AnasayfaOnline Eğitimlerİnsan Kaynakları Eğitimleri

İnsan Kaynakları Eğitimleri

Türkiye'nin en kapsamlı İK yönetimi eğitimleriyle tanışın. Tüm İK fonksiyonlarıyla ilgili ayrı bir eğitim bulabilirsiniz.

Kurumlar için insan kaynakları yönetimi çok önemlidir. İşveren ile çalışanlar arasındaki ilişkinin çok daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlayan İnsan Kaynakları Personelleri, esnek anlayış geliştirerek iş ilişkisinin boyutlarını keşfeder.

Eğitim almadan İnsan Kaynakları bölümünde çalışmak mümkün değildir. İnsan kaynakları stratejilerinin geliştirilerek uygulanmasını sağlayan İnsan Kaynakları Eğitimi ile sizlerde kariyeriniz için önemli bir adım atabilirsiniz. İnsan Kaynakları yönetim politikalarının en iyi şekilde öğrenilebilmesi için bu eğitimin alınması önemlidir.

Popüler İK Eğitimleri

Son dönemlerde oldukça popüler bir hale gelen İnsan Kaynakları departmanı, kapsamlı bir insan kaynakları eğitimi gerektirmektedir. Bu alanda uzmanlaşmak ve kariyerine yön vermek isteyen kişiler, İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan İnsan Kaynakları Eğitimine katılmalıdırlar. Alanında uzman olan akademisyenler ve iş adamları tarafından verilen eğitimler ile ilgili departmanda önemli yerlere gelebilirsiniz.

Yönetim tekniklerinin değişmesi ve rekabetin sürekli artması ile işletme yönetimlerinin temelini insan kaynakları oluşturmaktadır. Kurumların ihtiyacı olan kaliteli insan kaynaklarının geliştirilmesini sağlayan bu eğitime katılabilecek kişiler şöyle sıralanabilir:

 •  İnsan Kaynakları Yöneticileri

 •  İnsan Kaynakları Şefleri

 •  İnsan Kaynakları Uzmanı ve Uzman Yardımcıları

 •  İşe Alım Uzmanları

 •  Muhasebeciler

 •  İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmak isteyen kişiler

 •  İnsan Kaynakları alanına ilgi duyan kişiler

 •  Yeni mezunlar

İnsan Kaynakları alanında uzmanlaşmak isteyen ve kendini geliştirerek kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkmak amacı taşıyan herkes İnsan Kaynakları Eğitimine katılabilir. Bu eğitime katılmak için konu ile ilgili bilgi sahibi olmanız zorunlu değildir. Yani isteyen herkes bu eğitim programına katılabilir.

Farklı konu başlıklarında verilen eğitimler ile İnsan Kaynakları alanında bilgi dağarcığınızı artırabilir ve kendinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz. Hemen her sektör için gerekli olan İnsan Kaynakları departmanı, eğitim sonrasında kolay bir şekilde iş bulmanızı ve hali hazırda çalıştığınız işinizde yükselmenizi sağlar.

Şirketlerin doğru ve dengeli olarak büyümesi için İnsan Kaynakları işlemlerinin profesyonel olarak sürdürülmesi gerekir. Bunun için de kapsamlı ve kaliteli bir eğitim alınmalıdır. Bu sayede hayalini kurduğunuz hedefinize çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Sertifikalı İnsan Kaynakları Eğitimi

Enstitü üzerinden İnsan Kaynakları Eğitimi’nin kapsamına ve eğitim sonrası size kazandıracaklarına ulaşabilirsiniz. Artık her sektörde İnsan Kaynakları departmanının olduğu düşünüldüğünde, iş anlamında sıkıntı yaşanmayan nadir bölümlerden birinin İnsan Kaynakları olduğu anlaşılır.

İstanbul İşletme Enstitüsü olarak kendini insan kaynakları alanında geliştirmek ve donanımlı bir hale gelerek kariyer hedeflerine ulaşmak isteyenlere kapsamlı bir eğitim veriyoruz. Eğitimlerimizin en önemli özelliği de sonunda sertifika veriliyor olmasıdır.

Her firmanın bel kemiği olarak düşünülen insan kaynakları alanı için profesyonel anlamda bilgi sahibi personele ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda alanında uzmanlaşmış olan öğretim görevlileri ve iş alanında büyük başarı elde etmiş olan kişiler tarafından insan kaynaklarının her aşaması derinlemesine anlatılır.

Verilen eğitim sonrasında ufak bir sınav düzenlenir. Bu sınavda başarılı olan kişilere, uluslararası alanda geçerli olan insan kaynakları sertifikası verilir. Bu sertifikanın içeriğinde aldığınız eğitimin kapsamı, süresi ve eğitim sonrasında elde ettiğiniz başarı yer alır. Uluslararası alanda geçerli olan sertifika ile her firmaya iş başvurusunda bulunabilir ve yetkinliklerinizi göstererek saygınlık kazanabilirsiniz. Bu sayede hem daha kolay iş bulur hem de çalıştığınız bölümde kendinizi kısa sürede yükselterek büyük başarılara imza atarsınız.

Online İnsan Kaynakları Eğitimi

Eğitim denildiği zaman yalnızca bir sınıf ya da salon ortamında verilen eğitimler akıllara gelir. Ancak teknolojinin ve internetin gelişmesi ile beraber eğitim artık bilgisayarlara ve evlerinize taşınmıştır. İstanbul İşletme Enstitüsü olarak eğitim alma konusunda sıkıntı yaşayan ve maddi durumu elvermediği için başka şehirlere okumaya gidemeyen kişilere destek oluyoruz. Online olarak sunduğumuz İnsan Kaynakları Eğitimi sayesinde evinizden, işyerinizden ya da istediğiniz her yerden eğitim alma şansı elde ediyorsunuz.

Online insan kaynakları ücretsiz eğitimler arasında yer almaktadır. Bu sayede eğitim ile mesafe ve ücret ilişkisini de kaldırmış oluyoruz. Uzman eğitmenlerimiz tarafından düzenlenen eğitimlere evinizden istediğiniz saatte katılabiliyorsunuz. Öncelikle insan kaynakları eğitimlerinden hangisini almak istiyorsanız, o eğitime başvuru yapmanız gerekir. Gerekli başvuru sonrasında eğitimin içeriği ve gün – saat bilgileri iletilir. Eğitim saatlerinde bilgisayarlarını açarak eğitime katılabilirsiniz.

Eğitim saatleri sizlere uygun değil ise daha sonra eğitimleri dinleme şansınız da vardır. Sistemi üzerine eğitimler kaydedilir ve uzaktan eğitim şeklinde izleyebilirsiniz. Kaçırdığınız eğitimleri seçerek izleyebilir ya da anlamadığınız bir konu olduğunda eğitimi yeniden dinleyebilirsiniz.

Öğrenilenlerin daha da pekiştirilmesi için eğitim ile ilgili materyaller ve soru örnekleri sisteme kaydedilir ve istediğiniz zaman açıp indirerek soruları ve bilgileri inceleyebilirsiniz. Bu sayede kapsamlı bir eğitim alarak, insan kaynakları alanında kendinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz. Online eğitimin sağladığı birçok fayda bulunmaktadır.

 • Bu faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Eğitim masraflarından kurtarır

 •  Sınıf ortamı eğitim zorunluluğunu ortadan kaldırır

 •  Zamanı olmayanlar için eğitim fırsatı yaratır

 •  Verilen sertifika ile birçok alanda iş fırsatı doğurur

 •  Çalışan ve zamanı olmayan kişilerin de eğitim almalarına olanak tanır

 •  Rakiplerinize fark yaratmanızı sağlayacak donanıma sahip olmanızı sağlar

İnsan Kaynakları Yönetimi, işveren ve çalışanlar arasında paylaşılan sorumluluğu üstlenir. Bu sorumluluk, her iki taraf arasındaki iş akdiyle bağlıdır. Çalışanlara adil muamele edilmesi, ödemelerin adil olması, güvenilir bir çalışma ortamı sunulması, saygı ve birçok hak bulunur. İşverenler eğitim, rehberlik ve iyi çalışma koşulları sağlamakla yükümlüdür. 

İnsan kaynaklarının görev ve sorumlulukları ise;

 1. Doğru kişiyi doğru pozisyona yerleştirmek

 2. Kurumda çalışan kişileri geliştirmek

 3. İletişimi kuvvetlendirerek çalışanları motive etmek, onları dinlemek

 4. İş beklentilerini geliştirmek

 5. Çalışanların performanslarını değerlendirmek

 6. Çalışanların işe bağlılığını sağlamak

 7. Çalışanların sağlık, refah, güven ve moralini yüksek tutmak

 8. Organizasyondaki her bir departmanın bütünlüğünü ve koordinasyonunu sağlamak ve arada köprü görevi görmek

 9. İnsan kaynağının verimli kullanılabilmesi için gelecek planlaması yapmak

 10. Uygun İK sistemleri kurmak

Genel çerçevede insan kaynaklarının görevleri bu şekilde sıralanabilir. 

İnsan kaynaklarının görev ve sorumlulukları bir işletmede çok büyüktür. Bir insan kaynakları sorumlusu işletmede departmanlar ve yöneticiler arasında yer alır. Herkese yakındır. Yakın olmalıdır. Çünkü bir işin devamlılığı işin karlılığı kadar çalışanlara da bağlıdır.

İnsan Kaynakları Sertifikaları Ne İşe Yarar?

İk sertifikaları, ik alanında çalışmak ve kendi mesleği için İK alanını tanımak isteyenlere uygundur. Yine kendi işletmesini kurmak isteyenler için İk departmanının görevlerine ve işlerine aşina olmak için de ik eğitimleri alınabilir. İk sertifikaların en temel faydası; İK alanındaki uygulamaya dayalı bilgilere vakıf olmayı sağlamasıdır. Ayrıca ik uygulamaları geniş bir dağılıma sahip olduğu için alandaki güncel uygulama bilgilerini de tanımak gerekiyor. İk alanında çalışmak isteyenler için işe yarar İk sertifikaları ise şunlardır:

En Çok Kullanılan İK Uygulamaları Öğrenmek İçin

İK Yönetimi ile İlgili Sertifikalar

Devamını göster

Sık Sorulan Sorular ve Merak Edilenler