İngilizce Ticari Yazışmalar


$6.15$17.69

5,0
3 Ratings
14 student enrol recently.

  Course content

 • 12 Videos
 • 1 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions
Türkçe
Subscription Duration: 365 Days

İngilizce Ticari Yazışmalar (Commercial Correspondence Export - Import Based & Business Mailing)

İngilizce ticari yazışmalarınızı geliştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz?

İngilizce Ticari Yazışmalar Eğitimi yazılı iletişimini daha etkili ve verimli hale getirmek isteyenler için hazırlanmış mükemmel bir kurstur. Uluslararası platformda müşteriler, tedarikçiler ve diğer profesyonellerle iletişim kurmanızı sağlayacak bilgileri içerir. Profesyonel ve uzman gözükmenin yanı sıra İngilizce dış ticaret faaliyetlerinizde açık ve anlaşılır mailleşmeleri yapmanızı sağlayacak bir eğitimdir.

Bu kurs alanında uzman eğitmen tarafından verilmektedir. İngilizce yazışmaları yapabilecek sektörel dil kalıplarını ne düzeyde olursanız olun öğreneceksiniz. Tecrübeli bir eğitmen olduğu için tam olarak en iyi şekilde yararlanabilmeniz için hazırlanmış bilgileri bu eğitimde öğreneceksiniz. Sadece bir ders aldıktan sonra bile farkı göreceğinizi garanti ediyoruz.

Hemen sayfadan kayıt olun ve bütçenize en uygun olan bu eğitime bugünden başlayın.

Dış Ticaret, günümüz ekonomik şartlarında ülkeler için büyük önem taşıyan faaliyetler bütünüdür. Her ülke bu faaliyetleri teşvik etmek için çalışmalar yapmakta ve projeler geliştirmektedir. Uluslararası platformda yaşanan kıyasıya rekabette güçlü bir aktör olmak ve pastadan aldığı payı büyütmek için bu projeler hayata geçirilmektedir. Dünya çapında yaşanılan teknolojik ve ekonomik gelişmeler sonrasında ülkeler arasındaki fiziki mesafelerin varlığı ortadan kalkmış ve Dış Ticaret ilişkileri bakımından her Pazar (Ülke) ulaşılabilir hale gelmiştir. Her ülke bu gelişmeleri takip ederek ekonomik açıdan güçlü olmayı ve Uluslararası platformda söz sahibi olmayı hedeflemektedir.

Uluslararası pazarlarda rekabetin arttığı, maliyetlerin yükseldiği ve yaşanılan ekonomik sıkıntıların derinleştiği günümüz şartlarında; Dış Ticaret faaliyetlerinde başarıya ulaşabilmek için özgün ve yenilikçi uygulamaları hayata geçirmek ülkeler ve firmalar adına büyük katkılar sağlayacaktır. İhracat ve İthalat faaliyetlerinden oluşan Dış Ticarette en önemli unsurlardan birisi de yazışmalardır. Farklı ülkelerden farklı kültür ve alışkanlıklara sahip olan iki firmanın ortak bir noktada buluşabilmesi için sade, düzgün, anlaşılabilir ve profesyonel formatlı bir yazışma süreci işlemlerin yürütülmesinde önemli katkılar sağlayacaktır.

İhracatçı firma olarak hareket ettiğimizde; kıyasıya rekabetin yaşandığı uluslararası platformda yeni ve sürekli katkılar sağlayacak bağlantılar bularak kendimizi, firmamızı ve ürünlerimizi en verimli bir şekilde anlatmamız gerekmektedir. İthalatçı olarak hareket edersek; yine bu ortamda maliyetler ve taleplerimiz doğrultusunda en verimli bağlantıyı bulup kendimizi ve taleplerimizi en sade şekilde ifade etmemiz gerekmektedir. Bu işlemler doğrultusunda başarılı bir Dış Ticaret süreci yürütmek için sade ve anlaşılır yazışmalar yapmalıyız. Biz de İngilizce Ticari Yazışmalar (Commercial Correspondence Export-Import Based&Business Mailing) eğitim programında; katılımcılarımıza yeniliklerin ve kıyasıya rekabetin yaşandığı uluslararası platformda kendilerini, firmalarını, ürünlerini ve taleplerini bağlantılarına en sade ve verimli bir şekilde anlatabilmeleri için yapılması gereken yazışma tekniklerini anlatacağız. 

İngilizce Ticari Yazışmalar (Commercial Correspondence Export-Import Based&Business Mailing) eğitiminde baştan sona yürütülecek olan yazışmaların etkili ve verimli bir şekilde yapılabilmesi sağlanacak. İşlemlerin verimli yürütülebilmesi için uygulanacak kriterlerin kapsamı ve incelikleri konusunda bilgiler verip uygulamalar yapacağız. Kurumsal kimlik, marka ve imaj unsurlarına uygun bir formatta yazışma taslaklarını paylaşacağız.

Bu eğitimin amacı; İhracat işlemlerinde faaliyet gösteren bir firma olarak bağlantılarımızla kurduğumuz ilişkilerin güçlendirilmesi, kurumsal imajımıza uygun bizi en iyi şekilde ifade edecek tanıtımların yapılması için Profesyonel İş Hayatında kabul gören teknikler hakkında bilgiler vermek. İthalat işlemleri açısından ele aldığımızda, taleplerimizi en iyi şekilde yansıtacak bilgiler vermek. Bu bilgileri paylaşırken gösterişli taslaklar kullanmak yerine bağlantılarımız nezdinde en sağlıklı sonuçlar verecek ipuçlarını paylaşmak ve tüm bu püf noktalarının uygulamalarını göstermektir. 
Uçtan uca başarılı bir Dış Ticaret süreci yürütmek, bağlantılarımızla kuracağımız ilişkileri sürdürülebilir kılmak adına özgün, güncel ve verimli yazışma teknikleri hakkında katılımcılarımızla bilgiler paylaşmaktır.

İngilizce Ticari Yazışmalar Eğitimine Kimler Katılmalıdır:

 • İhracat Yapan Firmalar
 • İthalat Yapan Firmalar
 • İhracat Hedefi Bulunan KOBİ sahipleri ve çalışanları
 • Global Şirket Çalışanları
 • Dış Ticarete İlgi Duyanlar
 • Dış Ticaret Alanında Kendini Geliştirmek İsteyenler
 • Uluslararası Kültürlerle Etkileşim Hedefi Olanlar
 • İşletme Sahipleri
 • Dış Ticarette Uzmanlaşmak İsteyen Satış Yöneticileri

İngilizce Ticari Yazışmalar eğitimine katılabilmek için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.
 • Aktif internet bağlantısı

What you will learn?

İngilizce Ticari Yazışmalar (Commercial Correspondence Export-Import Based&Business Mailing) eğitim programında hem İhracat hem de İthalat işlemlerinde baştan sona yapılacak olan yazışmaların nasıl yapılması gerektiği formatı konusunda bilgiler edineceksiniz. İki firma arasında yazışmalar nasıl başlayıp devam eder, tanıtımlar nasıl yapılır, niyet beyanlarının sunulması, siparişlerin alınması, gönderilmesi, ödemelerin tahsil edilmesi gibi tüm süreç hakkında yapılacak yazışmalar için yol haritasına sahip olacaksınız. Ders boyunca yapacağımız uygulamalarla interaktif bir yazışma sürecini yönetebileceksiniz.

Topics of Education

 • İş Mektubu Nasıl Yazılır? (Writing a Business Letter)
 • Şirket Tanıtımı (Company Introduction)
 • Bilgi Talepleri (Inquiries)
 • Teklif Mektubu (Offer Letter)
 • Pazarlık Aşaması (Bargain, Discount Requests)
 • Sipariş Onayı (Offer Confirmation)
 • Üretim ve Sevkiyat Hakkında Bilgilendirme (Notify of Production & Shipment)
 • Ödemeler ve Gümrük Bildirimleri (Payments & Customs Notification)
 • Gecikmeler, Şikayetler, Hatalar (Delays, Complaints, Mistakes) 
More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments All (3)
Course Rating 5,0
Derya Babacan
31 Aralık 2021
5.0

Dış Ticaret ve ihracat alanında çalışan herkesin alması gereken önemli bir eğitim. Gerçekten dolu dolu bir program. Hem İhracat hem de İthalat işlemlerinde yapacağınız tüm yazışmaların nasıl yapılması gerektiğini ele alacaksınız.

Buğra Yusufoğlu
26 Mayıs 2021
5.0

Online İngilizce Ticari Yazışmalar Eğitimi'ni dış ticaret alanıyla ilgilenen, kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum. Verimli geçen bir eğitim süreciydi ve iş hayatımda oldukça katkısını gördüm. Eğitmenimize çok teşekkür ederim.

Zeynep Kurt
14 Şubat 2021
5.0

Ethem hoca gerçekten bu işle de ilgili ve kendisi de ihracat yapmış biri olarak konuları gayet güzel bir şekilde anlatıyor.Özellikle konuyla ilgili tavsiyeleri işe yarar nitelikte. Katıldığım için pişman değilim katılacak olan arkadaşlara da tavsiye ederim. Sorulan sorulara kesinlikle cevap verir,ayrıca dersteki sunumları isterseniz mail adresinize gönderir. Ders içerisinde paylaşılan örnek PDF'ler özenle hazırlanmış bu yüzden teşekkür ederim. Şimdiden katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.