Gözde Engin

  Eğitmen

  Firmalarda altyapı ve üst yapı gruplarında çeşitli devlet ihaleleri ve özel projelerde uluslararası anlaşmalar, ihracat ürün satış, denetim ve kabul süreçleri, bayilik yapısının oluşturulması, finansal risk analizleri beraberinde iş birliklerinin oluşturulması hususunda görev almıştır.  Çalıştığı poziyonlar ve şirketler şunlardır: 

  • 2003 -2007 Profilo Telra Polonya Pazarından Sorumlu Satış Takım Lideri
  • 2008-2009 Simfer Markası ile bilinen Fer iç ve Dış Ticaret firmasında Satış Sonrası Hizmetler Müdürü 
  • 2009-2010 Balkan Teknik OOD – Bulgaristan Satış Müdürü 
  • 2010-2015 Dizayn Grup Altyapı İhracat Müdürü
  • 2015-2017 Erde International İhracat Müdürü

  İhracatta pazar geliştirme, yeni pazarlara açılma, ekip ve proje yönetimi konularında başarılı ve yatırım geliştirici çalışmalarıyla tanınmıştır.

  Gerçekleştirdiği Projelerden Bazıları;

  • Bulgaristan: Katı Atık Depolama Tesisi
  • Erbil/Irak: Çeşitli Kanalizasyon Sistemleri Projesi ve Yaşam alanları üst yapı projeleri
  • Basra/Irak: Altyapı Projeleri
  •  Azerbaycan: Hyundai Engineering Procurement and Construction Company - Azersu Altyapı Projesi
  • Kazakistan: İçme Suyu Projesi
  • Türkmenistan: Altyapı ve Üst Yapı Projeleri
  • Demokratik Kongo Cumhuriyeti: İlk İçme Suyu Projesi
  • Gana: İçme Suyu Projeleri

  Fransa, İsviçre, Belçika, Almanya gibi Avrupa Merkezli dünya devi sayısız inşaat firmalarının Fas, Cezayir, Tunus gibi çeşitli Afrika Ülkelerindeki Devlet İhalelerinde ve Türk Exim Bank iş bilirliğinde geliştirilmiş birçok uluslararası inşaat projelerinin Altyapı ürünleri tedariki konusunda çalışmıştır.

  2017 ‘den bugüne halen Fransa Merkezli Groupe Atlantic bünyesindeki Erensan firmasında başta Şili, Arjantin, Uruguay, Brezilya olmak üzere Latin Amerika Ülkeleri ve Avusturalya, Yeni Zelanda gibi okyanus ötesi ülkelerde Pazar geliştirme çalışmalarıyla ihracat departmanında görev almaktadır. 
  18 yıllık ihracat hayatında 650 milyon dolardan fazla ihracatın gerçekleştirilmesini sağlayarak sürekli kendini geliştiren, yenileyen bakış açısıyla, satış birinciliklerine sahip olmuş ve yöneticisi olduğu bölgesel ekipleriyle birlikte projeler geliştirerek ülke ekonomisine kattığı değerler sayesinde de birçok ilklere imza atmıştır. 

  İşini, disiplin ve çok yönlü değerlendirmeler ile yapma eğiliminde olan Gözde Engin, iş ve özel yaşantısını güven, etik değerler çerçevesindeki vizyonu ile sürdürmektedir. 
   

  Değerlendirmeler(6)
  Ortalama Değerlendirme 5,0

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Sevilay Duman
  27 Aralık 2020
  5.0

  Daha iş yaşantısına girmeden staj olarak edindiğim bilgilere akıcı ve anlaşılır anlatımıyla akılda kalıcı hale getirip daha da ilgimi arttırdığı söylenebilir. Faydalı bir kurs oldu. Teşekkürler.

  Sümeyye Damar
  18 Aralık 2020
  5.0

  Doğrudan ya da dolaylı olarak ihracat ile ilgilenenlere herkese tavsiye edebileceğim, gerçekten faydalı bilgiler içeren, Gözde hocanın güzel, anlaşılabilir anlatımını sıkılmadan dinleyebileceğiz bir kurs olmuştur. Teşekkür ederim.

  Sıla Okyay
  Sıla Okyay
  17 Aralık 2020
  5.0

  İhracat, ticaret alanlarında hiç bir bilgim olmadan Gözde Hanım'ın kursuna katıldım ve bu alanda ilk önce kendisine denk gelmem benim için çok iyi bir fırsat oldu. Akıcı bir anlatıma var ve konuları örneklendirerek anlatıyor bunun yanı sıra tavsiyelerde bulunuyor. Verdiği bilgilerden çok teşekkür ediyorum kendisine ve bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız eğitimine katılmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

  Hayri özsaraç
  09 Aralık 2020
  5.0

  Bilgisini aktarmadaki mahareti hepimizi etkilemiştir. Kendisine hem teşekkür eder hem başarılarının devamını dileriz.

  Cenk Karakas
  Cenk Karakas
  04 Aralık 2020
  5.0

  Gözde hanım konuyu anlaşılabilir ve güncel bilgiler ile aktarmakta ayrıca paylaştığı internet siteleri vasıtasıyla nasıl ürün ve pazar araştırması yapılır uygulamalı olarakta izah etmekte. Emeğiniz ve verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler.