AnasayfaOnline EğitimlerZaman Yönetimi Eğitimi
295 Online
468.622 Öğrenci

Zaman Yönetimi Eğitimi

Zaman yönetimi online eğitimi gün içinde asla yeterli saat yokmuş gibi düşünenler için vaktin nasıl daha verimli harcanacağını öğretir. Ayrıca insanların değerli dakikalarını neden boşa harcadığı konusunda da farkındalık kazanacaksınız. Hemen katılın ve öğrenmeye başlayın.
4.9
(61)

Zaman yönetimi insanoğlunun var olmasıyla birlikte ortaya çıkan bir kavramdır. Bugün olduğu kadar detaylandırılmamış olsa da farklı isimlerle günümüze kadar zihinlerdeki yerini korumaya devam etti. Bugün zaman yönetimi, kendini doğru ve planlı yönetebilme sanatı olarak hayatımızdaki yerini aldı. Hedef belirleme, kariyer planları yapma ve hayatımızı yönetebilme gibi kavramların yaşamımızda yer almasıyla birlikte zaman yönetiminin aslında ne kadar önemli olduğunu anladık.

Zaman yönetimi yapılabilir mi sorusunun cevabı “evet”. Herkesin zamanı aynıdır, ancak bazı insanlar zamanını daha verimli kullanır. Zamanı yönetmenin en etkili yolu onu verimli kullanmayı öğrenmektir. Bu konuda zaman yönetimi kursumuzdan yararlanabilirsiniz. Bu eğitim; Size 24 saati nasıl daha verimli kullanacağınızı, zamanı planlı ve verimli geçirmenin önemini öğretmeyi amaçlar. Ders, hedef belirleme, planlama, zamanlama ve önceliklendirme gibi konuları içerir. Bu kursu alarak, zamanınızı nasıl daha iyi yöneteceğinizi ve daha üretken olmayı öğreneceksiniz. Zaman yönetimi, hayatınız boyunca size fayda sağlayacak bir beceridir ve bunu öğrenmenize yardımcı olmak için buradayız.

Zaman yönetimi ile neyi elde etmek istiyorsunuz? Herkesin eşit olarak sahip olduğu bu değerli kaynağı etkin ve verimli bir şekilde kullanmayı öğrendiğiniz zaman hangi başarılar sizi bekliyor? Zaman insanlar için neden önemli? Zaman yönetilebilir mi? Bu ve bunun gibi daha birçok sorulara cevap vermeyi amaçlayan bir eğitim hazırladık.

Zaman, gittiğinde geri getirmesi imkansız olandır. Başarılı bir iş hayatı ve kişisel hayat için zaman yönetimi son derece önemlidir. Zaman Yönetimi Eğitimi sayesinde 24 saati daha verimli kullanarak işlerinizi daha verimli bir şekilde uygulamayı öğreneceksiniz.

Zaman yönetimi eğitimi işyerinizde daha etkin ve aktif rol almanızı sağlayarak kariyer yolunda hızlı bir şekilde ilerlemenizi sağlar. Kişisel ve mesleki farkındalık sahibi olacak ve zaman yönetimi zorluklarının üstesinden gelmek için hedef belirleme, önceliklendirme ve zamanlama yönetimlerini ve tekniklerini öğreneceksiniz.

Hepimiz çok meşgulüz. İşletmeler daha fazla iş yapmak için eskiye göre daha az personel çalıştırıyor. Bu yeni iş hayatı deadline adı verilen bir kavramı hayatımıza soktu. Son dakika değişiklikleri, hızlı bitirilmesi gereken işler ve cep telefonları bunların üzerine tuz biber oluyor. İş yükümüzü hafifletmek ve zamanı etkin yönetmek istiyorsanız daha etkin ve etkili olmalıyız.

Zaman yönetimi eğitimi neyi amaçlıyor?

 • Meşgul olmak ve üretken olmak arasındaki farkı,

 • Önceden planlamanın nasıl yapılacağını,

 • Zamanı bölen şeylerle nasıl baş edileceğini,

Öğretmeyi amaçlamaktadır.

Kazanımlar

 • Zaman ve zaman yönetiminin kişideki önemini fark etmek

 • Zaman algısı ile süreci yönetmek

 • Zaman engelleyicilerini fark etmek, baş etme yöntemleri geliştirmek

 • Zaman yönetimi tekniklerini öğrenmek 

 • Kişisel zaman yönetimi geliştirmek

 • Etkin ve verimli planlama ile uygulamaya geçmek

Zaman Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

Zaman yönetimi; zamanımızı, hedeflerimizi, sorumluluklarımızı, isteklerimizi ve sosyal yaşamımızdaki etkinliklerimizi bir arada yürütebilecek şekilde planlanması anlamına geliyor. Geleceğimize yön vermek ve yaşamda başarıyı yakalayabilmek için hedefler belirliyoruz. Bu hedefler doğrultusunda çeşitli sorumluluklar üstleniyoruz. Tüm aldığımız sorumlulukların yanında yakınlarımıza, arkadaşlarımıza zaman ayırmak ve sevdiğimiz uğraşları yapmak, hobilerimizle ilgilenmek gibi ihtiyaçlarımız da var. Ancak yine hemen hemen her birimiz bu işler için bir türlü vakit bulamadığımızdan yakınıyoruz. Gerçekten de bütün bunlar için zamanımız yok mu? Yoksa zamanı doğru tüketmeyi mi bilmiyoruz? Aşağıdaki soruları kendimize soruyorsak, bu eğitime ihtiyacımız olduğunun da yanıtını bulmuş oluyoruz.

 • İşler birikiyor ve yetişemiyorsanız,

 • İş ve özel yaşam dengesi kurmak istiyorsanız,

 • Verimliliği ve başarıyı arttırmak istiyorsanız,

 • Hayır demek istiyorsanız,

 • Zamanı doğru değerlendirmek istiyorsanız, 

Zaman Yönetimi Yapılmazsa Ne Olur?

İnsanlar hayatları boyunca ihtiyaçlarını karşılamak için para kazanmak zorundadır. Bunun içinde bir eğitim alıp sonrasında ise düzenli bir iş bulmaları gerekmektedir. Bu süreçten geçerken en önemli şeylerden biri de zaman yönetimidir. Zaman yönetimi yapmaya becerisi olmayan bir insan işe geç kalma olasılığı çok yüksektir. Kendisine verilen bir görevi yerine getirirken geç verebilme kapasitesine sahiptir. Ayrıca zaman yönetiminin olmadığı yerde verimsizlikte mevcuttur. Bir haftada yapılacak bir işi, zaman yönetimi ile yapmadığından bir günde yapma durumunda kalınabilmektedir. Bu durumda yapılan iş, süre kısıtlığından dolayı istenilen etkiyi vermeyebilir. Sadece verimsizlikle de kalmaz. Zaman yönetimi yapmayan bir insan, kendini hem zihinsel olarak hem de bedensel olarak yormaktadır. Çünkü bir planı olmadığından paniklemeye başlar ve eli ayağına dolaşır. Unutmayın zaman yönetiminin yapılmadığı bir yer de başarı yoktur.

Zaman yönetimini nasıl doğru yapabilirim?

Zaman yönetimini doğru bir şekilde yapmak aslında çok kolaydır.

 1. En önemlisi kendini tanımaktır. Kendi karakterini bildiğinde kendini doğru bir şekilde yönlendirmek daha kolay haline gelecektir.

 2. Ne yapmak istediğini bilmen gerekir. Ve o gün yapacaklarını bir liste halinde çıkarman her türlü senin için faydalı olacaktır.

 3. Yapılacaklar listesine yazdığın şeylerin zamanları senin için önemlidir. O gün kendini enerjik hissettiğin zaman diliminde önemli işleri yapman her zaman senin için avantaj olacaktır.

 4. Elinden gelen en iyisini yapmalısın ama bunu yaparken aşırı vakit kaybetmemelisin. Yaptığın işe takıntılı bir şekilde saplanmak sana vakit kaybettirecektir.

 5. Yaptığın planda özellikle mola koymalısın. Böylelikle hep bedensel hem zihinsel açıdan dinlenmiş olacaksın.

 6. Yaptığın organizasyona bağlı kalmalısın. Eğer gün başlarken yaptığın planı sonradan değiştirirsen daha karmaşık hale gelir. İstikrarlı bir şekilde planını uygulamalısın.

 7. Gün içinde yapacakların arasında olmayan bir şeye hayır demelisin. Eğer bunu yapmazsan zaman yönetiminde aksaklık olması muhtemel.

 8. Yorucu bir günün ardından yapacakların bittikten sonra kendini mutlu edecek bir şey yapmalısın. Böylelikle bundan sonra yapacağın her zaman yönetimini daha istekli yapmış olacaksın.

 9. Enerjini kaybetmemek için düzenli uyku, beslenme ve spor yapman çok önemli.

Devamını göster
Zaman Yönetimi Eğitimi
229750
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları6
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/05/2023
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
20/05/2023

Zaman yönetimi kursuna benzer eğitimler

Birçok öğrenci zaman yönetimi becerilerini geliştirmek için stres yönetimi ve yaşam koçluğu gibi eğitimlere de katılıyor. Bu eğitimler, zamanınızı nasıl daha iyi yöneteceğinizi, stres faktörlerini nasıl önleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacaktır.
Stres Yönetimi Eğitimi
4.5
(21)

Stres Yönetimi Eğitimi

6 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
750299
Yaşam Koçluğu Eğitimi
5
(15)

Yaşam Koçluğu Eğitimi

19 Konu16 Saat
Buket GüngenBuket Güngen
800399