Certificate

Sertifika Hakkında

Özgeçmişinizde kaç sertifika var? Bu soru, iş bulma süreciyle ilgili son 20 yılın en önemli sorusu. Özgeçmiş hazırlarken doğum tarihinizden üniversitede aldığınız ödüle kadar her şeyi yazarsınız. Yeteneklerinizi, özel becerilerinizi ve diğer alanları doldurursunuz ama sertifikalar alanı boş gözüküyorsa İK departmanı açısından bu hiç hoş olmaz.

Sertifikalar iş bulma sürecinde artık hayati derecede önemli. Çünkü insan kaynakları departmanı sizin sürekli eğitime inandığınızı görmek istiyor. Çünkü kişisel gelişim hiçbir zaman bitmez.

Okulu bitirdikten sonra eğitimlere devam ederek dünyaya adapte olduğunuzu göstermeniz gerekiyor.

Örnek Sertifika ENSTİTÜ

Bazen yeni bilgiler edinmek, mesleki becerilerimizi geliştirmek bazen de kişisel gelişimimizi tamamlamak için eğitimlere katılırız. Ancak profesyonel yetkinlikler kazanmak için doğrulanmış sertifikalara ihtiyacınız var. Enstitü sertifikanızla başarınız ispatlayın. Size özel sertifika alanı ve paylaşabileceğiniz özel link ile işverenlerle paylaşın. Ayrıca bunu tüm dünya ile paylaşmak için LinkedIn profilinize bile ekleyebilirsiniz.

Yalnızca işsizlik dönemlerinde değil, işsizliğin olağan seyirde olduğu dönemlerde de işletmelerin insan kaynakları departmanları işe ve kurum kültürüne en uygun adayı bulmak için çeşitli belgeler istemektedir. Eğitimlerin ve başarı belgelerinin niteliği ve kalitesi çeşitli ölçütlerle değerlendiriliyor olsa da dikkat edilen ilk kriter, eğitim sonunda sınav yapılıp yapılmadığıdır. İstanbul İşletme Enstitüsü eğitim sonunda birçok kriter ve değerlendirme ölçütüyle adayları değerlendirir. Değerlendirme sonunda başarılı olamayan öğrenciyi yeniden eğitime alır ve ikinci değerlendirme için davet eder. Ancak sonuçların doğruluğu ve güvenilirliği için önceden belirlenen standartlara göre yapılması şarttır. İstanbul İşletme Enstitüsü birçok kriter ve yöntem kullanarak değerlendirmelerin güvenilirliğini sağlamaktadır.

Bazen yeni bilgiler edinmek, mesleki becerilerimizi geliştirmek bazen de kişisel gelişimimizi tamamlamak için eğitimlere katılırız. Ancak profesyonel yetkinlikler kazanmak için doğrulanmış belgeye ihtiyacınız var. İstanbul İşletme Enstitüsü doğrulanmış belgeler ile işletmelere, okullara ya da kamu kurumlarına başarını ispatlayacak veriler sunabilirsiniz. Ayrıca bunu tüm dünya ile paylaşmak için LinkedIn profilinize bile ekleyebilirsiniz.

Doğrulanmış Sertifika

İstanbul İşletme Enstitüsü programlarında iki tür belge mevcuttur. Belge kodu (dijital belge ) ya da başarı belgesi (resmi belge) alarak kariyer hayatınıza yön verebilirsiniz.

PDF Sertifika - 59₺Başarınızı paylaşmanın en kolay yolu

Özgeçmişinize, LinkedIn profilinize ve sosyal paylaşım profilinize ekleyebileceğiniz niteliktedir. Online olarak sorgulanabilir bir belge! Aldığınız belgeyi yalnızca başvuru yaptığınız işverenle değil, aynı zamanda tüm işverenlerle paylaşabilirsiniz. LinkedIn gibi sosyal kanallarda ya da kariyer sitelerinde PDF belgenizi paylaşabilirsiniz.

Bu kolaylık belgenizin bir örneğini göndermekten daha kolaydır. Ayrıca sahteliği önleyici olduğundan işvereni etkileyecektir. Başvurduğunuz kuruluş belge numaranızı sorgulayarak doğru olup olmadığını öğrenme imkanına sahiptir.

Başarı Sertifikası - 159₺ Resmi Belge

Günümüzde işe girmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şey diploma ve belgelerdir. Başarılı olduğunuz eğitimi bir belgeyle kanıtlayın. Resmi kurumlara, işletmelere ve okullara sunabileceğiniz belgeyi özel soğuk damga ile sipariş edin.

Başarı sertifikası 350 gr kağıt üzerine baskı yapılır. Üzerinde sahteliği önleyici varak, soğuk damga, toz kabartma, gofre gibi uygulamalar mevcuttur.

Başarı belgenizin üzerinde bulunan 12 haneli kod numarasını özgeçmişinize yazabilirsiniz. Potansiyel işvereniniz web sitemize girerek aldığınız eğitimin sorgulamasını yapabilir.

What to do to get a certificate

1Size en uygun eğitimi seçin.

Vaktiniz mi az? Eğitim yerinden uzak bir yerde mi yaşıyorsunuz? Eğitime harcayacak büyük bütçeniz mi yok? Sizin için eğitimler aynı zamanda iş bağlantılar bulmak mi? Online eğitim tam size göre. 

2Başarının tek anahtarı çalışmaktır. Sınava iyi hazırlanın.

Enstitü, zor sınav soruları ve katı başarı politikasıyla tanınır. Ücretsiz online eğitime katılıyorsanız ders videolarını ve ders notlarını takip edin. Eğer uzun dönem eğitim programına katılacaksanız, eğitmenin altını çizdiği noktaları not alın.

3Başarılı!

Eğer gerekli puanın üzerinde bir not alarak sınavda başarılı olursanız 59₺ ücretle PDF belge alabilirsiniz. Ya da 159₺ ödeyerek resmi belge alabilirsiniz. Ödemeyi websitemiz üzerinden ya da kapıda ödeme yöntemiyle yapabilirsiniz.

Kişisel ve mesleki eğitim sürecini farklı bir boyuta taşıyan online öğrenme metodu, öğrenci ile öğretici arasında interaktif bir bağ kurulmasını sağlayan yeni nesil bir eğitim tekniğidir. Resim, video, e-kitap ve sunum gibi materyallerin kullanıldığı uzaktan öğretim tekniği ile daha kısa sürelerde daha etkili ve başarılı sonuçlar alabilmek mümkün olur. Uzaktan eğitimin ardından verilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sertifikalar ise emeğinizi başarı ile taçlandırabilmenizi sağlar.

Sertifika Nedir?

Okul, eğitim merkezi, üniversite, enstitü gibi kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen eğitimler sonunda o eğitime başarı ile katılım sağlayan kişilere verilen bir belgedir. Belge ise kursiyerlerin okul ve sınıf gibi belirli bir fiziki eğitim alanına dahil olma zorunluluğu bulunmadan online eğitim alabilmeleri ve aldıkları eğitimin sonunda diploma ya da belge kazanabilmelerini ifade eder.

Sertifikanın Avantajları

Zamandan ve mekandan bağımsızdır: İş hayatında başarılı olabilmek, yetkinliklerinizi kolayca ön plana çıkarabilmek ve daha rahat iş bulabilmek için oldukça önemli olan eğitimler, zamandan ve mekandan bağımsız eğitim alabilme olanağı sunar. Eğitim kapsamında sağlanan yazılı ve görsel dokümanlar, istenilen an yeniden görüntülenebilir ve esnek çalışma programları kolaylıkla oluşturulabilir. 

Özgürlük sunar: İnternet üzerinden sunulan programlar, sizi belirli bir alana kısıtlamadığı için dünyanın her yerinden özgürce eğitim alabilme olanağına sahip olabilirsiniz.

Gelişiminize katkı sağlar: Programlar kapsamında verilen eğitimler, iş hayatınızda doğrudan ihtiyacınıza yarayacak ve kariyerinize olumlu anlamda katkılar sağlayabilecek bir içeriğe sahiptir.

Hesaplıdır: Derslik, kitap, kalem ve defter gibi fiziki eğitim araçlarına sahip olmadan gerçekleştirilen sertifika programları, çok büyük maliyet avantajları sağlar. Geleneksel eğitim metodunda, bir sınıfta en fazla 40-50 kişi ile eğitim verilebilirken online eğitimlere aynı anda binlerce kursiyer dahil olabilir. Bu durum uzaktan eğitim programlarının çok daha makul ücretlerle veya ücretsiz olarak gerçekleştirilebilmesine olanak tanır.

Neden Önemlidir?

Belli alanlarda uzmanlaşmak istediğinizi ve bu alanlara yatırım yaptığınızı gösteren en önemli belgelerden biridir. Örneğin; işletme alanında eğitim almış yüz binlerce mezun varken satış ve pazarlama alanında deneyim sahibi olan, deneyimlerini “satış tekniklerinin incelikleri”, “sıcak satış metotları” ya da “pazarlama sürecinde etkili iletişim” gibi eğitimler ile destekleyen ve bunun karşılığında sertifika alan kişi sayısı çok daha azdır. Spesifik alanlarda uzmanlaşan kişiler, iş hayatında kendilerine üst sıralarda daha kolay yer bulabilirler.

Sertifika Hangi Kurslar İçin Geçerlidir?

Kişisel gelişim, işletme, gazetecilik, satış-pazarlama, finans-muhasebe, iletişim, insan kaynakları, yazılım ve bilişim eğitimi gibi oldukça geniş bir yelpazede eğitimleri düzenlenir. Kurslara ya da eğitimlere göre genellikle bir ayrım yapılmaz. Yılın belli dönemlerinde organize edilen kurslar online olarak da rahatlıkla sunulabilir. Eğitimlerin internet üzerinden verilebilir oluşu sertifikalı kurslar için geniş seçenekler sunar. Bu sayede katılımcılar aldıkları kursların neredeyse tamamı için sertifika alabilirler.

Sertifikanın Geçerliliği Var mı?

Uzaktan eğitim veya örgün eğitim sonunda alınan diploma, katılım belgesinin geçerliliği ilgili kurumun vermiş olduğu belgelendirme çeşitlerine göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir eğitim sonunda alınan belgenin geçerli olabilmesi için öncelikle doğrulanabilir olması gerekir. Başarı belgesi üzerinde yer alan soğuk damga, varak, imza, e-imza, gofre ve kabartma gibi özellikler belgenin sahte olmadığını belirten en önemli detaylar arasında yer alır. Belli standartlarda basılan ve üzerinde 12 haneli doğrulama numarası veya belge kodu taşıyan başarı belgeleri ya da diplomalar, İnternet üzerinden kolaylıkla sorgulanabilir ve geçerliliği saniyeler içinde teyit edilebilir. Ayrıca bu yöntem ile uluslararası geçerliliği de rahatlıkla kontrol edilebilir.

Hangi Eğitimlere Katılarak Alınabilir?

Eğitime başlamadan önce kursiyerlerin aklına takılan en önemli sorulardan biridir. Belirli aralıklarla düzenlenen kurslaı için ilgili kurumun resmi web sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz. Eğitimler arasından sizin için en uygun olanı seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Eğitim

altında yer alan bilgileri kontrol ederek eğitimin ne kadar süreceği, eğitimin genel içeriği, eğitimin kimler tarafından verileceği ve sınav bilgileri gibi önemli detaylara da kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca hangi eğitimlere katılabileceğinizi de bu bölümden kontrol edebilirsiniz.

Nasıl Sertifika Nasıl Alınır?

Online eğitim almak için ilk olarak İnternet üzerinden eğitim veren ve verdiği eğitimin karşılığında sınav ile belgelendirme sağlayan bir kurumun tercih edilmesi gerekir. Eğitim almak istediğiniz kurum seçildikten sonra ilgi alanınıza giren bir programı belirleyip başvuruda bulunabilirsiniz. Kullanıcı isminizi ve şifrenizi sisteme kaydederek ilerleyebilirsiniz. Sistem üzerinde yer alan hesabınızdaki bilgileri de güncelledikten sonra eğitime başlayabilirsiniz. Eğitimler tamamen İnternet üzerinden sağlandığı için herhangi bir yer ve zaman sıkıntısı çekmeden kendinizi geliştirebilirsiniz. Eğitim adımlarını başarı ile tamamladıktan sonra adınıza düzenlenen BELGEYİdijital ya da basılı olarak talep edebilirsiniz.

Başarı Sertifikası Nedir?

Başarı sağlayan öğrencilere verilen belge olaran tanımlanabilir. Başarı ise bir sınavdan yüksek puan almak veya bir ödevi başarıyla bitirmek olarak söylenebilir. Ya da bir şeyi zamanında tamamlamak başarı olarak sayılabilir. Başarı sertifikaları Enstitü tarafından verilir ve kurum yöneticisi tarafından imzalanır. Öğrencinin neyi tamamladığını ve hangi eğitimi bitirdiği belge üzerinde ifade edilir. Öğrenciler başarı sertifikasıyla kurumlara başvuru yapabilir ve hangi eğitimi tamamladığını ibraz edebilir. Bu sertifikayla işe girme oranı da artar. İş bulma sürecinde katkısı olur.

Başarı sertifikası almak için öğrencilerin bir eğitime katılmaları ve sertifika sınavına girmeleri gerekir. Bununla birlikte sınavdan başarılı olmaları gerekmektedir. Sınavsız başarı sertifikası almak mümkün değildir.

Kimler Alabilir?

Sertifika almak için belirli bir yaş sınırı ya da eğitim koşulu bulunmaz. Okuma yazma bilen, İnterneti aktif olarak kullanan ve alanında kendini yetiştirmek isteyen herkes online eğitim hizmetlerinden yararlanabilir.

Sertifika Örnekleri

Eğitim sonunda alacağınız belgenin hangi özelliklere sahip olacağını ve nerelerde kullanılabileceğini biliyor olmak motivasyonel anlamda büyük öneme sahiptir. İşverenler de işe almayı düşündükleri çalışanlarının eğitimlerine ve eğitimleri sonunda aldıkları belgelere ciddi anlamda değer verir. Bu hususu göz önünde bulunduran birçok eğitim kurumu kursiyerler için basıma hazır diploma örneği yayınlarlar. Bu örnekte diplomanın nasıl göründüğü, belge üzerinde ne tarz bilgilerin yazdığı ve ne tür doğrulama metotlarının kullanıldığı rahatlıkla kontrol edilebilir.

Uzaktan Eğitim Alarak Sertifika Sahibi Olmak

Uzaktan eğitim veya online eğitim, kapsamlı olarak sunulan eğitim programlarından yararlanabilmek için tercih edilebilecek en ideal yollardan biridir. Uzaktan eğitim, özellikle zaman ve mekan sorunu yaşayan ve eğitim için yeterli kaynaklara ulaşamayan kursiyerler için harika bir seçenek olarak öne çıkar. Eğitimler sonunda alacağınız belge ile iş hayatınızda daha etkili olabilir, kariyer adımlarını daha hızlı tırmanabilir ve ilgili olduğunuz bir konuda kendinizi daha iyi bir konuma getirebilirsiniz.

Comments(134)
Average Rating 4,5
Ersin Bolat
15 Nisan 2022
5.0

Kayıt ücreti yatırdım ders ve sınavlar nezaman hocam

Support team

Sertifika sınavı her hafta sonu açılmakta. Abonelik süreniz içinde istediğiniz hafta sonu sınava katılabilirsiniz.

Gülten Sağanak
09 Nisan 2022
5.0

Hak kazandığım sertifikamı pdf olarak bulamıyorum yardımcı olurmusunuz?

Support team

PDF sertifika satın alım işlemi (59 TL) yaptı iseniz PDF Sertifikalarım alanından erişebilirsiniz.

Şevval Oktay
Şevval Oktay
26 Mart 2022
5.0

pdf ya da basılı belge yerine dijital sertifika kodunu öğrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz

Support team

Sertifika kodumu nerede görebilirim?

ömer yeşil
23 Mart 2022
5.0

Ücretsiz Kurslar kısmından alınan kurslar için sertifikayı pdf tercih etmemiz durumunda ücret ödeyecekmiyiz, yoksa hiçbir ücret ödemeyecekmiyiz ?

Support team

Sertifikalarım alanından resmileştir kısmını tıklayarak 159 Tl artı kargo ücretiyle basılı sertifika siparişi verebilirsiniz.

Sertifikalarım alanından, Sertifika Sorgula bölümünden görüntüle diyerek PDF sertifika indir alanına tıklayınız. Bu Bolümden siparişinizi verebilirsiniz. PDF sertifika 59 TL.

Serhat Çolak
09 Mart 2022
5.0

Kariyer sitelerinde ve linkedin eklemek üzere link alabileceğimiz bir yer var mı?

Support team

Sertifikanızı LinkedIn profilinizde paylaşın — https://destek.iienstitu.com/tr/article/sertifikanizi-linkedin-profilinizde-paylasin-boizo2/

Sedanur Önlütürk
02 Mart 2022
5.0

Ömür boyu geçerli mi sertfikalar ve kamu, özel de geçerli?

Support team

Sertifikalarınızın son geçerlilik tarihi bulunmamaktadır. Dolayısı ile sipariş vermek için belirli süre bulunmamaktadır.

 

Bahattin Kesik
24 Şubat 2022
5.0

Merhaba pdf sipariş verdim kac günde elime ulaşır.

Support team

PDF sertifika siparişi sonrası hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz. PDF Sertifikamı Nasıl İndirebilirim?

Kübra Yaman
Kübra Yaman
24 Şubat 2022
5.0

2 adet sertifikamı PDF indir seçeneğiyle satın aldım. Fakat Sertifikalarım kısmından tekrar indirme sağladığımda boş sayfa çıkıyor. Pdf satın aldıktan sonra baskılı mı almak gerekiyor? Neden sertifikalarımı göremiyorum ödeme yaptığım halde?

Support team

PDF Sertifikamı Nasıl İndirebilirim? — https://destek.iienstitu.com/tr/article/pdf-sertifikami-nasil-indirebilirim-p9h8fo/

Irmak Çelik
Irmak Çelik
21 Şubat 2022
5.0

Merhaba sertifikamı pdf olarak satın aldım o kısımda ismim Irmak Çelik olarak gözüküyordu ama pdf basıldığında kullanıcı adım Irmak Irmak olarak gözüktü iade değişim yapabilir miyiz lütfen?

Support team

Profilinizdeki isim bilgileriniz Kimlikteki gibi olmalıdır. Belgeleriniz profilinizde yazan isim ile oluşturulmaktadır. Sınava girmeden önce mutlaka yanlış isim bilgilerinizi düzenleyiniz.

Busenur Köymen
13 Şubat 2022
5.0

Yabancı dil kurslarında MEB onaylı mıdır

Support team

Enstitü MEB onaylı uzaktan özel eğitim kurumudur.

Kurum Kodu: 99990655 - T.C. MEB Özel İstanbul Uzaktan Eğitim Kursu

MEB onaylı eğitimler için tıklayın.