Close
Mobil Menu Bars

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

31 Ocak 2020, 3958 defa okundu.
Astral Seyahat Nasıl Yapılır?
seyahat, astral seyahat, astral seyahat teknikleri, ruh, beden, spiritüalizm, okültizm, bilinç, uyku,

Ruhunuz bedeninizin dışında olsa, bunun farkında olsanız fakat ölü olmasanız. Kulağa biraz ürpertici ve tuhaf geliyor değil mi? Spiritüalizm ve okültizm ile ilgilenenler yazının devamının nasıl gideceğini tahmin ediyorlar aslında. Konumuz astral seyahat. Hakkında bilgisi olmayanlar detayları öğrenmek için okumaya devam edebilirler. Astral seyahati tam olarak anlamak için öncelikle spiritüalizm ve okültizm kavramlarına da hakim olmalısınız.

Spiritüalizm, ruhçuluk demektir ve ruhani konuları kapsar. Dini anlamı öteki dünya ve sonsuzluk olarak nitelendirilebilir. Okültizm, gizli öğretilerin hayata geçirilmesi yönelik bir kapı açmadır. Görünenin ardındaki gerçeği ve yaşamın amacını açıklamaya yönelir. Fal baktırma, büyü vb gibi durumlar okültizm sınırları içerisinde girmektedir. Teozofi ise tanrı ve bilgi kelimelerinin birleşimi ile oluşmuştur.

Astral Seyahat Nedir?

Ruhunuz sizin gözetiminde bedeninizden ayrılabilir mi? Yolculuklar yapıp, istediği yere gidip sonra siz istediğiniz zaman bedeninize geri dönebilir mi? Astral seyahat bunu mümkün kılmaktadır, basit hali ile beden dışı deneyim olarak adlandırabiliriz. Astral seyahat kavramı spiritüalizm, okültizm ve teozofi ile ilgilidir.

Astral seyahatin mantığında bilinçli bir uyku hali vardır. Yani uykunuz geldi ve gidip uydunuz, tabii ki böyle bir durumda astral seyahat mümkün olmaz. Ruh, bedenle ilişkisini tamamen kesmeden, (belirtildiğine göre ruh bedene gümüş bir kordon ile bağlı olur ve kordon koparsa ölüm gerçekleşir) başka bir şehre, ülkeye, kıtaya hatta galaksilere gitmek mümkün. Fiziksel nesneler yani duvar ya da kapılar bir engel teşkil etmiyor. Rüya görmenizden tek farkı, rüyanızda bilinciniz kapalı bir haldedir ancak astral seyahate bilinciniz yerindedir.

seyahat, astral seyahat, astral seyahat teknikleri, ruh, beden, spiritüalizm, okültizm, bilinç, uyku,

Astral Seyahat Teknikleri

Astral seyahate hazırlık aşamasında çok fazla teknik bulunuyor ve bu teknikler zihninizi ve vücudunuzu rahatlatmaya yardımcı olarak kolay bir geçiş sağlıyor.

 • Nefes Tekniği: Normal hayatınızda doğru nefes almayı öğrenmelisiniz. Sadece ciğerlerinizi kullanarak değil, diyaframınızı kullanarak nefes almalısınız. Nefesinizi aldığınız sürede verin. Yani 5 saniyede nefes alıyorsanız, nefesinizi geri vermenizde 5 saniyede olsun. Bu sayede gevşeyebilir ve bilincinizi kandırarak uyku haline hızlıca getirebilirsiniz.
 • Gevşeme Tekniği: Gergin bir vücut ile astral seyahate çıkamazsınız. Doğru nefesler ile bedeninizi gevşetebilirsiniz, ancak bunu spor ile de desteklemeli ve her kasınızı tanımalısınız.
 • Korunma ve İmgeleme Tekniği: Seyahat edebilmeniz için ruhunuzun vücudunuzdan ayrıldığını hayal etmeniz gerekiyor. Bu esnada korkmamalısınız. Korku endişeli düşüncelere yol açar ve korunma mekanizması devreye girerek ruh bedene geri dönüş yapar. Bu nedenle konsantre olabileceğiniz en iyi konumda olmalısınız.
 • Rüya Günlüğü: Gördüğünüz rüyaları not etmelisiniz hem de tüm ayrıntıları ile. Astral seyahate çıkmadan önce rüyalarınızı kontrol edebilmeyi öğrenmelisiniz. Yani “Lucid Rüya” görmelisiniz. Lucid rüya, rüyada olduğunuzun bilincine vararak rüyanızı kontrol etme durumudur ve bir nevi astral seyahatin ilk adımıdır.
 • İp Tekniği: Ruh ve bedenini ayırırken zorlananlar için bir teknik olduğunu iletebiliriz. Gökyüzünden aşağıya sarkan bir olduğunu hayal edin ve elinizle tutarak ruhuzun yavaş yavaş ayrıldığını hissedin.
 • Karanlık Hücre Tekniği: Kendinizi karanlık bir yere kapatılmış olarak düşünün, çok küçük bir yerde ışık olduğunu hissedin ve ışığa ulaşmak için yavaş yavaş merdiveni tırmandığınızı düşünün. Astral seyahat konusunda size yardımcı olacaktır.

Astral seyahati her isteyen, istediği bir zamanda gerçekleştiremez. Araştırma yapmanız, beyninizi ve vücudunuzu buna hazırlamanız gerekmektedir. Hatta birçok kişi deneyimlemeden günler önce diyete girdiğini, uzun bir süre et yemediğini ve bol sıvı tükettiğini söylüyor. Astral seyahat 10 adımda gerçekleşir. İlk 3 adım hazırlık aşamasıdır, sonraki 4 adım ruhunuzun vücudunuzdan harekete başlamasıdır, son 3 aşama ise keşif ile ilgilidir.

 • 1.Adım: Genel olarak herkes akşam yatmadan önce astral seyahati dener, ancak vücudunuz yorgun olduğu için geçiş kolay olmaz. Bu nedenle sabah şafak vakti, yarı uykulu fakat dinlenmiş bir halde olmanız farkındalığınızı daha çok artıracaktır.
 • 2.Adım: Evinizin rahat bir konumunda doğru ve uygun atmosferi yaratmalısınız. Yalnız olmanız sizin için daha iyi olacaktır, hiçbir ses sizi rahatsız etmemelidir. Tamamen gevşemeli, zihnen ve bedenen rahatlamalısınız.
 • 3.Adım: Seçtiğiniz yerde yatar bir pozisyona geçin ve zihninizi tüm düşüncelerden arındırın. Tüm kaslarınızı rahatlatın ve vücudunuzda bir gerginlik oluşmasına fırsat vermeyin. Nefeslerinizi düzenleyin ve derin alıp vermeye başlayın. Gözlerinizi yarı kapalı duruma getirerek, endişeli düşüncelerinizin tamamını arkada bırakın.

seyahat, astral seyahat, astral seyahat teknikleri, ruh, beden, spiritüalizm, okültizm, bilinç, uyku,

 • 4.Adım: Uyanıklık ve uyku arasında olmaya gayret edin ancak bilinciniz açık olmaya devam etmeli. Gözleriniz kapalı durumda iken zihninizde vücudunuzu hareket ettirin. Hareket ettirme işlemi fiziki olarak gerçekleşmeyecek, zihninizde gerçekleşecek. Hareketlerinizi görselleştirerek tüm vücudunuzun hareket etmesine odaklanın.
 • 5.Adım: Bedeniniz ve ruhunuz hazır olduğunda titreşimleri hissetmeye başlayacaksınız. Telaşa kapılmayın ve kendinizi titreşimlere karşı serbest bırakın.
 • 6.Adım: Titreşimlerle beraber hazır olduğunuzu anladığınızda, ayaklarınızdan başınıza kadar vücudunuzu hareket ettirin. Yataktan kalkın ve arkanıza dönerek hala yatan kendinize bakın. Eğer görüyorsanız başarılı olmuşsunuz demektir. Ancak göremiyorsanız işlemleri en baştan almanız gerekmektedir.
 • 7.Adım: Vücudunuza gümüş kordonla bağlı olduğunuzu unutmayarak zihninizde hareket ettirdiğiniz el ve ayaklarınızı gerçekte de hareket ettirin.
 • Son 3 adımın astral seyahati keşfetmekle ilgili olduğunu iletmiştik, bu adımlar daha çok sonraki seyahatlerinizde yapacağınız keşiflerle ilgili.
 • 8.Adım: İlk denemenizde kendinizi görmeniz ve uzandığınız odada dolaşmanız sizin için yeterli olacaktır. Bir sonraki denemenizde evin içerisinde vücudunuzun olduğu odadan çıkarak farklı bir odaya gidin ve o odadaki farklılıkları inceleyin ve daha önce görmediğiniz detayları görmeye çalışın.
 • 9.Adım: Fiziki olarak bulunmadığınız yerlere gitmenizin vakti gelmiş demektir. Önce astral seyahat ile giderek gördüğünüz detayları not alın ve astral seyahatinizin ardından fiziki olarak ziyaret ettiğinizde notlarınızı karşılaştırın.
 • 10.Adım: Pratik yapın ve vücudunuza dönün. Oldukça uzun bir deneyim olduğunu unutmayın.

Tüm bu teknikleri deneyebilir ve sonunda başarısız olabilirsiniz. Başarısız olmanızın nedeni tam konsantrasyon sağlayamamanızdan kaynaklanıyordur. Başarısızlık korkusu tekrar denemenize engel olmamalıdır. Ruhunuzun bedeninizden ayrıldığını tam olarak hayal etmeli ve bundan korkmamalısınız.

astral seyahat teknikleri, ruh, beden, spiritüalizm, okültizm, bilinç, uyku,

En İyi Astral Seyahat Filmleri

Direkt olarak bu konu ilgili filme rastlamak maalesef çok zor. Zaten şimdiye yapılan en başarılı filmin de devam serisi gelmiş. Genel olarak baktığımızda film önerilerini şu şekilde paylaşabiliriz.

 • Ruhlar Bölgesi: Yeni bir eve taşınan çocuklu çiftin evde tuhaf olaylar yaşandığı fark etmesi uzun zaman almaz. Eşyaların yerleri değişmekte, sesler duyulmakta ve oğulları uyku halinden uyanmamaktadır. Eve medyum çağırmaları ile olan olaylar kendilerini şaşırtmaya devam edecektir.
 • Ruhlar Bölgesi 2: İlk filmin devamı niteliğinde çekilen filmde, ruhlardan kurtulduğunu düşünen çift kabusu tekrardan yaşamaya başlayacaktır.
 • Ruhlar Bölgesi 3: Senaryoyu biraz değişerek karşımızda çıkmakta ve olaylar ilk iki filmden daha önceki yıllarda geçiyor. Annesinin ruhu ile irtibat kurmaya çalışan bir kız ile ailenin yollarının kesişmesi üzerine kuruludur.
 • Astral Seyahat: Türk yapımı olan film, beklentiyi çok karşılamasa da bu konu ile ilgili olarak çekilen bir filmdir. Üç kız arkadaşın astral seyahat denemeleri üzerine kurulu senaryoda kara büyü ile kendilerine musallat olan cinden kurtulmaları konu ediliyor.
 • Doctor Strange: Konusu tam olarak astral seyahat olmasa da, Doctor Strange’in evrenler arası seyahat edebiliyor nedeni ile dikkatinizi çekebilir.

Astral seyahat nedir?

Ruhunuzun bilinçli olarak bedeninizin dışında yer almasıdır. Ruhunuzun bedeninize gümüş bir kordonla bağlı olarak kalır ve istediği yere giderek seyahat edebilir. Profesyonelliğinize göre şehirlerarası, kıtalararası hatta galaksiler arası seyahat bile yapabilmeniz mümkün.

Herkes astral seyahat yapabilir mi?

Ruhu olan herkes astral seyahat yapabilir, bunun için özel bir yeteneğe sahip olmanız gerekmiyor. Astral seyahate karar verdiğiniz zaman korkmamalısınız, iyice araştırma yapmalısınız ve bedeninizi buna hazırlamalısınız. Beden hazırlığınızın ardından zihin hazırlıklarınızı yapmalısınız ve yavaş yavaş deneme aşamalarını tamamlamalısınız.

Astral seyahat tekniklerini uygulayarak hızlı sonuç alır mıyım?

Hızlı sonuç almak için acele etmeniz yanlış olur ve astral seyahati tam anlamadığınız anlamına gelir. İnanarak yaparsanız mutlaka sonuç alırsınız ve tabii ki teknikler ile kendinizi telkin edebilirsiniz. Nefes teknikleri ile sakinleşebilir, ip ve karanlık oda tekniği ile ruhunuzun daha kolay ayrılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İnsan kaynakları, mülakat tavsiyeleri ve cv hazırlama konularında içerik üretiyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!