AnasayfaBlogPhotoshop Öğrenci Sürümü Nasıl Kullanılır?
Nasıl Yapılır?

Photoshop Öğrenci Sürümü Nasıl Kullanılır?

31 Ocak 2020
Photoshop Öğrenci Sürümü Nasıl Kullanılır?

Photoshop programı ile ister profesyonel ister amatör anlamda fotoğraflar üzerinde basit düzenlemelerden önemli iyileştirmelere kadar pek çok işlem yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak yükleyebileceğiniz Photoshop öğrenci sürümü ile teoride öğrendiğiniz Photoshop bilgilerini uygulayarak rahatlıkla kısa sürede Adobe Photoshop konusunda hız kazanabilirsiniz.

Eğer fotoğraflarınıza düzenlemeler yapmak istiyorsanız çarpıcı Instagram görselleri hazırlama, rötuşlar ve filtreler uygulama ya da mesleğiniz için Photoshop öğrenmek sizin için önemliyse bunu Enstitü online Temel Photoshop Eğitimi ile teoride öğrenebilir ve Photoshop öğrenci sürümüyle ücretsiz olarak eğitimde öğrendiklerinizi pratiğe dönüştürebilirsiniz.

Photoshop öğrenci sürümü deyince aklınıza kısıtlamalarla dolu bir tanıtım sürümü gelmesin. Çünkü Adobe’un öğrenci sürümü olarak da adlandırılan deneme sürümü birebir orijinal sürüm ile aynı özellikleri taşır. Tüm menüler üzerinden çalışabilme olanağı sağlar. Dolayısıyla Adobe Photoshop öğrenci sürümüyle hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı düzenleyebilir, fotoğraf rötuşları yapabilir, bunun yanı sıra web tasarımı, çizim, grafik gibi alanlarda da Photoshop’tan faydalanabilirsiniz. Peki bu sürümü nasıl indirebilirsiniz?

Photoshop Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir?

Adobe’un getirdiği sistemle öğrenciler için ana sayfasında Creative Cloud hesabı oluşturmanız gerekiyor.  Adobe, Creative Cloud’a kaydolup hesap oluşturduktan sonra Adobe Photoshop CC ve bunun yanında farklı Adobe programlarını da deneme sürümü olarak indirebilme şansını size sunuyor. Hem Mac hem de Windows işletim sistemleri için önemli olan tam sürüm Photoshop’u artık kullanmaya başlayabilirsiniz. Deneme sürümü 7 günlük bir süreyi kapsar. Bu süre 1 haftalık temel Photoshop eğitimi süresince sizin için yeterli olacaktır. Creative Cloud aboneliğiniz sonrası kullanmaya başladığınız ücretsiz öğrenci sürümü süresi sonunda Adobe’un özel indirim fırsatlarıyla Photoshop kullanımına aylık ödeyeceğiniz uygun bütçelerle devam edebilmeniz de mümkün.

Creative Cloud, öğrencilerin yanında öğretmenler, bireyler, işletmeler, okullar ve üniversiteler için de farklı alternatifler sunuyor. Burada amaç, herkes için Photoshop’un ulaşılabilir noktaya taşınabilmesidir. Üstelik sadece Photoshop ile değil. Fotoğrafçılık, tasarım, video ve daha fazlası için hazırlanmış 20’den fazla hem masaüstü hem mobil olarak kullanılabilecek programların bütününü kapsar. Dolayısıyla öğrenci sürümü ile fotoğrafın yanında ilgi alanınıza göre tamamlayıcı başka programlar seçerek de size özel paketler oluşturabilirsiniz.

Adobe Photoshop ile Neler Yapabilirsiniz?

Photoshop (Photo Editing Software) 90’lı yıllarda tasarımcılar içi geliştirilmiş bir programken bugün herkes için kullanılabilir bir yapıya bürünmüştür. Bu sebeple aslında Adobe Photoshop ile neler yapabilirsiniz dediğimizde bu sonunu cevabı siz de. Siz Photoshop ile ne gibi düzenlemeler yapmak istiyorsunuz? Çünkü Adobe bugün herkesin ihtiyacı karşılayarak bir fotoğraf düzenleme için gerekli olabilecek en basit çalışmadan profesyonel düzeydeki çalışmalara kadar imkân veriyor. Genel olarak Adobe Photoshop ile neler yapabileceğinize şöyle bir bakalım.

Adobe Photoshop ile cilt kusurlarını düzeltebilir, yüzünüzde inceltme gibi değişimler yapabilir, göz renginizi değiştirebilir ayrıca beden üzerinizde de inceltme uzatma gibi değişimleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi sosyal medya paylaşımlarınızda kişisel fotoğraflarınızda kullanabileceğiniz gibi, işiniz gereği yaptığınız moda çekimlerinde de Photoshop’tan faydalanabilirsiniz. Efektler, ışık ayarları ve renkler ile sıradan fotoğraflarınızı çarpıcı hale getirebilirsiniz. Fotoğraf makineniz ya da telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflarınız üzerinde kesme, montajlama, renk ayarı gibi düzenleme işlemleri yapabilirsiniz.

Arka zemin temizleme ya da değiştirme, fotoğraf içerisinde bulunan görüntüyü bozan objeleri yok etme ya da fotoğrafa yeni objeler ekleme gibi biraz daha ileri seviye çalışmaları da Temel Photoshop Eğitimi ile öğrenerek kolayca uygulayabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf makinenizle çektiğiniz RAW fotoğraflarınızı Photoshop ile hızlıca ve sınırsız seçeneklerle düzenleyebilmek için “Camera Raw” eklentisini bilgisayarınıza indirerek fotoğraf çalışmalarınıza başka bir boyut kazandırabilirsiniz. Photoshop, size katmanlar ile çalışabilme imkanı tanır. Bu da yaptığınız her bir işlemi geri alma avantajıyla düzeltme olanağı tanır. Ayrıca “history panel” bölümünden geriye dönük yaptığınız tüm işlemleri görebilir, çalışma geçmişinizi arşivleyebilirsiniz.

İlgili eğitim kategorisi: Grafik Tasarım Kursları

İnternet ortamında gerek iş amaçlı profesyonel ya da amatör olarak kullandığınız fotoğrafları kendi imzanızı atacak özgün çalışmalara dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Photoshop ile yapabilecekleriniz sadece fotoğraflar üzerindeki düzenlemelerden ibaret değildir. Grafik tasarım öğrencileri ve bu alanda çalışanlar için de Photoshop poster, afiş hazırlama, özel çizimler yapma, logo ve web tasarımı üzerinde çalışma imkanı sunar.

Neden Photoshop Öğrenmelisiniz?

Günümüz dünyasında sosyal yaşantıdan iş hayatına kadar artık her şeyin var olduğu platform internet. İnternet üzerinde ise iş yapmanın kuralları internet öncesi döneme göre farklı yapılardan oluşuyor. Daha geniş bir rekabet ortamı, daha ayrıcalıklı sistemlerle yaptığınız işin en küçük ayrıntılarında bile fark yaratıcı dikkat çekici çalışmalar gerektiriyor. Fotoğraf, internet ortamında her ne iş yaparsanız yapın sizi ve yaptığınız işi ön plana çıkarmak için kullanabileceğiniz en önemli çevrimiçi içeriklerin başında geliyor. Fotoğraf bir e-ticaret sitesi için de önemli, bir haber sitesi için de.

Hem sayfa içerikleri hem dijital pazarlama içinde kullanılan tanıtım ve reklam çalışmalarında etkileyici görseller ilk başta kullanıcıların dikkatini çekecek olan en önemli materyallerdendir. Bu durumda fotoğraflarla rakiplerinize karşı öne çıkmak için öğrenmesi kolay olan ve sınırsız çalışma alanı sunan Photoshop, günümüz iş hayatının ihtiyaçlarını karşılayan en önemli teknolojik araçların başında geliyor. Elbette öğrenciler ya da iş arayanlar için de bu ihtiyacı karşılayabilecek Adobe Photoshop kullanmayı bilenler tercih edilenler arasında yer alıyor.

Sadece fotoğrafçılık ve grafik tasarım bölümü öğrenciler için değil, habercilikte foto muhabiri olarak görev yapan ya da yapacak olan kişilerin de internet dünyasına etkileyici görseller hazırlamak için Photoshop kullanmaları önemli bir avantaj sağlayacaktır. Aynı durum hobi amaçlı Instagram bloğu olanlar ya da bir blog sitesine sahip olanlar için de önemli bir artı getirir. Çünkü fotoğrafçı çekmek kadar düzenlemek de artık çok daha önemli bir süreçtir. 1980’li yıllardan beri piyasaya sürülen tasarımcılar ve fotoğrafçılar için sürekli olarak geliştirilen Adobe Photoshop CC programı, günümüz çağının gereklerine de adapte edilerek herkes için kullanılabilir bir formata dönüşmüştür.

Photoshop; Mac, Windows işletim sistemi masaüstü uygulamalarda olduğu kadar tabletler için hazırlanan sürümleri ile de çalışmalarınızı keyifli bir hale getirmektedir. Öyle ki, kişisel kullanımlar için mobil uygulama özelliğinde hazırlanan fotoğraf düzenleme sürümleri de vardır. Aynı zamanda herkes için ulaşılabilir ve kullanılabilir olması için daha uygun, daha düşük bütçelerle ve aylık abonelik seçenekleri ile sunulmaktadır.

Photoshop öğrenci sürümü bu uygulamalardan biridir. Creative Cloud üyeliği ile ücretsiz indirdiğiniz deneme sürümü kullanımının ardından lisans almak için yüksek fiyatlar ödemenize gerek kalmadan öğrenci olma avantajlarından da faydalanarak aylık abonelik sistemi ile Photoshop kullanabilirsiniz. Hobi amaçlı ya da amatör olarak fotoğrafçılık ile ilgilenenler için Enstitü online eğitim programlarından Fotoğrafçılık eğitimi hobinizi daha üst boyutlara taşımak ve daha keyifli hale getirmek için faydalanabileceğiniz online bir eğitimdir.

İlgili eğitim: Fotoğrafçılık Eğitimi

Bunu yine ücretsiz olarak sunulan Temel Photoshop eğitimi ile tamamladığınızda hobinizden mesleğe doğru önünüze yeni bir yol açma şansı yakalayabilirsiniz. Siz de kendinizi geliştirmek adına online eğitim ayrıcalıklarından faydalanarak Enstitü eğitimlerine kaydolabilirsiniz.

Tüm eğitimleri inceleyin: Online Eğitimler

Bilgisayar üzerinden farklı görseller eşliğinde tasarım hazırlayan birçok kişi adına Photoshop büyük öneme sahiptir. Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde artık kolaylıkla farklı çalışmalar üzerinde harika video ve fotoğraf montajları, tamamen profesyonel hale getirilmektedir. Özellikle dünya çapında ADOBE bu konuda bir adım öne çıkıyor.

Kolay kullanılan arayüzü ve geniş kullanım yelpazesi fotoğraf, tasarım ve sosyal medya üzerinden kişinin kendini daha fazla geliştirmesine imkan tanımaktadır. Tabii bunu profesyonel hale getirebilmek için photoshop eğitimi büyük öneme sahiptir. Harika video ve fotoğraf ile değişik tasarımlar konusunda, photoshop online eğitimle beraber arzu ettiğiniz noktaya çıkma şansını elde edebilirsiniz.

Photoshop Programı Nasıl Ücretsiz İndirilir?

Son dönemlerin en popüler uygulamaları arasında yer alan Photoshopu ücretsiz kullanmak için farklı yollar bulunuyor. Özellikle bilgisayar korsanları yazdıkları dosya dili üzerinden lisansı kırmakta ve bunun üzerinden ücretsiz şekilde kullanmaktadırlar. Fakat hak sahibi eğer şikayetçi olursa, Fikir ve Sanat eserlerinin korunması kanunu kapsamında ceza alma durumu ile karşı karşıya kalınabilir.

Bu sebepten dolayı mutlaka lisanslı şekilde ürün elde etmek önemlidir. Tabii bu durum kişisel isteklere bağlı olarak gerçekleştirilebilir. Ortak olan durum ise Enstitü bünyesinde kaliteli bir eğitim almaktır. Konusunda tecrübe sahibi eğitmenler ve akademisyenler kapsamında, online eğitim üzerinden photoshop dünyasına profesyonel bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz.

Photoshop Programı Ücretsiz Kullanım İçin Farklı Yöntem

Lisanslı olarak photoshop programı ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak bu durum belirli bir süre için geçerlidir. Programı denemek amaçlı bilgisayarınıza indirebilir ve 30 gün süreyle deneme gerçekleştirebilirsiniz. 30 gün sonunda lisans hakkı dolar ve ücretli olarak almanız gerekir. Fakat bu 30 gün içerisinde photoshop eğitimi alarak lisanslı şekilde bu programı öğrenme şansı elde edebilirsiniz.

Kurumsal bir hizmet anlayışı ile desteklenen photoshop eğitimine online olarak rahatlıkla katılım gösterebilirsiniz. Öncelikle Photoshop nedir ve nereden indirilir detaylı olarak eğitimde verilmektedir. Daha sonra Photoshopun nasıl kullanılacağına dair tüm bilgi online eğitim ile desteklenir. Böylece arzu ettiğiniz her yerden rahatlıkla giriş gerçekleştirebilir; evinizin konforunda bu kaliteli programı öğrenme şansını yakalayabilirsiniz.

Photoshop Zayıflatma Nasıl Yapılır?

Eğer iyi bir eğitim ile photoshop öğretimi görürseniz bunu kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Kilolu çıktığınız ya da geniş görünen fotoğraflarınızı çok daha fit bir görüntü altına getirmeniz mümkün. Bu konuda Adobe photoshop programı en çok tercih edilen sistemler arasında yer alıyor. Bu programı öğrendikten sonra aşamalı şekilde fotoğrafınız üzerinden daha zayıf görünebilirsiniz.

  • Öncelikle File>Open üzerinden bir fotoğrafınızı açmanız gerekiyor,

  • Daha sonra filter>Liquify sekmesine geçiş yapmanız gerekir,

  • Bu bölüm üzerinden Pucker Tool’a tıklayın,

  • Fotoğrafınızda inceltmek istediğiniz kısımların üzerinden tek tek geçin,

 Bu aşamaları tamamladıktan sonra tamamen gerçekçi bir fit görünümü fotoğrafınız üzerinden elde etmeniz mümkün.

Photoshop Zayıflatma İçin Ne Yapmak Gerekir?

Photoshop öğrenilmediği zaman bireysel kolay kolay kullanılamayacak bir programdır. O yüzden mutlaka profesyonel bir anlayış üzerinden eğitim alınması gerekmektedir. Bu eğitimi Enstitü bünyesinde gerçekleştirebilir ve iyi bir eğitim alabilirsiniz. Uzman eğitmenler ışığı altında özel materyallerle etkin dersler kurumsal bir anlayışla destekleniyor. Üstelik uzaktan eğitim ile beraber evinizin konforunda rahatlıkla derslere katılım göstermeniz mümkün. Yapmanız gereken site üzerinden üyelik gerçekleştirmek ve daha sonra ders tarihleri bünyesinde, online eğitim ile beraber dilediğiniz yerden derslere katılmaktır.

Photoshop Zayıflatma Programı Öğrenmek İçin Eğitim

Sosyal medya kullanımı ve yönetimi gerçekleştiren pek çok kişi adına artık photoshop eğitimi büyük öneme sahip hale geldi. Özellikle yüksek bir sayıda kişinin takip ettiği pek çok kişi fotoğraf eklerken çok titiz davranıyor. Aynı zamanda sosyal medya yönetimi, fotoğrafçılık ve tasarım ile ilgilenen kişiler için bu eğitim çok daha önemli hale geldi. Böylece fotoğraf yüklerken zayıflama yöntemi rahatlıkla kullanılabilir; fotoğrafın istenilen kısımları üzerinden kişi kendini daha zayıf ve fit görüntü içerisine getirebilir.

Enstitü Bünyesinde Photoshop Eğitimi

Photoshop zayıflatma kısmıyla beraber birçok değişik bölüm rahatlıkla değerlendirilebilir. Bunu gerçekleştirmek için yapmanız gereken Enstitü bünyesinde iyi bir eğitim almaktır. Bu konuda uzmanların gerçekleştirdiği dersler sayesinde dilediğiniz her yerden eğitimleri katılım sağlayabilirsiniz. Evden ya da iş yeri ile beraber bulunduğunuz pek çok farklı noktadan girişle; arzu ettiğiniz amacınız doğrultusunda bu programı öğrenebilirsiniz.

İlgili eğitim: Photoshop Eğitimi

photoshop öğrenci sürümü photoshop adobe photoshop temel photoshop eğitimi online eğitim fotoğrafçılık
Banu Cantekin
Banu Cantekin
İçerik Editörü

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişim ve eğitimlerle ilgili içerik hazırlıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Photoshop Nedir?
Fotoğrafçılık

Photoshop Nedir? Ne İşe Yarar?

26 Aralık 2019
Photoshop İle Neler Yapılabilir?
Fotoğrafçılık

Photoshop İle Neler Yapılabilir?

30 Ağustos 2021
Photoshop Nasıl Yapılır?
Video

Photoshop Nasıl Yapılır?

30 Eylül 2021
Photoshop Eğitimi
5
(59)

Photoshop Eğitimi

18 Konu5 Saat
Kemal KaluçKemal Kaluç
750209
Adobe Lightroom Eğitimi
4.7
(6)

Adobe Lightroom Eğitimi

5 Konu5 Saat
Kemal KaluçKemal Kaluç
815209
Fotoğrafçılık Eğitimi
5
(114)

Fotoğrafçılık Eğitimi

10 Konu5 Saat
Evren YılbaşıEvren Yılbaşı
750209