AnasayfaOnline Eğitimlerİç Denetim Eğitimi
145 Online
359.433 Öğrenci

İç Denetim Eğitimi

İç denetim eğitimiyle işletmelerde denetim sürecinin nasıl yapıldığını uzmanından öğrenin. Bu kursta denetim süreçleri baştan sona ele alınmaktadır.
5
(26)

İç denetim dünyada 1940’lı yıllarla birlikte gelişmeye başlayan bir alan olmakla birlikte Türkiye’de 1980’li yıllarla birlikte gelişmeye başlamıştır. Yönetimin ‘sanat’ değil bir ‘bilim’ haline gelmesi ve yönetimin fonksiyonlarından en önemlilerinden biri olan ‘kontrol ve denetim’ sürecinin yaşanan tecrübeler neticesi gelişmesiyle beraber ‘denetim’ de kendi içinde ‘iç’ ve ‘dış’ olarak ikiye ayrılmıştır. 

Merhabalar Enstitü ile Google’da araştırma yaparken karşılaştım, iş hayatında benim için çok gerekli olduğunu düşündüğüm iç denetçi sertifikasını almak için IIENSTITÜ ile tanıştım. Eğitimin içeriği çok güzeldi. Öncelikle içerisindeki dökümanları inceleyip eğitim kalitesini anladım ve bütün videoları ve dökümanları inceledim. Sonunda çok kısa bir süre sonra sınava girdim ve anında da sertifikama ulaştım. Hem eğitim hayatında hem iş hayatında hem de kendinizi geliştirme anlamında çok pratik, çok hızlı ulaşılabilir ve en önemlisi ücretsiz bir sertifika olması adına IIENSTITU'yu tercih ettim. Bundan sonra da her zaman iş hayatımda ihtiyacım olan tüm eğitimleri araştırıp hem kendi kişiliğimi hem iş hayatımı hem de hayata bakış açımı değiştirebilecek tüm eğitimleri Enstitü'den almaya devam edeceğim. Sizlere de tavsiye ederim.

İç denetimin meslek haline gelmesi, akreditasyonu dünya çağında kabul edilen bir kurumca (IIA) sertifikasyonu neticesinde oluşmuş akabinde kurumların vazgeçilmez bir departmanı haline gelmeye başlamıştır. Biz de derslerimizde işletmelerde yer edinmeye başlayan ‘iç denetim’ bölümünün faaliyet alanını, önemini, nerede konumlandığını, amacını, raporlandırma sürecini, iç denetçilerin vasıflarını ve CIA belgesi (İç Denetçi Sertifikası) sertifikasyon sürecini anlatacağız. 

İç denetçi mesleği sadece muhasebe, finans kökenli çalışanların değil tüm çalışanların edindikleri tecrübelerle bu mesleğe dahil olabileceğinden yola çıkarak çok geniş kapsamlı bir çalışan grubuna hitap edebileceğimizi düşünmekteyiz. İş ilanlarında bu mesleğe olan artış da mesleğin geleceğin mesleği olma yolunda ilerlediğini göstermektedir. Buradan online ve ücretsiz olarak iç denetim alanında eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz

İç Denetim eğitimine kimler katılmalı?

  • Özel ve kamu sektör çalışanları

  • Akademisyenler

  • Üniversite öğrencileri

  • Üniversite mezunu iş arama sürecinde olanlar

Devamını göster
Bu online kurs, iç denetim eğitimi vermekte ve bu alanda mükemmelleşmenize yardımcı olacak içgörü ve anlayış sunmaktadır. Görsel, konunun önemine atıfta bulunarak takım elbise giyen ve kravat takan bir adamı tasvir etmektedir. Eğitim, kalite güvencesi, risk analizi ve yönetimi, süreç iyileştirmeleri ve mevzuata uygunluk gibi konularda detaylı bilgi ve rehberlik sağlamaktadır. Ayrıca iç denetimleri etkin bir şekilde planlamak ve yürütmek, riskleri belirlemek ve ele almak ve düzeltici eylem planları geliştirmek için stratejiler sunmaktadır. Bu eğitim sayesinde, iç denetim sürecini kapsamlı bir şekilde anlayacak ve bu süreci çeşitli bağlamlarda nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Kurumların verimliliğini ve etkinliğini değerlendirmek ve geliştirmek için gerekli becerileri öğrenecek ve bu alanda başarılı olmanıza yardımcı olacak gerekli bilgilerle donatılacaksınız.
01245
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.