Close
Mobil Menu Bars
Online Eğitim 15 Haziran
İşaret Dili Eğitimi
Ücretsiz
Canlı Ders


Şimdiye dek 59.550 kişi katıldı.
işaret dili eğitimi, işaret dili kursu, online işaret dili
282 kişi kayıt oldu.
 • Başlangıç Tarihi: 15 Haziran 2020
 • Bitiş Tarihi: 21 Haziran 2020
 • Eğitim Süresi: 7 Gün

⇒ İlk 750 kişi ücretsiz

 • Canlı Ders Saatleri
 • Pzt : 22:00 - 23:00
 • Salı : 22:00 - 23:00
 • Çrş : 22:00 - 23:00
 • Perş : 22:00 - 23:00
 • Cuma : 22:00 - 23:00
Türkçe
4,7
204 Değerlendirme

İşaret Dili Uzaktan Eğitim Programı

Dünya üzerinde milyonlarca bulunan işitme ve konuşma engelli bireyleri anlamak, onlarla anlaşmak ister misiniz? İşaret Dili Eğitimi sayesinde işitme engelli bireyler ile temel düzeyde anlaşabileceksiniz.

Türk İşaret Dili, işitme engelli Türk vatanadaşlarının dilidir. Belirli hareketler, el işaretleri ve çeşitli yüz ifadelerinden oluşan görsel bir dildir. Kendine özel grameri ve cümle yapısı vardır. İşaret dili bilen kişilerin sayısı son zamanlarda artıyor. Bununla birlikte işaret dili bilen çalışanlara ihtiyaç da artmaktadır. Kamu sektöründe ve özel sektörde işe alımda bazı açık kriterler arasında “işaret dilini bilen” ibarelerine sıkça rastlanılmaktadır. İşitme engelli bireylerin aralarında iletişim kurmak amacıyla kullandıkları el hareketleri ve yüz
mimiklerinden oluşan görsel bir dildir. Ülkemizde İşitme Engelliler Federasyon verilerine göre 2.5 milyon, Birleşmiş Milletler verilerine göre ise 3 milyon işitme engelli bulunmaktadır. İşaret dili bölgelere ve ülkelere göre farklılık göstermektedir. Biz size Türkiye’deki ulusal işaret dilini öğrenmeniz için temel bilgiler bilgileri vermeyi amaçlıyoruz.

Online Eğitim İşaret Dili Eğitiminin Amacı

İşaret dili işitme engelli olmayanlar ile işitme engelli olanlar arasında kurulmuş bir köprüdür. El işaretleri ve yüz hareketlerinden oluşan birçok ifadeyi kullanarak iletişim kurulur. İşaret dilini öğrenmek zor değildir. İşaret dilini kullanan çalışanların iş dünyasında diğerlerine göre her zaman bir adım önde olduğunu göstermektedir. İşaret dili öğrenmek ve anlamak yalnızca işitme engelli olanlar için değil, işitme engellilerle birlikte yaşayan ve onlarla iletişim kurmak isteyen herkes içindir. Bu online eğitim programı işaret dilini öncelikle iş dünyasından başlamak üzere toplumun tüm kesimlerine öğretmeyi amaçlamaktadır.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.
 • Aktif bir internet bağlantısı.

İşaret Dili Online Eğitimine Kimler Katılmalıdır? 

İşaret dili eğitimi, işitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların iş ve sosyal hayata olan katılımlarını arttırmak isteyen tüm bireylere hitap eder.

Neler öğreneceksiniz?

Online eğitim işaret dili programına katılarak işaret dilinde bilmeniz gereken temel bilgileri öğreneceksiniz. Ayrıca şehirler, isimler, yemek siparişi verme, adres sorma gibi günlük hayatta ihtiyacınız olan ifadeleri de öğreneceksiniz.

Eğitimin Konu Başlıkları

 • Türk işaret dilinin tarihçesi
 • Alfabe
 • Kelimeler ve fiiller
 • İletişim için gerekli cümleler
Devamı
Bu eğitimi beğendiysen
şimdi paylaş!
Yazar
Asuman Çalışkan
İşaret Dili Eğitmeni ve Tercümanı
Özgeçmiş

2015 yılından itibaren İstanbul İşletme Enstitüsü’nde de İşaret Dili Eğitimi vermektedir. İşaret diliyle tiyatro ve gösteri gibi farklı programlar hazırlayarak insanların işaret diline olan ilgisini arttırmaya çalışmaktadır.

Devamı
Sertifika Hakkında

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Yapılan sınavda geçerli not alarak başarılı olmanız halinde ücretsiz sertifika kodu ya da başarı sertifikası alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Sertifika
Yorumlar(204)
Ortalama Değerlendirme 4,7

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Hilal Öztürk
Selçuk Özer
18 Mayıs 2020
5.0

Evde, kalmamızı gerektirecek bu zorlu süreçte; etkin iletişim becerilerine sahip, güler yüzlü, harikulade deneyimlere sahip olan işaret dili eğitmeni ve tercümanı Asuman hocaya bu geliştirici, öğretici ve aynı zamanda keyif verici eğitimlerinden dolayı teşşekkür ederiz...

Hilal Öztürk
Selinay Cengiz
17 Mayıs 2020
5.0

Çok faydalı, verimli bir eğitimdi. Hocamız da her şeyi çok güzel anlatıyor derslerin nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. İşaret dili öğrenmek isteyen herkes gönül rahatlığıyla katılabilir👏🏼👍🏼

Ece Kahraman
16 Mayıs 2020
5.0

Harika bir eğitimdi. Özellikle dile ilginiz varsa tavsiye ederim. Asuman hocanın anlatımı çok keyifli.