İşaret Dili Jargon Eğitimi


  39₺190₺

  5,0
  3 Değerlendirme
  Yakın zamanda 37 kişi kayıt oldu.

   Eğitim İçeriği

  • 11 Video İçeriği
  • 1 Ders Notu
  • 1 Sertifika Sınavı
  • 1 Deneme Sınavı
  • Grup Sohbeti
  • Forum Tartışmaları

  Yaklaşan Etkinlikler

  Türkçe
  Eğitim Dönemi: . Dönem
  Abonelik Süresi: 365 Gün

  İşaret Dili Jargon Eğitimi

  Jargon kelimesi; bozuk dil olarak tanımlansa da aslında böyle olumsuz bir durum söz konusu değildir. Jargon; aynı meslek, fikir ya da topluluktaki kişilerin kullandığı özel ve ortak bir dildir. Aynı yaş grubundaki kişiler ya da aynı meslek grubundaki kişilerin kendi aralarında bir jargonu vardır. Bu gruba dahil olmayanların bu jargonları anlaşılması güçtür.

  Sağır toplumuyla iletişim halinde olanların, zorluk çekmemesi ve işitme engelliler daha iyi anlaşabilmeleri için işaret dilinin daha ileri bir seviyesi olan işaret dili jargon eğitimine katılmaları gerekmektedir.

  İşaret Dili Jargon Eğitimi Detayları

  • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.
  • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.
  • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

  Seviye: İşaret dili jargon eğitimi, işaret dili eğitiminden daha ileri seviyededir. Bu eğitim işaret dili eğitimi almış kişilere tavsiye edilir.

  Neler öğreneceksiniz?

  İşaret dili eğitiminde, çoğu işiten insanın bilmediği fakat işitme engellilerin kendi aralarında ve iletişim halinde oldukları kişilerle anlaşırken kullandıkları jargonu öğreneceksiniz. Ayrıca birçok deyim ve kısa, basit iletişim tekniklerini öğrenerek işitme engellilerle daha başarılı bir şekilde iletişim kuracaksınız.

  Devamı

  İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı

  2015 yılından itibaren İstanbul İşletme Enstitüsü’nde de İşaret Dili Eğitimi vermektedir. İşaret diliyle tiyatro ve gösteri gibi farklı programlar hazırlayarak insanların işaret diline olan ilgisini arttırmaya çalışmaktadır.

  Devamı
  Başarı Sertifikası

  Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

  • Soğuk damgalı,
  • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
  Sertifika
  Yorumlar(3)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Özlem Bozkurt
  31 Mart 2021
  5.0

  Açıkçası online eğitim olduğu için tereddüt etmiştim ama oldukça zengin içeriğe sahip ve fayda sağlayan bir eğitim dönemi geçirdim. İşaret dili ile ilgilenen herkese katılmasını tavsiye ediyorum... Sertifikanın baskı kalitesi ve geçerli belge alıyor olmamız da ayrı güzel. :) Enstitü'ye teşekkür ediyorum işaret dili alanında böyle bir fırsat sundukları için...

  Asuman Çalışkan
  Meryem Çınar
  26 Mart 2021
  5.0

  piyasada o kadar pahalı ki eğitim hem fiyatı uygun hemde eğitim çok kaliteli. Murat Tekin ve Asuman Çalışkan hocama ve İstanbul İşletme Enstitüsü' nün güvencesi ayrı bir güzel... Şuan tercümanlar olarak ihtiyacımız Uluslararası İşaret Dili Eğitimi, Türk İşaret Dili Kuramları ve İşaret Dili Eğiticinin Eğitimi eğitimleri de sistem üzerinde yer alırsa çok ama çok iyi olur. Teşekkür ediyorum. #İİENSTİTÜ

  Asuman Çalışkan
  Zeynep Everi
  29 Eylül 2020
  5.0

  İşaret dili öğrenmek isteyen, ilerlemeyi arzu eden herkesin atlamaması gereken bir eğitim Jargon eğitimi. Hem uzun dönem olduğu için derslerin videoları ve notlarına 1 yıllık erişiminiz var. Asuman hocamızın harika anlatımı, güleryüzü ile keşke bitmese diyeceğiniz ve her yerde bulamayacağınız özel bir eğitim. Teşekkürler Asuman Çalışkan hocamız ve İİENSTİTÜ