Sertifika Hakkında

Herhangi bir eğitim programına katılarak edinmiş olduğumuz sertifika sizi iş hayatında istediğimiz yere taşıyabiliyor. Ayrıca iş arama ve bulma sürecinde diğer adaylardan ön plana çıkarması için önemli etkileri de var. Özellikle işsizliğin yüksek olduğu dönemlerde iş dünyası eleman bulma konusunda daha geniş bir taleple karşılaşıyor ve mümkün olan en iyi adayı almak için çeşitli kriterleri ve becerileri şart koşabiliyor. Eğitim programlarına olan ilgi de bu dönemlerde oldukça artmaktadır.

Yalnızca işsizlik dönemlerinde değil, işsizliğin olağan seyirde olduğu dönemlerde de işletmelerin insan kaynakları departmanları işe ve kurum kültürüne en uygun adayı bulmak için çeşitli belgeler istemektedir. Eğitimlerin ve başarı belgelerinin niteliği ve kalitesi çeşitli ölçütlerle değerlendiriliyor olsa da dikkat edilen ilk kriter, eğitim sonunda sınav yapılıp yapılmadığıdır. İstanbul İşletme Enstitüsü eğitim sonunda birçok kriter ve değerlendirme ölçütüyle adayları değerlendirir. Değerlendirme sonunda başarılı olamayan öğrenciyi yeniden eğitime alır ve ikinci değerlendirme için davet eder. Ancak sonuçların doğruluğu ve güvenilirliği için önceden belirlenen standartlara göre yapılması şarttır. İstanbul İşletme Enstitüsü birçok kriter ve yöntem kullanarak değerlendirmelerin güvenilirliğini sağlamaktadır.

Bu sebeple adaylar genellikle eğitim sonunda sınav yapılan ve değerlendirme – ölçüm kriterlerini uygulayan üniversite ya da enstitülerin eğitim programlarına katılmayı tercih ediyorlar.

Online eğitim (ücretsiz) ya da örgün eğitim (ücretli) yöntemlerinden hangisiyle katıldığınıza bakılmaksızın sertifika sınavına tabi tutulursunuz. Sınavda aldığınız puan göstermiş olduğunuz başarıyı işaret eder ve buna göre belge sahibi olabilirsiniz.

Bazen yeni bilgiler edinmek, mesleki becerilerimizi geliştirmek bazen de kişisel gelişimimizi tamamlamak için eğitimlere katılırız. Ancak profesyonel yetkinlikler kazanmak için doğrulanmış sertifikalara ihtiyacınız var. İstanbul İşletme Enstitüsü doğrulanmış sertifikası ile işletmelere, okullara ya da kamu kurumlarına başarını ispatlayacak veriler sunabilirsiniz. Ayrıca bunu tüm dünya ile paylaşmak için LinkedIn profilinize bile ekleyebilirsiniz.

Sertifika
Sertifika
Doğrulanmış Sertifika

İstanbul İşletme Enstitüsü sertifika programlarında iki tür sertifika mevcuttur. Sertifika kodu (dijital sertifika) ya da başarı sertifikası (resmi belge) alarak kariyer hayatınıza yön verebilirsiniz.

Sertifika Kodu (Ücretsiz)Başarınızı paylaşmanın en kolay yolu

Sertifika kodu özgeçmişinize, LinkedIn profilinize ve sosyal paylaşım profilinize ekleyebileceğiniz niteliktedir. Online olarak sorgulanabilir bir belge! Aldığınız belgeyi yalnızca başvuru yaptığınız işverenle değil, aynı zamanda tüm işverenlerle paylaşabilirsiniz. Linkedin gibi sosyal kanallarda ya da kariyer sitelerinde belge numaranızı paylaşabilirsiniz.

Bu kolaylık belgenizin bir örneğini göndermekten daha kolaydır. Ayrıca sahteliği önleyici olduğundan işvereni etkileyecektir. Başvurduğunuz kuruluş belge numaranızı sorgulayarak doğru olup olmadığını öğrenme imkanına sahiptir.

Başarı Sertifikası ( 68₺ ) Resmi Belge

Günümüzde işe girmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey diploma ve belgelerdir. Başarılı olduğunuz eğitimi bir belgeyle kanıtlayın. Resmi kurumlara, işletmelere ve okullara sunabileceğiniz belgeyi özel soğuk damga ile sipariş edin.

Başarı sertifikası 350 gr kağıt üzerine baskı yapılır. Üzerinde sahteliği önleyici varak, soğuk damga, toz kabartma, gofre gibi uygulamalar mevcuttur.

Başarı belgenizin üzerinde bulunan 12 haneli kod numarasını özgeçmişinize yazabilirsiniz. Potansiyel işvereniniz web sitemize girerek aldığınız eğitimin sorgulamasını yapabilir.

Sertifika almak için yapılması gerekenler

Size en uygun eğitimi seçin.

Vaka çalışması mı istiyorsunuz? Micro Master programına katılın. Vaktiniz mi az? Eğitim yerinden uzak bir yerde mi yaşıyorsunuz? Online eğitim tam size göre. Sınıf ortamında öğrenmeyi mi istiyorsunuz? Micro Master programına katılın. Eğitime harcayacak bütçeniz mi yok? Tüm online eğitimlerimiz ÜCRETSİZ. Sizin için eğitimler aynı zamanda iş bağlantılar bulmak mi? Micro Master programında farklı sektörden birçok profesyonelle tanışacaksınız.

Başarının tek anahtarı çalışmaktır. Sınava iyi hazırlanın.

Enstitü, zor sınav soruları ve katı başarı politikasıyla tanınır. Ücretsiz online eğitime katılıyorsanız ders videolarını ve ders notlarını takip edin. Eğer micro master programına katılacaksanız, eğitmenin altını çizdiği noktaları not alın.

Başarılı!

Eğer gerekli puanın üzerinde bir not alarak sınavda başarılı olursanız sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilecektir. Ya da 68₺ ödeyerek resmi belge alabilirsiniz. Ödemeyi websitemiz üzerinden ya da kapıda ödeme yöntemiyle yapabilirsiniz.

ÖĞRENCİ NO İLE SORGULAMA
Öğrenci No
Görüşler
Damla Daban
Damla Dabanİnsan Kaynakları

Harika bir uygulama! Hiçbir çıkar amacı gütmeden eğitim vermeniz takdire şayan.

Tuğçe Güzelyurt
Tuğçe GüzelyurtAkademisyen - İstanbul Aydın Üniversitesi

Eğitim ve meslek hayatımda bana sağladığı fayda için Teşekkürler İstanbul İşletme Enstitüsü!

Dilan Teker
Dilan TekerTan Oto - İnsan Kaynakları Sorumlusu

Enstitü online eğitim konusunda çok iyi. Verdikleri eğitimler iş dünyasında fazlasıyla kabul görüyor ve öğrencilerin aldıkları sertifikalar işe alımda benim için önemli bir kriter.

Gaye Candan
Gaye CandanPsikolojik Danışman - Eğitim ve Yaşam Koçu

Öğrenme açlığı tükenmeyen bir üyeniz olarak, beni bir hayli mutlu ettiğinizi yüksek sesle dile getiriyorum!