AnasayfaOnline EğitimlerOryantasyon Hazırlama Eğitimi
385 Online
112.293 Öğrenci

Oryantasyon Hazırlama Eğitimi

Oryantasyon Hazırlama Eğitimi, yeni işe başlayan çalışanlara rehberlik yapmanızı sağlayacak.
4.9
(9)

Oryantasyon nedir? Oryantasyon; Fransızca "Orientation" kelimesinin dilimizde telaffuz edilmiş biçimidir. Kılavuzluk etme ve yönlendirme anlamlarına gelir. Oryantasyon eğitimi; işe yeni başlayanların kuruma ve organizasyona alışmaları; ilk heyecanlarını atmaları ve iş yerini tanımaları amacıyla düzenlenen eğitimler bütünüdür. İş hayatının gözbebeği, en değerli ve gerekli eğitimlerinden biridir. Z kuşağının iş hayatında var olmaya başladığı düşünüldüğünde; yeni başlayan çalışanların işe, çalışma arkadaşlarına ve her şeyden önemlisi kuruma alışmaları için sistematik bir oryantasyon sürecine daha fazla ihtiyaç duyacağı gerçektir. Bu sebeple de oryantasyon programı hazırlama, oryantasyon eğitimi oluşturma ve oryantasyon koçluğu yapmanın daha da önem kazandığını söylemek gerekir. 

Oryantasyon Hazırlama Eğitimi; bu görevi İnsan Kaynaklarının sorumluluk alanından çıkarıp her departmandan belli sayıda temsilcinin asli görevi haline getiren online eğitimlerden biridir. Eğitimde; sürecin yeni işe başlayan bir çalışana rehberlik yapmaktan çok, hızlı adaptasyon sağlayan bir koçluk süreci yaşatmaya dayandırılması esastır. 

Oryantasyon Hazırlama Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • İnsan Kaynakları Çalışanları

  • Eğitimciler

  • Kurum İçinde Eğitim Veren Kişiler

  • Departman Yöneticileri

  • İç Eğitimci Olacak Kişiler

  • Personellerine Oryantasyon Süreci Uygulayacak Herkes

Devamını göster
Oryantasyon Hazırlama Eğitimi
209750
Video4
Sınav
Ödev
Ders Notları3
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
03/06/2023
Sertifika Sınavı
10/06/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.