AnasayfaOnline EğitimlerFinans - Muhasebe Eğitimleri

Finans - Muhasebe Eğitimleri

Finans alanında uzmanlaşmak isteyenler için özel olarak tasarlandı. Uzman eğitmenlerden online dersler.

Finans ve muhasebe hayatımızda büyük bir yere sahiptir. Bu alanlarda öne çıkmak isteyen bireylerin her türlü eğitime ağırlık vermeleri gerekmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü de burada size kendinizi geliştirebilmeniz için ücretsiz online eğitimler sunmaktadır. Birçok alanda eğitim şansı bulundurması da kendinizi farklı alanlarda geliştirebilmenize olanak sağlamaktadır.

Finans ve Muhasebe Kursları

Eğitim ve öğrenme isteğine olanak sağlamak isteyen İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz ve uzaktan eğitim imkanı sağlıyor.

Özellikle finans ve muhasebe hakkında alınacak sertifikalar ve dersler iş hayatınızda sizi bir adım öne taşıyacaktır. Böyle önemli ve kritik konularda ne kadar bilgi ve donanıma sahip olduğunuzu göstermek sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

sertifika kodu alıp bunu CV’nize ekleyebilir ya da belirli bir ücret karşılığı soğuk damgalı ve onaylı bir belge ile elinizde bulundurabilirsiniz.

Finans ve Muhasebe Eğitimleri Nelerdir?

İstanbul İşletme Enstitüsü bu alanda özel olarak finans ve muhasebe, genel muhasebe, finansal yönetim gibi online ders imkanları sunmaktadır. İş sahibiyseniz çalışanlarınızın eksik olduğu konularda bu online eğitimlerden yararlanmalarını isteyebilirsiniz. Evde, iş yerinde, dışarıda otururken öğrenilen bir bilgi akışı olduğu için bu eğitimi almak herkes için avantaj sağlamaktadır.

Üniversite sertifika programları sayesinde üniversitesi mezunu sayısında bir artış yaşandı. Eskiden üniversiteden mezun olmak yeterliyken şimdi bu durumu pekiştirmek ve kendinizi geliştirdiğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı birçok eğitime katılmak, CV’nizi genişletmek, geliştirmek için İstanbul İşletme sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Online Finans ve Muhasebe Eğitimleri

uzaktan eğitim alabiliyorsunuz. Bu eğitimler bittikten sonra da birçok farklı alandaki eğitimlere katılma şansınız oluyor.

Bu sistemdeki ders veren eğitmenler gönüllü olarak hizmet vermektedirler. Tüm imkanlar birleştiğinde online eğitimin ücretsiz olmasını sağlamaktadır. Online eğitimin dışında Sertifika Programları’da verilmektedir. Sertifika programları örgün eğitim olarak verilmektedir, bu nedenden dolayı ücretlidir. Tüm eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi için İstanbul İşletme Enstitüsü ile iletişim kurabilirsiniz.

ağımızda en çok tercih edilen sertifika programları olan muhasebe ve finans eğitimleri, oldukça avantajlı bir eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan kimseler, birçok sektörde çalışma fırsatı yakalayabilirler. Bununla birlikte ücretsiz finans eğitimi programlarında öğrenilen bilgilerin çalışma yaşamında sağladığı artılar oldukça fazladır.

Finans ve muhasebe eğitimlerinde neler öğreneceksiniz?

Bu eğitimler, finans ve muhasebe alanında çalışmak isteyenlerin ihtiyacı olan bilgileri içermektedir. Bilindiği üzere tüm iş yerlerinde sermaye olarak ayrılan veya kazanılan paranın kontrolü, işletmenin varlığını devam ettirebilmesi için yegane unsurdur. Bu sebeple muhasebe ve finans eğitimleri önemli bir role sahiptir. Alınan muhasebe ve finans eğitimleri bir işletmenin sahip olduğu varlıklarının en verimli biçimde nasıl yönetilebileceği hakkında bilgiler verilmektedir. Uygulanan muhasebe ve finans eğitimleri kapsamında öğrenciler muhasebe ve finans alanına ait terminolojiyi, ihtiyaç duyacakları finansal kavramları, bunların açıklamalarını, bu kavramların çalışma yaşamındaki önemini öğrenmektedir.

Sunulan muhasebe ve finans eğitimleri sırasında öncelikle finansal varlıkların neler olduğu ve önemleri hakkında bilgiler kazandırılmaktadır. Bunun ardından öğrencilere risk yönetiminin ne olduğu ve bir işletmede oluşabilecek finansal riskler ile bunların nasıl aşılabileceği detayları ile öğretilir. Çalışma yaşamında herhangi bir risk halinde veya bu risk yaşanmadan önce alınacak önlemler, bu risklerin işletmenin beklenen kazancına olan etkileri ve bunların nasıl değerlendirileceği konusunda öğrenilen bilgiler, günümüz çalışma yaşamının en değerli bilgileridir. Dolayısıyla ücretsiz finans eğitimi süresince elde edilen bilgiler, çağımızda büyük bir değere sahiptir.

Finans ve muhasebe eğitimlerinin önemi nedir?

Yaşadığımız zamanda gözlemlenen büyük rekabet ortamı, özellikle finansal konularda yapılacak hiçbir hatayı affetmez. Buradan hareketle finans uzmanlığı sertifika programı elzem bilgileri içermektedir. Alınacak bir finans uzmanlığı sertifika programı eğitimi sayesinde en önemli güç olan paranın kontrolü ve yönetimi hakkında geniş bilgilere ve fikirlere sahip olunmaktadır. Bu yönden değerlendirildiği zaman finans uzmanlığı sertifika programı eğitimleri, işletmelerin varlıklarına bilinçli şekilde devam etmeleri sağlanmaktadır.

Verilen finans uzmanlığı sertifika programı eğitimleri şirket çalışanlarına olduğu kadar şirket sahiplerine de fayda sağlayacaktır. Herhangi bir ücretli ya da ücretsiz finans eğitimi alan yöneticiler, kendilerine sunulan finansal raporları ve muhasebe verilerini çok daha anlamlı şekilde değerlendirebilir. Şirket yöneticileri, işletmenin varlığını tehdit edecek herhangi bir olumsuz durum ile karşılaştıklarında, bununla baş edebilir, gereken önemleri alarak işletmenin kriz zamanlarını başarı ile yönetebilirler. Şirket sahibi veya yönetici olmayan kimselerin finans uzmanlığı online eğitimi almaları ise, onları son derece geçerli ve çok kazandıran bir mesleğin sahibi yapacak, bu kimseler birçok sektörde çalışma fırsatı yakalayacaktır.

Muhasebe ve finans eğitimine katılanlar nerelerde çalışabilir?

Bu eğitimlerin günümüzdeki geçerliliğinden dolayı bazı yerlerde ücretsiz finans eğitimi de verilmektedir. Tamamen ücretsiz finans eğitimi alarak çok kazandıran bir mesleğe sahip olmak isteyen kimseler, muhasebe ve mali müşavirlik ofislerinde çalışabilirler. Bunun dışında ücretli veya ücretsiz finans eğitimi programına devam ederek başarıyla tamamlayan kimseler, çeşitli finans kuruluşlarında da görev yapmaktadır. Bu programlarda kazanılan temel finans eğitimi bilgileri kişilerin borsa şirketlerinde çalışmalarına da olanak sunmaktadır. Çünkü temel finans eğitimi borsa dünyasında ihtiyaç duyulan bilgileri de kapsamaktadır.

Bilindiği gibi her şirketin  bir muhasebe veya finans departmanı bulunmaktadır. Sahip olunan temel finans eğitimi bilgileri bu yüzden önemlidir. Çünkü tüm şirketlerin bu alanda çalışacak kimselere ihtiyaçları bulunmaktadır. Bir temel finans eğitimi alınması ile çeşitli şirketlerin konu ile ilgili bölümlerinde çalışabilmek mümkündür. Dolayısıyla günümüzde temel finans eğitimi birçok yerde gereklidir. 

Muhasebe ve Finans Eğitimleri Ne İşe Yarar?

Muhasebe hemen hemen her sektörde aktif olarak kullanılan iş görevlerinden biri. Ön muhasebe ile beraber genel muhasebe gibi yapılması zorunlu mali prosedürler, yalnızca muhasebe çalışanlarını da ilgilendirmiyor. İşe alımlarda muhasebe ve özellikle ön muhasebe yetkinliği, her iş pozisyonu için istenen kriterler arasında. Durum böyleyken muhasebe sertifikaların mutlaka işe yarayacağı da aşikar hâlde. Peki mali işlerde çalışanlar dışında, muhasebe sertifikaları en çok hangi alan ve meslekler için işe yarar?

Büro elemanı, halkla ilişkiler görevlisi, banko görevlisi, ik asistanı, sekreter, danışma görevlisi, kurumsal iletişim uzmanı... Saydığımız meslek adları, iş ilanlarında ön muhasebe ve mali işleri temsil eden görev tanımlarına sahip. Artık ön muhasebe başta olmak üzere finansal okuryazarlık, Excelde hesaplama ve mali tablo analizi gibi yetkinlik ifade eden kullanımlar, sizi bir adım öne çıkaracak kadar işletmeler için önemli görülüyor.

Devamını göster

Finans ve Muhasebe Eğitimleri Hakkında Sık Sorulan Sorular