Dr. Mesut Öztırak

Akademisyen

Bir vakıf üniversitesinde kariyer geliştirme merkezi müdürü olan Öztırak, aynı üniversitede önlisans ve lisans düzeyinde Örgütsel Davranış, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, İşletme Bilimine Giriş, Girişimcilik, Kariyer Planlama dersleri vermektedir. Öztırak, İstanbul İşletme Enstitüsü'nde Kurumsal Yaşam ve İletişim Yönetimi, Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları, Kişisel Marka Yönetimi, Dünya Kültürleri ve Destinasyonları dersleus vermekte.

Rektörlük onaylı Eğitim Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Yaşam Koçluğu ve NLP sertifikalarına sahiptir. Profesyonel iş yaşamına İstanbul Aydın Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde Eğitim Uzmanı olarak başlayan Öztırak, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi'nde Eğitim Yöneticisi olarak görev yaptı. Eğitim İhtiyaç Analizi, Eğitim Tasarımı, Planlama ve Organizasyon konusunda aktif olarak görev aldı. Özellikle şirketlere Eğiticinin Eğitimi, Mentorluk, Liderlik ve Yöneticilik, Değişimi Anlama ve Değişim Yönetimi alanlarında projeler gerçekleştirip yürütmüştür. Proje gerçekleştirilen şirketlerden bazıları; Türk Telekom Liderler Okulu, Türk Telekom Assist Group, Perfetti Van Melle Yönetici Geliştirme Programı, Koton, TEB, Samsung Marketing School, Arvato
Liderlik Gelişim Programıdır.

Dr. Mesut Öztırak, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme lisans, İstanbul Aydın Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans ve İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Yönetimi doktorasına sahiptir. On yılı aşkın sürelik iş dünyasına ait bilgi birikimi paylaşmak ve artırmak amaçlı kariyerine eğitimler vererek ve danışmanlık yaparak devam etmektedir.

Akademik Yayınları

Makaleler

  • Üniversite Öğrencilerinin İş Yaşamından Beklentilerinin Demografik Özellikler Açısından İncelenmesi (2021)
  • Üniversite Öğrencilerinin Kariyer İyimserliğinin İş Umuduna Etkisinde Öz Liderliklerinin Aracı Rolü (2021)
  • Endüstri 4.0’ın İstihdama Etkisi: Sivil Havacılık Sektörü Üzerine İnceleme (2020) 
  • İnsan Kaynakları Yönetiminde Yetenek Yönetiminin Önemi Üzerine Nitel Bir Çalışma (2020)
  • Sürdürülebilir Havayolu Ulaşımının Yaratıcı Turizm Üzerindeki Etkisi (2020)
  • Havacılık Sektöründe Uluslararası Pazarlama ve İnovasyon (2020)
  • İşkoliklik ve Girişimci Kişilik Özellikleri: Eğitmenler Üzerine Bir Çalışma (2019)
  • Post-Modernizmin Havaalanı Yönetim ve Faaliyetlerine Yansımaları(2019)

Kitaplar

  • AİLE İŞLETMELERİNDE BİLGİ YÖNETİMİ Bölüm Adı: Aile Şirketlerinde Kurucu Kuşakların Dijital Dönüşüme Yaklaşımları 2021)
  • COVİD 19 SONRASI YENİ DÜNYA DÜZENİNDE YÖNETİM VE EKONOMİ Bölüm Adı: Covid-19 ve Sanal Organizasyonlar (2020)
Değerlendirmeler(23)
Ortalama Değerlendirme 4,6
Buket Şahin
01 Haziran 2021
5.0

Mesut hocamızın Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları Eğitimi kursuna katıldım. Hocamız çok nazik ve ders anlatırken sorduğumuz soruları cümlesini bitirip yanıtlıyor. Çok pozitif ve alçakgönüllü. Derslerimiz maksimum verimliydi. Hocamıza saygılarımı sunarım.

AYŞE ŞİŞMAN
AYŞE ŞİŞMAN
12 Mayıs 2021
5.0

Mesut hocamızın diksiyonu ve üslubu muhteşem. Dersleri çok verimli geçiyor. Ben Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları Eğitimi'ne katıldım. Herkese tavsiye ediyorum. Hocam bu güzel anlaşılır ve verimli ders için size de çok teşekkür ederim.

Yusuf Tokmuç
Yusuf Tokmuç
20 Nisan 2021
5.0

Başarılı bir eğitim olmuş. Hocanın sakin, net ve anlaşılır anlatımı güzel...

Ayşe Ebru Düzelten
Ayşe Ebru Düzelten
11 Aralık 2020
5.0

Mesut Öztırak hocamın 2 eğitimine de katıldım. Prokotol ve Sosyal Davranış Kuralları Eğitimi ve Kurumsal Yaşam ve İletişim Yönetimi adlı dersler her 2 ders içinde anlattığınız faydalı bilgiler, sakinliğiniz, enerjiniz ve emeğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Aliye Ceren Kenber
Aliye Ceren Kenber
19 Kasım 2020
5.0

Canlı dersler bir sohbet havasında geçiyor. Mesut hoca da konuya hakim ve net, anlaşılır diliyle çok güzel anlatıyor. Ben çok keyif alarak dinledim. :)