Close
Mobil Menu Bars

Online Eğitimlerin Çağımızdaki Önemi

23 Ekim 2019, 1211 defa okundu.
Online Eğitimlerin Çağımızdaki Önemi
online eğitim, ücretsiz eğitim, sertifika, kurs, eğitim

Yaşadığımız çağ, insanın kendisini sürekli olarak geliştirip, yenilemesini gerektirmektedir. İş yaşamından günlük yaşama kadar her alanda bu değişmez bir kuraldır. Buradan hareketle açılan çeşitli online eğitim ve sertifika programları, sürekli eğitimi sağlar. Ancak yoğun geçen gündelik hayatta eğitim için gereken zamanı ayırmak zordur. Bu açıdan bakıldığında online eğitim imkanı birçok kişinin bulunduğu yerden eğitim almasına olanak sağlar.

online eğitim, ücretsiz eğitim, sertifika, kurs, eğitim

Online Eğitim Avantajları Neler?

Evinizin Rahatlığında Eğitim İmkanı

Sunulan online eğitim fırsatı size evinizin rahatlığında eğitim şansı vermektedir. İnternet üzerinden canlı olarak takip edilen dersler, evinizden hiç çıkmadan eğitime katılmanızı sağlar. Veya ofisten ya da istediğiniz takdirde gittiğiniz herhangi bir mekandan derslere katılabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey, internet bağlantısıdır.

Bu yönden değerlendirildiğinde İstanbul İşletme Enstitüsü, sizlere pratik ve avantajlı online eğitim hizmetleri sunmaktadır. Açılan birçok kategorideki online eğitim süreçlerine hemen şimdi kaydolmanız mümkün.

Sertifikalar ile Kariyerinizi Güçlendirin

Sunulan online eğitim imkanları sizlere birçok alanda avantaj sağlamaktadır. Bunların en önemlisi de eğitim sonunda sertifika alabilmektir.  Söz konusu sertifika, kariyer hayatınızı olumlu etkileyen bir unsurdur. Bu sertifikalar CV'nize eklenebilir. Ve çalışma yaşamınızda size artı bir puan olarak döner. 

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından size verilen sertifikalar iki türlüdür. Bunlardan ilki dijital sertifikadır. Bu ücretsiz belge bir koddan ibarettir. Kod, enstitü veri tabanına işlenir. Bu kod ile dilediğiniz an sertifikayı görüntülemeniz sağlanır. Dilerseniz CV'nize de bunu ekleyebilirsiniz. Ve kod, işverenler tarafından da kontrol edilebilir. Dijital sertifikalar tamamen ücretsiz olarak, kurslara katılan her bireye verilmektedir. 

Diğer sertifika ise, soğuk damgalı kağıt üzerine basılı olan sertifikadır. Bu, enstitü tarafından hazırlanıp eğitim sonrası online sınavda 70 üzeri puan alarak başarılı olan kursiyerlere verilmektedir. Ayrıca konuların pekişmesi için ödev verilirse yapmanız, sınavda başarılı olabilmek için deneme sınavlarınızı çözmeniz önerilir. 

Basılı sertifikaya sahip olmak cüzi bir ücrete tabidir. Ücretli eğitimlerde ise sertifikanız sınavdan başarılı olmanız durumunda tarafınıza ücretsiz bir şekilde gönderilir.

Hemen Her Alanda Eğitim Alma Fırsatı

İstanbul İşletme Enstitüsü aracılığıyla verilen eğitimler, modern çağın ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. Buradan yola çıkılarak kurs programları birçok farklı alana yayılmaktadır. Buna göre dilerseniz kişisel gelişim eğitimlerine, dilerseniz yabancı dil eğitimlerine ya da iş hayatı eğitimlerine katılabilirsiniz. 

Sizlere sunulan kurs programları aynı zamanda iletişim eğitimlerini de içermektedir. İnsan kaynakları, finans ve muhasebe, işletme gibi alanlarda da kurs programları mevcuttur. Tüm bu programlar gerek iş yaşamınızda gerekse kişisel yaşamınızda sizi geliştirmeye ve daha iyi yerlere gelmenize odaklıdır. Çağımız artık daha eğitimli ve gelişmeye açık bireylerin varlığını gerektirmektedir. Bu eğitimlerin en önemli avantajı, çağa ayak uydurmayı ve sürekli gelişiminizi sağlamaktır. 

online eğitim, ücretsiz eğitim, sertifika, kurs, eğitim

Ücretsiz Online Eğitim Olanakları

Online eğitimlerin bir başka avantajı da bazı eğitimlerinin ücretsiz olarak da sunulmasıdır. Açılan kurs programlarının çoğuna herhangi bir ücret ödemeden katılabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü, uzun yıllardan bu yana ülkemizde eğitimi güçlendirmek adına önemli çalışmalarda bulunmaktadır. Eğitim imkanlarının herkese, eşit şekilde ulaştırılmasını ilke edinen bir kurumdur. Bu sebeple pek çok online eğitim ücretsiz şekilde size sunulmaktadır. 

Neden Online Eğitim?

Online eğitimin avantajlarına yazımızda da geniş bir şekilde yer verdik. Ancak yazımızın sonlarına doğru yaklaşırken konuyu özetlemekte fayda olabilir. 

  • İnternet bağlantısı olan tablet, telefon gibi cihazlardan online eğitime erişim imkanı,
  • Örgün eğitimde olduğu gibi eğitim verilen mekanda olmanıza gerek yok. Eğitimler internet üzerinden gerçekleştiği için dilediğiniz yerden eğitimi izleyebilme imkanı,
  • Canlı eğitimler esnasında konuşma penceresinden hocaya soru sorabilme ve etkileşimli ders imkanı,
  • Kaçırılan canlı eğitimlerin daha sonra izlenebilmesi,
  • Anlamadığınız konuları yeniden dinleyerek pekiştirebilme, 
  • Her yaşa ve farklı ilgi alanlarına hitap eden eğitimler bulabilme imkanı,
  • Yol, yemek masrafları gibi harcamaların olmaması gibi sebepler, online eğitimin tercih edilme nedenlerinin genel özetidir.
Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!