AnasayfaBlogEn İyi E-Ticaret Paketleri
Satış - Pazarlama

En İyi E-Ticaret Paketleri

10 Nisan 2020
En İyi E-Ticaret Paketleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber dijitalleşme oranları gittikçe artış göstermektedir. Pazarlama, alışveriş vb. sektörlerde geleneksel anlayışın dışına çıkarak internet üzerinden bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Her geçen gün büyüyen ve ticaret hacmi milyarlarca doları bulan e-ticaret kavramı bireylere birçok avantaj sunmaktadır. Günümüzde zaman kavramıyla yarışan bireylerin herhangi bir fiziki mekan ve zaman dilimi fark etmeksizin ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamaktadır. Bu durum da bireylerin zaman yönetimi alanında başarı elde etmesini sağlamaktadır.

E-ticaret sitesi kavramı kabaca internette dükkan açmak olarak tanımlanabilir. Bu işi yapabilmek oldukça emek ve kararlılık sarf etmek gerekir. Ödeme işlemlerinin halledilmesi, kargo takip süreci, müşterilerle ilgilenme, envanter kontrolleri, marka yönetimi, mobil cihaz uyumu, ürün karşılaştırma, ürün yorumlama vb. birçok kontrol edilmesi gereken özellik bulunmaktadır. Bu özellikleri kontrol etmeniz için internet dükkanı açmadan önce e-ticaret paketleri arasından hangisinin kullanacağının belirlenmesi gerekir. Seçeceğiniz e-ticaret paketleri sayesinde envanter, ödeme vb. birçok alanla ilgilenme işlemi çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

Vereceğimiz bilgiler sayesinde internet üzerinden ürün satışı yapacak olan kobi, işletme ve firmalar yararlanabilir. Bu yazı sayesinde akıllara takılan soru işaretleri giderilmekle birlikte bir yol haritası çıkarılmasında da rehber olacaktır. Türkiye’de e-ticaret istatistikleri giderek artış göstermektedir. Bu istatistik oranında da kadınlar ve gençler ilk sıralarda yer almaktadır. Hal böyle olunca işletmeler ve firmalar e-ticaret sitesi kurmak veya e-ticaret paketleri satın alarak yollarına devam etmektedir. E-ticaret paketleri ile ilgili bilgileri vermeden önce bu alanda önemli olan e-ticaret nedir ve e-ticaret sitesi kavramlarını tanımlayalım.

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret, müşterilerin diledikleri zaman, diledikleri yerden ve fiziki mağazalara oranla daha uygun fiyata hizmet ve ürün alabildikleri platformlara denir.  Bireylerin kolay ve hızlı bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayan sitedir. Aynı zamanda internet üzerinden bireylerin kolay bir şekilde hizmet görmesini sağlamaktadır. Son zamanlarda e-ticaret kullanım oranı oldukça artmıştır. Bu kullanım oranına paralel olarak memnuniyet oranlarında da artış gözlenmiştir. Ülkemizde giderek yaygınlaşan sanal alışveriş platformları sayesinde bireyler; elektronikten mobilyaya, kıyafetten aksesuara, yemekten hizmet alanına kadar birçok ihtiyacını karşılamaktadır.

E-ticaret çok miktardaki ürünü, daha ucuz bir şekilde bireylere ulaşılmasını amaçlamaktadır. E-ticaret paketleri büyük özellikler sunarak bireyler ve işletmeler için kullanımını cazip hale getirmektedir. Bu sayede e-ticaretin faydaları hem bireylere hem de işletmelere yansımaktadır. Bu kavram 1990’lı gelişmiş ve hayatlarımıza girmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde büyük aşamalar geçirmiştir. Zaman kavramı ile yarışan modern dünyanın büyük bir sorunu aşmasında öncü rol oynamıştır. Gelecekte de bu rol büyüyerek oynanmaya devam edecektir.

E-ticaret, internet aracılığıyla web siteleri üzerinden çeşitli ödeme yöntemleri sunarak hizmet ya da ürün satılmasını sağlayan bir alışveriş yöntemidir. Oldukça popülerdir. Aynı zamanda bireylerin gereksinimlerini karşıladığı ve teknoloji geliştiği için büyük oranda büyümüştür. E-ticaret, bireylere daha çok, daha kolay ve daha çok ürüne erişme imkanı sunmaktadır.

E-Ticaret Sitesi Nedir?

E-ticaret sitesi, web tabanlı bir yazılıma sahiptir. E-ticaret sitesi, listelenen ürünlerin farklı ödeme yapılarıyla satın alınmasını sağlayan sitelerdir. Çoğu web sitesinde arka planda çalışan bir yönetim paneli bulunur. E-ticaret sitesi de bu yönetim paneline sahiptir. Vereceğiniz hizmeti ve satacağınız ürünleri yönetim paneli üzerinden eklenir. Ayrıca satış raporlarına ulaşma, pazarlama kampanyası düzenleme ve sipariş takip edebilme de yapılabilmektedir. Bunların yanında e-ticaret sitesi yönetimi ile ilgili her şey kolaylıkla yapılabilir.

E-ticaret sitesi, bireylerin istediği yerden, istediği zamanda ve klasik mağazalara oranla daha uygun fiyata ürün veya hizmet alabilmeyi sağlayan bir sitedir. Genel amacı müşterilerine daha çok ürünü en uygun fiyatla ulaştırabilmektir. Bu kavramın bu kadar büyümesi ve büyüme devam etmesinde bu amaç yer alır. Müşterilerinin zaman, mesafe, zorluk vb. problemler yaşamadan ihtiyaçlarının giderilmesini sağlar.

Mağaza mağaza gezip gereksinimiz olan ürünü veya hizmeti aramak yerine internet aracılığıyla işlerimizi halletme modelidir. Bu sitelere verilebilecek başlıca örnekler; alışveriş siteleri, internet bankacılığı, online sipariş siteleri vb. gösterilebilir. Bu sektör ticaret hacmi her geçen gün büyüyen bir sektördür. Aynı zamanda rekabet ortamı oldukça fazladır. Oluşan bu rekabet ortamına uyum sağlamak için e-ticaret paketleri arasından en uygunu ve gereksinimleri karşılayanı seçilmelidir. Peki, bu e-ticaret paketleri nelerdir bunları inceleyelim.

E-Ticaret Paketleri Nelerdir?

E-ticarete başlamak için gereksinim duyduğunuz her şey e-ticaret paketleri içerisinde yer alır. Alan adı, e-mail, hosting, yedekleme, güvenlik, farklı ödeme altyapıları ve birçok hizmeti e-ticaret paketleri içerisinde görebilirsiniz. Sayılan bu özellikler e-ticaret sistemleri içerisinde olması gereken önemli özelliklerdir.

E-ticaret paketleri, daha önce hiç e-ticaret sitesi kurmamış kişi veya firmalar için oldukça uygundur. Aynı zamanda teknik konularla ilgilenmeden sadece işiyle uğraşmak isteyen işletmeler veya firmalar tarafından sıklıkla tercih edilir. İster büyük hacimli bir firma olun ya da küçük bir firma hiç fark etmez, bu alanda tecrübeniz dahi olmasa ürünlerinizi yönetebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden satışlarınızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sektör içerisinde oldukça farklı e-ticaret paketleri bulunmaktadır. Her paketin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Bulunan bu özelliklerin firmanıza farklı avantajlar katacağını kesinlikle unutmayın.

E-ticaret paketleri kullanılarak ziyaretçilerinize kullanımı kolay bir alışveriş modülü sunabilirsiniz. Müşterilerinize benzersiz satın alma deneyimi sunma avantajları kazanabilirsiniz. Aynı zamanda diğer şirketlerle olan rekabetinizde başarı sağlayabilirsiniz. Bu paketler içerisinde bulunduğunuz sektörün ihtiyaçlarına göre farklı özellikler barındırabilir. Bu farklı özellikler göz önünde bulundurularak sizin ihtiyaçlarınıza uygun paketlerin seçilmesi önerilir. Genel olarak seçeceğiniz pakette ürün kategorileri oluşturabilme özelliği, satış ve indirim işlevselliği, ürün sayfası özelleştirme, analitik bilgi ve çoklu ödeme yöntemi seçenekleri olmalıdır. Konuyu fazla uzatmadan en iyi ticaret paketleri nelerdir inceleyelim.

  • WooCommerce: Tek başına bir e-ticaret platformu değildir. Ancak dünyada en popüler içerik yönetim sistemi olan WordPress üzerinde çalışan bir eklentidir. WooCommerce, platforma e-ticaret işlevi ekleme konusunda oldukça başarılı işer yapmaktadır. WooCommerce, en iyi e-ticaret çözümlerini sunmaktadır. Bunun nedeni WordPress yönetici paneli sayesinde yeni başlayanlar için öğrenilmesi kolay ve zevkli olmasıdır. Bu özelliği kapsamlı ve kullanıcı dostu işlevle birleştirildiğinde sonuç elde etmeye başlanır. WooCommerce, ödeme alma, ürünleri satışa sunma gibi birçok özelliği de içinde barındırmaktadır. Bu özelliği WooCommerce platformunu kullanabilir kılmaktadır. WooCommerce sahip olduğu yüzlerce uzantı arasından dilediğinizi seçme şansı da sunmaktadır. Örneğin, dilediğiniz ödeme yöntemini ekleme ve farklı platform türlerini seçebilmek vb. WooCommerce, WordPress CMS kullanarak dijital dükkan açabilme özelliği ile kullanılabilirliği artmaktadır. Özel uzantıları ve tema seçenekleri sayesinde sanal dükkanınızı kişiselleştirme avantajı da sunmaktadır. Bu avantajların yanında dezavantajı da bulunmaktadır. Bu dezavantaj da gelişmiş işlevler ekleyebilmek için birçok uzantı eklemek gerektiğidir. WooCommerce, basit bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız bulabileceğiniz en iyi eklentidir. Ancak bu siteyi genişletmek için birçok uzantı eklemeniz gerekmesi gibi zorluklarla karşılaşacağınızın bilincinde olmanız gerekir.

  • İdeaSoft: İdeaSoft, e-ticarete başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip bir platformdur. Profesyonel çözümler sunmaktadır. Alan adı, hosting, e-mail, ödeme farklılıkları, yedekleme vb. birçok hizmete İdeaSoft sayesinde ulaşmak mümkündür. İdeaSoft, tabiri caizse anahtar teslim özellikleri ile kullanıcı memnuniyeti sunmaktadır. İdeaSoft, akıllı e-ticaret paketleri sayesinde sitenizin yönetim sürecinin hızlı ve kolay ilerlemesini sağlar. E-ticaret SEO rehberi önemini vurgular ve kullanıcısına bu alanda hizmet sunar. İdeaSoft birçok farklı tema seçeneği sunarak sanal dükkanınızı kişiselleştirmenizi sağlar. Pazarlama araçlarını kullanma avantajı sunar. Örneğin, hediye çekleri, promosyonlar ve kampanya fırsatlarının sunulmasını sağlar. İdeaSoft, sosyal medya meta tagları içerir. İdeaSoft görsel SEO açısından da oldukça başarılı görülür.

  • ShopPHP: ShopPHP, kendi sunucularınızda kullanacağınız bir yazılımdır. Kullanım kolaylığı hazır paketleri aratmayan tamamen açık kaynak kodludur. Ayrıca %100 Türkçe bir yazılımdır. Yıllık lisans bedeli ödemeden kendi sunucunuzda sınırsız bir şekilde kullanabilir. Ayrıca ShopPHP, bir yıllık e-mail desteği vermektedir. İnternet arama motorları ile uyumlu URL yapısı link formatınızı temizler. Aynı zamanda tanımlayıcı yapar. ShopPHP, arama motoru uyumlu URL alanında oldukça başarılı görülür. Gezinti menüsü alanında da oldukça başarılıdır. ShopPHP, ürünlerin sosyal medya sayfalarında paylaşıldığında doğru başlık ve görsel ile çıkmasını sağlayan gerekli meta etiketlerinde oldukça başarılıdır. ShopPHP, bu alanda oldukça övülmektedir. ShopPHP, müşteri memnuniyeti alanında oldukça başarılıdır. Çözüm odaklı destekler vermektedir. ShopPHP, site hızı oldukça yüksektir. Hızlı siteler de müşterilerin sayfada kalmasını ve büyük bir memnuniyet oluşmasını sağlar.

  • T-Soft: Pazar payı en yüksek şirketler arasında yer alır. T-Soft, SEO açısından mükemmel bir profile sahiptir. Fiyat bakımından ise biraz zorlayabilir. T-Soft, görsel SEO açısından kaliteli işler sunmaktadır. Sosyal medya etiketleri yani sosyal medyada ürünleri paylaşırken doğru başlık ve açıklama ile çıkmasını sağlamada oldukça başarılıdır. Müşteri memnuniyetini sağlama açısından incelendiğinde en iyiler arasında yer alır. Kullanıcılarına hızlı ve çözüm odaklı destek verir. T-Soft, sahip olduğu tasarımsal özellikler ile de üst sıralara çıkmayı başarmıştır. T-Soft, sunduğu site içi arama ve gelişmiş ürün özellikleri ile de tanınır. T-Soft, satış destekleyici özellikler de sunar. T-Soft satış destekleyici özelliklerine fiyat alarmı, gelince haber ver, benzer ürünler, ürünün aksesuarı vb. örnek verilebilir. T-Soft sahip olduğu özellikler sayesinde oldukça tercih edilir.

e-ticaret e-ticaret sitesi e-ticaret paketleri woocommerce ideasoft shopphp t-soft
Sezer Açiler
Sezer Açiler
Blog Yazarı

Sezer AÇİLER, 19 Haziran 1995 tarihinde Sakarya’da dünyaya geldi. 2018 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Gayrimenkul danışmanı, stajyer sosyolog ve Felsefe Grubu öğretmeni olarak çalıştı. Sertifika programlarına katıldı. 2019 yılında İstanbul İşletme Enstitüsünde blog yazarı olarak çalışmaya başladı.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
E-Ticaret Eğitimi
5
(29)

E-Ticaret Eğitimi

25 Konu15 Saat
EğitmenSedat Ateş
1550349
Amazon dropshipping eğitimi
5
(11)

Amazon Eğitimi

6 Konu8 Saat
EğitmenSedat Ateş
550229
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat