Close
Mobil Menu Bars

Sedat Ateş

Dijital Paz. ve Sosyal Medya Uzm.

 • TED x Konuşmacısı
 • 2019 – 9.Kişisel Gelişim Zirvesi Onur Ödülü ( 2 Proje )
 • Dijital Pazarlama / Sosyal Medya ve E-Ticaret Danışmanı
 • Konuşmacı ve Eğitmen
 • E-ticaret Türkiye Platformu ( Kurucu Üye )

Online ve offline perakendeyi bütünleştirici bir çok çalışma içinde bulundum. Fortune 500 verisine göre 2016 ve 2017 yılları içinde Türkiye’nin en büyük şirketleri sıralaması 34.sırada Makro Market bünyesinde E-ticaret / Crm / Dijital pazarlama birimlerini kurdum.

Şuan aynı zamanda aktif olarak E-Ticaret Türkiye dergisi vb. aylık basılı mecralarda makale ve yazılarım yayınlanmaktadır.

E-ticaret Türkiye Akademi kurucu üyelerinden olup akademi kapsamında ticaret odaları, dernekler, şirketler ve üniversitelerde inovasyon, pazarlama, yapay zeka uygulamaları, girişimcilik, sosyal medya, e-ticaret, dijital pazarlama alanlarında sektöre bir çok yetişmiş personel gücü kazandırılması hedeflenen projede bulundum ve çeşitli kategorilerden firmalara start up yolculuğuna sıfırdan danışmanlık yaptım.

2010 yılında yazdığım Akıllı E-ticaret kitabı sektörün ilk kaynağı olma özelliği taşımakta ve bu süreçte yüzlerce girişim ve girişimciye gerek yüz yüze gerek yazılı destek sağladım.

Son dönemlerde çalışmalarımı hikaye anlatıcılığı, içerik yönetimi, nöro pazarlama alanlarında devam etmekteyim. Silikon vadisi ile devam ettirilen çalışmalar, yeni kaynaklar ve tezleri çok yakından takip ediyorum.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde bir çok bölgede dijital dönüşüm, e-ticaret, sosyal medya, dijital pazarlama vb. gibi konulu önemli oturumlarında değerli markaların bulunduğu katılımlara moderatörlük yapmakta ve panellere aktif konuşmacı olarak devam etmekteyim.

Türkiye’de e-ticaret üzerinden ilk sıcak ekmek satışı gibi konuların başlatılması, ilk süpermarket alışverişini pazar yerlerinde başlatan ekiplerle birlikte çalıştım.

Her anlamda kurguların hazırlanması, senaryoların belirlenmesi, problem ve çözüm analizleri, sistem ve saha ekibinin kurulması gibi alanlarda farklı ölçekte firmalardan tecrübelerim oldu.

Eğlendirerek ve güncel hayattan örneklerle çarpıcı ve farklı pencereden baktırmayı seviyorum. Ezbercilikten çok yolu gösteriyorum. Öğrenmeye ve öğretmeye devam eden hayat boyu öğrenim felsefesini taşımaktayım. Daha iyisi için  ‘’ Yola çıkın, yol açık! Farkınız olsun. ‘’

Uzmanlık Alanlarım

 • A-Z’ye E-ticaret Optimizasyonu
 • Erp sistemlerinin kurulumu ve offline ile online bütünleştirilmesi
 • Omni Chanel yolculuğunun başlatılması
 • Sosyal Medya Uzmanlığı, kitlesel yönetim
 • Dijital Pazarlama
 • Marka Yönetimi
 • Pazarlama
 • Eğitim / Danışmanlık

Deneyim

 • E-Commerce & Digital Marketing Consultant

Baby Mall

Altunbilekler

 • Eğitmen

İstanbul İşletme Enstitüsü

 • E-Ticaret Türkiye Dergisi & Yazar

E-Ticaret Türkiye Dergisi

 • E-Commerce / Digital Marketing / Crm Manager ( Makro / Uyum Market - Market Sepeti )

Makro Market A.Ş.

 • E-Commerce

Digiturk - Birliktealalım ( Bacom A.Ş. & Çukurova Holding İştirakı )

 • Kurucu Ortak

Sedat Ateş ve Ortaklığı Ltd. Şti. ( Online ve Offline Danışmanlık )

Eğitim

 • Selçuk Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans ( MBA )

İşletme Yüksek Lisans Programı (MBA)

 • Anadolu Üniversitesi

İşletme ve Yönetim, Genel

 • Beykent Üniversitesi

Beden Dili ve İletişim

Değerlendirmeler(54)
Ortalama Değerlendirme 4,9

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Sıla Kararoğlu
27 Eylül 2020
5.0

Sedat hocam bu kısa eğitim süresince bizlere çok şey kattınız. Benim için çok verimli bir eğitim oldu, teşekkür ederim 💯

Şara Kırıkoğlu
27 Eylül 2020
5.0

Sakinliği, anlatış biçimi ve konuları örneklendirmesi gerçekten çok başarılıydı. Çok zevkle dinledim kendisini.

Elif Sandalcioğlu
Elif Sandalcioğlu
16 Eylül 2020
5.0

Sohbeti, enerjisi, yalın ve özverili anlatımıyla her şeyiyle çok keyif aldığım Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimleri için çok teşekkür ederim. Umarım tekrar böyle bir şans elde edebilirim.

Tuğba Temizsoy
Tuğba Temizsoy
20 Temmuz 2020
5.0

Sedat Bey'in eğitimini bu gün almaya başladım ve hemen yorum yapmak istedim. Dersi anlatma tekniği, verdiği örnekler akılda kalıcı ve 1 saat nasıl geçti anlamadım. Merhaba Kaliteli ve eğlenceli bir eğitmen, kendisine teşekkür ederim:)

Hande Bakir
Hande Bakir
19 Temmuz 2020
5.0

Kendisine çok teşekkür ediyorum çok verimli cok güzel bir eğitim oldu. Kendisinin diğer eğitimlerini de alacağım. Çok teşekkürler

Ilhami Sapmaz
13 Temmuz 2020
5.0

Değerli Sedat ATEŞ hocam’a engin bilgi ve tecrübelerini muhteşem yorumlarıyla bizelere aktardığından dolayı çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız.

Pelin Demirel
23 Haziran 2020
5.0

Süper bir anlatım. Süper bir eğitmen kesinlikle alınması gereken eğitimler 👏👏👏

Serkan Aydın
Serkan Aydın
09 Haziran 2020
5.0

Sedat bey harika bir konuşmacı ve bir o kadarda kitleleri etkileyebilen biri zevk alarak dinleyebileceğiniz eğitimcilerden.

Sevde Dede
07 Haziran 2020
5.0

Harika bir eğitmen. Katkılarınıza teşekkür ederim.

Sare Ayca
31 Mayıs 2020
5.0

Kesinlikle tavsiye ederim emeğine sağlık hocam.

Burcu Baykizi
24 Mayıs 2020
5.0

Anlatımı çok net ve keyifli. Kesinlikle tavsiye ederim

Ezgi Çevik
23 Mayıs 2020
5.0

Harika bir eğitmen Sedat Ateş. Her derse severek ve büyük bir özveriyle katıldım. Olumlu ve pozitif enerjisiyle bir an olsun bile dersten gözümü ayırmadım diyebilirim. Katılmak için herhangi bir şüphesi olan arkadaşlar varsa hiç düşünmeden mutlaka katılmalarını tavsiye ederim. Bizi sosyal medyanın derinliklerine sokup hızlı da olsa bildiğiniz her şeyi paylaştığınız için çok teşekkür Sedat Hocam :)

Cansu şengül
23 Mayıs 2020
5.0

Anlatımı oldukça başarılı, nokta atışı bilgiler veren bir eğitmen. Dersten çok memnun kaldım, teşekkür ederim.

Dila Kiziltürk
22 Mayıs 2020
5.0

Kendine has sunumuyla fazlasıyla içten ve çok değerli bilgiler içeren bir eğitmen ve eğitimdi,kendime yaptığım en güzel yatırımlardan biri oldu.

Gülşah Otçeken
22 Mayıs 2020
5.0

Yaptığı işi severek yaptığını hissettiren bir Eğitmen , ne kadar çok şey paylaşırsam o kadar mutlu olan bir insan.İyi ki katılmışım diğer eğitimlerde görüşmek üzere...

Caglar Colak
Caglar Colak
10 Mayıs 2020
5.0

Eğitim sırasında ilgili konuda tutmayı başaran, konusuna hakim, son derece başarılı. Tavsiye ederim kendisinden eğitim almanızı.

Hamdi Gürler
Hamdi Gürler
25 Nisan 2020
4.0

Sedat Hocam dersiniz güzeldi. Ayrıca, TED'de ki konuşmanızı, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde yapılan seminere video konferans ile katılarak yaptığınız konuşmayı da izledim. Dersinizden çok yararlandım. İnşallah iş hayatımıza adapte edebilir ve öğrendiklerimizi uygulayabilirim. Diğer derslerinizi de almaya çalışacağım. Başarılar dilerim, teşekkürler.

Sinan Sinangil
23 Nisan 2020
5.0

Gördüğüm en güzel dijital pazarlama eğitimidir.Bugüne kadar ğördüğüm nadir,kaliteli eğitmenlerden birisi Sedat hocam.

Buse özübek
Buse özübek
12 Nisan 2020
2.0

Sosyal medya uzmanlık eğitimi dersini aldım kendisinden bilgi birikimi güzel fakat ben anlatım dilini ve dersin süresini aktif kullanma şekli beğenmedim.İşletmede katıldığım diğer eğitimlerde böyle bir şey yaşamadığım için buraya nacizane kendi fikrimi yazmak istedim.

Emine Yılmaz
29 Mart 2020
5.0

Anlatım dili ile zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile emeğinize sağlık. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Hande Fındık
Hande Fındık
29 Mart 2020
5.0

Mükemmelsiniz... Her şey için teşekkürler hocam :)

Gürkan Arslan
Gürkan Arslan
13 Mart 2020
5.0

Aldığım ilk eğitimde karşıma çıkan eğitmendir. Oldukça samimi ve net bir anlatımı vardır. Sizi zaten ilgilendiğiniz eğitime karşı daha da perçinler ve bir şeyler almanızı garantiler. Oldukça yenilikçi ve tek düze olmayan bir eğitim tarzı vardır. Ayrıca ve belki de en önemlilerinden biri olarak grup sohbetinde sabırla hemen herkesin sorusuna yanıt verir ve güçlü bir şekilde iletişim kurar. Eğitimlerinde verdiğiniz zamanın ve katılımınızın karşılığını tamamen alırsınız. Eğitimleri ondan aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum ve kendisine bir kez de burdan çok teşekkür ederim.

Gülay Oya Ünlü
13 Mart 2020
5.0

Sedat Hocam eğitimleriniz çok güncel ve faydalı okuyor. Biz de bu engin bilgilerinizden yararlanıyoruz.

Deniz Yıldız
Deniz Yıldız
12 Mart 2020
5.0

Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi ile başladık, Dijital Pazarlama ve E-Ticaret Eğitimi ile yola devam ediyoruz. Anlatımı, tecrübesi ve iletişimi ile Sedat Ateş harika bir eğitmen...Kurumunuzda bizlerle olduğu için kendisine teşekkür ederim.

Elif Altuntaş
Elif Altuntaş
22 Şubat 2020
5.0

Sedat hocam için ne yazsam az kalır, tek kelime ile muhteşem..

Derya Doğanay
20 Şubat 2020
5.0

Sedat hocanın akıcı anlaşılır anlatımı sayesinde bu alana ilgim arttı. Kendisine çok teşekkür ederim bizlerle paylaştığı engin bilgilerinden dolayı.

Mısra Bensu Çakbak
Mısra Bensu Çakbak
10 Şubat 2020
5.0

Dijital pazarlama eğitimini aldığım mükemmel insan.Bu sitede ilk defa eğitim almak isteyenler varsa Sedat hoca’dan mutlaka ders alsın derim.Ders anlatımı son derece başarılı bilgi birikiminden zaten şüphe edilemez

Soner Havalan
09 Şubat 2020
5.0

sedat hocanın anlatımı çok net kedisine teşekkür ederim.

Ayçelen Nur Yilmaz
Ayçelen Nur Yilmaz
04 Şubat 2020
5.0

İlk olarak Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi aldıktan sonra daha eğitim sırasında hemen Dijital Pazarlama eğitimi içinde kayıt yaptırdım. Bu işi gerçekten düşünenler için iyi bir başlangıç :)

Aydan Salay
Aydan Salay
18 Ocak 2020
5.0

Ders anlatımı kounusunda harika bir hoca. Her şeyi anlaşıla bilir ve detaylı anlatıyor. katkılarından dolayı çok teşekkür ederim

Ayşe Kılıç
Ayşe Kılıç
30 Aralık 2019
5.0

Sedat Hoca ile ilk tanışma digital pazarlama eğitimim ile başladı. İnanılmaz güzel bir ders sürecinden sonra hemen yine kendisinin eğitmenliğini yaptığı Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimine katıldım. İkisinden de başarılı olarak geçtim. Bu da yetmedi tekrar yeni eğitimi olan E ticaret eğitimine kayıt yaptırdım. Mükemmel bir eğitmen.. Sedat Hocamızın Emeğine sonsuz teşekkürler.. Kesinlikle katılmalısınız.

Gözde Gökkaya
16 Aralık 2019
5.0

Eğitim içeriğine tümüyle hakim bir eğitmendi ve derslerin her dakikası dolu dolu ve güncel bilgilerle geçti. Bu yüzden de canlı dersler ve diğer videoları sıkılmadan takip ettim ve sınavda başarılı oldum :) İlgilenenlere tavsiye ederim.

Ergin Furkan Erkan
Ergin Furkan Erkan
16 Aralık 2019
5.0

Sedat Bey bilgi ve tecrübesini çok iyi şekilde aktardı ve sunduğu eğitimin hakkını verdi. Kendisinin verdiği her eğitime katılmak isterim ve herkese de öneririm.

Engin Emirhan Gür
Engin Emirhan Gür
14 Aralık 2019
5.0

Sedat Hoca çok değerli bilgilerle derslerini süslüyor. Gayet anlaşılır ve profesyonel bir üslubu var. Eğitimi almak isteyenlere tavsiye eder, hocama teşekkür ederim.

Ayşe Kılıç
Ayşe Kılıç
13 Aralık 2019
5.0

Sedat hoca ile digital pazarlama eğitimi aracılığı ile tanışma fırsatı buldum..Bu kadar iyi bir eğitmeni bizlerle buluşturduğunuz çok şanslıyız. Sedat Ateş bir marka olmalı :) sevgiler saygılar

Ferhat Başkan özgen
Ferhat Başkan özgen
05 Ekim 2019
5.0

Hayatıın 21 yılını eğitime harcamış profesyonel bir eğitimci olarak, "sürekli öğrenme" heyecanımı, daima içimde canlı tutuyor ve her öğrenme etkinliğinden zevk alıyorum. Dijital pazarlama dersimizde, bu mutluluğu bize tekrar yaşattığınız için, teşekkür ederim. Bizler her zaman birşeyler öğreniriz. Fakat neyi, ne zaman nasıl öğrendiğiniz de önemli. Doğru, önemli bir konuyu, doğru zamanda ve hem de e-öğrenme yöntemiyle bize anlatırken, bir meslek ve hayat vizyonu katmaya da çalıştınız. Anlatmak başka, öğretmek başkadır. Sedat Ateş iyi bir eğitmendir, çünkü sadece anlatmıyor, öğretmeye çalışıyor.

Ahu Nur Şahin
04 Ağustos 2019
5.0

Sedat hocam alanında uzman ve bildiklerini aktarmada çok başarılı. çok teşekkür ederim tanıdığıma çok memnunum.

Merve çelebi
26 Temmuz 2019
5.0

Bir dersi bu kadar özenle hazırlayıp , en eğlenceli şekilde sunabilen nadir eğitmenlerden... Her iki eğitimde harikaydı, Katkı ve yol göstericiliğiniz için sonsuz teşekkür ederiz Hocam. Saygılar..

Fatma Eroğlu
Fatma Eroğlu
25 Temmuz 2019
5.0

Sıkılmadan izleyeceksiniz , Bu alanda konusunun uzmanından, kaynaklar ve tavsiyeler eğitiminize ciddi katkıda bulunacak. Kendi adıma Emekler için Teşekkür ederim..

Metin Ozmusullu
Metin Ozmusullu
30 Haziran 2019
5.0

Sedat Bey merhaba Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitimlerinizi aldım. Bileğinize ,emeğinize sağlık. Teşekkürler.

Ibrahim öğüt
26 Mayıs 2019
5.0

Sedat Hocamdan Sosyal Medya ve Dijital pazarlama eğitimlerini aldım.Canlı dersler çok akıcı ve eğiticiydi.Keşke eğitim videoları devamlı ulaşımımıza açık olsa; istediğimizde izleyebilsek.

Yasemin çiftci
14 Nisan 2019
5.0

Merhaba, İstanbul İşletme Enstitüsü Sedat Ateş hoca'nın Sosyal medya ve Dijital pazarlama eğitimlerine katıldım. güncel örnekleriyle ders daha da verimli oluyor. Dersleri cok akıcı ve eğlenceli hic sıkılmadan dinledim. Ciddi bir emek vererek hazırladığı sunum ve slaytları var. Bildiklerini deneyimlerini hic çekinmeden detaylı bi sekilde anlatıyor. Herkesin katılmasını şiddetle tavsiye ederim.Eğitim süresi bittikten sonra da kendisinin derslerine girip dinlemek mümkün olsa keşke. Başarılar dilerim. Teşekkürler

ümit Koç
28 Mart 2019
5.0

Sedat hocamızdan, Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimi aldım. En kısa zamanda Dijital Pazarlama eğitimini de almayı planlıyorum. Akıcı bir dille, öğrencileri derste tutarak işliyor konuları. İienstitü'süne ve Sedat hocamıza teşekkür ederim.

Büşra Temür
28 Mart 2019
5.0

Sedat hocamdan öğrendiğim çok şey oldu olmaya da devam edecek. Kendisi bilgili olduğu kadar, öğrencilerine karşı da çok ilgili. Kesinlikle tavsiye ederim.

Esra Emre
12 Mart 2019
5.0

Sedat Hocanın akıcı anlatımıyla, dersin nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. :) Her alanda gerekli bir eğitim, herkesin katılmasını tavsiye ederim.

Fatime Ağgez
13 Şubat 2019
5.0

İstanbul İşletme Enstitüsü teşekkür ediyorum bizleri Sedat Hoca ile buluşturduğu için. Sunum ve anlatımı çok başarılı. Sözeli sevmeyen biri olarak severek dinledim.

Nurhan Bıdıkoğlu
Nurhan Bıdıkoğlu
02 Şubat 2019
5.0

Ders anlatımı ve örneklemeleriyle Sedat hocam dalında tek geçerim. Kendisini ve iientitüde verdiği dersleri takip edeceğiz. Şimdiden tekrar teşekkürler

Beytullah Bilgin
Beytullah Bilgin
17 Ocak 2019
5.0

Daha öncede online eğitim aldım ancak Sedat Hocam kadar paylaşımcı ve faydalı olmaya çalışanı görmedim. teşekkür ederiz hocam.

Burçak Sinem Eksert
10 Aralık 2018
5.0

Merhaba, sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimlerine katıldım. Sedat Hoca'nın güncel örnekleriyle ders daha da verimli oluyor. Eğitim süresi bittikten sonra da kendisinin derslerine girip dinlemek mümkün olsa keşke. Başarılar dilerim. Teşekkürler İstanbul İşletme Enstitüsü!

Gülşen Yegin
Gülşen Yegin
09 Aralık 2018
5.0

İstanbul İşletme Entitüsü'de dersine katıldım. Olumlu ve paylaşımcı kişiliği, konuya hakimiyeti, dersine verdiği önem, ders kurgusu mukemmel. Sanki eğitmen kimliğinden çok daha fazlası var. Bu eğitimleri Sedat Ateş'ten almakla kendimi şanslı hissediyorum.

Esin inanc
24 Ekim 2018
5.0

Dersleri cok akıcı, hic sıkılmadan dinleniyor. Ciddi bir emek vererek hazırladığı sunum slaytları var. Bildiklerini deneyimlerini hic çekinmeden detaylı bi sekilde anlatıyor. Herkesin katılmasını şiddetle tavsiye ederim.

Tural Rehimli
Tural Rehimli
14 Ekim 2018
5.0

Keşke Hocamız daha fazla eğitim verse. Çok iyi bir hoca

Taner İkis
TANER İKİS
31 Ağustos 2018
5.0

Tek kelimeyle harika, Sedat hocanın gerek konulara hakimiyeti gerekse biz öğrencilerle kurduğu iletişim süper. Bu eğitimi almakla kendimi çok şanslı hissettim ilk dersten itibaren resmen dier dersler için geri sayıma geçtim. Herkese öneririm kesinlikle.

Yasemin Yıldız
23 Temmuz 2018
5.0

Sedat bey , sosyal medya uzmanlığı eğitiminde ;özgün ve karmaşa içermeyen bir anlatımıyla çok yararlanabileceğiniz aynı zamanda hayatınızda kolaylık sağlayacak, not almış olmak için değil Öğrenmeyi öğreten bir eğitimcidir.Katılmanızı tavsiye ediyorum.

Tüm Yorumlar