150 Online
384.064 Öğrenci

SEO Eğitimi

SEO kursu SEO dünyasına yeni başlayanlar ve uzmanlaşmak isteyenler için hazırlanmıştır. Bu eğitimde güncel stratejiler ve pratik önerilerle kısa sürede istediğinizi öğreneceksiniz. SEO videoları anahtar kelime araştırması ve sayfa optimizasyonunun temellerinden bağlantı oluşturma ve teknik SEO gibi daha gelişmiş konulara kadar her şeyi düşünerek hazırlanmıştır.
4.9
(28)

Web sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını nasıl iyileştireceğinizi öğrenmek ister misiniz?

SEO Kursu sizin için biçilmiş kaftan. Temel bilgilerden ileri tekniklere kadar SEO hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu eğitimde anlatıyoruz. Web sitenize gelen trafiği nasıl artıracağınızı ve nasıl daha fazla potansiyel müşteri ve satış elde edeceğinizi öğreneceksiniz.

Bu kurs sayesinde web sitenizi kısa sürede Google'da üst sıralara taşıyabileceksiniz. Ayrıca web sitenizi mobil cihazlar için nasıl optimize edeceğinizi ve web sitenizin hızını ve performansını nasıl artıracağınızı da öğreneceksiniz. Ve bu eğitim SEO'daki en son değişikliklerle ilgili olarak sürekli olarak güncellenir, böylece rekabette bir adım önde olabilirsiniz.

SEO eğitiminin amacı, arama motoru optimizasyonun ne olduğunu anlamaktır. Google arama motorunu çok yakından tanıyarak, ilk kuruluş yıllarından günümüze kadar nasıl bir gelişim süreci geçirdiğini gözlemleyebilirsiniz.

Hangi evrelerden geçtiğini, bu gelişim sürecinin SEO dünyasındaki yansımalarını, Google arama motorunun bir içeriği nasıl taradığını ve bu içeriği nasıl ön plana çıkardığını anlamaktır. Bu eğitimle kelime tabanlı çalışan arama motoru devrinin, nasıl link tabanlı çalışan Google arama motoru ile yıkıldığını ve gelişerek, yapay zeka mantığı ile sorguların nasıl karşımıza çıktığını (Related Entities Nedir) öğreneceksiniz.

Bu eğitimle birlikte sıfırdan kurulmak istenen bir websitesinde alan adı alımında, hosting kurulumuna, e-ticaret veya içerik tabanlı websitelerin kurulumuna kadar yapılması gerekenleri aşama aşama öğreneceksiniz. Websitesinin site içi optimizasyonu (OnPage) tamamen nasıl yapacağınızı öğrenebileceksiniz. Bu kısımda özellikle Google arama motorunda kullanılan sıralama faktörlerini ve SEO terimlerini detaylıca öğrenebileceksiniz.

SEO eğitimi ile ne öğreneceğim?

Websitenizi Google Search Console ve Analytics üzerinden yönetmeyi öğreneceksiniz. Websitenize sanal otorite (Page Rank) sağlamak için gereken tüm yolları öğreneceksiniz. 

Google’da yüksek organik trafik alımları için nasıl içerik yazacağınızı detaylı anahtar kelime analizleriyle öğreneceksiniz. Önemli bir sıralama faktörü olan sayfa hızınızı nasıl yükselteceğinizi öğreneceksiniz. 

Rakiplerinizi nasıl analiz edeceğinizi, hangi websitenin, Google organikten ne kadar trafik aldığını, yüksek organik trafik alan sitelerin, hangi anahtar kelimelerden, hangi sayfasına trafik aldığına ve sanal otorite için hangi sitelerden referans link aldığına kadar, rakip analizinde gerekli olan tüm konuları öğreneceksiniz. 

Google bir websitesine neden ceza verir, bu cezalar nelerdir ve ceza alan bir websitesi neler yapması gerekir detaylıca öğreneceksiniz.

SEO eğitimine kimler katılmalı?

  • İnternet üzerinden iş yapmak isteyen herkes!

  • SEO Uzmanı alanında kendini geliştirmek ve bu alanda iş sahibi olmak isteyen herkes!

  • E-ticaret sektöründe çalışan, üst veya alt yönetimde bulunan ve işi konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes!

  • Sürekli içerik yayını yapmasına rağmen organik trafiklere ulaşmayı bekleyen herkes!

  • Online SEO eğitimi alarak büyük veya küçük işletmelerini daha da büyütmek isteyen herkes! Bu eğitimden yararlanarak, organik trafiklerini arttırabilir ve daha da yüksek cirolara ulaşabilir.

Devamını göster
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
209550
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
11/03/2023
Sertifika Sınavı
18/03/2023
Sertifika Sınavı
11/03/2023

SEO Eğitimine benzer kursları inceleyin

Arama motoru optimizasyonunda başarılı olmak istiyorsanız yalnızca SEO tekniklerini bilmeniz yeterli değildir. Bunun yanında içerik yazma ve dijital pazarlama gibi konuları da öğrenmelisiniz. SEO kursuna katılan öğrencilerimiz aşağıdaki eğitimlere de kayıt oldular. Arkada kalmayın.
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
775259
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
775259
SEO Uzmanlığı Eğitimi
5
(3)

SEO Uzmanlığı

5 Konu15 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
955359