AnasayfaOnline EğitimlerDış Ticaret Eğitimi
150 Online
567.792 Öğrenci

Dış Ticaret Eğitimi

Dış Ticaret alanında uzmanlaşmak istiyorsanız, uluslararası ticaretin içini ve dışını bilmek önemlidir. İthalat-ihracat ile ilgilenenler için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmış online bir kursla karşınızdayız! Dış ticaret online eğitimine hemen katılın ve başarınızı kanıtlamak için sertifikanızı alın.
4.7
(82)

Yaşanılan teknolojik ve ekonomik gelişmeler sonrasında dünyamız global bir köy haline gelmiştir. Bu sayede ülkeler arası fiziki mesafelerin varlığı ortadan kalkmış ve ticaret ilişkileri bakımından her Pazar ulaşılabilir hale gelmiştir. Her ülke birbirlerine olan ihtiyaçlarının artması nedeniyle Dış Ticaret alanında önemli stratejiler belirlemek ve bunları hayata geçirmek için çalışmalar yapmaktadır.

Bir ülkenin ekonomik açıdan güçlü olabilmesi için en önemli faktörlerden birisi Dış Ticaret alanında başarılı olmasıdır. Bu alanda başarıya ulaşabilmek için uluslararası pazarlarda yürütülen rekabetlerde iyi yetişmiş Dış Ticaret uzmanlarının olması çok önemli bir avantajdır. Biz de bu eğitim programında; katılımcılarımızla uluslararası etkileşimlerin çok yaşandığı bu platformda nasıl interaktif bir çalışma hayatının kendilerini beklediği, kendi iş fikirlerinin bu uluslararası platforma nasıl taşınacağı konusunda ipuçlarını paylaşacağız. Bu kriterler doğrultusunda eğitimin amacı; bir ülkenin ekonomik açıdan güçlü olabilmesinin en önemli unsurlarından birisi olan Dış Ticaret alanında işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için bu alanda kariyer hedefleri olan katılımcılarımıza tüm kariyer yaşamları için önem teşkil edecek temel bilgi ve yöntemleri öğretmektir.

Bu alanda kariyer hedefleri olan, bu alana ilgi duyan ve kendilerini geliştirmek isteyen katılımcılarımıza; Dış Ticaret’te yürütülecek işlemler konusunda farkındalık kazandırmak, özgün bir başlangıç yaparak başarılı ve keyifli bir kariyer planlaması için sağlam temellerin nasıl atılacağı konusunda güncel ve uygulanabilir bilgiler vermektir.

Dış Ticaret eğitimine kimler katılmalıdır?

 • Dış Ticaret Alanında Kariyer Planı Olanlar,

 • Dış Ticarete İlgi Duyanlar,

 • Dış Ticaret Alanında Kendini Geliştirmek İsteyenler,

 • Uluslararası Kültürlerle Etkileşim Hedefi Olanlar

 • İşletme Sahipleri

 • Dış Ticarette Uzmanlaşmak İsteyen Satış Yöneticileri

 • İhracat Hedefi olan Firma Personelleriİşletmelerin dış ticaret ile ilgili alanlarında çalışanlar,

 • Kendini geliştirmek isteyen, mesleki ilerleme sağlamak isteyen,

 • Bu alana ilgi duyanlar.

Bu eğitimin öğrencilere katkıları nelerdir?

 • Bankacılık sektörü, uluslararası ticaret ve dış ticaret yapan işletmelerde çalışabilirsiniz.

 • Dış ticaret alanında profesyonel bir nitelik kazandırmak için öğrencileri hazırlar ve size dış ticaret alanında iyi bir temel sağlar.

 • Yurtdışı satışlarını artırmak için kurulan departmanlarda çalışabilirsiniz.

 • Pazar araştırmasına dayalı stratejiler planlayan bir pazarlama yöneticisi olarak da çalışabilirsiniz. 

Devamını göster
Bu online kurs, öğrencileri dış ticaret alanında eğitmek için tasarlanmıştır. İthalat ve ihracat ilkelerinin yanı sıra ilgili yönetmelik ve prosedürlerin anlaşılmasını sağlamaya odaklanmaktadır. Kurs, küresel ekonomi ve uluslararası ticaret topluluğuna genel bir bakış sağlamakta ve uluslararası ticaretin zorluklarını ve fırsatlarını araştırmaktadır. Ayrıca tarifeler, vergiler ve ticaret anlaşmaları gibi konuların yanı sıra dış ticarette lojistiğin önemini de kapsamaktadır. Devlet destekli ticaret gibi çeşitli uluslararası ticaret türlerinin yanı sıra belgelerin, formların ve elektronik sistemlerin kullanımı hakkında derinlemesine bilgi sağlar. Ayrıca, öğrenciler dış ticaretin işletmeler, çevre ve toplum üzerindeki etkilerini anlayacaklardır. Son olarak, kurs öğrencileri dış ticaret sektöründe başarılı olmak için gereken becerilerle donatmaktadır.
01661
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları3
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
20/07/2024
Sertifika Sınavı
27/07/2024
Sertifika Sınavı
03/08/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Açık mavi gömlek giyen bir adam başparmağıyla onaylıyor. Yüzünde kocaman bir gülümsemeyle sevinçli bir ifade var. Gözleri kapalı ve sakalları düzgünce kesilmiş. Ağzı hafifçe açık ve beyaz dişleri görünüyor. Sağ elini kaldırmış, başparmağını ve işaret parmağını uzatarak başparmak işareti yapıyor. Sol eli yanında, rahat bir şekilde duruyor. Duruşu rahat ve kendinden emin. Arka planda beyaz bir duvarın olduğu aydınlık bir odada duruyor. Odanın ışığı yüzünden yansıyarak sıcak bir parıltı veriyor.
5
(29)

E-Ticaret Eğitimi

25 Konu15 Saat
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
13220
Bu görsel, Amazon Dropshipping'e odaklanan bir çevrimiçi kursu tasvir ediyor. Muhtemelen eğitmen olan bir kişi onaylamak veya teşvik etmek için baş parmağını kaldırıyor. Arka planda, kursun belirli bir marka veya kuruluşla ilişkili olabileceğini düşündüren siyah ve turuncu bir logo var. Ayrıca, görselde ilginç bir kompozisyon oluşturmak için her biri farklı renklere sahip birkaç turuncu kare var. Genel olarak bu görsel, bir Amazon Dropshipping kursunun mükemmel bir görsel temsilidir. Potansiyel öğrencilere kesinlikle hitap edecek bir onay, teşvik ve güvenilirlik mesajı iletiyor. Eğitmenin onaylayan başparmak işareti ile siyah ve turuncu logonun birleşiminden oluşan bu kursun, Amazon Dropshipping hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes için başarılı olacağı kesin.
5
(11)

Amazon Eğitimi

6 Konu15 Saat
Resimdeki adam ışıl ışıl gülümsüyor, gözleri neşe ve sevinçle kırışıyor. Dişleri tamamen düzgün ve beyaz, yanakları mutlulukla parlıyor. Açık mavi bir gömlek giymiş ve koyu renk saçları düzgünce taranmış. Ellerini önünde kavuşturmuş, yüzünde memnuniyet ve tatmin ifadesi var. Rahat bir duruşu var, rahatlık ve konfor hissi veriyor. Resmin arka planı açık gri, bu da onun parlak gülümsemesini daha da öne çıkarıyor. Görüntü mükemmel bir şekilde yakalanmış, neşe ve memnuniyet hissi yayıyor.Sedat Ateş
9010