Sosyal Medya Kursları

Eğitimler

Günümüzde sosyal medyayı kullanan çok fazla insan var. İnsanlar sosyal medyayı by dünyada olup bitenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanıyorlar. Sosyal medyayı ilgi çekici ve etkileşimli buldukları için popüler sosyal medya platformlarında yer alıyorlar.

Sosyal medya eğitimleri de bu zamanlarda çok fazla popüler oldu. Bununla ilgili Enstitü’de birçok sosyal medya eğitimi bulabilirsiniz.

Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yeri

Bugün toplumda sosyal medyanın ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi sahibi olmayan yoktur. Hepimiz sosyal medya kullanıcısıyız. Telefonla veya bilgisayardan tanıyıp tanımadığımız birileriyle etkileşim halindeyiz. Buna işletmeler de dahil.

Kullanıcıların veya işletmelerin çeşitli medya araçlarıyla içeriklar paylaşması ve düzenlemesi ile ilgili faaliyetleri gün geçtikçe daha çok artıyor. Sosyal medya günümüzde her alanda karşımıza çıkıyor. Dünyanın her yerinden etkileşime geçebiliyoruz. Sosyal medya eğitimleri de bu noktada çok önemlidir. Çünkü bir sosyal medya hesabını yönetirken, gönderiler paylaşırken, güncellemeler yaparken nelerin yapılması gerektiği ile ilgili birçok konuda bilgi sahibi olmanızı sağlar. Sosyal medya kursları, herhangi bir sorunu çözmek ve ihtiyacınızı karşılamak için hazırlanmıştır.

Sosyal medya hesapları olmayan kişi sayısı çok az. Bugün herhangi bir sosyal medya hesabı olmayan kişiler de sosyal medya eğitimlerine katılabilir. Örneğin online eğitimler sayesinde bilgilendirici eğitimlere katılabilirler. Enstitü’de sosyal medya kurslarıyla öğrenmeniz gereken birçok konuyu öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medya Eğitimlerinin Amacı Nedir?

Sosyal medya eğitimleri, sosyal medyanın nasıl çalıştığı ve amacınız doğrultusunda nasıl doğru bir şekilde kullanabileceğiniz konusunda size fikir verir. Bu açıdan sosyal medya kursları çok önemlidir.

Gün geçtikçe daha fazla insan sosyal medyanın gücünü öğreniyor ve sosyal medyayı nasıl daha etkin kullanabileceği ile ilgili fikir sahibi olmak istiyor. Sosyal medyanın gücü ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız “internet hayatla bağlantımızı sağlayan bir köprü” sözünden ders almalısınız. İşte bu konuda birçok şeyi öğrenebileceğiniz eğitimlere kaydolduğunuzu düşünün. Enstitü’de uzmanlar tarafından hazırlanmış çoğu ücretsiz birçok sosyal medya eğitimi bulunuyor. Hemen başla butonuna tıklayıp sadece 1 dakika içerisinde kayıt olmanın keyfine bakın. 

Sosyal Medya Uzmanının Bilmesi Gerekenler

Sosyal medya alanında kariyer yapmak istiyorsanız ve nasıl başlamanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız Enstitü’deki sosyal medya kursları çok işinize yarayacak.

Online eğitim avantajıyla uzmanlar tarafından deneyimlerin paylaşılarak anlatıldığı sosyal medya kurslarına mutlaka katılmalsınız. Arama motoru optimizasyonu, dijital pazarlama, sosyal medya uzmanlığı, Facebook ve Instagram reklamclığı ve daha birçok şey hakkında her şeyi öğrenmeniz gerekir ve Enstitü’de bu eğitimleri alabilirsiniz.

Sosyal medya alanında başarılı olabilmek için bazı analitik verilerini de analiz etmeyi bilmeniz gerekiyor. Özellikle dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da sonuçlarda yer alabilmek içinse Google hizmetlerinde Adwords’ü nasıl kullanmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. 

Bir sosyal medya hesabı yönetirken işinize yardımcı olabilecek sosyal medya yönetim uygulamaları hakkında da online dersler eşliğinde bilgi sahibi olacaksınız. Sosyal medya alanında başarılı olmak istiyorsanız Enstitü’deki eğitimlere hemen katılabilirsiniz. Hemen yeni şeyler öğrenin ve işlerinizi profesyonel bir şekilde sürdürün.

Unutmayın; Jay Oatway tarafından söylenmiş bir söz var; “Sosyal medyayı nasıl kullandığınızı bilmek sizi sosyal medya pazarlamasında uzman yapmaz.” Bu sözden yola çıkarak bu işin tekniklerini öğrenmek için kesinlikle sosyal medya eğitimlerine katılmanız gerekiyor.

Sosyal Medya Eğitimleri Nelerdir?

Sosyal medya, Instagram, Facebook, Google gibi etkileşimli ve web tabanlı teknolojilerin hepsini kapsar. Bu platformlar bireysel hem de işletmeler açısından dünyanın her kesiminden insanla etkileşimde bulunmaya yardımcı olur. Haber güncellemeleri, sosyal medya gönderileri, reklam içerikli gönderiler ve daha fazla amaç için kullanılan platformlardır. Burada çeşitli araçlar kullanmanız gerekiyor; işte burada sosyal medya kursları size birçok aracın nasıl kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak.

Enstitü’de yer alan sosyal medya eğitimleri;

 • Sosyal Medya Uzmanlığı
 • Dijital Pazarlama
 • SEO
 • SEO Uzmanlığı
 • Google Ads
 • Intagram’da Etkili Satış Yapma Teknikleri
 • Facebook ve Instagram Reklamcılığı
 • E-Ticaret
 • Blog Yazarlığı
 • İçerik Editörlüğü
 • İçerik Uzmanlığı
 • İnternet Haberciliği
 • Medya Okuryazarlığı
 • Yaratıcı ve Tasarım Odaklı Düşünme Teknikleri
 • Dijital Çağ Berecileri
Devamını Gör..