Bilal Şentürk

İnsan Kaynakları Profesyoneli

İK Danışmanı - Performans Değerlendirme Uzmanı - Eğitmen

Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Kariyer Yaşamı

İnsan kaynakları alanıyla memur olarak atandığı iş mahkemesinde tanışmıştır. İş anlaşmazlıklarıyla ilgili davalarda yaptığı gözlemlerle İnsan Kaynakları alanında eğitim almaya karar verdikten sonra aynı alanda yüksek lisans çalışması yapmıştır. Bu süreçte İstanbul Adalet Sarayında ve Anadolu Adalet Sarayında iş davalarında bilirkişi olarak birçok dosyaya baktı ve dosyaların %92’si Yargıtay ilgili hukuk dairesi tarafından onanmıştır. Kariyer ve Eğitim Derneğinde kurucu üye, yönetim kurulu başkanı (2010-2012) ve insan kaynakları danışmanı olarak görev almıştır. 2010 yılından beri çeşitli eğitim kurumlarında insan kaynakları alanında eğitimler vermektedir. İK Ofisi eğitim ve insan kaynakları danışmanlık hizmetleri şirketini kurmuş ve danışmanlık faaliyetlerine bu şirket üzerinde devam etmektedir.

Danışmanlık Yaptığı Konular
  • Personel seçme ve yerleştirme,

  • Yetkinlik bazlı personel seçimi,

  • Performans değerlendirme,

  • Yetkinlik bazlı performans değerlendirme,

  • 360 derece performans değerlendirme sistemi kurulması, yönetilmesi, sorunların giderilmesi ve olası sorunlar için önlem alınması.

  • E-performans değerlendirme sisteminde yapılan hatalara ilişkin raporlama.

Araştırma ve yayınlar

  • İşyerinde disiplin cezalarına karşı yargı yolu.
  • E-performans değerlendirmede hale etkisi.
  • İş hayatında mobbing ve çözüm önerileri.
  • İşten çıkarmada yapılan hatalar.
Değerlendirmeler
Derya Güleç
23.Nisan.2019

Verdiği emek ve bilgi için Bilal Hoca'ya teşekkür ederim.

Yıldız Güları
18.Nisan.2019

IK yönetimi eğitiminizi her ne kadar derslere canlı katılma imkanım o hafta içinde olamasa da (ki bu büyük bir kayıptı), ertesi günü izleyerek çok büyük zevk aldım. Vermiş olduğunuz örnekler, bilgiler çok değerliydi ama her şeyden önce ücretsiz eğitim vermenize rağmen derse kattığınız o enerji ve motivasyondu sizi dinlerken bir kelimenizi bile kaçırmadan dinlememi sağlayan. Emeğinize, bilginize ve enerjinize çok teşekkürler ve saygılar

Vildan çakıroğlu
30.Mart.2019

Sadece yazma isteği ile çıkılan bir yolda destek olarak; yapmamız gerekenleri, nerelerden yararlanabileceğimizi ve nasıl yapabileceğimiz konusunda verdiğiniz tüm değerli bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. Emeğinize sağlık.. çok keyifli bir eğitimdi.