AnasayfaOnline EğitimlerPerformans Değerlendirme Eğitimi (360 Derece)
105 Online
225.804 Öğrenci

Performans Değerlendirme Eğitimi (360 Derece)

Performans Değerlendirme Eğitimi 360 Derece yöntemini ele alarak hazırlanmıştır. Performans değerlendirme çalışanlarınıza nasıl olduklarını göstermenin en iyi yoludur. 360 derece performans değerlendirme online eğitimi işletmenizde neyin iyileştirileceğini ve çalışanların ihtiyaçlarını öğrenmenize yardımcı olacaktır.
4.8
(12)

İlk olarak ABD’de geliştirilen yöntem sayesinde çalışanların performansları daha iyi değerlendirilir. Böylelikle çalışanların daha etkin olması hedeflenerek iş yerinde maksimum fayda sağlanması yolunda önemli bir değerlendirmedir.

İşletmelerde çalışanların etkinliğini sağlayabilmek adına 360 Derece Performans Değerlendirme oldukça önem taşıyan bir husustur. Bu nedenle performans değerlendirmenin kullanımı sürekli gelişerek artmaktadır. En gelişmiş örneği ise 360 Derece Performans Değerlendirmedir. İlk ABD’de geliştirilen bu yöntem giderek Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaygınlık kazanmaya başlamıştır.

İşletme içerisinde herkes tarafından kabul edilebilecek ve benimsenecek bir değerlendirme sistemi kurulması çok önemlidir. Günümüzde performans değerlendirme sistemleri yetersiz ve adil olmadığı yönüyle bilinmektedir. Bir performans değerlendirmesini geçerli sayacak 2 madde vardır. Birincisi adil olması, diğeri de geri bildirim ışığında olmasıdır. Tüm dünyada yoğun olarak uygulanan bu yöntem ile işyerinin hammadde tedarikçileri, dağıtım kanalı, bayiler, son satıcılar ve müşteriler de dahil olmak üzere tüm aşamalarının değerlendirilmesi hedeflenir.

İşyerinin bir bütün olarak hangi noktada olduğu, hangi kanalın aksadığı, hangi uygulamada revizyona ya da yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğu gibi bir çok bilgi bu değerlendirmenin sonunda net olarak ortaya çıkar.

Performans Değerlendirme Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • İnsan Kaynakları uzmanları,

  • İnsan Kaynakları uzman yardımcıları,

  • İşverenler,

  • Yöneticiler,

  • Bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes

Devamını göster
Bu görüntüde masa başında oturmuş performansını değerlendiren bir adam görülüyor. Takım elbise giyiyor ve masanın üzerinde metal bir kutu, bir saat ve yakın planda yüzü ve göğsü görünüyor. Adam açıkça kendini değerlendirdiği için bu görüntü performans değerlendirme eğitimiyle ilgili bir çevrimiçi kursa ait olabilir.
01162
Video3
Sınav1
Ödev
Ders Notları5
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.