AnasayfaOnline EğitimlerVideo Editörlüğü Eğitimi
80 Online
3.202 Öğrenci

Video Editörlüğü Eğitimi

Videoları dilediğiniz gibi kurgulamak ister miydiniz? Video Editörlüğü Eğitimi (Premiere Pro) sayesinde siz de içeriklerinizi zenginleştirmeyi öğrenin!
5
(10)

Sanal dünyanın en hareketlisi: Videolar… Dijital medyanın hayatımızdaki öneminin yanı sıra video içeriklerin de önemi her geçen gün artmakta. Araştırmalara göre bir kullanıcı günde ortalama 1,5 saat video ya da film izliyor! Yine araştırmalar, katılımcıların %15’i ise günde 3 saatten fazla video ya da film izlediklerini belirtiyorlar.

İnsanların %72’si bir ürün, hizmet ya da servis hakkında bilgi edinmek için bir metni okumaktansa video izlemeyi tercih ediyor. Günümüz dijital dünyada videolara olan talep, yazılara nispeten artık daha fazla.

Merak ettiğimiz konularda uzun yazılar okumanın yerini yalnızca birkaç dakikada izlediğimiz videolar aldı. Kısacık ve etkili bir video, bazen sayfalarca yazılmış yazılardan daha etkili olabiliyor. Video Editörlüğü eğitimleri ile siz de başarılı videolar yapabilirsiniz.

Video oynatmalarında mobilin payı %60,3’e ulaştı. YouTube, şu anda Google’dan sonra en büyük ikinci arama motoru konumunda. Üstelik YouTube kullanıcıları, televizyonlardaki 180 milyon saat içerikten daha çok video izliyor!

Videolara olan rağbet arttıkça, çekim sonrası videoların nasıl düzenleneceği de önem arz ediyor. Video içeriğimizi güzelce ürettik fakat bunu nasıl düzenleyeceğiz? Film sektörü çalışanları onca kurgulamayı nasıl başarıyor? Video Editörlüğü Eğitimi sayesinde bunları öğrenebileceksiniz.

Videolarınızın içeriklerinizin ya da filmlerinizin etkileyici olmaları için başarılı ve etkili bir şekilde düzenlenmeleri/kurgulanmaları gerekmektedir. Tüm dünyada en fazla kullanılan 1 numaralı video düzenleme programı Adobe Premiere Pro CC ile; çok hızlı, kolay ve pratik bir şekilde video düzenlemesi yapmak mümkün! Siz de bu program ve alacağınız eğitim sayesinde harika etkileyici videolar/filmler üretebilirsiniz.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet veya bilgisayar.

 • Aktif internet bağlantısı

 • Uygulama yapmak adına Adobe Premiere Pro CC programının bilgisayarınızdan kurulu olması tavsiye edilir.

Video editörlüğü eğitimi nedir?

 • Bu eğitime kayıt olduğunuzda 1 yıl boyunca erişim sağlayabilirsiniz. 365 gün sonunda aboneliğiniz silinir.

 • Forum aboneliği: Eğitimde forum aboneliğine 1 yıl boyunca abone olabilirsiniz.

 • Sertifika: Eğitimde sınav yapılmaktadır. Sınav, ödev ve eğitmen değerlendirmesiyle başarılı olan öğrenciler dijital sertifika kodu ücretsiz olarak gönderilir.

Adobe Premiere ile video düzenleme/kurgu eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Kendi videolarını düzenlemek/kurgulamayı öğrenmek isteyen amatör veya profesyonel herkes,

 • YouTube kanalı olanlar veya açmak isteyenler, Youtube benzeri sosyal medya ortamlarına video hazırlayanlar, sosyal medyada içerik üretmek isteyenler,

 • Uzun ya da kısa metraj film, dizi, reklam, video klip kurgusu yapmak isteyenler, 

 • Ürün ya da hizmet tanıtımlarını video ile yapmak isteyenler,

 • Kişisel markasını tanıtmak isteyenler,

 • Eğitim ya da tanıtım videosu çekmek isteyenler,

 • Video içerik üretenler (Influencerlar -Vloggerlar - Seyahat Sitesi Olanlar-Eğitim

 • Danışmanları - Tasarımcılar - Küçük İşletme Sahipleri - Yaşam Koçları - Şefler - Sporcular vb. )

 • Şirket sunumlarına video ile görsellik katmayı amaçlayanlar,

 • Aile, çocuk ya da seyahat videolarını profesyonel bir biçimde düzenlemek isteyenler,

 • Özel günler için (düğün, doğum günü vb) video hazırlamak isteyenler…

 • Ajanslarda, Medya kuruluşlarında ya da Prodüksiyon /Post Prodüksiyon firmalarında çalışanlar /çalışmayı düşünenler

 • Freelance çalışan Video Editor / Videographer ya da Filmmakerler

Devamını göster
Bu bilgisayar ekranı görüntüsü, devam etmekte olan bir video düzenleme kursunu göstermektedir. Bilgisayar ekranında, video düzenlemenin ne kadar kolay olduğunu gösteren, içinde metin bulunan yeşil bir kare görüntüleniyor. Ayrıca muhtemelen kursun nasıl tamamlanacağına dair talimatlar içeren siyah metinli beyaz bir işaret de var. Görüntünün köşesinde sakallı ve bıyıklı bir adam görülüyor, muhtemelen dersi veren eğitmen. Genel olarak bu görüntü ilgi çekici ve bilgilendirici bir video düzenleme kursunu gösteriyor.
464831
Video15
Sınav1
Ödev
Ders Notları13
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
30/03/2024
Sertifika Sınavı
06/04/2024
Sertifika Sınavı
13/04/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Bir kişi açık havada ayakta durmakta ve üzerinde beyaz bir harf bulunan mavi bir trafik levhası tutmaktadır. Tabela parlak elektrik mavisi renginde ve dikdörtgen şeklindedir. Kişi açık renkli bir gömlek ve koyu renkli bir kot pantolon giymekte ve doğrudan tabelaya bakmaktadır. Tabela, üzerinde beyaz 'P' harfi bulunan bir dur levhası gibi görünmektedir. Kişi, arka planda bulut ya da bina görünmeyen masmavi bir gökyüzünün önünde durmaktadır.
Siyah bir tişört giyen kalın bıyıklı sakallı bir adam beyaz bir arka plan üzerinde duruyor. Yüzündeki saçlar koyu renk ve düzgünce kesilmiş, bakışları uzaklara odaklanmış. Geniş bir alnı, uzun bir burnu ve ince dudakları var. Gözleri koyu kahverengi ve güçlü bir çene hattına sahip. Kalın siyah saçları kısa, düz bir kesimle şekillendirilmiştir. Kollarını önünde kavuşturmuştur ve kendinden emin bir duruşu vardır. Temiz tıraşlıdır ve erkeksi bir duruşu vardır.Ekrem Sözen
1139464
Bu, beyaz metinli mor bir kare içeren bir After Effects kursu görüntüsüdür. Metin, mor ve siyahın birleşiminden oluşan, mor bir 'A' ve mor bir 'E' harfi içeren bir logodur. Görselde ayrıca logonun yakın çekiminin yanı sıra mavi ve siyah bir arka plan da yer alıyor. Bu görsel After Effects üzerine odaklanan bir kursun konusunu belirtmek için mükemmeldir. Net, görsel olarak çekici ve göze hitap ediyor. Görsel, profesyonellik hissi yaratmaya yardımcı olur ve insanları kursla daha fazla ilgilenmeye teşvik eder. Bu görsel sayesinde insanlar kursun konusunu kolayca tanıyacak ve After Effects hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayacaktır.
Bu fotoğrafta koyu renk, omuz hizasında saçları olan bir kadın görülüyor. Kameradan uzağa bakıyor ve yüzünde hafif ciddi bir ifade var. Düz beyaz bir gömlek giymiş ve ellerini önünde kavuşturmuş. Arka plan açık gri renktedir ve kadrajda başka hiçbir nesne yoktur. Ayaklarını hafifçe açmış ve kollarını aşağı sarkıtmış bir şekilde nötr bir pozda duruyor. Fotoğrafın genel atmosferi sakin ve huzurlu.Esmanur Bayar
1245464
Bu Kısa Film Prodüksiyonu Kursu resminde gözlüklü bir adam kameraya gülümsüyor. Takım elbise giymiş ve kravat takmış olan adam siyah metinli beyaz bir arka plan üzerinde durmaktadır. Görselde ayrıca adamın yüzünün yakın çekimi ve gömleği ile kravatının yakın çekimi de yer almaktadır. Bu kurs, başarılı kısa filmler oluşturmanın temellerini öğrenmek için mükemmel bir fırsattır. Öğrenciler kendi projelerini hayata geçirmek için gerekli beceri ve araçlar hakkında bilgi sahibi olabileceklerdir. Kendi sinematik tarzlarını geliştirebilecek ve yapım öncesi sürecin önemini anlayabilecekler. Senaryo yazımından kurguya kadar, bu kurs harika bir kısa film yapmak için gerekli kaynakları sağlayacaktır. Kurs ilerledikçe, öğrenciler ses ve müziğin önemini anlayacak ve zanaatlarını geliştirme şansına sahip olacaklar. Deneyimli danışmanların yardımı ve bol miktarda geri bildirim ile bu kurs, unutulmaz kısa filmler yapmak isteyen herkes için idealdir.
5
(4)

Kısa Film Yapımı

14 Konu15 Saat
Bu, özel dikim takım elbise giymiş ve gözlük takmış olgun bir adamın resmidir. Koyu renk saçları ve yüzünde sert, ciddi bir ifade var. Takım elbisesi siyah ve yakaları hafif sivri, altında beyaz bir gömlek var. Gözlükleri yuvarlak, altın çerçeveli ve koyu renk camlıdır. Elleri cebinde, kendinden emin ve profesyonel görünüyor. Açık bej bir arka plana sahip, iyi aydınlatılmış bir odada duruyor. Duruşu diktir ve bir otorite havası yayar.Serhat Dalgalıdere
1110464