AnasayfaOnline EğitimlerStratejik İnsan Kaynakları Yönetimi
5175 Online
1.506.130 Öğrenci

Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi

Ücretsiz stratejik insan kaynakları yönetimi eğitimine online olarak katılın. Doç. Dr. Erkut Altındağ eğitmenliğinde mükemmel bir eğitim programı. En çok olumlu yorum alan eğitimlerden biri olan bu kursu kaçırmayın.
5
(17)

Stratejik insan kaynakları yönetimi, herhangi bir iş profesyoneli için kritik bir çalışma alanıdır. İnsan kaynağını etkin bir şekilde yönetme yeteneği, herhangi bir organizasyonun başarısı için esastır. Dr. Erkut Altındağ, stratejik insan kaynakları yönetimi alanında saygın bir akademisyendir. Bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için bu online eğitim programı mükemmel bir fırsattır.

Stratejik İK yönetimi kursu, işe alımdan performans yönetimi ve eğitime kadar insan kaynakları yönetiminin tüm yönlerini kapsayan çok kapsamlı bir programdır. Ek olarak, bu kursta gerçek dünyadan değerli örneklerle sıkça karşılacaksınız.

Stratejik insan kaynakları yönetimi; şirketlerin insan kaynakları departmanları ile stratejiler, amaçlar ve hedefler arasındaki bağlantıyı ifade eder. Stratejik insan kaynakları yönetimi, işletmelerin rekabet ortamında fark yaratabilmesi, güçlü kalabilmesi için uygulanan metotları ifade eder. Kurum performansının iyileştirilmesi için önemli olan stratejik insan kaynakları, kurum için gereken politikaların hayata geçirilmesini kapsar. 

Stratejik insan kaynakları yönetimi, insan kaynakları yönetiminin bir koludur. Stratejik insan kaynakları, insan kaynakları ana disiplininden ortaya çıkmıştır. İnsan kaynakları yönetimi, stratejik açıdan çok daha yüzeysel kalıyordu. Bunun yerine daha işlevsel bir yaklaşım ele alınmaya başlandı.

Değişmekte olan yönetim teknikleri ve artan rekabet koşulları uzun süredir süregelen bazı geleneksel anlayışları değiştirmekte ve insan kaynağının katma değerini ve stratejik yönünü açıkça ortaya koymaktadır.İşte bu noktada bu eğitimle planlanan kurumlara nitelikli insan kaynakları uzmanlarının yetiştirilmesi ve tüm katılımcıların iş yaşamlarında hayata geçirebilecek gerekli uygulamaları eğitim programı süresince almalarıdır.

Stratejik İK Eğitimine Kimler Katılmalı?

  • Şirket sahipleri, yöneticileri, yönetici adayları, işveren vekilleri

  • Şirketlerin insan kaynakları departmanlarında çalışanlar,

  • Ekiplerini daha başarılı yönetmek isteyen yöneticiler,

  • Kurumlarda insan kaynakları uzmanı olup kendini geliştirmek İsteyenler

  • Personelcilikten insan kaynaklarına geçiş yapmak isteyenler,

  • İnsan kaynaklarına ilgi duyan bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes

Devamını göster
Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi
01100
Video12
Sınav1
Ödev
Ders Notları6
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi60 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

İnsan kaynakları hakkında daha fazlasını öğrenin

İnsan kaynakları alanında kariyer yapmayı düşünüyorsanız, birkaç temel alanda beceri kazanmanız gerekecektir. İlk olarak, mülakat teknikleri konusunda yetkin olmanız gerekir. Doğru soruları nasıl soracağınızı ve adayların yanıtlarını nasıl değerlendireceğinizi bilmeniz gerekir. Ayrıca, çalışan performansını etkili bir şekilde değerlendirebilmeniz de gerekecektir. Net hedefler ve sonuçlar belirlemenin yanı sıra yapıcı geri bildirim sağlamak da buna dahildir.