Gözde Engin

Eğitmen

Firmalarda altyapı ve üst yapı gruplarında çeşitli devlet ihaleleri ve özel projelerde uluslararası anlaşmalar, ihracat ürün satış, denetim ve kabul süreçleri, bayilik yapısının oluşturulması, finansal risk analizleri beraberinde iş birliklerinin oluşturulması hususunda görev almıştır.  Çalıştığı poziyonlar ve şirketler şunlardır: 

 • 2003 -2007 Profilo Telra Polonya Pazarından Sorumlu Satış Takım Lideri
 • 2008-2009 Simfer Markası ile bilinen Fer iç ve Dış Ticaret firmasında Satış Sonrası Hizmetler Müdürü 
 • 2009-2010 Balkan Teknik OOD – Bulgaristan Satış Müdürü 
 • 2010-2015 Dizayn Grup Altyapı İhracat Müdürü
 • 2015-2017 Erde International İhracat Müdürü

İhracatta pazar geliştirme, yeni pazarlara açılma, ekip ve proje yönetimi konularında başarılı ve yatırım geliştirici çalışmalarıyla tanınmıştır.

Gerçekleştirdiği Projelerden Bazıları;

 • Bulgaristan: Katı Atık Depolama Tesisi
 • Erbil/Irak: Çeşitli Kanalizasyon Sistemleri Projesi ve Yaşam alanları üst yapı projeleri
 • Basra/Irak: Altyapı Projeleri
 •  Azerbaycan: Hyundai Engineering Procurement and Construction Company - Azersu Altyapı Projesi
 • Kazakistan: İçme Suyu Projesi
 • Türkmenistan: Altyapı ve Üst Yapı Projeleri
 • Demokratik Kongo Cumhuriyeti: İlk İçme Suyu Projesi
 • Gana: İçme Suyu Projeleri

Fransa, İsviçre, Belçika, Almanya gibi Avrupa Merkezli dünya devi sayısız inşaat firmalarının Fas, Cezayir, Tunus gibi çeşitli Afrika Ülkelerindeki Devlet İhalelerinde ve Türk Exim Bank iş bilirliğinde geliştirilmiş birçok uluslararası inşaat projelerinin Altyapı ürünleri tedariki konusunda çalışmıştır.

2017 ‘den bugüne halen Fransa Merkezli Groupe Atlantic bünyesindeki Erensan firmasında başta Şili, Arjantin, Uruguay, Brezilya olmak üzere Latin Amerika Ülkeleri ve Avusturalya, Yeni Zelanda gibi okyanus ötesi ülkelerde Pazar geliştirme çalışmalarıyla ihracat departmanında görev almaktadır. 
18 yıllık ihracat hayatında 650 milyon dolardan fazla ihracatın gerçekleştirilmesini sağlayarak sürekli kendini geliştiren, yenileyen bakış açısıyla, satış birinciliklerine sahip olmuş ve yöneticisi olduğu bölgesel ekipleriyle birlikte projeler geliştirerek ülke ekonomisine kattığı değerler sayesinde de birçok ilklere imza atmıştır. 

İşini, disiplin ve çok yönlü değerlendirmeler ile yapma eğiliminde olan Gözde Engin, iş ve özel yaşantısını güven, etik değerler çerçevesindeki vizyonu ile sürdürmektedir. 
 

Evaluations(14)
Average Rating 5,0
Betül Nazlı
Betül Nazlı
19 Eylül 2021
5.0

Sadece verdiği slayttan okuyup geçmeyen örneklerle anlatım yapan. Olası risklere karşı sizi uyaran entellektüel birikimi olan oldukça tecrübeli bir eğitmen.

Eniz Gökçek
Eniz Gökçek
30 Mayıs 2021
5.0

Güzel ipuçları olan, eğlenceli, faydalı bir eğitim. Teşekkürler.

Elif Sarıçiçek
22 Mayıs 2021
5.0

Uluslararası Ticaret ve Lojistik son sınıf öğrencisiyim. İş hayatına girmeden önce benim için çok yararlı bir eğitim oldu. Örnekler vererek anlattığınız için çok daha iyi kavradım. Çok teşekkürler. :)

ULVİYYA MAMMADOVA
UVİYYA MAMMADOVA
17 Mayıs 2021
5.0

Hocam özgeçmişiniz süper. Tebrik ediyorum. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Güzel ders anlatımınız var. Çoğu şeyi sizden oğrenmek gurur verici bir şey.

Hüseyin Karaman
Hüseyin Karaman
04 Mart 2021
5.0

İlk fırsatta bende bu eğitime katılacagım...öz geçmişi muhteşem tebrikler Gözde Hanım.