Bilal Şentürk

  İnsan Kaynakları Profesyoneli

  İK Danışmanı - Performans Değerlendirme Uzmanı - Eğitmen

  Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

  Kariyer Yaşamı

  İnsan kaynakları alanıyla memur olarak atandığı iş mahkemesinde tanışmıştır. İş anlaşmazlıklarıyla ilgili davalarda yaptığı gözlemlerle İnsan Kaynakları alanında eğitim almaya karar verdikten sonra aynı alanda yüksek lisans çalışması yapmıştır. Bu süreçte İstanbul Adalet Sarayında ve Anadolu Adalet Sarayında iş davalarında bilirkişi olarak birçok dosyaya baktı ve dosyaların %92’si Yargıtay ilgili hukuk dairesi tarafından onanmıştır. Kariyer ve Eğitim Derneğinde kurucu üye, yönetim kurulu başkanı (2010-2012) ve insan kaynakları danışmanı olarak görev almıştır. 2010 yılından beri çeşitli eğitim kurumlarında insan kaynakları alanında eğitimler vermektedir. İK Ofisi eğitim ve insan kaynakları danışmanlık hizmetleri şirketini kurmuş ve danışmanlık faaliyetlerine bu şirket üzerinde devam etmektedir.

  Danışmanlık Yaptığı Konular
  • Personel seçme ve yerleştirme,

  • Yetkinlik bazlı personel seçimi,

  • Performans değerlendirme,

  • Yetkinlik bazlı performans değerlendirme,

  • 360 derece performans değerlendirme sistemi kurulması, yönetilmesi, sorunların giderilmesi ve olası sorunlar için önlem alınması.

  • E-performans değerlendirme sisteminde yapılan hatalara ilişkin raporlama.

  Araştırma ve yayınlar

  • İşyerinde disiplin cezalarına karşı yargı yolu.
  • E-performans değerlendirmede hale etkisi.
  • İş hayatında mobbing ve çözüm önerileri.
  • İşten çıkarmada yapılan hatalar.
  Değerlendirmeler(47)
  Ortalama Değerlendirme 4,9

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Ayşe Dudu Sarı
  23 Kasım 2020
  5.0

  Yorum yapmayı tercih etmeyen insanlara bile yorum yaptıracak etkide bir hoca. Kendisini kaliteli anlamda geliştirmek isteyen herkes Bilal Hocanın eğitimlerini almalı. Bu kadar kısa sürede bu kadar şeyi nasıl öğrendim dedirtiyor insana. Binlerce teşekkürü hak ediyor.

  Tuba Soydoğan
  18 Eylül 2020
  5.0

  Enstitü'de ilk olarak Bilal hocanın Blog Yazarlığı eğitimini aldım ondan sonra buradan ayrılamadım. Bilal hocanın da almadığım nadir dersleri kaldı onları da en kısa zamanda alacağım inşaallah.

  Gözdenur Yilmaz
  Gözdenur Yilmaz
  14 Eylül 2020
  5.0

  Harika ders anlatımıyla hiç sıkılmadan bitiriyorsunuz. Kendi alanında başarılı bir hocamız :)

  Sinem Özüş
  15 Ağustos 2020
  5.0

  Bilal Hocanın birçok dersini aldım. dinlemekten sıkılmazsınız hatta eğlenebilirsiniz bile. bilgisini aktarmaktan keyif alıyor gibi.

  Esin Kübra Mor
  Esin Kübra Mor
  14 Ağustos 2020
  5.0

  Bir eğitimi alınca zaten devamını kendiliğinden getireceğiniz bir eğitmen BILAL Hoca. Kendine has anlatımıyla sanki bir ders almamışta bir arkadaş sohbetinde konuşulmuş gibi aklınızda kalıyor tüm bilgiler.