SEO Kursları

Trainings

SEO, günümüzde ve gelecekte çok değerli ve ödülleri olan bir meslek olmaya devam edecek. Eğer sürekli gelişimi seviyorsanız harika bir kariyer yolu olacaktır.

Web geliştiricisi olmayan bizler için iyi haber şu ki; Google artık sayfaları neye göre değerlendirdiğini çok açık bir şekilde bizlerle paylaşıyor. Böylece sıralama faktörlerini kendimiz de inceleme fırsatı buluyoruz. Belirli bir konu hakkında ne tür içeriklerin olduğu, hangi bağlantıların en iyi sonucu verdiği konusunda tahminlerde bulunabiliyoruz. Google’ın bu açıklığı sayesinde içgüdülerimizle hareket etmek zorunda kalmıyoruz. Bunun yerine kişisel deney ve gözlemlerinizle bir sonuca varabilirsiniz. 

Yani bu durumda SEO bilgisi şart oluyor. Eğer SEO alanında uzmanlaşmak istiyorsanız Google’ın mantığını çözmeniz gerekmekte. Bunun içinse SEO kurslarına katılabilirsiniz. 

SEO Uzmanları Ne İş Yapar?

SEO uzmanlarının ortalama bir ofis çalışanlarından çok daha eğlencelilerdir. Kendi kişisel tutku ve projelerini hayata geçirmek konusunda da uzmandırlar. Google algoritmasından çok iyi anlarlar ve freelance olarak işlerini halledebilirler.

Arama motorları web’deki hemen hemen her şeyi indexler. Bir SEO uzmanının odak noktası çok niş bir başlık olabildiği gibi çok geniş kapsamlı bir başlık da olabilir. Anahtar kelime analizi yaparak Google algoritmasını kullanırlar. Sonunda Google’ı gerçekten belirsiz bir konudaki sayfanın üst sıralarda olması için bile ikna edebilir. Bu çok eğlenceli olmakla birlikte kötü bir şeye de sebep olabilir elbette ancak bir SEO uzmanı arama motorunun dilinden anlar.

SEO Nasıl Öğrenilir?

SEO öğrenirken izleyebileceğiniz birçok yol vardır. SEO ajanslarında işe girdikten sonra yaparak ve yaşayarak öğrenmek elbette herkes ister. Ancak ajanslar daha çok bu konuda deneyimli kişileri tercih etmektedir. İşte bu noktada Enstitü’deki SEO kurslarına tereddüt etmeden katılabilirsiniz. Neden mi? Çünkü SEO alanında tecrübe kazanmanıza imkan yoksa, uzmanından tekniklerini öğrenmeniz mümkün. Tamamen uygulamaya yönelik teknikleri online SEO eğitimleriyle öğrenebilirsiniz.

Temel seviyeden uzun dönem uzmanlık programlarına kadar SEO eğitimlerini alabilirsiniz. Temel bilgileri öğrenmek için hangi yolu seçtiğinin gerçekten göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir konu. Çünkü SEO konusundaki mevcut bilgi seviyenize göre yaklaşımınız da değişecek, yani kendinizi geliştirmeniz de aldığınız bilgi düzeyine göre değişiklik gösteriyor. Şöyle düşünün, matematik konusunda sadece 4 işlem biliyorsanız bu konudan daha fazlasını öğrenmeniz için yeni bir eğitim almanız gerekir. Ancak logaritma gibi ileri seviye bir matematik bilgisine sahipseniz 4 işlem kısmını çoktan halletmişsinizdir. İşte aldığınız SEO kurslarının seviyesi, temelinizi nasıl oluşturduğu da çok önemli. Sizi daha ileriye taşıyabilecek eğitimlere katılmalısınız.

Enstitü’de yer alan SEO kursu ile kaliteli bir temel oluşturacak ardından kendinizi daha ileriye taşıyabileceksiniz. Şunu hiç unutmayın, SEO’da ne kadar hızlı ilerlerseniz başarı şansınız da o kadar artar.

SEO öğrenirken bilgileri es geçmeyin. Bu sözel bir derse çalışmaya benzemez. Hem mantık hem de sözel kavramları vardır. Her adımı planlayarak teker teker de öğrenemezsiniz, bunun yerine bütünü görebilmeli ve fırsatlar buldukça bunları değerlendirmeyi bilmelisiniz.

SEO Kurslarında Neler Öğreneceksiniz?

Enstitü’de yer alan SEO eğitimleriyle;

1 - İşletmeler için en iyi içerik pazarlamasının ne olduğunu SEO ile analiz edebileceksiniz.

2 - İşletme ile ilgili anahtar kelimenin alaka düzeyini öğrenebileceksiniz.

3 - Hedeflebilenebilecek en iyi anahtar kelimeleri belirleyebileceksiniz.

4 - Yüksek kaliteli geri bağlantılar için anahtar kelime çalışması ile yapılabilecek içerikler üretebileceksiniz.

5 - SEO uyumlu blog yazıları yazabileceksiniz.

Bunlar sadece genel çerçevede öğrenecekleriniz. Ayrıntılı bir şekilde uzmanından tekniklerini öğrenme fırsatını yakalayacaksınız.

Günümüz teknoloji çağında Dijital Pazarlama ve SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) öğrenmenin birçok yolu var. Bunun için Enstitü’deki SEO kurslarına katılabilirsiniz.

See More…