Serhat Dalgalıdere

Öğretim Görevlisi

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesine bağlı medya okulunda 2013 yılında “Dijital Fotoğrafçılık ve Dijital Dünya” adlı eğitimi verdi. 2013 ve 2014 eğitim yıllarında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nda Görsel Tasarım, Temel Tasarım, Kısa Film Yapımı, Kurgu Teknikleri, Senaryo Yazımı, Video Çekim Teknikleri, Temel Fotoğraf dersleri vererek öğrencilere yararlı olmaya çalıştı. Öğretim Üyeleri tarafından oluşturulan Yeni ve Geleneksel Medya Okumaları kitabında “Bulanık Mantık ve Mobil Uygulamalar” isimli makalesi yayımlandı. Marmara Üniversitesi bilişim yüksek lisans eğitimini 2014 yılında başarıyla tamamladı. Kültür A.Ş için çekilen “Koca Seyit” isimli filmin görüntü yönetmenliğini yaptı. 2015 yılında Haliç Metro Geçiş Köprüsü'nün belgesel film projesinde görüntü yönetmeni olarak çalıştı. Akademik anlamda çalışmalarını bir yandan sürdüren Dalgalıdere, "Yapay zeka, sibernetik, bulanık mantık" konularında çalışmalar gerçekleştiriyor. 2016 yılı itibariyle düşünce ve bilim dergisi Katı'da Bilişim alanında yazılar yazmaya başladı. 2016 -2017 Eğitim Öğretim Döneminde İstanbul Şehir Üniversitesi Medya Yapımcılığı Bölümünde ders vermeye başladı. Aynı zamanda bölüm başkanı olarak görev yapan Dalgalıdere, akademik çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü'nde İçerik Yönetim Sistemi ve Web Projesi Geliştirme dersleri veriyor.

Evaluations(2)
Average Rating 5,0
PINAR PULAT
20 Nisan 2021
5.0

Serhat hocanın Fuzzy Logic dersini dinledim. Harika, asla sıkmayan bir anlatımı var. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Son derece verimli bir ders dönemi geçiyor. Böyle güzel bir deneyim için çok teşekkür ederim.

Ecem Özbek
Ecem Özbek
07 Aralık 2020
5.0

Fuzzy Logic dersi hangi alanda çalışma yapıyor olursanız olun işinize yarayacaktır. Özellikle Serhat Hoca'nın derslerini kaçırmamanızı tavsiye ederim.