, fotoğrafçılığı detaylı bir şekilde öğrenebilir, çektiğiniz fotoğraflarla sergi açabilirsiniz.

Bir sınava hazırlanıyorsanız ve zamanla yarışıyorsanız, hızlı okuma sizin için bir avantaj olacaktır. İstanbul İşletme Enstitüsü'nün ücretsiz olarak sunduğu hızlı okuma kursuna kayıt olabilirsiniz. Yedi gün boyunca sunulan online kurs ile yedi günün sonunda dersleri dinleyerek bir sınava tabi tutulacaksınız. Sınavı geçtikten sonra bir sertifika alırsınız. 

Bir işe başlayacaksınız ve başvuru için iyi bir CV hazırlamanız gerekiyor. Ama nasıl yapacağını bilmiyorsun. bu durumda yine Enstitü tarafından verilen CV hazırlama ve iş görüşmesine hazırlık eğitimlerine ücretsiz ve online eğitim olarak katılabilir, iş başvurusu yapmadan önce neler yapabileceğinizi öğrenerek daha hazırlıklı gidebilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sağlanan online ücretsiz kişisel gelişim sertifika programları ile eğitim hayatınızda, iş hayatınızda ve sosyal hayatınızda her zaman bir adım önde olabilirsiniz. Yaşadığımız bu yüzyılda, bu rekabet ortamında zamanı yakalamak ve öne çıkmak ancak her anlamda kendini geliştirmekle mümkün olacaktır. İstanbul İşletme Enstitüsü'nde bulabileceğiniz diğer eğitimler ise şöyle; İmaj ve algı yönetimi eğitimi, İngilizce mülakat hazırlık eğitimi, içerik düzenleme, işaret dili eğitimi, iş yeri görgü kuralları ve etik eğitimi, mülakat teknikleri eğitimi, satranç eğitimi ve NLP eğitimi, stres ve stresle baş etme eğitimi gibi birçok eğitim bulabilirsiniz. Başarıya giden yol gelişimden geçer.

Kişisel Gelişim Nedir? Neden Gerekli?

Kişisel gelişim, son yıllarda en çok ilgi gören alanlardan biridir. Peki tam olarak ne olduğunu biliyor muyuz? Gelin birlikte inceleyelim. Kişi kelimesinin gerçek anlamı kişi, kişi, kişidir. Gelişim kelimesi ilerleme, eylem anlamına gelir. Dolayısıyla kişisel gelişim, toplumda bir birey olarak kendimizi daha ileriye götürmek için yapılan bilinçli davranışların bütünüdür diyebiliriz.

İnsan doğduğu andan itibaren hem fiziksel hem de ruhsal olarak sürekli bir gelişim içindedir. Çevresindeki her şeyi merak eder. Ne kadar çok keşfederse, o kadar mutlu olur. Öğrendikleri zamanla ona yetmiyor. Daima daha fazlasını başarmak için çabalamak. Başka bir deyişle gelişme, insanın yapısında doğal bir süreçtir. Bedenimizin ve ruhumuzun sınırı yoktur. İnsan, geliştikçe daha da gelişebilen bir varlıktır. Hayattan zevk almak için bu doğal süreci bozmamalıyız. Gelişmeye ve yeni şeyler keşfetmeye devam etmeliyiz.

Kişisel Gelişim ve İç Dünyamıza Yolculuk

Her bireyin gelişim süreci farklıdır. Bu nedenle birey olarak önce kendimizi keşfetmemiz gerekir. Kendini bilmeyen bir insanın kişisel gelişimine katkı sağlaması mümkün değildir. Peki kendimizi nasıl keşfedeceğiz? Bir konu hakkında araştırma yapacağımız zaman, sorular sorarak başlarız. O zaman kendimize bazı sorular sorarak başlayabiliriz. Beni hayatta en mutlu eden şey nedir? Hayattaki önceliklerim nelerdir? Ne yapmaktan hoşlanırım? Kendimde eksik gördüğüm ama geliştirmek istediğim yönlerim neler? Nerede olmak isterdim? Olmak istediğim yere ulaşmak için neye ihtiyacım var? Ruhumu ve bedenimi rahatlatacak, besleyecek bir hobim var mı? Bu gibi sorulara cevap bulabilirsek doğru yoldayız demektir. Yeteneklerimizi, ilgi alanlarımızı, ihtiyaçlarımızı, eksikliklerimizi ve iyileştirme alanlarımızı belirledikten sonra kendimize bir rota çizebiliriz.

Kişisel Gelişim İçin Neler Yapılabilir?

Kişisel gelişim yolculuğunu güneş ışınlarına benzetiyorum. Bir yerden başlarsın ama sonu yoktur. Sonsuzluğa akar. Başlangıç ​​noktanızı bulduysanız, dümen sizdeyse ve rotanız açıksa sizi kim tutabilir? Günümüzde imkanlar çok geniş, alternatifler çok. Size uygun yöntem ve tekniklerle çok kolay bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız büyük bir avantajınız var. Bu alanda çok sayıda kitap mevcuttur. Ayrıca kitap seçmekte zorlanıyorum diyorsanız sosyal medyadaki kitap incelemelerine ve kitap tavsiyelerine göz atabilirsiniz. Kitap okumayı pek sevmediğini söyleyenlerdenseniz filmlerden destek alabilirsiniz. Ancak kitap okumak kişisel gelişim için çok önemlidir. Çünkü dünyadaki her şey sürekli değişiyor. Değişimi takip edebilmek için sürekli okumak gerekiyor. Peki başka neler yapılabilir, bir göz atalım mı? İnsan sosyal bir varlıktır, gezmesi, görmesi, bilgi alışverişi yapması, kısacası sosyalleşmesi gerekir.

Kişisel Gelişim ve Eğitim

Araştırmalar, gelişmekte olan ülkelerin yüksek eğitim seviyelerine sahip olduğunu göstermiştir. Gelişimin olduğu yerde eğitim de vardır. Sürekli gelişen ve gelişen teknolojiye ve çağa ayak uydurabilmek için eğitim kaçınılmazdır. Eğitim ve kişisel gelişim, bir bütünü oluşturan iki yarım gibidir. Birbirlerini destekliyorlar. Birbirlerinden ayrı düşünülemezler. Günümüzde kişisel gelişim için çeşitli alanlarda ve çeşitli platformlarda eğitimler verilmektedir. Eğitimin yeni yüzü olan online eğitim modeli ile her kurumdan her zaman ve her yerde eğitim almak mümkündür. Aslında bu eğitimleri ücretsiz olarak veren birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Onlardan destek alabilirsiniz.

Martin Luther King'in bir sözü var: “Uçamıyorsan koş; Koşamıyorsan, yürü. Yürüyemiyorsan emekle; ama hareket etmeye devam et. İleriye doğru gitmeye devam et." Cümleler konumuzu ne güzel özetliyor. Koşullar ne olursa olsun, gelişmenin ve ilerlemenin her zaman bir yolu vardır. Yolu bulmalı ve ilerlemeli."

See More…