AnasayfaOnline EğitimlerUluslararası İşaret Dili Eğitimi
635 Online
2.072 Öğrenci

Uluslararası İşaret Dili Eğitimi

Uluslararası İşaret Dili Eğitimi ile dünyanın her yerindeki işitme engelli bireylerle iletişim kurabileceksiniz.
5
(4)

İşitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.

Uluslararası İşaret Dili Nedir?

İşaret dili ülkeden ülkeye göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin Almanya ve İtalya’nın işaret dili birbirinden farklıdır. Hatta aynı dili kullanan ülkelerin işaretleri bile birbirinden farklı diyebiliriz. Bu işaretler ülkelerin dilleri ve kültürlerine göre farklılık gösterir.

Dünya’da ortak bir işaret dili oluşturmak için yaklaşık olarak 70 yıldır belirli çalışmalar yapılmaktadır. Dünya’da ortak olarak kullanılan ve çalışmaları halen devam eden bu dile uluslar arası işaret dili denir.

Uluslararası İşaret Dili Eğitimine Kimler Katılabilir?

Uluslararası işaret dili eğitimini öğrenmek ve bu alanda ulusal veya uluslar arası kariyer hedefi olan ve kendini geliştirmek isteyen herkes alabilir.

Devamını göster
Bu görsel, Uluslararası İşaret Dili Eğitiminde çevrimiçi bir kursu göstermektedir. Bu dilin temellerini öğrenmek ve kültürel ve küresel etkileri hakkında daha derin bir anlayış kazanmak için harika bir fırsat sunuyor. Kurs, gramer, söz dizimi ve söz dizimine dayalı işaret dili de dahil olmak üzere işaret dilinin temelleri hakkında kapsamlı bir eğitim sunmaktadır. Ayrıca, işaret dilinin tarihi ve güncel eğilimlerinin yanı sıra öğrenmeyi geliştirmek için multimedya araçlarının kullanımını da kapsamaktadır. Bu eğitim sayesinde öğrenciler, dünyanın dört bir yanındaki işitme engelli ve işitme güçlüğü çeken kişilerle etkili bir şekilde iletişim kurabileceklerdir. Bu kurs, dilin ve küresel toplumdaki öneminin kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlar. Ayrıca, dünya çapında sağır ve işitme güçlüğü çekenlere yönelik kültürel anlayış ve saygının geliştirilmesi için bir fırsat sunmaktadır. Bu kurs sayesinde öğrenciler, işaret dilini her durumda güvenle ve doğru bir şekilde kullanabilecek bilgi ve becerileri kazanacaklardır.
7201102
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
30/03/2024
Sertifika Sınavı
06/04/2024
Sertifika Sınavı
13/04/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bu resim, ellerini havaya kaldırmış genç bir kadının kolajını tasvir etmektedir. Açık tenli, sarı saçlı ve pembe bir ruj sürüyor. Gömleği açık renk. Resmin alt köşesinde ellerini kavuşturmuş ikinci bir kadın görülüyor. Onun sağında, üçüncü bir kadın ellerini yukarı kaldırmış bir şekilde duruyor. Daha sağda, ellerini kaldırmış dördüncü bir kadın ve daha sağda ellerini kaldırmış beşinci bir kadın görülüyor. Sağ üst köşede, bir kişinin ellerinin bulanık bir görüntüsü görülebiliyor. Kolajın solunda, elleri havada altıncı bir kadın görülüyor. Son olarak, sol üst köşede, bir kişinin pantolonunun bulanık bir görüntüsü görülebiliyor. Kolajdaki tüm kadınların yüzünde doğal bir ifade var.
4.7
(223)

İşaret Dili Eğitimi

4 Konu5 Saat
Uzun sarı saçlı bir kadın siyah bir bluz giymiş, kameranın önünde durmaktadır. Kollarını kavuşturmuş ve yüzünde ciddi bir ifade var. Üst kısmın koyu rengi soluk teniyle tezat oluşturarak çarpıcı bir görüntü yaratıyor. Saçları ışıkta parlayan şık bir görünümde şekillendirilmiş. Gözleri uzaktaki bir şeye odaklanmış. Duruşu kararlı ve kendinden emin bir tavır sergiliyor. Önüne çıkan her türlü zorluğun üstesinden gelmeye hazır gibi görünüyor.Asuman Çalışkan
1102464
Siyah gömlekli diksiyon eğitmeni, 8k canon sinema kamerasıyla IIENSTITU stüdyosunda. Diksiyon eğitimi metni ekli.
4.7
(247)

Diksiyon Kursu

7 Konu5 Saat
Genç bir kadın ışıl ışıl gülümsüyor ve doğrudan kameraya bakıyor. Kısmen kulaklarının arkasında toplanmış uzun, koyu kahverengi saçları var. Gözleri hayat dolu ve dudakları yumuşak, içten bir gülümseme şeklinde kıvrılmış. Beyaz bir tişört, açık mavi kot pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyor. Yüz ifadesi neşeli ve duruşu rahat. Güven ve neşe saçıyor, bu da onu güzel ve canlandırıcı bir manzara haline getiriyor. Parlak, güneşli bir ortamda duruyor ve sıcak ışıltısı güneş ışınlarıyla vurgulanıyor.Sibel Curciali
23581010