AnasayfaOnline Eğitimlerİnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi
230 Online
1.524.785 Öğrenci

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi

İnsan Kaynakları Yönetimi Kursu, İK'nın temellerini öğrenmek için harika bir fırsattır. Deneyimli eğitmenler tarafından verilen kurs, politika ve prosedürlerin geliştirilmesinden çalışan ilişkileri konularının ele alınmasına kadar İK'nın tüm yönlerini kapsamaktadır. Ayrıca kurs, İK alanındaki en son trendleri ve en iyi örnekleri de kapsamaktadır.
4.8
(213)

İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi sayesinde bu alanda uzman ve aranan kişi olabilirsiniz. Personel seçiminde en önemli rolü oynayan İK departmanları, kurumsal firmalar için olmazsa olmazdır. Bu durum da, bu alana olan ilgi ve ihtiyaç kaynaklı talebin daima canlı kalacak olması demektir.

Merhaba, ben Mustafa Kemal. IIENSTITU'nün insan kaynakları sertifika programına katıldım. Sertifika programı sayesinde işim için ekstra bir yetenek kazandım. IIENSTITU'nün sistemini kullanarak derslere girmek ve üye olmak çok kolaydı. Aldığım sertifika ayrıca uluslararası geçerliliğe sahip. İş yerimde de bu sertifika sayesinde İnsan Kaynakları programını yönetmeye başladım. İstanbul Enstitü'ye bana bu fırsatları sağladığı için teşekkür ediyorum.

Herhangi bir kurum için insan kaynakları yönetimi işin önemli bir parçasıdır. İnsan kaynakları yönetimi daha esnek bir anlayış geliştirmek ve iş ilişkisinin boyutlarını keşfetmek anlamında katkısı açıktır. İnsan kaynakları bölümü herhangi bir organizasyonun çok önemli bir parçasıdır.

İnsan kaynakları çalışanları insan kaynakları hizmetlerini, yönetme, işgücü planlaması, performans yönetim sistemleri, işçi işveren ilişkileri, işe alma ve seçme, ücret, iş sözleşmelerinin iptali konularında bilgi sahibidirler. İnsan kaynakları yönetimi ve çalışanları sadece kendi işyerlerindeki uygulamaları denetlemekle yetinmemeli, rekabet ortamında bulunduğu diğer firmaların ya da rekabet ortamında bulunmasa bile örnek alabileceği büyük firmaların insan kaynakları yönetiminde ki uygulamalarını takip etmek ve bunları tanımlayabilmek zorundadır.

Bu eğitim insan kaynakları yönetimi stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasını iki temel boyutta ele almak üzere hazırlanmıştır:

 1. Örgüt, İnsan kaynakları yönetiminde nasıl sistematik ve stratejik olarak düşünülmelidir?

 2. İnsan Kaynakları Yönetimi politikalarını hayata geçirmek ve rekabet avantajı elde etmek üzere gerçekte neler yapılmalıdır?

İK yönetimi eğitiminin amacı

Ders kapsamında genel müdürlerin perspektifleri göz önünde bulundurulacak ve insan kaynaklarındaki ana uygulama alanları 

 • Ödüllendirme sistemi,

 • Performans yönetimi,

 • Yüksek performanslı insan kaynakları sistemleri,

 • Eğitim ve geliştirme,

 • İşe alma,

 • İşe devam,

 • Eşit çalışan haklarına ilişkin kanunlar,

 • İş gücü farklılıkları ve sendika-yönetim ilişkileri de stratejik açıdan ele alınacaktır.

İK Yönetimi, yönetim ve çalışanlar arasındaki sorunları çözer. Eşit çalışma fırsatını yaratmak zorundadırlar. Günümüzde çok sık rastlanan işyerindeki sorunlar üzerine yöneticilere tavsiyeler verirler. İş sürecinde gerekli düzenlemeleri yapar. Çalışanlar ile ilgili disiplin prosedürlerini belirler ve uygularlar.

İnsan kaynakları yönetimi eğitimine katılanlar işgücü piyasası ve işgücü piyasasını çalışması hakkında bilgiler edinirken dünyadaki teknolojik değişiklikler, istihdam düzenlemeleri ve sosyal gelişmeler hakkında araştırmaları yakından inceleme fırsatı bulurlar. Uzaktan eğitimden elde edilebilecek bir e-sertifika ile insan kaynakları alanında kariyere başlanabilir. Online eğitim programını başarıyla tamamlayanlar aynı zamanda özel ya da kamu sektöründe yönetim ve eğitim pozisyonlarında yer alabilirler. Hissedarlar, Çalışanlar, kendi firmalarını işletenler ve belki de kamu kurumu çalışanları bulundukları konumlarını daha iyi çözümlemek, daha iyiye taşımak ve kişisel performanslarını artırmak için insan kaynakları yönetimi ile ilgili spesifik uygulamaları bu program ile öğrenebilirler.

Bu eğitime kimler katılmalı?

 • İnsan kaynakları yöneticileri ve şefleri,

 • İnsan kaynakları uzmanları ve yardımcıları,

 • İşe alım uzmanları,

 • Performans değerlendirme uzmanları,

 • İnsan kaynakları yönetiminin belirli alanında uzmanlaşmak isteyenler,

 • Muhasebeciler,

 • Yeni mezunlar,

 • Bu alana ilgi duyan herkes katılabilir.

Devamını göster
Bu görüntü, masa başında muhtemelen bir İnsan Kaynakları Yönetimi kursuna katılan bir adamı yakalıyor. Gözlüklü ve takım elbiseli adamın yakın çekimde gözleri, saati ve gömleği görülüyor. Gözlüklü ve sakallı yüzü görülüyor. Gömleğinin kolu da görülebiliyor. Masada metal bir kutu bulunmaktadır. Bu görüntü, İK sertifikasyon kurslarının önemini ve profesyonellerin bu alanda mükemmelleşmek için ihtiyaç duydukları beceri ve bilgileri kazanmalarına nasıl yardımcı olabileceklerini ideal bir şekilde temsil etmektedir. İK sertifikası, işverenlere çalışanlarının işi yapmak için gerekli niteliklere sahip olduğuna dair güven verir. Ayrıca iş arayanlara da seçtikleri meslekte mükemmelleşmek için doğru becerilere sahip olduklarına dair güvence sağlar.
587850
Video6
Sınav1
Ödev
Ders Notları10
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024

Diğer öğrenciler bu eğitimlere de katıldı.

İnsan kaynakları hızlı büyüyen bir alandır ve bu alanda çok fazla iş fırsatı var. Bu eğitimler size birçok kapıyı açacaktır.