AnasayfaOnline EğitimlerYabancı Dil Eğitimleri

Yabancı Dil Eğitimleri

Yabacı dil kurslarımızla İngilizce, Almanca, Fransızca ve hatta Korece-Japonca öğrenebilirsin.
Almanca Kursu (A1-A2)
4.8
(189)

Almanca Kursu (A1-A2)

4 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
750299
Almanca kursu (B1-B2)
5
(16)

Almanca Eğitimi (B1-B2)

10 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
850259
Fransızca Kursu (A1)
5
(12)

Fransızca Kursu (A1)

14 Konu5 Saat
Jenya İçliyürekJenya İçliyürek
800229
İspanyolca Kursu (A1)
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
755219
İspanyolca Kursu A2
5
(3)

İspanyolca Kursu (A2)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
855259
İtalyanca Kursu (A1)
5
(3)

İtalyanca Kursu (A1)

30 Konu5 Saat
Duygu ÇetinDuygu Çetin
800229
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
775239
İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, B1-B2 kursumuza bugün göz atın!
4.9
(261)

İngilizce Eğitimi (B1-B2)

6 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
500259
İngilizce Eğitimi (C1-C2)
5
(152)

İngilizce Eğitimi (C1-C2)

6 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
775209
İş İngilizcesi Kursu
5
(4)

İş İngilizcesi Kursu

10 Konu10 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
550259
Japonca Online Eğitim
5
(35)

Japonca Eğitimi

16 Konu5 Saat
Bahadır AtmacaBahadır Atmaca
750209
Korece Eğitimi
5
(35)

Korece Eğitimi

7 Konu5 Saat
Asuhan TurhalAsuhan Turhal
750229
Rusça Eğitimi - Kursu (A1-A2)
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
550229
IELTS kursu
5
(4)

IELTS Kursu

5 Konu20 Saat
Magdalini TimouMagdalini Timou
1100209
TOEFL Kursu
5
(3)

TOEFL Kursu

5 Konu20 Saat
Magdalini TimouMagdalini Timou
750209
YDS Sınavına Hazırlık Kursu (Hızlandırılmış Kurs)
5
(24)

YDS Kursu

16 Konu80 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
22501125

Yabancı bir dilde iletişim kurabilmek, bir insanın hayatına çok şey katabilecek değerli bir beceridir. Yabancı dil becerileri seyahat, iş ve eğitim için yeni fırsatlar yaratabilmektedir. Ayrıca kültürler arası anlayışın geliştirilmesine yardımcı olur ve diğer ülkelerden insanlarla kurulan iletişimi güçlendirir. Bazı insanlar dil öğrenmeye doğuştan yetenekli olsa da, çoğumuzun yeni bir dil öğrenmesi zaman, çaba ve pratik gerektirir. Yabancı dilin iyi bir şekilde öğrenilebilmesi için mutlaka eğitim alınması gerekmektedir. Yabancı dil eğitimi almadan başka bir dili öğrenmek son derece zordur. Bu amaçla verilen yabancı dil kursları kişilerin öğrenmek istedikleri dilleri detaylı bir şekilde insanlara aktarmaktadır. Günümüzde en popüler yabancı diller; İngilizce, Yunanca, Fransızca, Rusça, Çince, İspanyolca, İtalyanca ve Arapça'dır. Bu dillerin arasında en çok rağbet gören dil ise, ortak dil olarak kabul edilen İngilizce'dir.

Birçok insan yabancı dil öğrenmenin en önemli nedeninin o dili konuşan insanlarla iletişim kurabilmek olduğuna inanır. Ancak, aynı derecede önemli başka nedenler de vardır. Yabancı bir dil öğrenmek, diğer kültürleri tanımanıza ve kendi kültürünüzü daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca bilişsel becerilerinizi geliştirir, iş bulma olanaklarınızı artırır ve size başarı duygusu kazandırır.

Yabancı Dil Kursları Nelerdir?

Birçok insan yabancı dil öğrenmenin en önemli nedeninin o dili konuşan insanlarla iletişim kurabilmek olduğuna inanır. Ancak, aynı derecede önemli başka nedenler de vardır. Yabancı bir dil öğrenmek, diğer kültürleri tanımanıza ve kendi kültürünüzü daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca bilişsel becerilerinizi geliştirir, iş bulma olanaklarınızı artırır ve size başarı duygusu kazandırır.

Yabancı dil öğrenme nedeniniz ne olursa olsun, yaygın olarak konuşulan ve talep gören bir dil seçmeniz çok önemlidir. Bu kriterlere uyan tüm diller arasında İngilizce açık ara en popüler seçimdir. İngilizce 60'tan fazla ülkenin resmi dilidir ve dünya çapında 1 milyardan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır.

Aynı zamanda uluslararası iş, bilim ve eğitim dilidir. Sonuç olarak, İngilizce öğrenmek bir fırsatlar dünyasının kapılarını açabilir. İster dünyayı gezmek ister kariyerinizde ilerlemek istiyor olun, İngilizce öğrenmek akıllıca bir yatırımdır.

Tabi bu dilin dışında öğrenilmek istenen başka diller de vardır. Arapça, İtalyanca, Rusça, Portekizce, İspanyolca ve Fransızca dilleri de yabancı diller kapsamında öğrenilebilmektedir.

Okullarda verilen yabancı dil eğitiminin, kişilerin de çabasıyla kalıcı olması mümkündür. Tekrar etmek, konuşmak, telaffuz etmek kişilere yabancı dil öğrenmede katkılar sağlayabilmektedir. Yabancı dil kursuna da gitseniz; online eğitim de alsanız; dilinize kadar geliştireceğiniz size bağlıdır. Öğrendiklerinizi tekrarlar ve düzenli bir şekilde eğitimini aldığınız dilin konuşmasını yaparsanız; o dili daha çabuk öğrenirsiniz.

Dil bilmek, çeşitli sektörlerde iş bulma olasılığını artırmaktadır. Bu nedenle pek çok genç yabancı dil eğitimlerine yönelmektedir. İşletme, reklamcılık, halkla ilişkiler, uluslararası ilişkiler ve bilgi teknolojisi gibi sektörlerde başka diller öğrenmenin önemi büyüktür. Ayrıca başka ülkelere yapılan seyahatlerde de dil bilmek, son derece önemlidir.

Dilini bilmediğiniz bir ülkede ortak dil olan İngilizce ‘yi konuşarak, insanlarla anlaşma sağlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz seyahatlerde kendinizi daha düzgün bir şekilde ifade edebilirsiniz. Yabancı dil konuşmanın verdiği rahatlıkla, seyahatinizi özgürce geçirebilirsiniz. Ortak dil konuşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Seyahatlerde öğrendiğiniz dilin pratiğini yapabilirsiniz. Böylece yabancı dilinizi geliştirmiş olursunuz.

Online Yabancı Dil Kursları

Yabancı dili öğrenmek için kilometrelerce yol kat etmek zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden yabancı dil kurslarına katılarak da öğrenebilirsiniz. Online eğitimin size kazandıracağı çok şey var. Birincisi; istediğiniz yerden kurslara katılabilecek olmanızdır.

İkincisi ise birçok dili öğrenme seçeneğiniz mevcut. Birden fazla dil öğrenmeniz de mümkündür. Üçüncüsü; bu şekilde eğitim almak çok daha rahattır. Dördüncüsü; rahat koşullarda dil öğrenme imkanınızın bulunmasıdır.

Online kurslarla bol bol pratik yapabilirsiniz. Web üzerinden eğitimin en önemli avantajı; vakitsizlik sorununu ortadan kaldırmasıdır. Diyelim ki çok yoğunsunuz ve bu yüzden yabancı dil öğrenmeye vakit ayıramıyorsunuz.

İnternet vasıtasıyla alacağınız dil eğitimiyle istediğiniz zaman, istediğiniz yerde, istediğiniz dili öğrenebilirsiniz. Ayrıca yabancı dil bilip, öğrendiği bu dili geliştirmek isteyenler de eğitimlerden faydalanabilmektedir.

İnternet üzerinden alacağınız eğitimler, dil öğrenmede işinizi büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Dünya genelinde de kullanılan bu sistem, son derece faydalıdır. Başta İngilizce olmak üzere öğrenmek istenilen yabancı dil, son derece rahat koşullarda öğrenilmektedir. Ayrıca çevrimiçi verilen eğitimler, ekonomik açıdan da oldukça tasarrufludur.

Mesleki gelişimine katkıda bulunmak isteyenler; ancak fiyat pahalılığı veya vakit problemi yüzünden öğrenmek istediği dili iyi bir şekilde geliştiremeyenler için internet aracılığıyla alınan yabancı dil eğitimi büyük bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek ise, sizin elinizdedir. İstediğiniz anda yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Birbirinden uzman eğitmenlerin hazırladığı yabancı dil eğitimlerinde, kişiler vakit problemi yaşamadan dil öğrenebilmektedir. Bu sistemi kullanarak, dili belirli bir program dahilinde öğrenebilirsiniz.

Özellikle yabancı dil kursu için vaktiniz yoksa, bu şekilde internet üzerinden istediğiniz dil eğitimini almayı düşünebilirsiniz. Günümüzde pek çok insan hayatın koşuşturmasına kapılarak, başka bir dil öğrenmekten uzaklaşmaktadır. Bu kişiler için de uzaktan yabancı dil eğitim sistemi büyük bir avantajdır.

Web üzerinden dil eğitimi almak, kapsamlı bir şekilde bilgisayar kullanmayı gerektirmemektedir. Az çok bilgisayar kullananlar, çok rahat bir şekilde öğrenmek ya da geliştirmek istedikleri dil eğitimini bu şekilde alabilmektedir. Kaliteli bir yabancı dil eğitimi için uzaktan çevrimiçi eğitimleri tercih edebilirsiniz. Kendinize vakit sınırlaması yapmadan, özgür bir şekilde dil öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden dil eğitimi alarak yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz.

Türkiye'de Yabancı Dil Eğitimleri

İnsanların düşündüklerini ve duyduklarını bildirmek için kelimelerle veya işaretlerle yaptıkları anlaşmaya “dil” denir. Dil bir iletişim aracıdır ve içinde doğup büyüdüğümüz kültür ile şekillenir. Bu akla şu soruyu getiriyor: Dil nedir, nasıl öğrenilir ve nasıl öğretilir? Yabancı dil eğitimi çocukken mi başlamalı yoksa ilerleyen zaman diliminde, akışına mı bırakılmalı? 

Küçük yaşlarda öğrenilen yabancı dil, okulda ve sosyal ortamlarda daha aktif olmamızı sağlar, özgüveni geliştirir. Günümüz şartlarında tek bir dili konuşmak yeterli değildir. Daha kaliteli bir yaşam için ikinci dil öğrenmek zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Bebekken kulaklarımız seslere karşı daha duyarlıdır. “Agu” ile başlayan taklit etme yeteneğimiz, ilerleyen yaşlarda da devam eder. Her gün yeni bir kelime öğrenerek, kelime hazinemizi geliştiririz. İçinde bulunduğumuz sosyo-kültürel  çevrenin dili kullanma becerimizde etkisi büyüktür. Bundan dolayı çocukları için “gelecek kaygısı” duyan ebeveynler, erken yaşlarda yabancı dil eğitimine başlarlar.

Küçük yaşlardan itibaren, yabancı dilde müziklerle, hikayelerle başlayan yabancı dil öğrenme serüveni cümle kurma, gramer bilgisi ile devam eder. Düzenli ve doğru öğretildiğinde 18 yaşına gelmiş bir birey, akıcı, düzgün bir şekilde yabancı dil öğrenmiş olur.

Türkiye'de yabancı dil bilmek bir zamanlar belli bir zümreye has bir saygınlık ifadesi iken, zaman içerisinde eğitim sistemine getirilen yeniliklerle her kesimin öğrenebildiği bir bilgi olmuştur. Türk eğitim sisteminde yabancı dil eğitimine büyük önem veriliyor.

İlkokuldan itibaren zorunlu derslerden biri olarak öğretiliyor. Buna rağmen, Ülkemiz yabancı dil eğitiminde sınıfta kalıyor. Dilerseniz neden yabancı dil öğrenemediğimizi araştıralım, akademisyenlerin ve alanında uzman kişilerin bu sorun hakkında ve bu sorundan nasıl kurtulabiliriz hakkında fikirlerini öğrenelim.

Neden Yabancı Dil Öğrenmeliyiz?

Yabancı dil öğrenmek, artık günümüz dünyasında kaçılamayacak bir zorunluluk haline geldi. Dünyayı daha farklı açıdan görmek, ufkunuzu geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi şey yabancı dil öğrenmek olmalı. Tabii kariyer ve eğitim hayatınızda rakiplerinizin önüne geçmek, daha fazla fırsatla karşılaşmak için de yabancı dil öğrenmek atacağınız ilk adım.

Hem sosyal alanda hem de kariyeriniz için yabancı dil öğrenmek kaçınılmaz. Maalesef ki artık tek bir yabancı dil öğrenmek, iş hayatında ilerlemek için yeterli değil. İkinci hatta üçüncü yabancı dil öğrenmek gerekiyor.

Hangi işte olduğu çok fark etmeksizin, gitgide globalleşen iş dünyasında yabancı dil bilen çalışanlara sahip olmak işverenin tercihinde ilk sırada yer alıyor. Kimi işveren için diplomadan bile önde geliyor. Dolayısıyla birkaç yabancı dil bilen kişiler kariyerinde çok daha hızlı ilerliyor, çok daha fazla iş fırsatıyla karşılaşıyor. Ayrıca bildiği yabancı diller sayesinde daha yüksek ücretler talep edebiliyor.

İş hayatına gelmeden, eğitim hayatınız için de yabancı dil öğrenmek büyük ayrıcalık sağlıyor. Yabancı dil bilen öğrenciler yurt dışı eğitim programlarında kendilerine yer bulabiliyor. Hatta burs kazanarak yurt dışında ücretsiz bir şekilde üniversite okuyabiliyorlar. Birçok öğrenci için hayal olan yurt dışı eğitiminin anahtarı yabancı dil öğrenmek.

İş ve eğitim hayatının yanı sıra, günlük yaşamımızda da yabancı dil büyük bir yere sahip. Kitap okurken, araştırma yaparken, film veya dizi izlerken yabancı dil öğrenmek büyük bir gereklilik haline geldi.

Sadece anadilinin sahip olduğu içeriklerle yetinmek çok zor ve kısıtlayıcı. Daha fazla ve farklı içeriğe ulaşmak varken dar bir alana sıkışıp kalmak ilerlemek için büyük bir engel. Bunların yanı sıra yurt dışı seyahatleri bu kadar yaygınlaşmış ve kolaylaşmış iken bundan yararlanmanın ilk adımı da tabi ki yabancı dil öğrenmek.

Yabancı dil öğrenmek beyne de fayda sağlıyor. Artan kelime haznesi sayesinde hafızayı ve dikkati artırıyor, daha fazla düşünebilmeyi sağlıyor. Aynı anda hem anlayıp, çevirip, konuşabilmeyi öğrettiğinden birkaç işi aynı anda kolay bir şekilde yapabilmeyi öğretiyor.

Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan alzheimerı önlüyor. Daha dinamik ve genç bir beyin sağlıyor. 

Nasıl Yabancı Dil Öğrenebilirim?

Yabancı dil öğrenmek bu kadar önemli evet ama nasıl başaracağız? Herkes bunun zor, masraflı veya yorucu olduğundan şikayet eder. Fakat artık yabancı dil öğrenmekle alakalı korkular önemini kaybetti. Yabancı dil öğrenmek sanılanın aksine o kadar da zor ve masraflı değil. Kitaplara ve çeşitli kurslara para dökmenize gerek yok.

Online eğitimler sayesinde ücretsiz ve kolay bir biçimde yabancı dil öğrenmek mümkün. Ücretsiz online eğitimlerin yanında siz de konuşma pratiği yaparak, yabancı dil konuşabileceğiniz arkadaşlar edinerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Temel bilgiler ve gramer konuları için ise evinize uzak yerlerde, yüksek ücretli kurslarla vakit ve para kaybetmenize gerek yok.

Online eğitimler sayesinde bunların üstesinden pratik ve ücretsiz bir şekilde gelebilirsiniz. Yaşamınızda büyük fark yaratacak olan yabancı dil öğrenmek bu kadar yakın ve kolayken daha fazla zaman kaybetmeyin. Online yabancı dil eğitimlerinden bir an önce ücretsiz yararlanın.

Yabancı Dil Eğitimine Katkı Sağlayacak 5 Tavsiye

Yabancı dil eğitimi deyince en yaygın dil olan İngilizce aklımıza geliyor önce. Yıllarca eğitimini alıyor olmamıza rağmen gerek liselerde gerek üniversitelerde çok sayıda öğrenci, neredeyse ilk seviyeden başlıyor dil eğitimine.

Bunda çoklukla dil sevgisinin kazanılmaması ve öğrencinin öğrenimi için doğru metotların kullanılmaması rol oynuyor. Hangi dilde olursa olsun seviyelere göre dil öğrenimini daha kaliteli hale getirecek beş yoldan bahsedeceğiz.

Bu yöntemler; yabancı dilde konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerilerini iyileştirmeye yönelik olup bizzat kendi dilinizde de faydalı olacaktır.

Yabancı Dili Başlangıç ve Orta Seviyede Olanlar İçin Tavsiyeler

Yabancı dil eğitiminin başında olanlar diğerlerine göre daha sancılı bir süreçte olduklarını kabul etmeli ve buna göre hedefler belirleyip gerçekçi adımlarla, sabırla ilerlemelidir. Dil öğrenmeye, öğrenmeye istekli olmakla başlamak gerekir.

1 - Çalışmanızın çoğunluğunu kelime ezberine verin: bağlam içinde.

Kısa hikâyeler gibi temalı metinler içindeki kelimeleri ezberleyin. Şema kuramına (Schema Theory) göre beynimiz her yeni kelimeyi şemalarla işleyerek yani var olan bilgilerle yenilerini ilintileyerek öğrenir.

Ortak bir konuya, temaya sahip metin içinde geçen öğrenilmiş kelimeler, metin içindeki diğer kelimeleri öğrenmeyi ve sonrasında hatırlamayı kolaylaştırır. Öğrendiğiniz kelimeleri yazdığınız bir defteriniz olsun.

Bir kelime öğrendiğinizde onun ek almış hallerini, varsa zıt ve eş anlamlılarını; sıfat, zarf, isim yahut fiil hallerini de öğrenmeye çalışın. Aynı kök üzerinden bir anda pek çok kelime öğrenmiş olacaksınız!

2 - Öğrendiğiniz yabancı dile maruz kalın.

İlk seviye için uygun, dili; daha açık, günlük ve anlaşılır kullanan dizileri izlemek, maruz kalmak için nispeten daha eğlenceli bir tercih olacaktır. İngilizce öğrenenler için Friends dizisi bu anlamda izleyenler tarafından en çok tavsiye edilendir.

Diğer bir maruz kalma yöntemi müzik dinlemektir. Yabancı dil eğitiminde kaliteli bir yayın olan Pearson, okuyucularına Beatles’i tavsiye ediyor. Yine ilginizi çekecek içeriklerde radyo, podcast dinleyebilir, kısa hikâye kitapları okuyabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken mümkün olanlarda, ilk aşamada Türkçe ve İngilizce; ilerledikçe sadece İngilizce altyazının size eşlik etmesine izin verin. Böylece hem dinleyip hem görerek öğrenmenizi hızlandıracaksınız.

3 - Korkmayın. Konuşmaktan, hata yapmaktan korkmadan ilerleyin. 

Yabancı dilde konuşurken kendi ses kayıtlarınızı alıp onları dinleyin. Bunu sıklıkla, belli aralıklarla yapın. Cümle cümle de olsa çekinmeyin. Yabancı dil öğrenmek bir çocuğun ana dilinde konuşmaya başlaması gibi sancılıdır.

Kekeleseniz, yanılsanız, size aptalca görünen hatalar yapsanız da vazgeçmeyin. Zamanla gelişiminizi göreceksiniz. Konuşurken yaptığınız dil bilgisi hatalarını görmezden gelin, zamanla düzelecektir. Aklınızda tutun: Ana dilimizi de mükemmel konuşmuyoruz.

Diğer bir yol olarak günlük tutmak da etkili bir yöntemdir. Zamanla göreceksiniz ki her yeni günde daha da ilerliyorsunuz bu işte.

Yabancı Dili İleri Seviyede Olanlar İçin Tavsiyeler

1 - Ciddi okumalar yapın, sizi zorlayacak diziler ve filmler izleyin.

Yabancı dilde sözlükler okuyun. Örneğin İngilizce için İngilizce-İngilizce bir sözlük sizi epey ilerletecektir. Romanlar, akademik makaleler, bilimsel dergiler okuyun. İlginizi çekecek yeni alanlar keşfedip o alanlarda yabancı dil üzerinden okumalar yapmak sizi biraz zorlayacaktır.

Daha önce kelimelerini öğrenmediğiniz bir alanda odaklı çalışmak dağarcığınızı genişletecektir. Telefonunuzun, kullandığınız teknolojik cihazlarınızın dilini öğrendiğiniz yabancı dile çevirin. Böylece bilgisayar terimlerini de öğrenme imkânı bulacaksınız.

Dili daha ağır, hızlı olan dizileri ve filmleri altyazısız izleyin. Anlamadığınız kelimeler olacaktır. Bağlam içinde kullanılmasına göre veya sözlük kullanarak bu problemi aşabilirsiniz. Yine radyo yayınları ve podcastler içinde sizi zorlayan seçenekler bulabilirsiniz.

2 - Yabancı arkadaşlar edinin, seyahat edin. 

Öğrendiğiniz yabancı dili konuşacağınız arkadaşlarınız olsun. Ana dili sizinle aynı olsa da yabancı dilinize ortaklık eden insanlarla yalnızken o dilde konuşabilirsiniz. Pratik yapmak için fırsat kollayın. Dil nankördür, kullanılmadığında çabucak unutuluverir.

Yabancı dilinizin, onların ana dili olduğu insanlar arasında bulunun; bu, aksan konusunda size yardımcı olacaktır. Yabancı dilinizin konuşulduğu ülkelere seyahat edin. Gezip görerek, eğlenerek öğrendiğinizde bilginiz ve tecrübenizin izleri daha kalıcı olacaktır.

Üstelik yabancı bir ülkeye gittiğinizde derdiniz ne olursa olsun onu yabancı dilinizle anlatmak zorunda kalmak sizin için oldukça öğretici olacaktır.

Tüm bunları yaparken kendi dilinizi de unutmayın derim. Zira zamanında, bölümü İngilizce olan bir arkadaşım, Türkçeyi unutmaya başladığını fark ettiği için Türkçe kitaplar okumayı artırmıştı.

Son olarak, kendi metotlarınızı keşfedin. Sizin nelerden zevk alacağınızı, hangi yollarla daha iyi öğreneceğinizi en iyi siz biliyorsunuz. Deneyerek yanılın, yanılarak öğrenin.

Devamını göster

Sık Sorulan Sorular