AnasayfaOnline EğitimlerBordro Uygulamaları Eğitimi
570 Online
1.193.395 Öğrenci

Bordro Uygulamaları Eğitimi

Bordrolama eğitimi size güncel örnekleri ve bir maaş bordrosunun nasıl düzenleneceği öğretecek. İK alanında çalışanlar için hazırlanan bu online eğitim kursuyla uzmanlaşın.
4.5
(117)

İş yerinizdeki maaşınızın, tazminatınızın, izinlerinizin takibi hakkında bilgilere sahip olmak ve kişisel haklarınızı güvence altına almak her çalışan için oldukça gereklidir. Veya mevcut çalıştığınız bordro departmanda uzmanlaşmak, kariyerinizde yükselmeniz mümkün. Bordro Uygulamaları Eğitimi ile gereken bilgi ve tecrübeleri elde ederek bu alanda uzmanlaşma imkanına sahip olacaksınız.

Bordrolama kavramı genelde hem insan kaynakları hem de muhasebe ilkelerine dayanmaktadır. İnsan kaynakları yönetimi açısından bakıldığında bordrolama kavramı; işçi ve işveren arasındaki ilişkinin yerini belirlemektir. Muhasebe açısından bakıldığında ise tüm işletmelerin düzenli bir şekilde takip etmesi ve uygulaması gereken işlemlerdir. Günümüzün rekabetçi iş dünyasında tercih edilen olmak için yeteneklerimizi geliştirmemiz, iyi bir deneyime sahip olmamız ve iyi bir bilgi birikimine sahip olmamız gerekir.

Bu tüm sektörlerde olduğu gibi insan kaynakları yönetimi ve insan kaynakları yönetiminin alt dalı olan bordo ve özlük işleri departmanı için de geçerlidir. Bordro ve bordro uygulamaları kolay görünse de kayıt tutmak ve zorunlu olan uygulamalar için hesaplamalar yapmak başlı başına karmaşık bir süreçtir. İnsan kaynakları yönetiminde bordro ve bordro uygulamaları önemli bir konuma sahiptir.

Bu sebeple işletmede bordo yapan çalışanlar iyi bir bilgiye sahip olması gerekir. İşletmenin vergi yükümlülükleri ve iş kanununa uygun faaliyet yürütmesi insan kaynakları yönetimi ve bordro çalışanlarına bağlıdır. Bordro ve bordro uygulamaları online eğitim programı bu anlayış çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu eğitimde iş hayatında ihtiyacınız olan tüm bilgilere ve uygulama becerilerine sahip olacaksınız. Eğitimin ders notları son güncel gelişmeler ışığında sürekli olarak güncellenmektedir. Bordro eğitimine ve eğitim sonunda yapılacak olan sınava internet üzerinden katılabileceksiniz. Eğitime katılmak için herhangi bir salona yada sınıfa gelmeniz gerekmeyecektir.

Uzmanından Bordro eğitimi

  • Katılımcıların temel seviye ücret ve mevzuat bilgisi edinmeleri

  • Temel İş Kanunu eğitimi almış katılımcılara ücret bordrosu hazırlanmasını, güncel teşviklerin uyarlanması ve sistem üzerinden takibi, kıdem, ihbar tazminatları, fazla çalışma, yıllık izin, hafta tatili, ücrete esas kazançların ve brütten nete hesaplamaları ile ilgili pratik kazandırmak, yapılan bordroların kontrolünü sağlamak, uygulamalı örneklerle bordroya ilişkin bilgi ve becerileri kazandırmak ve arttırmaktır.

  • Bu program sonunda hedeflenen, katılımcıların iş kanunu ve bordro eğitimi ile almış oldukları eğitimi iş hayatında da uygulanabilirliğini sağlamak.

Bordro eğitimi kimler için?

İnsan kaynakları alanında çalışanların ve personel yönetimi uzmanlarının iş yetkinliklerinde personel özlük işlemleri ve bordrolama uygulamaları çok önemli yer tutmaktadır. Bu eğitime Kariyerine İnsan Kaynakları, personel özlük işlerinde eden veya edecek olanları, mali müşavir sınavına hazırlanan veya bu konudaki stajına devam edenleri kapsamaktadır.

  • İnsan kaynakları uzmanları,

  • İnsan kaynakları uzman yardımcıları,

  • İnsan kaynakları asistanları,

  • İşletmelerin personel bölümünde çalışanlar,

  • Bordo alanında uzmanlaşmak isteyenler,

  • Bu alana ilgi duyanlar.

Devamını göster
Bordro ve Bordro Uygulamaları Eğitimi
499850
Video5
Sınav1
Ödev2
Ders Notları20
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
03/06/2023
Sertifika Sınavı
10/06/2023

Bordro öğrenmek isteyenler için öneriler

Bordro alanında uzmanlaşmak istiyorsanız genel muhasebe konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekir. Ayrıca Excel öğrenerek raporlama ve diğer işlevleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki eğitimler bordro kursu için tamamlayıcı eğitimlerdir.
Genel Muhasebe Eğitimi
5
(537)

Genel Muhasebe Eğitimi

8 Konu4 Saat
Mustafa KalafatMustafa Kalafat
750269
Excel logosunun yer aldığı arka plan resmi ve öne çıkarılmış bir metin içeriyor. Metinde Excel eğitimi yazıyor.
4.9
(558)

Excel Eğitimi

10 Konu5 Saat
Sosyal Güvenlik Eğitimi
5
(11)

Sosyal Güvenlik Eğitimi

7 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
775209