AnasayfaBlogPopüler İngilizce Dersler
Yabancı Dil Eğitimi

Popüler İngilizce Dersler

05 Şubat 2020
Popüler İngilizce Dersler

İngilizcenin, ana dil olarak konuşulduğu ülke sınırlarını aşıp bir dünya dili hâline gelmesiyle öğrenilmesi de zaruri bir yetkinlik hâlini aldı. Ülkemizde de iş İngilizcesi ve akademik İngilizce kapsamında dil öğrenimine ilgi ve ihtiyaç arttı. Bununla birlikte yabancı bir dil öğrenme, kişinin kendini geliştirmek istemesiyle de ilgilidir. İngilizce de bu kapsamda öğrenilmesiyle fayda sağlayacak olanakları yaratıyor. Dünya dili olmasından ötürü herhangi bir ülkenin yerel dilinden önce İngilizce ile iletişim kurmanız olası bir durumdur. 

Yabancı dil bilmek bilhassa İngilizce bilmek, iş hayatından başlayarak kişisel ve akademik hayatınızın her alanında size avantaj sağlar. Bir ayağı yurt dışında olan şirketler tarafından aranan bir personel olabilir ve akademik kariyer yolunda adımlarınızı sağlamlaştırabilirsiniz. Ayrıca bir dili öğrenebilme yetkinliği kişisel gelişim açısından yapılabilecek en doğru hamlelerden biridir. İngilizce öğrenimi bu kadar önemli görünmesine ve tabii önemli olmasına rağmen dil öğreniminin istenilen düzeyde olmadığı da aşikardır.

Türkiye'de ortaokuldan üniversite eğitimine kadar verilen İngilizce dersler, öğrencinin zihninde yer tutmayacak şekilde geçiştiriliyor. İngilizce dersler, genellikle gramer yapılarından başlıyor ve üniversite eğitimine kadar da tek aşamadan oluşan içeriğe sahip oluyor. Bu durum da elbette dil eğitimine yönelik şikayetlerin çoğalmasına yol açıyor. 

Hâl böyle olunca öğrenciler ve alanında İngilizceyi kullanmak isteyenler, çeşitli platformlar aracılığıyla İngilizce dersler almanın yollarını arıyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle internet ortamında eğitim olanakları her geçen gün artmakta ve maliyetinin ucuzluğu da eğitim içeriklerini çekici hâle getirmektedir. İngilizcenin öğrenilmesine yönelikte artan eğitim olanakları ve uygulamaları hakkında da yazımızın ilerleyen bölümlerinde detaylara ulaşabilirsiniz.

İngilizce Öğreten Eğitimler ve Uygulamalar 

Eğitim sistemimizdeki eksiklikler ve ihtiyaçlar, İngilizce dersler aracılığıyla da kendini göstermektedir. Dilin yapısının sadece dil bilgisi üzerinden öğrenilmeye çalışılması, okuma, (reading) yazma, (writing) konuşma (speaking) becerilerini es geçmektedir. Üstelik bu durum lise ve üniversite eğitiminde de karşımıza çıkmaktadır. İngilizce dersler, bu yıllarda zorunlu ders ya da hazırlık eğitimi kapsamında öğrencilere sunulmakta ve öğrenciden de fazla verim alamadan ders içeriği sonlandırılmaktadır. Üniversite eğitiminin, iş hayatına giriş için en önemli yılları içerdiği düşünüldüğünde her alanda katkı sağlayacak bir dilin bilinmesinin ertelenmesi, kişinin daha sonra kendisini yetersiz görmesine sebep olacaktır.

Bütün bu olumsuz durumlara karşı İngilizce eğitim olanakları da her platform aracılığıyla karşılanmaktadır. Kurslardan başlayarak yurt dışı eğitim programlarıyla kişinin gelirine göre imkânlar sağlanmaktadır. Aynı zamanda İngilizce derslerini her aşama ve yetkinlikte öğretmeye çalışan online uygulamalar ve eğitimler de kurslarla yarışacak derecede verimli olabilmektedir.

Uzaktan ve online eğitim seçenekleri, videolar, mobil uygulamalar İngilizce dersler hakkında ayrıntılı açıklamaları ve püf noktaları ilgili kişilere sunmaktadır. Online eğitim platformlarının da gün geçtikçe artan verimli ve kaliteli eğitim içerikleri, sertifika yanında bilginin ve uygulamanın da kursiyere aktarılmasına fayda sağlıyor. İngilizcenin gramer yapısından sonra öğrenilmesine yönelik en büyük fayda sunan eğitim, İngilizce konuşma kursu olmaktadır. Ayrıyeten kurumsal bir şirkette çalışmak ve kurumlar arası İngilizce iletişimi yürütebilmek için İş İngilizcesi kursu da gerekli olabilmektedir. Online eğitim konusunda uzmanlaşan Enstitü sayfasından da İngilizce dersler alarak sertifika sahibi olabilir, yetkinliğinizi gösterebilirsiniz. 

Online İş İngilizcesi Kurs İçeriği

Online eğitime olan rağbetin artması ve buna yönelikte hazırlanan içeriklerin kursiyerlere fayda sağlayacak şekilde paylaşılması, yüz yüze kursların tek çare olmadığını da gösteriyor. İngilizce öğrenimi, bugün birçok alan dahilinde istenen bir yetkinlik göstergesidir. Şirketler ve işletmeler de anlaşmalı olduğu ya da olacağı uluslar arası müşteri ve kurumlarla iletişimi ve etkileşimi sağlamak amacıyla İngilizce bilen personelden yararlanırlar.

İş İngilizcesi ve konuşma becerisi, ilgili konu dahilinde iletişim kurabilmenize yarar. Online İş İngilizcesi eğitimi de temel bilgileriniz yanında iş hayatında nasıl bir iletişim kurmanız gerektiğini gösterir. Online eğitimde İngilizce dersler, mülakat aşamasından, İngilizce cv hazırlama- sunma, resmi yazışma- konuşma terimlerinden ifadelere kadar geniş, alan için gerekli bilgi ve ipuçlarını içermektedir. Eğitim sonunda başarılı olmanız durumunda verilen sertifika, aldığınız İngilizce dersler konusunda sizin alan ve iş İngilizcesi becerinizi gösterecektir.

Online İngilizce Konuşma Ders İçeriği

Eğitim sistemimizdeki İngilizce dersler kapsamında eksikliği bulunan becerilerden belki de en önemlisi anlama ve konuşma aşamalardır. Okullarda verilen İngilizce dersler, gramerin detaylarına gömülürken konuşmaya yönelik pratikler ve basit uygulamalı diyaloglar es geçilmektedir. Bu eksikliği gidermek adına Online eğitim platformu üzerinden önce seviyenize uygun İngilizce dersler alabilir daha sonra da konuşma kursu ile pratik İngilizcenin detaylarını öğrenebilirsiniz.

İngilizce dersler görmek için önce seviyenize uygun bir değerlendirme yapmak gereklidir. A1-A2 İngilizce, eğitiminden itibaren B1-B2 İngilizce ve son olarak C1-C2 İngilizce seviyesine ulaşmak, ideal bir İngilizce öğrenimi için lazımdır. Seviye İngilizce dersler, başlangıç aşamasındaki temel ifadeleri ve dil bilgisini sunarak üst seviye İngilizce için gerekli dil bilgisi kurallarını ve İngilizce bir metni anlamaya yönelik bilgileri sunar. 

Online konuşma kursu, verdiği İngilizce dersler aracılığıyla dili pratiğe dökmenize fayda sağlayan içeriğe sahiptir. İngilizce dersler, ağırlıklı olarak diyalog üzerinden işleniyor ve eğlenceli bir vakit geçirebileceğiniz ortamı da sunuyor. Konuşma kursu, anlama ve dinleme içeren İngilizce dersler için de yararlı pratik bilgileri paylaşmaktadır. İş hayatında da telefonla ya da yüz yüze konuşmak için pratiğe yönelik İngilizce dersler, yetkinliğinizi göstermek için bir fırsattır

Mobil Uygulamalar ve İngilizce Öğretme İçeriği

Ana dilimiz dışında başka bir dil öğrenme sürecinde genellikle kısa aralıklarla konunun derinine inemeden çalışma programı hazırlanıyor. Doğru bir çalışma programında tekrara dayalı alıştırmalar ve hoş vakit geçirerek sizi sıkmayacak içeriklerle, öğrenimi ilgi çekici hâle getirebilirsiniz. İngilizce dil öğreniminde yapılan hatalardan biri öğrenme sürecini zihinde kalıcı hale getirecek uygulamaları kullanmamaktır. İngilizce dersler söz konusu olduğunda da sınav odaklı pratiğe dökülmemiş ilgi çekmeyen dil bilgisi kuralları öğrencilere aktarılmaya çalışılıyor. Öğrenci, İngilizce bilgileri o anlık kullandıktan sonra pekiştirmeye ihtiyaç duymuyor. Bu noktada alıştırma ve pekiştirme yapmak için dil öğrenimini eğlenceli kılan uygulamalar ön planda tutulmalıdır.  

İngilizce öğrenmeye yönelik mobil uygulamalar son dönemde birçok kurstan daha verimli ve maliyet açısından da daha uygun olmaktadır. Aynı zamanda bu uygulamalar eğlenirken öğretme özelliğiyle de zihinde kalıcı hâle gelebilmektedir. Biliyoruz ki ilgimizi çeken ve teknolojiyle bağlantılı uygulamaları, zihnimize daha kolay aktarabiliyoruz. 

Mobil uygulamaların her biri kendi kriterlerine uygun olarak kişinin, seviyesini ölçen farklı aşamalardan oluşuyor. Kişinin İngilizce seviyesi belirlendikten sonra buna bağlı İngilizce dersler verilir. Bazı mobil uygulamalar İngilizce becerilerinin tümüne yer verirken bazıları da tek bir dil becerisi üzerinden eğitim vermektedir. Mobil uygulamalar arasında popülerleşmiş ve kullanıcı sayısının fazlalığına göre aşağıda sıraladığımız uygulamalara göz atarak öğrenme sürecinize katkıda bulunabilirsiniz.

Duolingo

İngilizce öğrenme konusunda pratik yapılabilecek en basit kullanıma ve işlevlere sahip uygulama olan duolingo, verdiği İngilizce dersler aracılığıyla kişiye pekiştirme hedefini vaat ediyor. Arayüzünün ilgi çekici tasarımı ve ücretsiz kullanım özelliğiyle kullanıcıların en çok tercih ettiği mobil uygulamadır. Tercih edilmesindeki sebep, dil öğreniminde kullandığı metotları fayda sağlayacak şekilde paylaşmasıdır. Dinleme, anlama ve yazma becerilerinin ölçüldüğü uygulamada temel ifadelerden sonra zamanlar, seyahat, sanat, bilim, spor alanlarındaki sözcükleri alıştırmalar eşliğinde pekiştirmektedir. Türkçe-İngilizce dil seçeneğinin birlikte kullanıldığı uygulama ,hem mobil hem de masaüstü seçenekler aracılığıyla kullanıcıya ulaşabilmektedir.

Lingualeo

İngilizce eğitim söz konusu olduğunda anlama ve konuşmanın pratik İngilizceye katkısı daha önemli olmaktadır. Anlamaya yönelik de dinleme etkinliğini içeren İngilizce dersler yer almalıdır. Lingualeo uygulaması da gramer, kelime bilgisi, makaleler, resimler, hikâyeler, video seçenekleriyle dinleme ve anlama etkinliğine yer veren İngilizce dersler sunmaktadır. Üstelik uygulama, giriş yapıldıktan sonra internet bağlantısı olmadan da hizmet verebilmektedir.

Cambly

İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenebilmenin etkili yollarından biri de dili pratiğe dökebilmektir. Cambly uygulaması da birebir konuşma yapılacak bir ortamı sunan içeriğe sahiptir. Online İngilizce öğretmenleri ve dili öğrenmek isteyen her seviyeden insanı diyalogda birleştirmek için hazırlanan platform, ücretsiz ilk denemeden sonra fiyatlandırma politikasını uyguluyor. Online bir şekilde başlangıç seviyeden orta-ileri ve sınavlardan, iş İngilizcesine kadar pek çok alan ve konuda eğitmenlerle konuşacağınız İngilizce dersler içeren uygulama, ders programı ve planıyla da verimliliğinizi takip edecek işlevlere sahip.

ingilizce dersler ingilizce eğitimi gramer mobil uygulamalar online eğitim ingilizce dili
Emine Büşra Kanat
Emine Büşra Kanat
Blog Yazarı

Ankara Üniversitesi Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünden mezun oldu. Lisans öğreniminde sosyal farkındalık kampanyalarında görev aldı. İstanbul İşletme Enstitüsü’nde fotoğrafçılık, iletişim, kişisel gelişim ve diğer farklı konularında yazmaya başladı.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
İngilizce Öğrenme Programı Nedir?
Yabancı Dil Eğitimi

İngilizce Öğrenme Programı Nedir?

29 Kasım 2019
Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?
Yabancı Dil Eğitimi

Evde İngilizce Nasıl Öğrenilir?

28 Kasım 2019
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
775239
İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, B1-B2 kursumuza bugün göz atın!
4.9
(261)

İngilizce Eğitimi (B1-B2)

6 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
500259
İngilizce Eğitimi (C1-C2)
5
(152)

İngilizce Eğitimi (C1-C2)

6 Konu5 Saat
Esra AydınEsra Aydın
775209