İşaret Dili Jargon Eğitimi


$3.00$22.31

5,0
4 Ratings
67 student enrol recently.

  Course content

 • 11 Videos
 • 1 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions

Upcoming Events

 • Amazon Eğitimi Başlıyor
  07-02-2022 20:30
Türkçe
Education Period: . Period
Subscription Duration: 365 Days

İşaret Dili Jargon Eğitimi

Jargon kelimesi; bozuk dil olarak tanımlansa da aslında böyle olumsuz bir durum söz konusu değildir. Jargon; aynı meslek, fikir ya da topluluktaki kişilerin kullandığı özel ve ortak bir dildir. Aynı yaş grubundaki kişiler ya da aynı meslek grubundaki kişilerin kendi aralarında bir jargonu vardır. Bu gruba dahil olmayanların bu jargonları anlaşılması güçtür.

Sağır toplumuyla iletişim halinde olanların, zorluk çekmemesi ve işitme engelliler daha iyi anlaşabilmeleri için işaret dilinin daha ileri bir seviyesi olan işaret dili jargon eğitimine katılmaları gerekmektedir.

İşaret Dili Jargon Eğitimi Detayları

 • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.
 • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.
 • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

Seviye: İşaret dili jargon eğitimi, işaret dili eğitiminden daha ileri seviyededir. Bu eğitim işaret dili eğitimi almış kişilere tavsiye edilir.

What you will learn?

İşaret dili eğitiminde, çoğu işiten insanın bilmediği fakat işitme engellilerin kendi aralarında ve iletişim halinde oldukları kişilerle anlaşırken kullandıkları jargonu öğreneceksiniz. Ayrıca birçok deyim ve kısa, basit iletişim tekniklerini öğrenerek işitme engellilerle daha başarılı bir şekilde iletişim kuracaksınız.

More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments(4)
Course Rating 5,0
Ali Börgülü
30 Aralık 2021
5.0

Asuman hocanın tüm eğitimlerini aldım. Jargon eğitimi oldukça zengin bir içeriğe sahip. Bu alanda çalışanlar için fayda sağlayan keyifli bir eğitim.

Özlem Bozkurt
31 Mart 2021
5.0

Açıkçası online eğitim olduğu için tereddüt etmiştim ama oldukça zengin içeriğe sahip ve fayda sağlayan bir eğitim dönemi geçirdim. İşaret dili ile ilgilenen herkese katılmasını tavsiye ediyorum... Sertifikanın baskı kalitesi ve geçerli belge alıyor olmamız da ayrı güzel. :) Enstitü'ye teşekkür ediyorum işaret dili alanında böyle bir fırsat sundukları için...

Asuman Çalışkan
Meryem Çınar
26 Mart 2021
5.0

piyasada o kadar pahalı ki eğitim hem fiyatı uygun hemde eğitim çok kaliteli. Murat Tekin ve Asuman Çalışkan hocama ve İstanbul İşletme Enstitüsü' nün güvencesi ayrı bir güzel... Şuan tercümanlar olarak ihtiyacımız Uluslararası İşaret Dili Eğitimi, Türk İşaret Dili Kuramları ve İşaret Dili Eğiticinin Eğitimi eğitimleri de sistem üzerinde yer alırsa çok ama çok iyi olur. Teşekkür ediyorum. #İİENSTİTÜ