AnasayfaOnline EğitimlerFinansal Okuryazarlık Eğitimi
105 Online
253.896 Öğrenci

Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Günümüz dünyasının temel finansal kavramlarını uzmanından öğrenin.
5
(8)

İnsanın yaşamını sürdürürken ekonomik durumunu da doğru bir şekilde yönetebilmesi gerekir. Gelir durumuna göre belirlenen bütçenin, genel ve kişisel olarak finansal planlamalarını yapabilmek için finansal okuryazarlık önemlidir. Bu beceriyi kazanabilmek ve hayata farklı bir pencereden bakabilmek için kişinin kendisini ekonomi alanında geliştirmesi gerekir. Ekonomi ve finans alanlarına yeterli önemi vermeyen kişiler finansal bir problem ile karşılaştıklarında doğru kararları almakta ve süreci yönetmekte sorun yaşayabilirler. Bu nedenle insanlar, farklı alanlarda finansal planlamaları yapma açısından kendilerini yetiştirmelidir.

Finansal okuryazarlık, bireylerin finans alanında farklı durumlara göre doğru planlamaları yaparak ekonomik süreci yönetecek donanıma sahip olmasıdır. Bu kavram ilk kez 1990’lı yılların ortalarında pek çok ülke için bir öncelik olarak ortaya çıkmıştır. Ülkemizde ise bu alandaki gelişmeler son dönemlerde hız kazanmış, verilen eğitimlerle bireylerin gelişimi sağlanmaya başlanmıştır.

Finansal anlamda paranızı doğru değerlendirmek için günümüz dünyasının temel finansal kavramlarını bilmeniz ve parasal işlemlerinizi yürütebiliyor olmanız gerekmektedir. Bu süreçte tasarruf, bütçe, yatırım ve harcama arasındaki ilişkiyi düzenlemek önemli bir husustur. Özellikle geleneksel ve yeni nesil yatırım araçları olan kripto paraları tanımak ve hızına yetişmek için bu eğitimi almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak finansal okuryazarlık konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Finansal Okuryazarlık Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

  • Kendi finansal sistemini oluşturmak isteyenler,

  • Finans, yatırım, tasarruf kelimelerine ilgi duyan herkes

Devamını göster
Finansal Okuryazarlık Eğitimi
209800
Video5
Sınav
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.