Close
Mobil Menu Bars

İş İngilizcesi ile Fark Yaratın

02 Ekim 2019, 1861 defa okundu.
İş İngilizcesi ile Fark Yaratın
iş ingilizcesi, iş ingilizcesi eğitimi, online eğitim, sertifika, ingilizce

İş dünyasında fark yaratmanın, daha başarılı ve etkin olmanın yolu iş İngilizcesi bilmenizden geçer. İş İngilizcesi, profesyonel iş hayatını ve şirket dilini temsil eder. Resmî kurumlara iş başvurusunda bulunduğunuzda, temel ingilizce bilginizin yanı sıra iş İngilizcesi konusunda bilgi ve becerilere hakim olmanız beklenir. İşveren açısından sizi daha farklı kılacak olan ve diğer adaylardan öne geçirecek en önemli kriterlerden biri budur.

iş ingilizcesi, iş ingilizcesi eğitimi, online eğitim, sertifika, ingilizce

İş İngilizcesinin Faydaları Nelerdir?

Peki iş İngilizcesi bilmenin bana ne gibi faydaları olacak? Diye düşünmeye başladığınızı biliyorum. O halde hemen sizin için faydalarına değinelim.

  • Her şeyden önce uluslararası büyük bir şirkette çalışmak istiyorsanız en başta İngilizce düzeyinizin iyi olması gerekir. Çünkü İş görüşmesine gittiğinizde İngilizce mülakat ile karşılamanız yüksek bir ihtimal.
  • Büyük çaplı kurumlarda İngilizce, oldukça büyük öneme sahip. Pek çok yabancı işbirlikleri ve ortaklıklar söz konusu olabilir.
  • İş İngilizcesi sayesinde; mailleşmelerinizde, telefon görüşmelerinizde, sunumlarda kendinizi daha iyi, daha resmî ve nazik bir biçimde ifade etmeyi öğrenirsiniz.
  • İş İngilizcesi, başarılı bir kariyer için olmazsa olmazdır. İş İngilizcesinin size pek çok şey kattığını fark edeceksiniz. İş dünyasında neler oluyor, yabancı rakipleriniz neler yapıyor? Bu gibi küresel ve güncel gelişmeleri takip ederek mevcut bilgilerinizi artırırsınız.
  • Öte yandan departmanınız ile  alakalı yabancı kaynaklardan, makalelerden faydalanabilir, güncel haberleri takip edebilirsiniz.
  • Çalıştığınız pozisyona bağlı olarak yabancı ülkelere iş seyahatlerinde, toplantılarda bulunabilirsiniz. Böyle durumlarda etkin bir iletişim kurmanız gerekir. Özellikle sektörel konuşmaların ve fikir alışverişlerinin gerçekleştiği bu ortamlarda, kendinizi ne kadar iyi ifade edeceğiniz, İngilizce seviyeniz ile doğru orantılıdır.
  • İş İngilizcesi sayesinde kendi işinize dair dünyada olan biten gelişmeleri, yenilikleri yabancı kaynaklardan daha iyi anlayarak takip etmeniz kolaylaşır.
  • Yabancı yeni bağlantılar edinebilirsiniz. Tanıştığınız yeni insanlarla bilgi alışverişlerinde bulunarak iş vizyonunuzu genişletebilir, yeni bakış açıları kazanabilirsiniz.

Uluslararası projeler, yatırımcı görüşmeleri ve bu alanlarda aktif olabilmek için İngilizce son derece gerekli olmaktadır. Teknik açıdan da kişisel açıdan da kendinizi daha iyi ifade etmeniz iş İngilizcesi ile mümkün hale geldi.

iş ingilizcesi, iş ingilizcesi eğitimi, online eğitim, sertifika, ingilizce

Devlet memurları için İngilizce bilgisi demek, terfi alarak daha iyi bir konuma gelmek ve daha yüksek maaş elde etme imkanıdır. Ayrıca kamu görevi içerisinde İngilizce bilgisinden faydalanılan çalışana belirli sınavlarla seviyesini ispatlaması durumunda dil tazminatı ödenir.

Asker ve polislerin de iyi bir İngilizce seviyesine sahip olması dış görevler ve dil tazminatı alabilmeleri açısından önemlidir. Tabii bunun için onların da, tıpkı kamu çalışanları gibi, yüksek İngilizce seviyelerini YDS, KPDS gibi çeşitli sınavlarla kanıtlamalıdır. Eğer bu alanlarda çalışmaya yönelik bir hedefiniz varsa ya da şu an çalışıyorsanız, İngilizce öğrenmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

İş İngilizcesi Eğitimi ile Neler Öğrenebilirim?

İş İngilizcesi eğitimi sayesinde  kariyeriniz için yeni bir beceri edineceksiniz. İş dünyasında kullanılan yaygın İngilizce kalıpları, kısaltmaları, mailleşme süreçlerini, İngilizce mülakata hazırlık, CV mektubu hazırlama, alanınıza dair terimler hakkında nitelikli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yeni bir işe adım atma sürecinde olan, mevcut işinde terfi almayı hedefleyen, uluslararası resmi bir kurum ya da kuruluşta çalışan veya uluslararası resmi bir kurum, kuruluşta çalışma hedefi olan adaylar bu eğitime katılmalıdır.

İş İngilizcesi Eğitimini Nereden Alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü, geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Bu eğitimler sertifikalı olup, kişisel gelişim ve iş hayatına dair nitelikli içerikler barındırmaktadır. Üstelik eğitimlerin online olması, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden bu eğitimlere erişiminizi mümkün kılmaktadır. İş İngilizcesi Kursu için İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitimler sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın :) 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!