AnasayfaOnline EğitimlerSosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi
260 Online
1.281.618 Öğrenci

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi

Sosyal medya eğitiminde hem kişisel hem de işletmeniz için sosyal medyayı nasıl kullanacağınızı öğreteceğiz. Bu kursta, size sosyal medya hakkında her şeyi öğreteceğiz ve ve daha fazla takipçiye nasıl ulaşacağınıza dair adım adım bir plan vereceğiz.
4.9
(358)

Sosyal medyanın güçlü bir pazarlama aracı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Hayatımızda daha fazla yer alıyor ve en son trendler ve kullanılacak araçlarla ilgili bilgilerinizi güncel tutmalısınız. Ancak işiniz için hangi platformun daha iyi olduğunu bilmeniz zor olabilir. Sadece bilmek değil onu uygulamak kafa karıştırıcı olabilir.

Bu eğitimde tüm sosyal medya platformlarını inceliyoruz. Facebook'tan Twitter'a ve Snapchat'e kadar tüm farklı platformları keşfedeceğiz. Ayrıca bu platformları etkili bir şekilde kullanabilmeniz için harika ipuçları paylaşıyoruz. İlgi çekici içerik paylaşarak organik (ücretsiz) trafiği nasıl kazanabileceğinizi gösteriyoruz.

Her bir platformu nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğreneceksiniz ve ayrıca sosyal medya kampanyalarınızın başarısını nasıl ölçeceğinizi öğreneceksiniz.

Daha geniş bir kitleye ulaşmak isteyen herkes bu eğitime mutlaka katılmalı. Sosyal medya hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bu kurs tam size göre!

 • Instagram'da daha fazla görüntüleme ve takipçi kazanmayı öğrenin.

 • İşinizi tanıtmak için güçlü bir sosyal medya hesabı oluşturmayı öğrenin.

 • Sektör örneklerini inceleyin.

 • Yeni trendleri keşfedin.

 • Fark edilme sanatını öğrenin.

 • Sosyal medya pazarlamasında ustalaşın.

Sosyal medyanın kitleleri harekete geçirmede olduğu kadar reklam alanında da ne kadar büyük öneme sahip olduğunu her geçen gün daha iyi görüyoruz. İster kişisel bilinirliğinizi ister markanızın ya da iş yerinizin bilinirliği artırmak için sosyal medya platformları artık daha avantajlı. Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi sayesinde sosyal medyayı nasıl etkin kullanabileceğinizi tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.

İster bilinirlik oluşturma, ister potansiyel müşterileri bulma olsun artık kendi isteğimizle hayatımıza giren akıllı cihazlar sayesinde offline reklam seçenekleri yerine akıllı cihazlarımızdan sosyal ağları kullanmaktayız. Kreatifler için ilham alınacak başarılı örneklerden, krizi fırsata çevirerek ses getirecek düşünce yapısına kadar algoritmaların çalışma mantığını, reklam verme modellerini, data oluşturma ve bu datayı anlamlı hale getirip doğru hedef kitleleri yakalayarak doğru önermeler sunup geri dönüşüm odaklı çalışmaya kadar hayatımızın her anında fark etmeden algı çalışması yapılmaktadır.

Sosyal Medya Eğitimi Nedir?

Markanın, hizmetin veya kişinin iletişim dili, söylemleri, strateji geliştirmesinden sayfaların takip edilerek daha kolay yönetilecek bir biçimde araçların öğrenilmesi hedeflenmektedir. Gerek iş ararken gerek hizmet ararken veya tam tersi bir hizmet veya ürünü satarken doğru network ağında beslenip geliştirmeye ve çalışma prensiplerini öğrenerek daha başarılı düşünme biçimleri ve kararları alabileceksiniz. Reklam modellerine değinilerek işinize en uygun reklam modellerini karar verebileceksiniz.

Bunların yönetimini, raporlamasını ve okumasını nasıl anlamlandırıp karar vereceğinizi yorumlayabileceksiniz. Bir şirkette sosyal medya uzmanı olarak çalışabilir veya bu anlamda kariyerine katkı sağlayarak fark yaratabilirsiniz. Bir hizmet veya markanın profesyonel varlığını oluşturup yönetebilmenin yanı sıra bu alanı meslek edinebilirken öz geçmişinize yeni bir deneyim ekleyerek fark yaratabilirsiniz.

Sosyal medya uzmanlığı eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Sosyal medya uzmanı olmak isteyenler,

 • İşini veya hizmetini büyütmek isteyenler,

 • Bir işletmede çalışan kurumsal iletişim/pazarlama/e-ticaret/üretim/ajans hizmetleri/medya/vb. alanda çalışanlar,

 • Bu alana ilgi duyanlar,

 • Ajansta çalışmak isteyenler,

 • İşletme sahipleri / ortakları / girişimciler

 • Cv’sine yeni deneyimler eklemek isteyen öğrenci ve çalışanlar.

Devamını göster
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
259775
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları7
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Soru-Cevap Canlı Yayın
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Sosyal medya eğitimine benzer kurslar

Sosyal medya hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki kurslar ilginizi çekebilir. Sosyal medyanın nasıl çalıştığı hakkında derin bilgiler edinebilirsiniz. Sosyal medya kursuna katılan öğrencilerin %78'i aşağıdaki eğitimlere de kayıt oldu.
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
775259
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209
İçerik yazarlığı, içerik editörlüğü kursu. Sertaç dalgalıdere
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat