Sedat Ateş

Dijital Paz. ve Sosyal Medya Uzm.

TED x Konuşmacısı 2019 – 9.Kişisel Gelişim Zirvesi Onur Ödülü ( 2 Proje ) Dijital Pazarlama / Sosyal Medya ve E-Ticaret Danışmanı Konuşmacı ve Eğitmen E-ticaret Türkiye Platformu ( Kurucu Üye) Online ve offline perakendeyi bütünleştirici bir çok çalışma içinde bulundum. Fortune 500 verisine göre 2016 ve 2017 yılları içinde Türkiye’nin en büyük şirketleri sıralaması 34.sırada Makro Market bünyesinde E-ticaret / Crm / Dijital pazarlama birimlerini kurdum. Şuan aynı zamanda aktif olarak E-Ticaret Türkiye dergisi vb. aylık basılı mecralarda makale ve yazılarım yayınlanmaktadır.

E-ticaret Türkiye Akademi kurucu üyelerinden olup akademi kapsamında ticaret odaları, dernekler, şirketler ve üniversitelerde inovasyon, pazarlama, yapay zeka uygulamaları, girişimcilik, sosyal medya, e-ticaret, dijital pazarlama alanlarında sektöre bir çok yetişmiş personel gücü kazandırılması hedeflenen projede bulundum ve çeşitli kategorilerden firmalara start up yolculuğuna sıfırdan danışmanlık yaptım. 2010 yılında yazdığım Akıllı E-ticaret kitabı sektörün ilk kaynağı olma özelliği taşımakta ve bu süreçte yüzlerce girişim ve girişimciye gerek yüz yüze gerek yazılı destek sağladım. Son dönemlerde çalışmalarımı hikaye anlatıcılığı, içerik yönetimi, nöro pazarlama alanlarında devam etmekteyim. Silikon vadisi ile devam ettirilen çalışmalar, yeni kaynaklar ve tezleri çok yakından takip ediyorum.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde bir çok bölgede dijital dönüşüm, e-ticaret, sosyal medya, dijital pazarlama vb. gibi konulu önemli oturumlarında değerli markaların bulunduğu katılımlara moderatörlük yapmakta ve panellere aktif konuşmacı olarak devam etmekteyim. Türkiye’de e-ticaret üzerinden ilk sıcak ekmek satışı gibi konuların başlatılması, ilk süpermarket alışverişini pazar yerlerinde başlatan ekiplerle birlikte çalıştım. Her anlamda kurguların hazırlanması, senaryoların belirlenmesi, problem ve çözüm analizleri, sistem ve saha ekibinin kurulması gibi alanlarda farklı ölçekte firmalardan tecrübelerim oldu. Eğlendirerek ve güncel hayattan örneklerle çarpıcı ve farklı pencereden baktırmayı seviyorum. Ezbercilikten çok yolu gösteriyorum. Öğrenmeye ve öğretmeye devam eden hayat boyu öğrenim felsefesini taşımaktayım. Daha iyisi için  "Yola çıkın, yol açık! Farkınız olsun."

Uzmanlık Alanlarım A-Z’ye E-ticaret Optimizasyonu Erp sistemlerinin kurulumu ve offline ile online bütünleştirilmesi Omni Chanel yolculuğunun başlatılması Sosyal Medya Uzmanlığı, kitlesel yönetim Dijital Pazarlama Marka Yönetimi Pazarlama Eğitim / Danışmanlık Deneyim E-Commerce & Digital Marketing Consultant Baby Mall Altunbilekler Eğitmen İstanbul İşletme Enstitüsü E-Ticaret Türkiye Dergisi & Yazar E-Ticaret Türkiye Dergisi E-Commerce / Digital Marketing / Crm Manager ( Makro / Uyum Market - Market Sepeti ) Makro Market A.Ş. E-Commerce Digiturk - Birliktealalım ( Bacom A.Ş. & Çukurova Holding İştirakı ) Kurucu Ortak Sedat Ateş ve Ortaklığı Ltd. Şti. ( Online ve Offline Danışmanlık ) Eğitim Selçuk Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans ( MBA ) İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA) Anadolu Üniversitesi İşletme ve Yönetim, Genel Beykent Üniversitesi Beden Dili ve İletişim.

Değerlendirmeler(63)
Ortalama Değerlendirme 4,9
Gamze çırtlık
Gamze çırtlık
29 Eylül 2021
5.0

Akıcı ve anlaşılır anlatım tarzıyla öğrenmeme şansınız yok harika örneklendirmelerle benzersiz bir ortam yaratarak eğitmi eğlenceli hale çevirip zamanda yolculukla birlikte dersler veriyor..Kesinlikle tavsiye ediyorum tüm eğitimlerini sedat hocanın :)

Kubilay Avcı
04 Haziran 2021
5.0

Bilgi bu kadar güzel aktarılınca insanın sadece keyifle takip edesi geliyor. Teşekkürler.

Ebru İynen
29 Mayıs 2021
5.0

Eğitimleri oldukça keyifli ve yoğun geçiyor. Aldığınız eğitimlerle günlük yaşamınızda uygulanabilir pratiklere yer veriliyor. Oldukça keyif aldığım eğitimlerdi.

Muhammet Fatih Karakaş
Muhammet Fatih Karakaş
10 Nisan 2021
5.0

İlk sosyal medya uzmanlığı daha sonra da dijital pazarlama eğitimine katıldım. Samimi ve sakin bir anlatımı var. Benim için verimliydi.

Fatma  Civelekoğlu Geçer
Fatma Civelekoğlu Geçer
26 Şubat 2021
5.0

Öğrenmeyi öğretmek kategorisinde olan, soruları atlamadan cevaplayan, zengin ders kaynakları sunup atölye çalışması yapan güzel bir eğitim almak isteyen herkes katılmalı.