AnasayfaOnline EğitimlerSinemada Türsel Okumalar Eğitimi
45 Online
21.262 Öğrenci

Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi

Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi ile bilinçli bir sinema izleyici olmanızı sağlayacak. Uzmanından alacağınız eğitim sonunda film analizi yapabilecek bu konuda pratik kazanacaksınız.
5
(4)

Sinema, ilk ortaya çıktığı günden bugüne farklı dillerde, farklı alt-metinlerle ve farklı bakış açılarının şekillendirdiği ideolojik katmanları ile tüm dünyaya hikaye anlatmaya devam etmektedir. Sinema sanatı, toplumsal olaylardan ve siyasal yapılanmalardan farklı düşünülemez.

Dünyada yaşanan hemen her şey, bir öykü ya da yan öykü olarak mutlaka bir sinema filminde kendine yer bulur. Toplumsal olanla temas, sinemanın anlatı, kurgu, oyunculuk, ses, ışık ve yönetmenlik bağlamında da farklılaşmasına ve ülke sinemaları ile beraber türsel farklılıkların doğmasına da sebep olmuştur. Bu sebepten dolayı sinemada türsel okuma yapmak, dönemin koşullarını ve sinemanın izlediği yola bakmak açısından önemlidir.  

Sinemada Türsel Okumalar Eğitimine Kimler Katılmalı?

Özellikle sinema sanatına ve bu sanatın nadide örneklerini izlemeye çalışarak, sinema sanatının nasıl bir tarihi süreçten geçerek bugüne geldiği üzerine yorum yapmak isteyen kişilere ama daha genel olarak bilinçli bir izleyici olmak isteyen herkes bu eğitime dahil olabilir.  

Online eğitim için ihtiyaç duyulan şeyler:

  • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar

  • Aktif internet bağlantısı

Devamını göster
Sinemada Türsel Okumalar Eğitimi
209755
Video10
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaHayır
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
27/05/2023
Sertifika Sınavı
03/06/2023
Sertifika Sınavı
10/06/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.