Asuman Çalışkan

İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı

İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı

1986 Samsun doğumlu olup, Anadolu Üniversitesi’nde İşletme ve Atatürk Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve İş Güvenliği mezunu olup Rumeli Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisans yapmaktadır. 2009 yılında sağlık sektöründe çalışan Asuman Çalışkan, işi gereği sağır bireylerle de iletişim halindeydi. Daha sonra ise bir projeye dahil olarak işaret dili öğretici ve tercümanlığı eğitimi alıp mesleki olarak da işaret dili eğitmenliğine ve tercümanlığa geçiş yapmıştır.

Uluslararası işaret dili eğitimi alarak olimpiyatlarda da görev alan Asuman Çalışkan, sağır insanlardaki işitme duyusunun aslında iletişime bir engel olmadığına, bu engeli aslında duyan insanların oluşturduğuna inanarak, iletişimdeki engelleri kaldırmak için farklı kurum ve kuruluşlarda işaret dili eğitimleri vermektedir.

Aynı zamanda yeminli tercümanlık da yapmakta olan Asuman Çalışkan, bunların yanı sıra işaret diliyle tiyatro ve gösteriler de düzenleyerek insanların işaret diline olan ilgisini arttırmaya çalışmaktadır.

Evaluations(41)
Average Rating 5,0
H.LEVENT ERGÜN
17 Kasım 2021
5.0

Nihayet Auman Hocam Uluslararası İşaret dili başladı.3 seneden beri dile getiriyordum derslerde .Bugün kaydımı yapıyorum derste görüşmek üzere

Sevim Akan
Sevim Akan
21 Mart 2021
5.0

Yıllardır istediğim bir eğitimi Asuman hocamdan alma şansım oldu. İyi ki de olmuş inanılmaz tatlı ve motive edici harika bir eğitim aldım. İleri seviye eğitimimi tamamladım. Size sonsuz teşekkür ederim Asuman hocam.

Damla Terzi
10 Ocak 2021
5.0

Keyifli, eğlenceli ve oldukça faydalı bir eğitimdi. Asuman hocama teşekkürler.

Başak Bayram
16 Ekim 2020
5.0

Çok keyifli ve faydalı bir eğitimdi.Asuman hocamızın anlaşılır anlatımı ve motivasyonu sayesinde bu eğitimin bana çok şey kattığını düşünüyorum.Temel işaret dili eğitiminden sertifikamı aldım.Şimdi de ileri seviye işaret dili ve jargon eğitimlerini heyecanla bekliyorum.Asuman hocama emekleri için çok teşekkür ederim.

Vesile Aslan
Vesile Aslan
19 Eylül 2020
5.0

Çok eğlenceli bir eğitimdi her şey için teşekkür ederim hocam. Konular geniş olmasına rağmen çok iyi bir şekilde bizim işaretleri öğrenmemizi sağladınız. Ayrıca anlatımınız çok akıcı. Zevkli bir hafta oldu.