Başlama Tarihi 08 Mart
  Performans Değerlendirme Eğitimi (360 Derece)


  ⇒ İlk 1000 kişi ücretsiz.

  4,6
  7 Değerlendirme
  59 kişi kayıt oldu.

   Eğitim İçeriği

  • 3 Video İçeriği
  • 5 Ders Notu
  • 1 Sertifika Sınavı
  • 2 Deneme Sınavı
  • Grup Sohbeti
  • Forum Tartışmaları

  Yaklaşan Etkinlikler

  • Sertifika Sınavı başlama tarihi
   27-02-2021 12:00
  • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
   28-02-2021 23:59
  Türkçe
  Eğitim Dönemi: 5. Dönem
  Abonelik Süresi: 22 Gün

  360 Derece Performans Değerlendirme Uzaktan Eğitim Programı

  İlk olarak ABD’de geliştirilen yöntem sayesinde çalışanların performansları daha iyi değerlendirilir. Böylelikle çalışanların daha etkin olması hedeflenerek iş yerinde maksimum fayda sağlanması yolunda önemli bir değerlendirmedir.

  İşletmelerde çalışanların etkinliğini sağlayabilmek adına 360 Derece Performans Değerlendirme oldukça önem taşıyan bir husustur. Bu nedenle performans değerlendirmenin kullanımı sürekli gelişerek artmaktadır. En gelişmiş örneği ise 360 Derece Performans Değerlendirmedir. İlk ABD’de geliştirilen bu yöntem giderek Türkiye ve Avrupa ülkelerinde yaygınlık kazanmaya başlamıştır.

  İşletme içerisinde herkes tarafından kabul edilebilecek ve benimsenecek bir değerlendirme sistemi kurulması çok önemlidir. Günümüzde performans değerlendirme sistemleri yetersiz ve adil olmadığı yönüyle bilinmektedir. Bir performans değerlendirmesini geçerli sayacak 2 madde vardır. Birincisi adil olması, diğeri de geri bildirim ışığında olmasıdır. Tüm dünyada yoğun olarak uygulanan bu yöntem ile işyerinin hammadde tedarikçileri, dağıtım kanalı, bayiler, son satıcılar ve müşteriler de dahil olmak üzere tüm aşamalarının değerlendirilmesi hedeflenir.

  İşyerinin bir bütün olarak hangi noktada olduğu, hangi kanalın aksadığı, hangi uygulamada revizyona ya da yeniden yapılanmaya ihtiyaç duyulduğu gibi bir çok bilgi bu değerlendirmenin sonunda net olarak ortaya çıkar.

  360 Derece Performans Değerlendirme Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • İnsan Kaynakları uzmanları,
  • İnsan Kaynakları uzman yardımcıları,
  • İşverenler,
  • Yöneticiler,
  • Bu alanda uzmanlaşmak isteyen herkes

  Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

  1. Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
  2. Aktif bir internet bağlantısı.

  Neler öğreneceksiniz?

  Bu eğitimde 360 Derece Performans Değerlendirmenin işletmelere ne gibi faydalar sağlayacağından, geribildirimin bireylere katkısından ve 360° Performans Değerlendirme sisteminin nasıl kurulabileceğinden bahsedilecektir.

  Online Eğitim;

  • Örnek uygulamalar,
  • Videolar,
  • Vaka çalışmalarıyla çeşitlendirilmiştir.

  Eğitimin Konu Başlıkları

  Bu  online eğitim programında geleneksel performans değerlendirme ile 360 derece performans değerlendirme karşılaştırmalı olarak anlatılacaktır.

  • Performans nedir?
  • Performans değerlendirme nedir?
  • 360 derece performans değerlendirme nedir?
  • 360 derece performans değerlendirme sistemi nasıl kurulur?

   

  Devamı

  İnsan Kaynakları Profesyoneli

  Celal Bayar Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinde Lisans eğitimleri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Yönetimi üzerine Tezli Yüksek Lisans yapmıştır. Halen insan kaynakları üzerine doktora tezi yazmakta ve işletmelere insan kaynakları üzerine danışmanlık yapmaktadır.

  Devamı
  Başarı Sertifikası

  Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

  • Soğuk damgalı,
  • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
  Sertifika
  Yorumlar(7)
  Ortalama Değerlendirme 4,6

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Mustafa Kalafat
  Ebru Yeter
  29 Ocak 2021
  5.0

  Her şey profesyonelce bitirmeye değer eğitim.. Değerli Bilal hocamıza ve Enstitünüze çok teşekkür ederim 🙏

  Samet Burçin Aydoğmuş
  28 Mayıs 2020
  4.0

  Canlı eğitim kısmına yerişemedim. Video kayıtları üzerinden katılım sağladım. İçerik iyiydi. Eğitimin etkileşimi biraz düşüktü ve genelde teorikbilgiye dayalıydı. Eğitim içeriği uygulamaya yönelik geliştirilirse faydalı olacaktır.

  Ercan Okur
  10 Eylül 2019
  5.0

  İEE öncelikle teşekkür ediyorum.360° Performans Değerlendirme eğitimi, büyük etkilerle çıkarlarınızı ölçerek büyüleyici uygulamalara sahip olmanızı, başarılarınızı duygularınızla birleştirerek çoşkulu enerjileri çalıştırmanızı, ritimli adımlarınızı atarak farklı yolları ve amaçlarınızı tüm ayrıntılarıyla sıralamanızı, inançların prizmasından dünyayı görerek gerçekleri benimsemenizi, orantılarınızı ve etkilerinizi kontrol ederek sıra dışı çekimleri yansıtmanızı, farkındalık tekniklerini birleştirerek sorunları çözmenizi, alanlarınızın en iyisi olarak ilhamlarınızı ve bilgilerinizi dinamikleştirmenizi, büyük ölçekte hayal ederek kalbinizdeki yanan ateşli hedefleri çıkartmanızı, kariyer ve idealinizdeki pozisyoları elverişli kılmazı, her anın tadını yaşayarak niteliklerinizi arttırmanızı, ciddi eylem ve belirleyici değişimlere hazır olmanızı, gerçek nedenleri layığıyla sezerek arzuları vermenizi, tam potansiyeli ele alarak ışıklarla kendinizi tanımanızı, başyapıtlarınızı oluşturarak her türlü tasarımlarınızla dönüşümleri öğrenmenizi ve daha birçok olağanüstü yeni yaşamları tanıyacak, kişilerin etkili olmalarına yardımcı olacak, aynı zamanda potansiyelleri gerçekleştirecek becerileri öğreneceksiniz.Eğitmenimiz Sn. Bilal Şentürk, katılımcılara suyun üstünde başların nasıl tutulacağını gösteren, heyecanlı güzelliklere anlam dolu bakışlar veren, bilge sözleriyle hayatları değiştiren, canladırıcı ve yenileyici temelleri kuran, derin anlamlar yayan, zihinlere dokunan birisi.Herkesin İEE eğitimlerine katılarak gerçek öz netlikleri kazanmalarını diliyorum.