Yönetimde Bilgi Sistemlerinin Etkinliği

  20 Eylül 2018, 1661 defa okundu.
  Yönetimde Bilgi Sistemlerinin Etkinliği
  Yönetimde Bilgi Sistemlerinin Etkinliği
  Bu yazıyı beğendiysen
  şimdi paylaş!
  Blogger
  Özgeçmiş


  Serdar SAMUR; 1983 yılında Kara Harp Okulunu, 1984 yılında Piyade Sınıf okulunu bitirdikten sonra Teğmen Rütbesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesine katılmıştır.

  Kıtalardaki görevinin yanı sıra eğitim faaliyetlerine devam eden Serdar Samur, 1987 yılında TSK. Spor Okulunu, 1996 yılında Kara Harp Akademisini, 2000 yılında TSK. Akademisini ve 2001 yılında TSK Lisan okulunu bitirmiştir. 

  1984-2008 yılları arasında TSK’lerinin değişik birlik ve kurumlarında karargah subaylığı ve birlik komutanlığı görevlerinde bulunan Serdar Samur, 2008 yılında kendi isteği ile Kurmay Albay rütbesinde emekli olmuştur.

  Emekliliği müteakip, 2008-2012 yılları arasında Göztepe Spor Kulübü derneği yönetim kurulunda başkan vekilliği ile Göztepe Spor Külübü AŞ. de genel müdürlük görevinde bulunmuştur.

  Serdar Samur, Spor yönetimi konusundaki deneyimini, akademik yönde geliştirmek maksadıyla,2012 yılında Sofya Ulusal Spor Akademisi, Bulgaristan’da özel öğrenci statüsünde doktora eğitimine başlamış ve 2016 yılında bu eğitimini tamamlayarak,Fiziksel Eğitim ve Spor Eğitiminin teori ve methotları konusunda Doktor unvanını almaya hak kazanmıştır.

  Serdar Samur, doktora çalışmaları ile eş zamanlı olarak, Uluslararası iş uygulamaları sertifika programını, San Diego State Üniversitesi,CA.,USA’da 2013 yılında bitirmiş ve bu eğitimin devamı olan Uluslararası işletme masterı olan (MBA) eğitimini, 2014-2015 yılları arasında Manhattan Instiutue of Management Business School, New York, USA’da tamamlamıştır.

  Dr Serdar SAMUR; Spor Yönetimi konusundaki uzmanlık eğitimlerini tamamladıktan sonra, bilgi birikimini ve deneyimini üniversite ortamında genç nesillere aktarmak maksadıyla, 2017-2019 yılları arasında, Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda, Md. Yardımcılığı, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanlığı ve Öğretim üyeliği yapmıştır.

  Eylül 2019 tarihinden itibaren Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde öğretim üyesi olarak göreve başlayan ve halen bu görevine devam eden Dr. Öğr. Üyesi Serdar SAMUR’un Ulusal ve uluslarası dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi yanında, 2012-2018 yılları arasında yayımlanmış, ‘’Kurumsal Futbol Yönetimi (Futbol Ama Hangi Futbol)’’, ‘’Sporda Stres Yönetimi’’, ‘’Çağdaş Futbol Yönetimi İnşası (İngilizce)’’, ‘’Spor Kulüplerinde Çağdaş Yönetim (İngilizce)’’, ‘’Bilgi Çağında Spor Yönetimi’’ isimli 5 kitabı bulunmaktadır.

  Dr. Öğr. Üyesi Serdar Samur, dijital dünyada da gönüllü olarak düşüncelerini paylaşmak maksadıyla, Kasım 2020 tarihinden itibaren ANCHOR, APPLE üzerinden, Spotify’da da dinlenebilen PODCAST https://anchor.fm/serdar35 yayınlarına başlamıştır.

  Devamı
  Yorumlar(1)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Özlem Erçin
  28 Eylül 2018
  5.0

  Serdar Bey'in yazılarını çooook seviyoruum :)))) detaylı oluyoo