AnasayfaOnline EğitimlerYetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi
35 Online
223.762 Öğrenci

Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimi

İş bulmanın doğru yolu nedir? Zor olabilir ama neyse ki kolay bir cevap var. Günümüzün rekabetçi piyasasında iş bulmak isteyen herkes için en iyi yol yetkinlik bazlı mülakat teknikleri online kursuna katılmaktır. Hem adaylara hem de İK çalışanları için hazırlandı. Öğrenmek için hemen katılın.
5
(7)

İşletmeler ve İK departmanları için daha verimli personel seçimi fark yaratmada önemli bir kriterdir.Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri daha verimli ve kaliteli çalışanları şirket bünyenize kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Rekabet üstünlüğü sağlamak için kaliteli insan kaynağına sahip olmanın önemi giderek daha da artmaktadır. Kaliteli insan kaynağına sahip olmaktaki ilk adım ise etkin bir işe alım sürecinden geçer. Eğer işe alımlar etkin yapılmazlar ise daha sonra girişilecek olan geliştirme çalışmaları da beklenen sonucu veremeyebilir. İşe alımda etkin olmak için ise uzmanlarca etkinliği kabul edilen sistemler yetkinlik temelli sistemlerdir.

Yetkinlik bazlı mülakat nedir?

İş hayatında kullanılan yetkinlik, sorumluluk, beceri gibi kavramların üzerinden geçilmesiyle birlikte doğru iş ilanı hazırlama, doğru öz geçmiş filtreleme, Yetkinlik Bazlı İşe Alım Teknikleri Online Eğitim programı ile işe alım sürecinde görev alan tüm yöneticilerin, uzmanların, patronların adayın geçmiş iş tecrübeleri ya da farklı problemler karşısında göstermiş olduğu davranış biçimlerinden yola çıkarak yetkinliklerini ve pozisyona uygunluğunu saptayabilecek beceriyi kazanmalarını amaçlıyor ve geleneksel mülakatlara oranla adayın kişiliği ve iş yapış biçimleri hakkında daha fazla ve daha doğru, objektif bilgi elde etmelerini sağlamayı amaçlıyor.

Kimler katılmalı?

  • İK eğitimi olmayan ve işe alım süreçlerinde görev alan/ alacak tüm orta ve üst düzey yöneticiler,

  • Mesleğe yeni başlamış işe alım uzmanları,

  • İK uzmanları,

  • Kendi şirketini kurma aşamasında olan girişimciler,

  • Kendini geliştirmek isteyen ve iş arama sürecinde olan tüm bireyler.

Devamını göster
Bu görüntü takım elbiseli, gözlüklü ve elinde metal bir kutu tutan bir adamı tasvir etmektedir. Adamın gözleri görüntünün odak noktasıdır ve yakın planda bir saat de görülmektedir. Adam profesyonel ve kendinden emin görünüyor, muhtemelen bir işyeri ortamında. Görüntü bir başarı ve pozitiflik hissi uyandırıyor. Takım elbise, gözlük ve kutu başarı ve hırsı temsil ediyor olabilir. Genel olarak, bu görsel olarak çekici ve ilginç bir görüntüdür.
01102
Video3
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.