Close
Mobil Menu Bars

Amazondan Para Kazanma Yöntemleri

12 Ekim 2018, 11026 defa okundu.
Amazondan Para Kazanma Yöntemleri
amazondan para kazanmak, amazon satış, amazon türkiye

İnternet üzerinden para kazanma yollarından en yaygın olanları ürün satışı ve iş ortaklığı ile para kazanmadır. E-ticaret platformları kişi ya da firmaların ürün satışını sağlamak veya satışına aracılık ederek para kazanımlarını sağlamaktadır. Bu platformların en büyüğü Amazon sitesidir. Amazon, ABD’ de kurulmuş olan, birçok gelişmiş ülkede faaliyet gösteren oldukça ünlü online alışveriş sitesidir. Bu sektörün öncü isimlerinden biri olan amazon her geçen gün büyüyen iş hacmi ile ticaret sitelerinin sayısını artırarak, bu piyasaya hâkim olmayı amaçlamaktadır.

Amazondan para kazanmanın iki yolu vardır.

  • Amazon üzerindeki ürünlerin satışını sağlayıp, komisyon alarak para kazanırsınız
  • Direkt satış yapan olacaksınız.

İkisi de karlı olan bu para kazanma yolunda tercihiniz satış ortaklığı yapmak ise Amazonun olmazsa olmaz şartı bir site sahibi olmanızdır. Bir internet siteniz yok ise işe bir internet sitesi inşası ile başlayabilirsiniz. Amazon üzerinden ürün satma ise biraz karışık gibi dursa da kar oranı oldukça yüksektir.

Amazon Satış Ortaklığı (Amazon Affiliate Marketing) Nedir?

amazon satış

Amazon, online alım satımda zirvede yer almaktadır. Yakın zamanda ülkemize de gelmiş olan sitedeki ürünlerin satışını sağlayarak gelir elde etmek mümkün. Amazon Affiliate Marketing adı verilen Amazon Satış Ortaklığı ile % 4-10 arasında kazanç elde edebilirsiniz. Her üründen bu oranlar arasında değişen kar elde edebilirsiniz. 1 milyondan fazla ürün skalasından dilediğinizi seçerek satışını sağlayabilirsiniz.

Affiliate Marketing sistemi sizden bu iş için hiçbir yatırım ve üretim desteği istemiyor. Harcama yaptırmıyor. Sizin yapmanız gereken ürünlerin daha çok kişiye ulaştırıp ve satılmasını sağlamaktır. Amazon satış ortaklığı sistemi düzenli geliri elde etmek için satış yapacağınız ülkenin insanlarının neler alabileceği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bunun için en kolay yol kendi web sitenizi açmak olur.  İnternet ortamında bulunabilir olup, siteniz üzerinden amazona yönlendirme sağlayarak ürün satışını artırabilirsiniz.

Türkiye’de online alışveriş yapanların %40ından fazlası Amazonu tercih ediyor.

Amazonda Kendi Ürünlerini Satmak (Amazon FBA) Nedir?

Amazondan para kazanma yöntemlerinden biri de kendi ürünlerini satmanızı sağlayan Amazon FBA adı verdiği sistemdir. Kendi ürettiğiniz veya topluca aldığınız ürünleri Amazon üzerinden satabilirsiniz.

Amazon FBA demek amazonun sizin ürünlerinizi depolayıp satışını sağlamasıdır. Belirli bir kira bedeli ile amazon ürünlerinizi depolarında saklar ve sisteminde satmanızı sağlar. Bu sistemi daha çok firmasını yurtdışına açmak isteyenler için idealdir. Amazonda kendi ürünlerini satmak için elinizde kira vb giderler için hazır paranın bulunması gerekir. Sizde ürünlerinizi daha büyük mecralara satmak isteyen hedefi gelişmek olan firmalardan biri iseniz Amazon Fba büyümenin en güvenilir yolu.

E-Ticareti Nasıl Öğrenebilirim?

E-ticaret, nitelikli bir eğitim sayesinde öğrenilebilir. Bu konuda İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından online verilen E-Ticaret Eğitimi size yardımcı olacaktır.

Amazondan para kazanma

Amazondan Ürün Getirtmek

Fiyatı yüksek ya da Türkiye’de satışı bulunmayan ürünleri Amazondan aracı şirketler ile temin edebilmek mümkün. Belirli miktarlarda komisyon ile bu işi yapan siteler bulunmaktadır. Bu siteler sizinle amazon arasında bir köprü görevindedir. Sizde böyle bir site açarak oturduğunuz yerden gelir elde edebilirsiniz.

Bazı kişiler belirli zamanlarda %80 e varan indirimleri takip ederek yüklü alışveriş yapıyorlar. İndirim zamanlarını takip eden bu kişiler daha sonra piyasa fiyatına satış yaparak kar sağlıyorlar. Amazondan ürün getirtip satmak isteyenler için Free Shipping to Turkey ibaresi bulunan ürünler ile ücretsiz kargo ile kar oranını artırabilirler.

Online alışverişte zirvede bulunan Amazon birçok kişi ve firmaya iş kapısı ve büyüme olanağı sağlamıştır. Hızla gelişip hedefi dünyada birinci olmak amacı rekabet ağını genişletmektedir. Dünya ekonomisine büyük katkı sağlayan Amazon ile güvenilir para kazanma yolunda hızlı adımlarla ilerleyebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Emre Şenlik
13 Aralık 2019
5.0

Amazon çok mantıklı bir pazar