AnasayfaOnline Eğitimlerİşaret Dili Eğitimi (İleri Seviye)
20 Online
4.222 Öğrenci

İşaret Dili Eğitimi (İleri Seviye)

Temel el hareketleri ile iletişim kurmayı bir üst düzeye taşımak için ileri seviye işaret dili eğitimine katılın. Uzmanından özel tekniklerle öğrenin.
5
(10)

İşaret Dili İleri Seviye Eğitimi sayesinde temel düzeyde bildiğiniz dili ileri düzeye taşıyarak işitme engelli bireyler ile sağlıklı ve anlaşılabilir iletişim süreci yaşayabilirsiniz.

İşaret dili nedir? Sağır bireylerin aralarında iletişim kurmak amacıyla oluşturdukları, el ve yüz hareketlerinden oluşan görsel bir dildir. İşaret dili evrensel bir dil değildir, her ülkenin kendine has bir işaret dili vardır.

Neden önemli? Ülkemizde yaklaşık 3 milyon sağır vardır. Azımsanacak bir sayı değildir. Bu bireyler işaret dili kullanarak iletişim kuruyorlar. Dolayısıyla işaret dili toplumumuzdaki iletişim problemini ortadan kaldırdığı için önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra zamanın ne getireceği de bilinmemekte olup bir kaza ya da yanlış bir tedavi sonucunda işitme duyumuzu kaybedebiliriz. Dolayısıyla hem kendimiz, hem de toplumumuz için işaret dili öğrenmeliyiz.

İşaret dili iş hayatında neden önemli?

Hastanelerde, adliyelerde, noterlerde, okullarda, mağazalarda, restoranlarda, otellerde, fabrikalarda, bankalarda kısacası her yerde sağır bireylerle karşılaşabilir veya çalışabiliriz. Dolayısıyla onlarla iletişim kurmak için işaret dili bilen insanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

İleri seviye işaret dili eğitimi, Türk işaret diline kusursuz şekilde hakim olabilmek için bilmeniz gereken her şeyi öğretecektir. İşaret dili eğitmeni ve tercümanı olan Asuman Çalışkan, geliştirdiği öğretme teknikleriyle bu dili en iyi şekilde öğretecektir. Bu eğitimde canlı dersler, videolar ve tekrar yapabilmeniz için ders notları bulunmaktadır. Ayrıca deneme sınavlarıyla pekiştirebileceksiniz. Bu uzun dönem eğitim programını tamamladıktan sonra işitme engellilerle kolayca iletişim kurabileceksiniz.

İleri seviye işaret dili eğitimi (Uzun Dönem) detayları

Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca eğitime sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Ders videoları tekrar izleyebilir ve oturumlara katılabilirsiniz.

  • Ders güncelleme garantisi: Bu eğitim yılda 2 kez eğitmen tarafından canlı derslerle güncellenecektir.

  • Forum aboneliği: Eğitmen forumları aktif kullanacak ve forum aboneliği ile faydalı bilgileri e-posta olarak alabileceksiniz.

  • Canlı ders: Bu eğitimde yılda 2 dönem canlı ders yapılmaktadır.

  • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

  • Bu eğitimin farkı ne? Sürekli destek alabileceğiniz forumlar, tartışma grupları ve canlı derste size destek olan bir uzmanla eğitim alacaksınız.

Devamını göster
İşaret Dili Eğitimi (İleri Seviye)
259550
Video15
Sınav1
Ödev1
Ders Notları9
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
03/06/2023
Sertifika Sınavı
10/06/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.