Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitimler

Eğitimler
Yorumlar(37)
Ortalama Değerlendirme 4,7

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Bahar Ankor
16 Temmuz 2019
5.0

Vermiş olduğunuz online eğitimler çok başarılı. Sizden blog yazma ve içerik editörlüğü eğitimi almıştım. Teşekkürler

Kemal Ateş
25 Haziran 2019
.0

İçerik yazarlığı eğitimi aldım. Ücretsiz olması harika. Hem hocanın katkısı hem de dersin gidişi çok iyiydi. Şimdi sertfika alma zamanı. 

Ali Kumbasar
17 Haziran 2019
5.0

Online eğitim konusunda çok iyiler. 4 eğitim aldım. Faydalarını gördüm. Ücretsiz sertifika programı için fazla iyiler. Sosyal medya eğitimi gayet iyiydi.

Saadet Akça
14 Mayıs 2019
3.0

Ücretsiz eğitimleri çok iyi. Eğitmenler çok şeker. Kaliteli ve destek tarafı çok iyi olan bir site.

Bayram Ocak
13 Mayıs 2019
5.0

Canlı dersler gerçekten harika. Eğitmenle birebir ders yapılıyor. Hem online eğitim hem de ücretsiz olması süper.

Şahide Kutlu
11 Mayıs 2019
4.0

Canlı dersler harika. Eğitmenler harika. Birçok online eğitim sitesinden eğitmen kim bilmezsiniz. Ama enstitü online eğitimleri çok iyi. Lütfen hiç bozmadan devam edin.

Çağan Arık
11 Mayıs 2019
5.0

Gördüğüm en iyi online eğitim sistemlerinden biri. Mobil uygulama gelirse tadından yenmez.

Sultan Zorlu
12 Ekim 2018
5.0

En çok kullandığım online eğitim sitesi. Eğitimlerin ücretsiz olması ve canlı uzaktan eğitim olmasından memnunuz. üniversite etkinlikleri yapmanızı da talep ederim.

Samet Akça
04 Ekim 2018
3.0

uzaktan eğitim sayfanıza vpn bağlıyken giremiyor? neden?

Tuana Zeytin
04 Ekim 2018
5.0

Bu kurumdan aldığım dördüncü online sertifika. Teşekkür ederim tüm destek ekibine. Her sorunumuzda çözüm sağlıyorsunuz. Harika ücretsiz eğitimler ve harika bir ekip. 

Turan Bayraktar
03 Ekim 2018
4.0

Süppppper bir yer!!! Ücretsiz eğitim almak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir fırsat.

Davut Hacıfazlıoğlu
19 Eylül 2018
5.0

Burada verilen online eğitimler herşeyden önce ücretsiz eğitim farkındalığını arttırıyor. İstanbul işletme enstitüsü online eğitim programlarının tüm üniversitelere örnek olmasını temenni ediyorum.

Nazan Çelikbilek
14 Eylül 2018
5.0

Eğitimler gerçekten çok kaliteli. uzaktan eğitim şirketleri canlı eğitim bile koymadan binlerce lira istiyor. Daha kalitelisini enstitüde ücretsiz alıyorsunuz. Gerçekten şaka gibi.

Samet Akça
14 Eylül 2018
4.0

Harika bir uzaktan eğitim kurumu. Verdikleri sertifikalar fazlasıyla geçerli. Kişisel gelişim için bile katılabilirsiniz. Tavsiye...

Zülfiye Koçarslan
02 Eylül 2018
5.0

istanbul işletme enstitüsü online eğitim programlarının neredeyse tamamına katıldım. 3 yıldan beri buradayım ve herkese tavsiye ederim.

Mehmet Biricik
16 Ağustos 2018
5.0

13 Ağustos da baklayan online eğitimlerinize katıldım. Çok memnunum sınavı da başarıyla geçeceğim. Şimdiden bu kadar eminim.Yeterlilik açısından Online eğitimleriniz bu güvencesi sağlıyor.

Hasan Korkmaz
15 Ağustos 2018
5.0

Online eğitimlerin faydalarını kişisel gelişimime katkı sağlayarak gördüm. Bu sayede iş görüşme sonucum da çok iyi oldu. Herkese online eğitimlere katılmalarını tavsiye edebilirim.

kazım alp
14 Ağustos 2018
5.0

Muş da yaşamaktayım ve  online eğitimlerden çok memnunum.

Deniz karagöz
14 Ağustos 2018
5.0

Yaz tatilinde boş durmadan kendimizi geliştirmemize olanak tanıdığınız için teşekkür ederim. Online eğitim olması sayesinde hem tatil yapıyoruz hem eğitim alıyoruz. 

Gizem ocak
13 Ağustos 2018
5.0

Eğitimleri çok keyifle takip ediyorum. Bir çok eğitim aldım yeni açılacak online eğitimleri dört gözle bekliyorum.

halime kaya
13 Ağustos 2018
5.0

Online eğitimleriniz çok güzel,herkese tavsiye edeceğim. Mutlaka katılmasınız çok faydasını görüyorum.

Kamile Cansöz
13 Ağustos 2018
5.0

bingölde yaşıyorum online olarak eğitim yapılması beni çok sevindirdi. inşallah başarılı olurum :)

Muharrem Efeoğlu
13 Ağustos 2018
5.0

Yaklaşık 3 yıldır ücretsiz sertifika programlarına katılıyorum ve hiçbirinde pişman olmadım. kişisel gelişim eğitimleri bana çok şey kattı. eğitim youtube ile olmaz. enstitü ülkemizde büyük bir eksikliği dolduruyor. online eğitim için yaptıklarınız gerçekten dehşet.

Naz Göktaş
13 Ağustos 2018
5.0

Uzaktan eğitim konusunda güzel işler yapıyorsunuz. Eğitmenler kaliteli... Sistem gayet anlaşılır. Basit ve kapsamlı bir sistemleri var. Teknoloji alanında kendilerini geliştirmişler. Takipteyim...

Ekrem Aydınlı
13 Ağustos 2018
5.0

Online eğitim bir süreç ve enstitü bu süreci güzel yönetiyor. ücretsiz online eğitim alanında yaptıkları güzel şeyler için birçok kez teşekkkür ederim.

Ayla sözen
10 Ağustos 2018
5.0

Online eğitimleri severek takip ediyorum. Teşekkürler.

Hatice Zehra Artun
08 Ağustos 2018
5.0

Online eğitim konusunda çok başarılılar. Eğitmenler olsun, sistem olsun çok iyi. Öğrenci işleri ekibi gerçekten harika. Mükemmel bir iş çıkarıyorlar. Herşey için teşekkürler.

Belma Sağlam
06 Ağustos 2018
5.0

Buradan 4 online eğitim aldım. Herşeyden önce şunu söylemeliyim ki diğer online eğitim kurumlarıyla kıyasladığınızda hiçbiri enstitünün yanına yaklaşamaz. Yorumumu sahte sanacak birçok kişi ama şunu söyleyeyim: canlı ders yapan ve ücretsiz online eğitim veren tek biryer bulun...

Emine Coşkun
06 Ağustos 2018
5.0

Online eğitim konusunda diğer yorumcuların dediği gibi gerçekten çok iyiler. 2012 yılında da bu kurumdan eğitim almıştım. Kendilerini çok ama çok geliştirmişler. Sıra sende soru sor uygulaması ile gönlümde taht kurdular resmen.

Melda Sıhhatli
06 Ağustos 2018
5.0

Online eğitim alanında Türkiye'de tek. Teknoloji anlamında çok gelişmişler. Süper teknolojileri evimize getiriyorlar. Sadece teknoloji değil, aynı zamanda öğretim teknikleri anlamında da çok iyiler. Öğrenciye nasıl daha iyi öğretebiliriz üzerine yoğunlaşıyorlar. Tüm enstitü öğrenci işleri ekibine büyük teşekkür ediyorum.

Ahmet Aytek
24 Temmuz 2018
5.0

Yorumlarda da canlı eğitim üzerinde vurgu yapılmış ve haklılar. 3 yıldır enstitü'den eğitim alıyorum. Hem ücretsiz, hem canlı eğitim hemde kalite başka biryerde yok. Bazı şirketler canlı eğitimleri binlerce liraya satıyor. Umarım ücretsiz eğitimler daha sonra paralıya dönmez :)

Şevket Sancaktar
24 Temmuz 2018
5.0

Buradaki 30'dan fazla online eğitim iş dünyasında birçok eksiği kapatabilecek düzeyde. Çalışanlara ve öğrencilere yönelik harika eğitimler ve sertifika programları hazırlanmış. Emeği geçenlere binlerce kez teşekkürler.

Özlem Özçınar
23 Temmuz 2018
5.0

Güzel bir online eğitim sitesi. Eğitmenler ilgili. Öğrenci işleri aşırı ilgili. Enstitü ile ilgili hiç şikayet duymadım. Online eğitim alanında güzel işler yapıyorlar. Tavsiye ederim.

Gülüzar Akyürek
20 Temmuz 2018
5.0

Online eğitim alanında tek geçerim! Gerek eğitmenler olsun gerek destek ekibi gerçekten harikalar yaratıyorlar. Ücretsiz eğitim aldığınız bir yerden bu kadar hizmet aldığınıza şaşıracaksınız.

Sezin Deviren
20 Temmuz 2018
5.0

Ücretsiz online eğitim verip üstüne birde canlı eğitim yapıyorsunuz :) Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Ücretsiz sertifika sitenizi instagramda bulmuştum ve sosyal medya ilk defa işime yaradı...

Belkıs Pekcan
12 Temmuz 2018
5.0

Şimdiye dek katıldığım en iyi online eğitim sitesi. Her konuda eğitim var. Ayrıca "Canlı Ders" yapılıyor olması çok iyi. Hem canlı ders yapıp hem ücret almamanız ise tatlı bir düşünmeye sebep oluyor :)

Deniz Ceylan
12 Temmuz 2018
5.0

Ben bu online eğitimlerden çok memnunum. Dijital alanda yeni eğitimler açılırsa çok daha iyi olur.

Tüm Yorumlar

Online Eğitimler

Online Eğitim Neler Bulacaksınız?

Enstitü’de ücretsiz eğitim programları belli bir plan dahilinde yapılır. Çünkü eğitim bir disiplin gerektirir. Video eğitim satan şirketlerde olduğu gibi aynı gün eğitime katılıp ve aynı gün sınava giremezsiniz. Tamamlamanız gereken süreçler ve cevaplamanız gereken ödevler olacaktır. Bu sebeple eğitime katıldığınızda hangi süreçlerden geçeceğinizi size önceden bildiriyor olacağız.

Her eğitimin başlama ve bitiş tarihi bellidir. Bu tarihler haricinde online eğitim programı açılmaz. Katılımcılar eğitimin başladığı tarihte online eğitim sistemine giriş yapar ve derslerini görüntüleyebilir. Dersler interaktif ortamda yapıldığı için eğitim tarihi içerisinde istediği zaman giriş yapabilir. Canlı ders saatleri bellidir ve bu saatler haricinde canlı ders yapılmaz. Bu sürecin detaylarını aşağıdaki metinde açıklayacağız.

Online Eğitimler ve Kayıt

Kayıt olmak için yapmanız gereken eğitime kayıt ol butonuna basmaktır. Eğer daha önce hesap oluşturduysanız kullanıcı adı ve şifrenizi girerek eğitime kayıt olabilirsiniz. Hesabınız yoksa ücretsiz hesap oluşturarak ücretsiz eğitimlere kayıt olabilirsiniz. Aşağıdaki görselde nasıl yapılacağını gösterdik.Online Eğitimler Ücretsiz Online Eğitim Program

Online Eğitim Nasıl Yapılıyor?

Dersler genellikle “Canlı Ders” olarak öğrencinin ve eğitmenin anlık olarak internet üzerinde bulunmasıyla gerçekleşir. Eğitmen ve öğrenci tek bir internet sayfasında bir araya gelir ve eğitimi gerçekleştirler. Dersler kaydedilir ve derse katılamayan öğrenci dersin tekrarını izleyebilir. Canlı derslerde eğitmen öğrencilere soru sorabilir, tahtaya kaldırabilir ve hatta ses ve görüntüsünü açabilir. Ücretsiz eğitim canlı ders etkinliğinde aşağıdaki özellikler bulunur.

Canlı Dersler

Sunum: Eğitmen anlatımını genellikle bir sunum üzerinden yapar. Öğrenciler kendi ekranında eğitmenin paylaştığı sunumu görebilirler.

İşaretçi: Sunum üzerinde eğitmenin bir işaretçisi bulunur. Bu işaretçi öğrencilerin takip edebilmesi amacıyla kullanılır.

Akıllı tahta: Beyaz tahta işlevi mevcuttur. Eğitmen tahtada istediği çizimi yapabilir, yazıyı yazabilir ya da görsel ekleyebilir.

Video yansıtma: Öğrencilerin konuyu kavrayabilmesine destek olabilmek amacıyla örnek olay ya da farklı bir youtube videosunu anlık olarak ekrana verebilir.

Code Editörü: Eğitmen code editörünü açarak code yazabilir ve öğrencileri birlikte yazmaya davet edebilir.

Görüntülü Bağlantı: Eğitmen, öğrencilerin izni ve bilgisi dahilinde 20 kadar öğrencinin canlı görüntülerini ya da seslerini canlı yayına alabilir.

Soru - Cevap: Eğitmen öğrencilere online eğitim sırasında soru sorabilir. Öğrenciler karşılarına çıkan ekranda bu sorulara cevap verebilirler. Verdikleri cevapları eğitmen yayınlayabilir, verilen cevapların istatistiksel oranlarını gösterebilir ve her öğrencinin verdiği cevabı detaylı görebilir.

Ekran Paylaşımı: Eğitmen bilgisayarının ekran görüntüsünü anlık ve canlı olarak öğrencilerle paylaşabilir. Bu örneğin excel eğitimi için oldukça faydalıdır. Bir programı ya da uygulamayı kullanmayı öğretebilmek için kullanışlı bir araçtır.

El Kaldır: Öğrenciler soru sormak için el kaldırabilir.

Yazılı Soru: Eğitmene yazılı olarak sorularını sorabilirler. (Her bir mesaj en fazla 500 karakter olabilir.)

Özel Mesaj: Eğitmene ortak alanda soru sorabilir veya özel mesaj gönderebilir.

Kalan Süre: Kalan süreyi görebilir.

Özelleştirme: Kendi ekran düzenini değiştirebilir.

Yazma Yetkisi: Eğitmen yazma yetkisi verdiğinde tahtada yazı yazabilir.

Görüntülü Sunum: Eğitmen görüntü veya ses yetkisi verdiğinde diğer öğrencilere görünerek sunum yapabilir.

Online Eğitimler ve Sınav

Sertifika programında sınavlar internet üzerinden yapılır. Sınava katılan öğrenci güvenli bir pencere aracılığıyla sisteme katılır ve önceden belirlenen standartlara göre değerlendirilir. Sınav soruları çoktan seçmeli olarak hazırlanır. Ancak bazen doğru-yanlış, eşleştirme, hesaplama, sesli cevap verme, videolu cevap verme (işaret dili gibi eğitimlerde), code çözme gibi sorular sorulabilir.

Sınavda belirlenen süre öğrencilere bildirilir. Süre sonunda öğrenci sınavı göndermezse sayfa otomatik olarak kapanır ve öğrencinin verdiği cevaplar kaydedilerek gönderilir. Sınav uygulaması akıllı bir uygulamadır ve bazı kopya çekme engelleriyle öğrenciler sınırlandırılır. Örneğin bir IP protokolünden iki cihazla erişim sağlayamaz.

Öğrencileri online eğitim sınavında sınav süresini yok sayamaz. Ayrıca verdikleri cevaplar her 1 dakikada kaydedilir ve cevapların silinmesi önlenmiş olur.

Öğrenciler sınavda 70 puanı geçmeleri gerekir. 70 puan alamayan öğrenciler başarısız sayılır.

Online Eğitim Sisteminde Ödevler

Ödev uzaktan eğitim sürecinde önemli bir yeri kaplar. Çünkü öğrenci örgün eğitimdeki gibi bağımlılık hissetmeyebilir. Ödevler bunun önüne geçebilecek özelliktedir ve uzaktan eğitim öğrencisini eğitime bağlar. Ödevler belirli bir süre sonunda öğrenciye atanmış görevdir. Süre bitene kadar öğrenci ödevi tamamlayıp göndermelidir. Eğitmenin insiyatifine göre ödev sınavda ek puan kazandırabilir.

Sertifika

Katıldığınız tüm ücretsiz sertifika programları sonucunda sizlere verilen sertifikalar ve sertifika kodları, sizin o alanda aldığınız eğitimi belgeleyen bir unsurdur. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen eğitimler sonrasında size bir ücretsiz sertifika kodu verilecektir. Eğitime katılan ve sınavda başarılı olan tüm öğrencilere verilecek olan bu sertifika kodu, enstitü'nin veri tabanına kaydedilmektedir.

Tarafınıza bildirilen bu kod, CV'nize eklenebilir. İş görüşmesine gittiğinizde işverenler dilerse bu kodu enstitü üzerinden sorgulayabilirler. Ayrıca dijital özelliklere sahip olan bu kodu, Linkedin profili ve kariyer.net gibi platformlara ekleyebilir, bu platformlardan direkt olarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Online eğitimlerin sonunda eğer ücretsiz sertifika kodu değil de başarı sertifikasına sahip olmak isterseniz, bu mümkündür. Ücrete tabi olarak verilen sertifikalar, bu belgelerde sıklıkla karşılaşılan sahteciliği engellemek adına üzerinde soğuk damga ve mühür ile birlikte hazırlanmaktadır. Bu sertifikayı kargo yoluyla ya da bizzat Maltepe'deki enstitü merkez ofisine gelerek, elden teslim alabilirsiniz. Bu sertifika, bazı resmi kurumlarda belgelenmek adına önemli olabilir. Ancak sertifika değil, sertifika kodu almak da aynı işleve sahiptir. Dilediğiniz her an sertifika kodunu sistem üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Online Eğitim Başarı Sertifikası

Sertifika Nasıl Alınır?

Bu eğitim sertifikaları eğitimleri tamamlayan herkese verilmektedir. Ancak öncelikle seçtiğiniz eğitimi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Bunun için eğitim tamamlandıktan sonra size bir sınav uygulanacaktır. Uygulanacak olan bu sınav da tıpkı eğitim sürecinde olduğu gibi online olarak sistem üzerinden yapılmaktadır. Sınavda sorulan sorular ile bu eğitimden yeterli bilgileri edindiğini kanıtlayan ve 70 üzeri puan alan herkes başarı sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Verilecek olan bu sertifikada İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından hazırlanan soğuk mühür ve gereken imzalar bulunmaktadır.

Devamını Gör..