Bilal Şentürk

İnsan Kaynakları Profesyoneli

İK Danışmanı - Performans Değerlendirme Uzmanı - Eğitmen

Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Kariyer Yaşamı

İnsan kaynakları alanıyla memur olarak atandığı iş mahkemesinde tanışmıştır. İş anlaşmazlıklarıyla ilgili davalarda yaptığı gözlemlerle İnsan Kaynakları alanında eğitim almaya karar verdikten sonra aynı alanda yüksek lisans çalışması yapmıştır. Bu süreçte İstanbul Adalet Sarayında ve Anadolu Adalet Sarayında iş davalarında bilirkişi olarak birçok dosyaya baktı ve dosyaların %92’si Yargıtay ilgili hukuk dairesi tarafından onanmıştır. Kariyer ve Eğitim Derneğinde kurucu üye, yönetim kurulu başkanı (2010-2012) ve insan kaynakları danışmanı olarak görev almıştır. 2010 yılından beri çeşitli eğitim kurumlarında insan kaynakları alanında eğitimler vermektedir. İK Ofisi eğitim ve insan kaynakları danışmanlık hizmetleri şirketini kurmuş ve danışmanlık faaliyetlerine bu şirket üzerinde devam etmektedir.

Danışmanlık Yaptığı Konular
  • Personel seçme ve yerleştirme,

  • Yetkinlik bazlı personel seçimi,

  • Performans değerlendirme,

  • Yetkinlik bazlı performans değerlendirme,

  • 360 derece performans değerlendirme sistemi kurulması, yönetilmesi, sorunların giderilmesi ve olası sorunlar için önlem alınması.

  • E-performans değerlendirme sisteminde yapılan hatalara ilişkin raporlama.

Araştırma ve yayınlar

  • İşyerinde disiplin cezalarına karşı yargı yolu.
  • E-performans değerlendirmede hale etkisi.
  • İş hayatında mobbing ve çözüm önerileri.
  • İşten çıkarmada yapılan hatalar.
Evaluations(55)
Average Rating 4,9
Erkan Akbulut
17 Ekim 2021
1.0

Sn. Bilal Hocam, öncelikle saygılar sunarım, verdiğiniz kritik bilgiler, için teşekkürlerimizi sunarız. Fakat; Anlatmadıklarınız sınav sorularına eklenmiştir. Videolar tekrar tekrar dinlense dahi, sorular ve seçenekler çağrıştırmamakta ve sunumlarda da bulunmamakta ve sunumlar yeterli değildir (anlatılanlar sunumda detayları olmadığından, sadece videolar yeterli değildir). Diğer eğitmenlerimiz gibi sunumların (detaylı) ve videolarda olanların sorulmasını anlatılmayanların sınavlara konulmamasını istirham eder, saygılar sunarım. Eleştirim için özür dilerim.

Support team

Merhaba,

Derste anlatılan ve sunumda yer alan konularla birlikte, deneme sınavında karşınıza çıkan tüm soru ve konulardan derlenerek sertifika sınavı hazırlanmaktadır. Sınav soruları belli periyotlarla güncellenmektedir. Eğitim sınav soruları da belli periyotlarla yenileniyor. Yalnızca eğitimin içeriğinden sorumlu olmaktasınız.

Bahsetmiş olduğunuz hangi eğitimdir, bize mail olarak iletebilir misiniz? [email protected] mail adresine iletmenizi rica ederiz.

 

Fulya Uludağ
Fulya Uludağ
13 Mayıs 2021
5.0

Bilal Bey'den Blog Yazarlığı Eğitimi aldım. Bana çok katkısı oldu. Kursiyeri hiç sıkmadan, eğlenceli anlatım tarzı ve üstün iletişim yeteneği ile gerçekten iyi bir eğitmen. Anlayarak öğrendim. Teşekkürler.

Didem Aras
01 Mayıs 2021
5.0

Bilal Hoca'dan yetkinlik bazlı mülakat teknikleri eğitimi aldım. Bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak güzel bir eğitim deneyimi oldu. Teşekkürler.

Figen Arslan
Figen Arslan
06 Nisan 2021
5.0

Bilal Hoca'dan Blog Yazarlığı Eğitimi'ni aldım. Çok memnun kaldım. Blog yazmak isteyen herkese bu kursu takip etmelerini ve Bilal Hoca'dan ders almalarını tavsiye ederim.

Tuğba İnceel
Tuğba İnceel
05 Nisan 2021
5.0

Eğitimini yeni tamamladığım Bilal hocaya buradan derin teşekkürlerimi sunuyorum. Çok keyifli ve etkili bir eğitimdi.