AnasayfaBlogMarvelous Designer Nedir? Nerelerde Kullanılır?
Nedir?

Marvelous Designer Nedir? Nerelerde Kullanılır?

04 Eylül 2020
Uzun kollu gri bir elbise giymiş bir manken beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Elbisenin üzerinde siyah ve beyaz noktalardan oluşan bir desen ve yan tarafında siyah bir tutacak vardır. Mankenin sağ tarafında robotik bir yüzün yakın çekimi görülmektedir. Bunun altında, üzerinde siyah beyaz bir yüz resmi bulunan bir bilgisayar ekranı görülmektedir. Görüntü siyah bir kenarlıkla çerçevelenmiş ve mankeni mükemmel bir netlikte tasvir ediyor.
KonuAçıklamaÖrnek Kullanım
Marvelous DesignerMarvelous Designer, dünya genelinde oyun, iç mimarlık, animasyon ve desen sunumlarında kullanılan yeni nesil bir yazılımdır.3D sinema filmleri, oyun karakterleri tasarlamak
Kullanım AlanlarıBu program, geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir; sinema, oyun tasarımcılığı, iç mimari projeler ve katalog tasarımı gibi alanlarda kullanılmaktadır.Tekstil tasarımlarını 3D çizimlerle sunmak, sinema filmlerindeki karakterlerin kostümlerini çizmek
Arttırılmış GerçeklikBu yazılım, görsel katalog tasarlama ve iç mimarlık, tekstil gibi sektörlerinde kullanılan geniş bir platform olan arttırılmış gerçeklik uygulamalarında kullanılır.İç mimari projeler designedebilir, 3D tasarım çizimler oluşturabilirsiniz.
3B GörselleştirmeProgram, matematiksel veriler sonucunda tasarımı simülasyon ile oluşturur ve nesneleri oluşturma ve düzenleme aşamasında fizik kurallarının yazılıma dönüştürülmesi sonucunda görselleştirme elde etmektedir.Abiye tasarımlarınızı bu programla canlandırabilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz.
Tekstil SektörüTekstil sektörü, tasarım gücü ve malzeme olanakları açısından her daim gelişme göstermekte olan bir sektördür. Bu sektörde, Marvelous Designer kullanımı oldukça yaygındır.Tasarladığınız yeni sezon kıyafetleri, bu program sayesinde 3D olarak sergileyebilirsiniz.
Fizik ve Doğa FelsefesiMaddenin, enerjinin ve bunların birbiri arasındaki ilişkiyi inceleyen fizik; görselleştirme ve simülasyon yazılımlarında önemli bir yer tutar.Fizik kurallarını kullanarak geliştirdiğiniz tasarımlardaki hareketleri gerçeğe en yakın şekilde simüle edebilirsiniz.
Geliştirici FirmaMarvelous Designer, Clo firması tarafından geliştirilmiş bir yazılımdır.Programı kullanarak, firmanın diğer ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Görselleştirme Matematiksel VerilerYazılım, matematiksel verileri simülasyon yoluyla görselleştirme imkanı sağlar.Matematiksel verileri işleyerek 3D ürün tasarımları yapabilirsiniz.
Tasarım AşamasıMarvelous Designer, ürün tasarımı aşamasına geçmeden önce 3B nesneleri sanal ortamda gerçekçi hale getirmeyi sağlar.Ürün tasarımlarınızı bu program sayesinde müşterilerinize sunmadan önce gerçekçi bir şekilde inceleyebilirsiniz.
SonuçMarvelous Designer, birçok farklı sektörde kullanılan, geniş bir kullanım yelpazesi olan, kaliteli ve gerçekçi 3D tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlayan bir yazılımdır.Film ve oyun karakterlerinin kıyafetlerini tasarlamak, tekstil tasarımlarını sunmak, iç mimari projeler oluşturmak vb.

Önceki yazılarımda yoğunlukla tekstilden bahsetmişken son olarak Marvelous Designer’ı yazmamak olmazdı herhalde. Bu yazımda eğer desinatörseniz, sinemayla uğraşıyorsanız veya grafik tasarımcı ya da oyun tasarımcısıysanız, sizi mükemmel boyutta görüntü kalitesi sunan bir programla tanıştıracağım.

Bu programla birlikte hayatınızda, uyguladığınız işleri daha heyecanlı ve süper görüntü kalitesinde çıkararak, kariyerinizde büyük bir adım atıyor olabilirsiniz. O zaman nasıl bir yazılım geliştirilmiş, nerelerde kullanılmakta hep birlikte inceleyelim.

Marvelous Designer, tüm dünyada oyun, iç mimarlıktaki üç boyutlu çizimler, animasyon ve manken üzerinde desen sunumlarında, sektörün lider firmalarınca kullanılan yeni nesil bir yazılımdır.

Üç boyutlu film karakterlerinden tutun da tasarladığınız desen çizimlerinin kumaşa geçirilmiş haline kadar bir çok alanda uygulama seçeneği sunmakta. Kıyafetler üzerinde çok yönlü uyumluluğu, manken simülasyonları ile anında giydirmenizi sağlayan ve gerçekçi görüntü kalitesi ile sizlere boyut atlatacağını da görebilirsiniz.

Oyun karakterlerinde kullanılması ve 3D sinema filmlerinin çekimlerine kadar birçok alanda kullanımı mevcut. Sinema, katalog, iç mimari projeler, aklınıza daha gelebilecek üç boyutla çizilebilecek her şey… Peki, sunumlarınıza yeni bir boyut kazandıracak bu program neler yapıyor biraz da ona bakalım. 

Arttırılmış gerçekliğin en üst seviyede uygulandığı bu program, grafik tasarım ve çizgi film animasyon sektöründe, 3D sinema film ve 3D oyun tasarım sektöründe, görsel katalog tasarlama ve iç mimarlık, tekstil gibi sektörlerinde kullanılan geniş platformlu bir programdır. Marvelous Designer programı, ürün tasarımı aşamasına geçmeden önce 3B nesneleri sanal ortamda gerçekçi hale getirmenizi sağlıyor.

13. yüzyıl başlarından itibaren Anadolu’da üretilen halı (kali), kilim ve ipekli dokumaların dünyanın çeşitli bölgelerine gönderildiği tarihi kaynaklardan anlaşılmaktadır. Örneğin, 14. yüzyıla ilişkin belgelerde, Bursa’daki ipekli dokuma tezgahı sayısının bine ulaştığı saptanmıştır.Tekstil sektörü en eski sanayi üretim sektörlerinden biridir.

Tarihi Hitit, Asurlara dayanmaktadır. Avrupa özellikle Anadolu’da üretilen ipekli dokumaları taklit etmektedir. Tekstil sektörünün bu dönemde ayakta tutan, başta pamuk olmak üzere tekstil hammaddelerinin üretimi ve işlenmesidir. Bu nedenle, Tarsus ve Adana kısa sürede iplik eğirme başta olmak üzere tekstil hammaddesi üretimiyle gelişen şehirler arasına girmiştir.

Cumhuriyet sonrasında, kurulan fabrikaların sayısı artmaya başlamıştır. Sümerbank’ın kuruluşuyla birlikte tekstil sektörünün bir sanayi olarak gelişimi sağlanmıştır. Sanayi Teşvik Kanunu ile sağlanan olanakla, yeni tekstil fabrikaları, atölyeleri açılmıştır. 1930’lara gelirken, ekonomideki toplam üretim tesisleri arasında tekstil %23’lük bir paya ulaşmıştır.

Tekstil sektörü en gelişmiş olan sektörlerin başında gelmektedir. İnsan gücü ile üretim yapılması istihdam olanakları sağlamaktadır. Tasarım gücü ve malzeme olanakları açısından her daim gelişme göstermekte olan bir sektördür.

Marvelous Designer Görselleştirme

Fizik kurulları nesnelerin davranışlarını bilgisayar ortamında gerçeği taklit etme olanağı sağlar. Yeryüzünde baktığımız , gördüğümüz her varoluşum görsel bir sanattır. 3B Görselleştirmenin amacı herhangi bir projenin yada tasarımın , üretime geçmeden önce sanal ortamda gerçeği taklit etmektir. Programın bize sağladığı bu imkan ile sonsuz bir hayal etme olanağı içerisinde bulunuruz. 

Teknolojinin ilerlemesi ile Artırılmış Gerçeklik dünyadaki objelerin ve fizik kurallarının bilgisayar Programı tarafından üretilen ses, görüntü, grafik ve GPS verileriyle zenginleştirilerek meydana getirdiği dolaylı fiziksel görünümlerdir. Yeryüzü var oldukça insanoğluna birçok buluş yetersiz kalacak ve her zaman daha fazlasına ihtiyaç duyulacaktır.

Tekstil sektöründe Görselleştirmeye ihtiyaç duyulması sonucunda Clo firması tarafından geliştirilmiş bir yazılımdır. Görselleştirme matematiksel veriler sonucunda, tasarımı simülasyon ile oluşturur. Marvelous designer ve Clo gibi simülasyon programları nesneleri oluşturma ve düzenleme aşamasında fizik kurallarının yazılıma dönüştürülmesi sonucunda görselleştirme elde etmektedir.

Fizik ve Doğa Felsefesi

Fizik (Antik Yunanca) felsefe ürünü bir çalışma alanıdır ve bu yüzden 19. yüzyıla kadar doğa felsefesi diye adlandırıldı. Ünlü fizik bilgini Isaac Newton (1642-1726) bile temel yapıtını "Doğa Felsefesinin Matematiksel İlkeleri" olarak adlandırmış ve kendisini de bir doğa filozofu olarak görmüştür. Günümüzde ise fizik; madde, enerji ve bunların birbiri arasındaki ilişkiyi inceleyen bir bilim dalı olarak tanımlanır.

Fizik bir bakıma en eski ve en temel kuramsal bilimdir; onun keşifleri doğa bilimlerinin her alanı hakkındadır, çünkü madde ve enerji; doğanın temel ögeleridir. Diğer bilim dalları genellikle kendi alanlarıyla sınırlıdır ve fizikten sonradan ayrılıp bir bilim dalı olmaya hak kazanmış diye düşünülebilinir.

16. yüzyılda fizik doğa bilimlerinden ayrılmış, Rönesans dönemi sonrasında hızla artan bilgi birikimi ile mekanik, optik, akustik, elektrik gibi alt bilim dalları ortaya çıkmıştır. Fiziği günümüzde klasik fizik ve modern fizik diye ikiye ayırmak mümkün.

Marvelous Designer ve Tasarım

Bilimde olduğu gibi, tasarımda da tesadüflere yer yoktur bilgi, yetenek ve tecrübelerin sonucunda görselleştirme elde edilebilir. Görselleştirme'nin amacı ise; Kullanıldığı sektörde maliyeti en aza indirmektir.

Tekstil sektörü ve diğer sektörlerde görsel tasarımcılar bu işi üstlendiği takdirde firmalar için maliyet anlamında rahatlık sağlayacaktır. Marvelous Designer, kumaş tasarım programıdır.

Programın amacı ürün tasarım aşamasına geçmeden önce 3B nesnelerin sanal ortamında gerçekçi bir sonuç elde etmek için kullanılmaktadır.

Kullanıldığı Sektörler: Tekstil sektörü, Moda tasarımcılar, Oyun sektörü, Karakter tasarımcılar, GC Artistler, Grafik tasarımcılar , Mobilya tasarımcıları, Ev tekstili vb.

Marvelous Designer Nerelerde Kullanılır?

Farklı programlarda hazırladığınız desen vb çizimleri bu programa aktararak, üç boyutlu hale getirerek ve model üzerinde tasarımlarınızı daha gerçekçi şekilde üç boyutlu olarak sunabilirsiniz. Deri ve kumaş gibi nesneleri model üzerine giydirerek, oluşturmak istediğiniz nesnenin üzerine işleyebilirsiniz. Görüntü kalitesi oldukça iyi olan Marvelous Designer, büyük bir yelpazede gerçekçi tasarım yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Tekstil ve Moda Tasarımında Marvelous Designer Kullanımı

Tekstil çizimlerini üç boyutlu hale getirmek üzere kullanabilir ve modeller üzerine uygulayabilirsiniz. Farklı bir programda, düz bir alana tasarladığımız çizgilere hayat katmamıza yardımcı olan Marvelous Designer, geliştirilmiş model ve kumaş yapısı seçenekleriyle yaptığımız işleri sunmakta Moda Tasarımcıları ve Desinatörlere kolaylık sağladığı kesin. Müşterilerin ya da patronların hayal güçlerinde, işinizin daha iyi canlanmasını ve anlatabilmeyi isteyenler bu program tam size göre. 

Kullanımı basit olan Marvelous Designer ile yaratıcılığınız daha da yükselebilir ve daha keyifle çalışmalarınızı oluşturabilirsiniz. Her türlü deri ve kumaşı son derece gerçeğe yakın uygulamasını hayal gücünüzde şekillendirebilirsiniz. Çizdiğiniz giysilerde uygulamak istediğiniz kumaş türlerini, alanlarında istediğiniz şekilde uygulayarak, hayalde canlandırmak yerine gerçekçi manken üzerinde uygulayarak görebilirsiniz. Bu da size, tasarımınızdaki ilerlemenin nereye doğru gittiğini gösterecek ve işinizi daha da kolaylaştıracaktır. 

Grafik Tasarım ve Çizgi Film Animasyonda Marvelous Designer Kullanımı

Grafik Tasarımcılar genellikle bilindiği üzere sadece kurumsal kimlik ve logo tasarlamazlar. Kimi Grafik Tasarımcı çizimler yaparken kimi Grafik tasarımcı da moda üzerinde ya da karakter tasarımı üzerinde ilerleyebilmektedir. Oldukça geniş bir alana sahip olan grafik tasarıma çizgi film ve animasyon tasarımı da girmektedir.

Karakterlerin tasarımı, üç boyutlu çizimi ve animasyon haline gelmesi için, tasarlanan el çizimlerinin oldukça komplike yazılımlar sonucu dijitale çevrilir. İşte bu çevirmelerin gerçekçi hale getirilmesi için de Marvelous Designer kesinlikle en iyi programlardan bir tanesidir. 

Ünlü animasyon stüdyolarının tercih ettiği Marvelous Designer ile sanal karakterler, sanal ortamlar ve modellerin üzerine her tür kumaş çeşidi ile deseni, gerçeğe son derece yakın şekilde giydirebilir, sunumlarınıza ekleyebilirsiniz. Kullanacağınız materyalleri hayal gücünüze göre kolaylıkla şekillendirebilirsiniz. Gerçeğinden ayırt edilemeyecek kadar iyi bir kalitede oluşturacağınız karakterlerinizi, rahatlıkla sanal ortama entegre edebilirsiniz. 

Görsel Katalog ve İç Mimarlıkta Marvelous Designer Kullanımı

İç mimarların tasarlamış oldukları modellemelerde halı, perde, koltuk vb aksesuar tasarımlarının desenlemelerinde kullanabilecekleri oldukça ideal bir programdır. Hazırladığınız mekan tasarımları Marvelous Designer ile fotoğraf kalitesinde görüntüler elde edebilirsiniz. 

Görsel katalog tarafında ise ürünlerin üç boyut üzerinde daha gerçekçi olması için kullanılmaktadır. dünyaca ünlü firmalar katalog için kullandıkları modellerini marvelous designer ile oluşturarak katalog sunumu için hazırlamaktalar. bu da firmalara fotoğraf çekimini gerektirmeden, henüz hayata geçmemiş bir ürünü bile kolayca kataloğa ekleme gibi bir kolaylık oluşturmaktadır.

3D Sinema Filmi ve Oyunlarda Marvelous Designer Kullanımı

3D filmlerde kullanılacak kıyafetleri Marvelous Designer ile tasarlamak çok keyifli. Deri, kumaş ve kullanılacak eşyalarla birlikte aksesuarlara kadar gerçekçi olarak tasarlanabilen Marvelous Designer, sizlere kaliteli görüntüler sunmakta. Böylelikle bazı çekimler gerçekten çekilmek yerine dijital ortamdan uygulanarak oluşturulmasında etkili rol oynuyor. 

Oyunlarda ise gerçekçiliği arttırılmış, orijinal karakterler oluşturabilirsiniz. Daha etkili ve detaylı kostümler oluşturarak oyunu daha da kaliteli ve tercih edilebilir hale getirebiliriz. Bildiğiniz gibi ne kadar kaliteli karakterlerin oluşturulması oyuncular tarafından o kadar tercih edilmektedir. Ayrıca karakter tasarımı, oyunun daha da keyifli hale gelmesini sağlayacak detay unsurlardan biridir.

İşte Marvelous Designer ile hazırlanan üç boyutlu modeller, sanal ortamda hazırlandığı anlaşılmadan, gerçekçi görüntü kalitesini bizlere sunarak işimizi daha da kolaylaştırmakta. Bu yazılımı öğrenmek için sadece yukarıda saydığımız mesleki alanlarda olmanıza gerek yok. Bir blogger olmanız ya da hobi olarak hazırladığınız ürünleri, kendi sosyal medyanızda sunmak üzere bile kullanmanız için öğrenebilirsiniz.

Bunun için IIENSTITU’nun web sayfasını inceleyebilir, Marvelous Designer Eğitimine katılabilirsiniz. Mesleki anlamda online eğitimler sonunda alacağınız sertifika ile de kariyerinize katkı sağlayabilirsiniz. Üstelik evinizden de çıkmanıza gerek yok. Kolaylıkla canlı derslere katılarak Marvelous Designer’ı öğrenebilirsiniz. Ayrıca keyifli ve verimli vakit geçirmek isteyenler IIENSTITU Blog sayfasından da binlerce içeriğe ulaşabilirler. Tüm bunların yanında etkili sunum tekniklerini de bu linkten okuyabilir, karşı tarafı daha da etkilemenin ve anlaması için neler kullanabileceğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. 

İlgili eğitim: Sunum Eğitimi

Marvelous Designer, Marvelous Designer, dünya genelinde oyun, iç mimarlık, animasyon ve desen sunumlarında kullanılan yeni nesil bir yazılımdır, 3D sinema filmleri, oyun karakterleri tasarlamak, Kullanım Alanları, Bu program, geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir; sinema, oyun tasarımcılığı, iç mimari projeler ve katalog tasarımı gibi alanlarda kullanılmaktadır, Tekstil tasarımlarını 3D çizimlerle sunmak, sinema filmlerindeki karakterlerin kostümlerini çizmek, Arttırılmış Gerçeklik, Bu yazılım, görsel katalog tasarlama ve iç mimarlık, tekstil gibi sektörlerinde kullanılan geniş bir platform olan arttırılmış gerçeklik uygulamalarında kullanılır, İç mimari projeler designedebilir, 3D tasarım çizimler oluşturabilirsiniz, 3B Görselleştirme, Program, matematiksel veriler sonucunda tasarımı simülasyon ile oluşturur ve nesneleri oluşturma ve düzenleme aşamasında fizik kurallarının yazılıma dönüştürülmesi sonucunda görselleştirme elde etmektedir, Abiye tasarımlarınızı bu programla canlandırabilir ve müşterilerinize sunabilirsiniz, Tekstil Sektörü, Tekstil sektörü, tasarım gücü ve malzeme olanakları açısından her daim gelişme göstermekte olan bir sektördür Bu sektörde, Marvelous Designer kullanımı oldukça yaygındır, Tasarladığınız yeni sezon kıyafetleri, bu program sayesinde 3D olarak sergileyebilirsiniz, Fizik ve Doğa Felsefesi, Maddenin, enerjinin ve bunların birbiri arasındaki ilişkiyi inceleyen fizik; görselleştirme ve simülasyon yazılımlarında önemli bir yer tutar, Fizik kurallarını kullanarak geliştirdiğiniz tasarımlardaki hareketleri gerçeğe en yakın şekilde simüle edebilirsiniz, Geliştirici Firma, Marvelous Designer, Clo firması tarafından geliştirilmiş bir yazılımdır, Programı kullanarak, firmanın diğer ürünleri ve hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz, Görselleştirme Matematiksel Veriler, Yazılım, matematiksel verileri simülasyon yoluyla görselleştirme imkanı sağlar, Matematiksel verileri işleyerek 3D ürün tasarımları yapabilirsiniz, Tasarım Aşaması, Marvelous Designer, ürün tasarımı aşamasına geçmeden önce 3B nesneleri sanal ortamda gerçekçi hale getirmeyi sağlar, Ürün tasarımlarınızı bu program sayesinde müşterilerinize sunmadan önce gerçekçi bir şekilde inceleyebilirsiniz, Sonuç, Marvelous Designer, birçok farklı sektörde kullanılan, geniş bir kullanım yelpazesi olan, kaliteli ve gerçekçi 3D tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlayan bir yazılımdır, Film ve oyun karakterlerinin kıyafetlerini tasarlamak, tekstil tasarımlarını sunmak, iç mimari projeler oluşturmak vb
Marvelous Designer Nerelerde Kullanılır Marvelous Designer nedir Marvelous Designer İç Mimarlıkta Marvelous Designer Moda Tasarımında Marvelous Designer Marvelous marvelous designer görselleştirme marvelous eğitimi 3d tasarım 3d görselleştirme
Gözlük takan ve genişçe gülümseyen genç bir kadın. Orta uzunlukta kahverengi saçları var ve gözleri parlak ve ışıltılı. Gülümsemesi geniş ve doğrudan kameraya bakıyor. Pembe yanakları ve dostça bir ifadesi var. Gözlükleri kahverenginin açık bir tonunda ve yüzünde hafifçe orantısız duruyor. Üzerinde gri bir gömlek ve boynunda siyah bir eşarp var. Rahat ve mutlu görünüyor.
Dilara Şimşek Yılmaz
Blog Yazarı

Kadir Has Üniversitesi Grafik Tasarım mezunudur. Yaklaşık on iki yıldır pazarlama, kurumsal iletişim ve perakende gibi büyük markaların direktörlüklerine bağlı olarak çalışmıştır. Yaklaşık üç sene öncesinde hobi olarak başladığı blog/içerik yazarlığının eğitimlerini almıştır. IIENSTITU başta olmak üzere, çeşitli blog sitelerinde karma ve mesleki konularda içerik yazarlığı yapmaktadır.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bir kale resmi içeren bir akıllı telefonun yakın çekim görüntüsü görülüyor. Kale siyah bir arka plan üzerine boyanmış ve resmin ortasında bir kadın yüzü görülüyor. Kadının yüzünde geniş bir gülümseme var. Telefonun yanında bir masanın üzerinde beyaz bir tabak vardır. Kalenin arka planında ağaçlar görülebilmektedir. Resim canlı mavi bir gökyüzüne karşı yerleştirilmiştir. Telefon resmin ön planında, kale ise arka planda yer alıyor. Telefon, merkezinde kale görüntüsü bulunan net bir ekrana sahiptir. Kale, ayrıntılı ağaçlar ve yemyeşil bir manzara ile çevrilidir. Görüntü net ve resmin renkleri canlı. Kadının yüzü merkezde net bir şekilde görülebiliyor ve gülümsemesi sıcak ve davetkar.
Bu, bronz tenli ve omuz hizasında dalgalı kahverengi saçlı genç yetişkin bir kadının yakın plan çekimi. Hafif bir gülümsemeyle sol tarafa bakıyor, gözleri hafifçe kapalı. Kaşları hafifçe çatılmış ve ona düşünceli bir ifade veriyor. Çenesi ve çene hattı güçlü ve yanaklarına dağılmış birkaç çili var. Beyaz yakalı açık pembe bir gömlek giyiyor.Şerife Demir
11390
Bir binanın önünde büyük bir ağaç duruyor. Bina, dikdörtgen bir penceresi ve yeşil-beyaz duvarları olan tipik bir açık renkli yapıdır. Ağaç tam çiçek açmış ve yaprakları gökyüzüne karşı görülebiliyor. Yaprakları pencereye kadar uzanıyor ve binayla güzel bir kontrast oluşturuyor. Bölgedeki çimler yemyeşil ve gür, ağacın etrafına da birkaç küçük çalı serpiştirilmiş. Arka planda yeşil zemin üzerinde beyaz bir yazı görülüyor. Atmosfer huzurlu ve dingin, havada bir rahatlama hissi var.
5
(2)

Vray Render Kursu

11 Konu12 Saat
Bu, bronz tenli ve omuz hizasında dalgalı kahverengi saçlı genç yetişkin bir kadının yakın plan çekimi. Hafif bir gülümsemeyle sol tarafa bakıyor, gözleri hafifçe kapalı. Kaşları hafifçe çatılmış ve ona düşünceli bir ifade veriyor. Çenesi ve çene hattı güçlü ve yanaklarına dağılmış birkaç çili var. Beyaz yakalı açık pembe bir gömlek giyiyor.Şerife Demir
7350