Kurumlara Özel Eğitimler

Çalışanlarınız Ne Öğrenmek İstiyor

Çalışanlarınızın yeni gelişmelere bağlı kalmasını ve bilgilerinin güncel olmasını sağlamak için online ve örgün eğitimler sunuyoruz.
İstanbul İşletme Enstitüsü kurulduğu günden bu yanda iş hayatında uygulamada yaşanan problemleri çözmek ve çözüm önerileri sunmak için çalışmaktadır. Bu amaç doğrultusunda 30’dan fazla çalışma yaptık ve her pozisyona özgün eğitim programları hazırladık. Hazırladığımız eğitim programlarıyla iş hayatında ihtiyaç duyulan, donanımlı ve uzman kadronun oluşturulmasına destek olduk. Kısa ve uzun süreli kurumlara özel eğitim programlarıyla güncel gelişmelerin, değişen koşullara adaptasyonun nasıl sağlanacağının ve ortaya çıkan sorunların nasıl giderebileceğinin öğretilmesi amacıyla 100’den fazla kurumla iş birliği yaptık.İstanbul İşletme Enstitüsü kurumlara yalnızca eğitim çözümü değil, aynı zamanda özel ve kamu kurumlarına nitelikli kadrosuyla bilimsel ve uygulamaya yönelik danışmanlık da yapmaktadır. Bu çerçevede özel ve kamu kurumlarına insan kaynakları yönetimi, işletme yönetimi, muhasebe ve işletmenin diğer alt dallarında birçok proje ve danışmanlık taleplerinizi de yerine getirmektedir.

Gelişen teknoloji ve değerler yeni ihtiyaçları ortaya çıkardı ve işletmeler arası rekabet hiç olmadığı kadar arttı. Günümüzde rekabet edebilmek için işletmelerin ihtiyacı olan şey bilgidir. Gelişmeyen, yenilik ortaya koymayan ve güncelliğini yitiren işletmeleri tüketicilerin terk ettiği yadsınamaz bir gerçektir. Geçmişte geleneksel olan X kuşağı için oluşturulan uygulamalar günümüzde aktif olarak çalışan Y kuşağına (1980 - 2000 arası doğanlar) dayatılması işletmelerin başarısızlığının en önemli nedenlerinden biri olarak kabul ediliyor. Y kuşağını anlamak, çalışanı elde tutmak ve bağlılığını arttırmak isteyen işletmeler çalışanların eğitimine önem vererek bu problemi ortadan kaldırmaktadır. Çünkü Y kuşağı kariyerine önem veren, özgürlüğüne düşkün, gelişmeleri yakından takip eden ve çeşitliği seven bir yapıya sahiptir. İşletmenizdeki Y kuşağı çalışanlarını elde tutmak için şirket içi eğitimleri organize etmeli ve onların kariyer ve gelişim beklentilerini karşılamasınız.

Çalışanlarınız Ne Öğrenmek İstiyor
Kurumsal Eğitimlerle İlgili Birkaç İstatistik
 1. Çalışanların eğitilmesi çalışanın işletmeye katkısını %27 arttırır.
 2. Eğitim almayan çalışanların %82’si iş hayatının yoğunluğundan güncel gelişmeleri takip edemiyor.
 3. Çalışanlara düzenli eğitim verilmesi işletmede ortaya çıkabilecek olası problemleri %88 oranında azaltır.
 4. Kişisel gelişim eğitimleri nitelikli çalışanların işyerine bağlılığında büyük katkıya sahiptir.
Kurumsal Eğitimler

İşletmeniz için eğitim planlarken cevaplamanız gereken 10 soru 

İşletmeniz için eğitim planlarken eğitimin kapsamı ve süresi fayda açısından oldukça önemli olmasına rağmen sürekli göz ardı edilmektedir. İşletmelerin eğitim departmanları doğru planlama yapmamasından dolayı çalışanlar için vakit kayıplarına ve etkili bir öğrenme süreci oluşturamadığından bilgi kirliliğine yol açabilmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsünün kurumsal eğitim ekibi olarak, bu sorunları ortadan kaldırmak ve destek olmak için kısa bir ön çalışma yapmanızı ve aşağıdaki soruları yanıtlamanızı istiyoruz.

 1. Eğitime neden ihtiyaç duyuyoruz?
 2. Eğitimi hangi sorunları ortadan kaldırmak için istiyoruz?
 3. Eğitime kimler katılacak? Bu kişiler bir iş akışında birlikte çalışıyorlar mı?
 4. Örgün eğitim mi bize daha uygun yoksa uzaktan eğitim mi?
 5. Eğitime ayırabileceğimiz maksimum süre ne kadar?
 6. İş günlerinde eğitim için zaman ayırabilir miyiz?
 7. Çalışanların izin günlerinde eğitim için vakit ayırmalarını isteyebilir miyiz?
 8. Eğitim sonunda çalışanlardan beklentilerimiz nelerdir?
 9. Eğitim sürecini yürütmek için Enstitüyle ortak çalışacak personelimiz kim?
 10. Bu eğitim için ne kadar bütçe ayırabiliriz?

Eğitim planlamasını birlikte yapalım.

İşletmenizin ihtiyacı olduğu eğitimi birlikte yapacağımız ortak bir çalışmayla belirleyebiliriz. Bizimle iletişime geçtiğinizde uzmanlarımız bu konuda size destek olacaktır.

İletişim bilgilerime e-mail gönderilmesine izin veriyorum.
İletişim bilgilerime sms gönderilmesine izin veriyorum.