AnasayfaBlogYetişkinler İçin İngilizce Öğrenmenin Şifreleri
Yabancı Dil Eğitimi

Yetişkinler İçin İngilizce Öğrenmenin Şifreleri

13 Temmuz 2018
Yetişkinler İçin İngilizce Öğrenmenin Şifreleri

Konuşma düzeyinde akıcı bir İngilizceye sahip olmak iş hayatında tercih edilmeyi sağlayan önemli bir kriter olarak dikkat çekiyor. Rakipler arasında etkin yer edinmek için dünya ile iletişime geçebilmek gerekiyor. Sınırların ötesindeki iş dünyası ve gelişmeler de şirketlerin ve çalışanların ilgi alanına giriyor. Sağlam bir kariyere yönelip, başarı ivmesini artırmak için yüksek düzeyde İngilizce bilgisi vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak önümüze çıkıyor.

İngilizce Bilgisi Şart Mı?

Kariyer dünyasında başarıya ulaşacak yol için, üst düzey İngilizce bilgisi pek çok meslek alanında ve sektörde tercih ediliyor. Daha sonraki yıllarda da eğitim olanakları, kariyer fırsatları ve terfi başarıları için İngilizce bilgisi sağlam bir yol arkadaşı oluyor. Yetişkin dönemde hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek çok kolay olmasa bile azimle ve devamlı çalışarak İngilizce öğrenilebiliyor.

İngilizce öğrenebilmek için teknoloji önümüze birbirinden cazip seçenekler sunuyor. İngilizce öğrenmek için televizyon, masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, telefon veya tablet ile tüm dünya kaynaklarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Yetişkinler İçin İngilizce Öğrenmenin Yöntemleri Nelerdir?

Online Enstitü İngilizce eğitim programları kullanılarak ücretsiz İngilizce öğrenilebiliyor. İngilizce eğitimi tamamlandığında sertifika alınabiliyor. Seviye bazında tüm eğitim adımları tamamlandığında dünya çapında geçerli sertifika alınabilen eğitim kaynaklarına da ulaşılabiliyor. Çevrimiçi sözlük uygulamalarını tablet, telefon, dizüstü bilgisayar gibi taşınabilir enstrümanlara yükleyerek İngilizce kelime bilgisine ulaşabiliyor. Böylece sözlük taşımadan her ortamda İngilizce çalışılabiliyor.

İngilizce müzik arşivlerine her ortamdan ulaşılabiliyor. Zevkli bir şekilde istenen şarkıyı dinleyerek İngilizce kelimeler ve kelime kalıplarının kullanımı öğreniliyor. Duyarak ve sesleri taklit ederek İngilizce pratik yapma şansı elde edilebiliyor. İngilizce film ve dizi yayınlarına her ortamdan erişim sağlanarak günlük İngilizce kullanımı bilgisine ulaşılabiliyor. Duyarak ve tekrar ederek İngilizce eğitimi alınabiliyor.

İngilizce pratik diyalog uygulamaları sayesinde anadili İngilizce olan bir kişi ile İngilizce pratik yapma şansı olabiliyor. İstenen her konuda İngilizce pratik yapma fırsatına erişilebiliyor. İngilizce video kaynaklarına ulaşılarak İngilizce kelime, dil bilgisi ve dinleme eğitimleri alınabiliyor. İş, hobi, günlük yaşam gibi her alanda İngilizce konu anlatımlı videolara ulaşılabiliyor. Böylece her aksanda İngilizce konuşmalarını duyma imkanı elde ediliyor.

İngilizce yeterlilik testleri ve çevrimiçi İngilizce seviye testleri ile online bir şekilde İngilizce deneme sınavlarına ulaşılabiliyor. İngilizce öğrenmekte olan kişi, deneme sınavlarıyla İngilizce seviyesini görebiliyor. İngilizce dil bilgisi, okuma, yazma ve dinleme alanlarında yapılan bu deneme sınavlarının detaylı sınav sonuç analizleri bulunuyor. Bu sınav sonuç analizleri sayesinde İngilizce bilgisinde eksikler ve geliştirilmesi gereken alanlar çıkıyor. İngilizce öğrenen kişiler için bu tarz sınavlar yol gösterici oluyor. 

Yurt Dışında Pratik Yapmak

Yurt dışında İngilizce pratik yapma imkanı sunan yurt dışı İngilizce dil okullarının programlarına katılmak ayrı bir seçenek olarak da sunuluyor. Eğitim süreleri belli haftalar veya aylar şeklinde düzenlenen İngilizce yurt dışı okulları ücretli oluyor. Yurt dışında kalacak yer, ulaşım, okul ücreti dahil paketler şeklinde birçok İngilizce eğitim seçenekleri sunulabiliyor. 

Seviyeler halinde düzenlenen bu İngilizce yurt dışı okulları oldukça popülerdir. İngilizceyi anadil düzeyinde konuşan öğretmenler ve yabancı öğrencileri buluşturan bu okullar ücret, zaman ve mekan ayarlaması yapabilen yetişkinler için iyi bir seçenek olarak sunuluyor.

Yazar: Berrin Aşkar

ingilizce eğitimi ingilizce öğrenmek online eğitim sertifikayurt dışında ingilizce ingilizce
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.