AnasayfaEğitmenlerDr. Mesut Öztırak
Bu fotoğrafta bir kitap rafının önünde duran bir eğitmen görülüyor. Sakalı var ve kravat takıyor. Eğitmen gülümsüyor, güven ve bilgi yayıyor. Yüzü yakın çekimle çerçevelenmiş ve yüz hatlarının detayları gösterilmiş. Daha yakından bakıldığında bir kol düğmesi ve bir kemer görülüyor. Arkasındaki kitaplar engin bilgisini ve entelektüel merakını simgeliyor. Raftaki bir kitabın yakın çekimi, eğitmenin öğrenme tutkusunu vurguluyor. Raftaki kitap sırası da konu hakkındaki uzmanlığını gösteriyor. asticaVision ai bu fotoğraftaki eğitmeni öğretme konusunda tutkulu ve alanında bilgili biri olarak tanıyabilir.

Dr. Mesut Öztırak

Eğitmen

Bir vakıf üniversitesinde kariyer geliştirme merkezi müdürü olan Dr. Mesut Öztırak, aynı üniversitede önlisans ve lisans düzeyinde Örgütsel Davranış, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, İşletme Bilimine Giriş, Girişimcilik, Kariyer Planlama dersleri vermektedir. Dr. Öztırak aynı zamanda İstanbul İşletme Enstitüsü'nde Kurumsal Yaşam ve İletişim Yönetimi, Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları, Kişisel Marka Yönetimi, Dünya Kültürleri ve Destinasyonları dersleri vermekte.

Rektörlük onaylı Eğitim Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve NLP sertifikalarına sahiptir. Profesyonel iş yaşamına İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Eğitim Uzmanı olarak başlayan Dr. Öztırak, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi'nde Eğitim Yöneticisi olarak görev yaptı. Eğitim İhtiyaç Analizi, Eğitim Tasarımı, Planlama ve Organizasyon konusunda aktif olarak görev aldı. Özellikle şirketlere Eğiticinin Eğitimi, Mentorluk, Liderlik ve Yöneticilik, Değişimi Anlama ve Değişim Yönetimi alanlarında projeler gerçekleştirip yürütmüştür. Proje gerçekleştirilen şirketlerden bazıları; Türk Telekom Liderler Okulu, Türk Telekom Assist Group, Perfetti Van Melle Yönetici Geliştirme Programı, Koton, TEB, Samsung Marketing School, Arvato Liderlik Gelişim Programıdır.

Dr. Mesut Öztırak, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme lisans, İstanbul Aydın Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans ve İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Yönetimi doktorasına sahiptir. İş dünyasına ait bilgi birikimi paylaşmak ve artırmak amaçlı kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı havacılık sertifikalarına sahip olup TUBİTAK’ tan Sivil Havacılık alanında proje yazma sertifikası almıştır.

Akademik Yayınları

Makaleler

 • "What is the Moderating Role of Self-Leadership between Employment Hope and Career Optimism?" Academy of Strategic Management Journal (SCOPUS) (2022)

 • "Uzaktan Çalışma Süreçlerinde Dijital Zorbalığın Örgütsel Dışlanmaya Etkisi Üzerine Bir Çalışma" Business & Management Studies: An International Journal (BMIJ), TR DİZİN(ULAKBİM) (2022)

 • Eğitim Amacıyla Türkiye’yi Tercih Eden Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Memnuniyeti ve Üniversiteyi Tavsiye Etme Durumunun İncelenmesi: Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde Bir Araştırma (2022)

 • Üniversite Öğrencilerinin Kişilik Tipleri İle Girişimcilik Eğilimleri Arasındaki İlişkinin Demografik Özellikler Açısından İncelenmesi: Bir Vakıf Üniversitesi Örneği, ULAKBİM, OPUS (2021)

 • Üniversite Öğrencilerinin İş Yaşamından Beklentilerinin Demografik Özellikler Açısından İncelenmesi (2021)

 • Üniversite Öğrencilerinin Kariyer İyimserliğinin İş Umuduna Etkisinde Öz Liderliklerinin Aracı Rolü (2021)

 • Endüstri 4.0’ın İstihdama Etkisi: Sivil Havacılık Sektörü Üzerine İnceleme (2020) 

 • İnsan Kaynakları Yönetiminde Yetenek Yönetiminin Önemi Üzerine Nitel Bir Çalışma (2020)

 • Sürdürülebilir Havayolu Ulaşımının Yaratıcı Turizm Üzerindeki Etkisi (2020)

 • Havacılık Sektöründe Uluslararası Pazarlama ve İnovasyon (2020)

 • İşkoliklik ve Girişimci Kişilik Özellikleri: Eğitmenler Üzerine Bir Çalışma (2019)

 • Post-Modernizmin Havaalanı Yönetim ve Faaliyetlerine Yansımaları(2019)

Kitaplar

 • ÖRGÜTSEL DAVRANIŞTA PSİKOLOJİK GÜÇLENDİRME, ÖZ LİDERLİK VE PROAKTİF KİŞİLİK, Bilimsel Kitap / Efe Akademi Yayınevi. (2022)

 • AİLE İŞLETMELERİNDE BİLGİ YÖNETİMİ Bölüm Adı: Aile Şirketlerinde Kurucu Kuşakların Dijital Dönüşüme Yaklaşımları 2021)

 • COVİD 19 SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİNDE YÖNETİM VE EKONOMİ Bölüm Adı: Covid-19 ve Sanal Organizasyonlar (2020)

Devamını göster