Bilal Şentürk

İnsan Kaynakları Profesyoneli

İK Danışmanı - Performans Değerlendirme Uzmanı - Eğitmen

Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

Kariyer Yaşamı

İnsan kaynakları alanıyla memur olarak atandığı iş mahkemesinde tanışmıştır. İş anlaşmazlıklarıyla ilgili davalarda yaptığı gözlemlerle İnsan Kaynakları alanında eğitim almaya karar verdikten sonra aynı alanda yüksek lisans çalışması yapmıştır. Bu süreçte İstanbul Adalet Sarayında ve Anadolu Adalet Sarayında iş davalarında bilirkişi olarak birçok dosyaya baktı ve dosyaların %92’si Yargıtay ilgili hukuk dairesi tarafından onanmıştır. Kariyer ve Eğitim Derneğinde kurucu üye, yönetim kurulu başkanı (2010-2012) ve insan kaynakları danışmanı olarak görev almıştır. 2010 yılından beri çeşitli eğitim kurumlarında insan kaynakları alanında eğitimler vermektedir. İK Ofisi eğitim ve insan kaynakları danışmanlık hizmetleri şirketini kurmuş ve danışmanlık faaliyetlerine bu şirket üzerinde devam etmektedir.

Danışmanlık Yaptığı Konular
  • Personel seçme ve yerleştirme,

  • Yetkinlik bazlı personel seçimi,

  • Performans değerlendirme,

  • Yetkinlik bazlı performans değerlendirme,

  • 360 derece performans değerlendirme sistemi kurulması, yönetilmesi, sorunların giderilmesi ve olası sorunlar için önlem alınması.

  • E-performans değerlendirme sisteminde yapılan hatalara ilişkin raporlama.

Araştırma ve yayınlar

  • İşyerinde disiplin cezalarına karşı yargı yolu.
  • E-performans değerlendirmede hale etkisi.
  • İş hayatında mobbing ve çözüm önerileri.
  • İşten çıkarmada yapılan hatalar.
Değerlendirmeler
Derya Doğan
13.Ekim.2018

Kendisinden aldığım bir çok eğitimin gerek videoları ile gerekse ders notları ile çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Eğitimleriniz daha fazla artması dileğiyle size ve ekibinize çok teşekkürler :)

DİLAN TEKER
06.Eylül.2018

Bilal Şentürk Hocama 5 değil 500 yıldız vermek isterim 🌟 Kendisi öğrencileri ile bilgi ve deneyimlerini sonsuz paylaşım yapan, biz yeni nesilin kariyerlerine yön verebilmelerinde büyük bir rol üstlenmiştir. Gerek verdiği eğitimlerin kalitesi gerekse kendi öz kimliği. Hocamdan almış olduğum eğitimler sayesinde kariyerim için çizdiğim yolda olumlu değerlendirmeler aldım ve iş hayatımda daha bilinçli bir çalışan olarak ilerliyorum. Kendisini özetlemem gerekirse “Online eğitim de kalite” diyebilirim. Sonsuz teşekkürler 🙏

MELEK ERGİN
19.Ağustos.2018

kişisel gelişimde yol katetmeme yardımcı oldugunuz için emeginize saglık