İşaret Dili Eğitimi
 • Başlangıç Tarihi: 01 Ocak 2019
 • Bitiş Tarihi: 06 Ocak 2019
 • Eğitim Süresi: 6 gün
 • Sınav Tarihi: 06 Ocak 2019
Online Eğitim 01Ocak
İşaret Dili Eğitimi
Ücretsiz
Canlı Ders

CANLI DERS

 • 4,6
118 Değerlendirme
Asuman Çalışkan
Yabancı Dil Eğitimleri
Türkçe
 • 4,6
118 Değerlendirme

İşaret Dili Uzaktan Eğitim Programı

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatanadaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır. İşaret dili bilen kişilerin sayısı son zamanlarda artıyor. Bununla birlikte işaret dili bilen çalışanlara ihtiyaç da artmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımda bazı açık kriterler arasında “işaret dilini bilen” ibarelerine sıkça rastlanılmaktadır. İşitme engelli bireylerin aralarında iletişim kurmak amacıyla kullandıkları el hareketleri ve yüz
mimiklerinden oluşan görsel bir dildir. Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyon verilerine göre 2.5 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3 milyon işitme engelli bulunmaktadır. İşaret dili bölgelere ve ülkelere göre farklılık göstermektedir. Biz size Türkiye’deki ulusal işaret dilini öğrenmeniz için temel bilgiler bilgileri vermeyi amaçlıyoruz.

Online Eğitim İşaret Dili Eğitiminin Amacı

İşaret dili işitme engelli olmayanlar ile işitme engelli olanlar arasında kurulmuş bir köprüdür. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir. İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir. Bu online eğitim programı işaret dilini öncelikle iş dünyasından başlamak üzere toplumun tüm kesimlerine öğretmeyi amaçlamaktadır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
 • Aktif bir internet bağlantısı.

İşaret Dili Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır? 

İşaret dili eğitimi, işitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların iş ve sosyal hayata olan katılımlarını arttırmak isteyen tüm bireylere hitap eder.

Neler öğreneceksiniz?

Online eğitim işaret dili programına katılarak işaret dilinde bilmeniz gereken temel bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca şehirler, isimler, yemek siparişi verme, adres sorma gibi günlük hayatta ihtiyacınız olan ifadeleri de öğreneceksiniz.

DEVAMINI OKU

Online eğitim işaret dili programına katılarak işaret dilinde bilmeniz gereken temel bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca şehirler, isimler, yemek siparişi verme, adres sorma gibi günlük hayatta ihtiyacınız olan ifadeleri de öğreneceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Türk işaret dilinin tarihçesi
 • Alfabe
 • Kelimeler ve fiiller
 • İletişim için gerekli cümleler
Eğitmen
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi İşletme Mezunu olup Atatürk Üniversitesi’nde İş Sağlığı ve İş Güvenliği okumuştur. 2013 yılında “Beni Gerçekten Anlıyor Musun?” projesiyle işaret dili eğitmenlik ve tercümanlığına adım atan Asuman Çalışkan, sağır insanlardaki işitme duyusunun aslında iletişime bir engel olmadığına, bu engeli aslında duyan insanların oluşturduğuna inanarak 2014 yılından beri iletişimdeki engelleri kaldırmak için birçok yerde işaret dili eğitimleri vermektedir.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli,
 • 350 gr kağıda baskı.
 • Sertifikanın üzerinde not yazmamaktadır.
Sertifika
Uzman Yorumları
Yorumlar(118)
Yorumlar
4,6
Ortalama Değerlendirme
%78
%8
%5
%4
%3
Değerlendirmeler
Hüseyin BÜYÜKÇANGA
10.Aralık.2018

Hiç anlamam yapamam diye katıldığım eğitimden bu sonuçla ayrıldım. Öğrenciniz olarak sizden iki küçük ricam olacak. Mevcut kursu geliştirici bizim daha çok pratik yapmamızı sağlayacak bir kurs daha açılabilir. 👉🙌👏👏

Belma Demir
09.Aralık.2018

Öncelikle bu derside eklediğiniz için İstanbul İşletme Enstitüsüne çok teşekkür ederim tüm emeği geçenlere de.. Asuman hocam harikasınız, iyi bir eğitmen ve güler yüzlüsünüz sorulan sorularımıza ve bizlere çok iyi öğretici oldunuz başta sizden dolayı ve daha sonrasında bu eğitimin herkes tarafından alınması gerektiğinide düşünerek 2. kez almış oldum çok şey öğrendiğimi düşünüyorum sayenizde :) herkese de tavsiye ediyorum sonuçta hepimiz birer engelli adayıyız ve cevremizdeki işitme engelli kişilere yardımcı olmak ve onları daha iyi anlamak için duyarlılık göstermemiz adına çok önemli

Enes Kuzu
05.Aralık.2018

Merhaba bu aldığımız sertfika 1. Seviyemi oluyor

İşaret Dili Eğitimi
ÜCRETSİZ KATIL
 • Başlangıç Tarihi: 01 Ocak 2019
 • Bitiş Tarihi: 06 Ocak 2019
 • Eğitim Süresi: 6 gün
 • Sınav Tarihi: 06 Ocak 2019