AnasayfaOnline EğitimlerFinansal Yönetim Eğitimi
535 Online
620.417 Öğrenci

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal yönetim kursu, finansal yönetimin tüm aşamalarında yetkinlik kazanmanızı sağlayacaktır. Eğitimde bütçeleme, nakit akışı, yatırım ve daha fazlasını uzmanından uygulamalı bir şekilde öğreneceksiniz. Kurs, günümüzün sürekli değişen finansal ortamında başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz pratik becerileri kazandırmak üzere tasarlanmıştır. Kariyerinizi bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız, bu kurs tam size göre. Şimdi katılın ve bir sonraki derste yerinizi ayırtın.
5
(362)

Finans kavramı günümüzde işletmelerin temel hedeflerine ulaşmasını sağlayan bir kavramdır. Finans bir kişi ya da kuruluş tarafından gereksinimi duyulan fonun temini ve kullanımı ile ilgili faaliyetlerin tümünü kapsayan bir kavramdır.

Finansal yönetim kavramı ise işletmenin belirlediği amaçları gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğu fonların bulunması ve fonların işletmenin amacına hizmet edebilecek şekilde kullanılması demektir. Bir işletmenin finansal hedeflerine ve ihtiyaç duyduğu finansmana ulaşmasını temsil eden kavramdır.

Günümüzde işletmeler finansal anlamda kararlar alırken kar elde etme seviyesini en üst seviyeye çıkararak işletmenin değerini arttırmayı amaçlamaktadır. Burada devreye finansal yönetim kavramı girmektedir. Yani bu kavram işletmelerin finansal hedeflerine ulaşabilmesi için mali işlerin en iyi ve etkili şekilde yönetilmesini ifade etmektedir.

Finansal yönetimin en büyük amacı bir kuruluş ya da işletmenin değerini en üst seviyeye çıkarmaya çalışmaktır. Bu yüzden kuruluş veya işletmenin ihtiyacı olan sermayenin belirlenmesi, ilgili ihtiyaçların sağlanarak ilgili fonların işletmeye fayda sağlamasını gerçekleştirir.

Uzmanından öğrenin: herkes için finansal yönetim eğitimi

Finans yönetimi bir işletmenin değerini yükseltirken aynı zamanda o işletmenin hisse senedi değerini de yükseltmektedir. Firma değerinin yükselmesi için finansal yönetim adı altında uygulanması gereken bazı politikalar bulunmaktadır. Bu politikalar;

  • Yatırım Politikası: Bir işletmenin varlık yapısını bildirir. İşletmenin kaynaklarını hangi varlıklara yatıracağı hakkında uygulanan bir politikadır.

  • Finansman Politikası: Fon kaynaklarının saptanması, kredi ve öz kaynak bilişimi hakkında etkili kararlar vermek ve sermaye maliyetini minimuma indirmek için uygulanan politikayı temsil etmektedir.

  • Temettü Politikası: Bir işletmenin kazanmış olduğu karın ne kadarının işletmenin bünyesine bırakılacağı ne kadarının dağıtılacağı konusunda uygulanan bir politikadır.

Çalışmalarınızın karşılığında kazandığınız paradan daha da önemlisi bu parayı nasıl yönettiğinizdir. Çünkü doğru yönetilmeyen para, size fayda sağlamada yetersiz olacağı gibi zarar da verebilir.

Finansal Yönetim Eğitimi sayesinde mevcut mal ve kazançlarınızı etkin yönetmeyi öğreneceksiniz. Risk analizi, portföy yönetimi, sermaye artırımı gibi konularda da bilgi birikiminizi artıracaksınız.

Finans ve muhasebe online sertifika programı eğitimi bölümleri içerisinde yer alan Finansal Yönetim eğitimi size, görev yaptığınız ya da sahibi olduğunuz işyerinde daha doğru ekonomik kararlar almanızı, mevcut para ve malın daha profesyonel yönetilmesini, para ve mal temininin daha uygun şartlarda yapılmasını öğretecektir.

Yüksek lisans seviyesinde olan bu eğitim ile işyerinizin finans çalışmalarını çok daha bilimsel tekniklerle gerçekleştirebileceksiniz. Risk yönetimini öğrenip, bunu firmanızda uygulayabileceksiniz. Finansal Yönetim ile ilgili proje oluşturma, projeyi uygulama konularında bilgi sahibi olacaksınız. Sermaye artırımı, portföy yönetimi gibi bir çok konuda bilimsel eğitim alacaksınız.

Finansal yönetim eğitimine kimler katılmalıdır?

Finansal yönetim eğitimi, bir işletmede çeşitli görevlerde bulunan bireyler için faydalı olacaktır. CEO'lar, CFO'lar ve denetçiler gibi finansal karar alma sürecinden sorumlu olanlar, bir şirketin mali durumunu nasıl etkili bir şekilde yöneteceklerini öğreneceklerdir.

Ayrıca, her kademeden yönetici, kendi departmanındaki kaynakların kullanımı konusunda daha bilinçli kararlar alabileceklerdir. Eğitim, muhasebe ve finans personeli gibi finansal verilerle her gün karşılaşan çalışanlar için de faydalı olacaktır.

Finansal yönetim eğitimine katılan herkes, çalıştığı şirketin finansal performansını artıracak gerekli bilgi ve becerileri kazanacaktır.

  • İşletmelerin finans bölümünde çalışan uzman ve uzman yardımcıları,

  • Muhasebeciler,

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve finans alanında iş arayanlar,

  • Bu alana ilgil duyan herkes.

Devamını göster
Bu görüntüde, muhtemelen bir finansal yönetim kursuna katılan pembe takım elbiseli bir adam görülüyor. Gülümsüyor ve kendinden emin görünüyor, bu da öğrenmeye hevesli olduğunu gösteriyor. Arka planda finansal kavramları anlamanın önemine işaret eden bir pasta grafik görülüyor. Bu görsel, kişinin finansal geleceğinin sorumluluğunu üstlenmesi ve bunu yapmak için gerekli bilgi ve becerileri öğrenmenin önemi hakkında harika bir mesaj veriyor.
01175
Video4
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
11/05/2024
Sertifika Sınavı
18/05/2024
Sertifika Sınavı
25/05/2024

Finansal yönetim için diğer eğitimler

Finansal yönetim alanında kariyer yapmak istiyorsanız bu eğitimler oldukça faydalı olacaktır. Davranışsal finans ve mali tablo analizi gibi konular sizin için oldukça önemli. Ayrıca temel muhasebe gibi kurslar da ilginizi çekebilir.