AnasayfaBlogEvde Online Eğitim Keyfi
Online Eğitim

Evde Online Eğitim Keyfi

29 Ekim 2019
Evde Online Eğitim Keyfi

Yüksek lisans eğitimine başlayana kadar online eğitim ile ilgili pek bir bilgim yoktu. O zamanlar yaptığım iş gereği sürekli seyahate çıkıyor geç saatlere kadar çalışıyordum. Bir yandan da yüksek lisans eğitimi almak istiyordum. 

Online Eğitim Keşfi

Online eğitim bana çalışırken yüksek lisans eğitimi alma fırsatı verdi. Başlarda online eğitimle ilgili kafamda soru işaretleri vardı. Evet teknoloji epey gelişti. Yine de örgün öğretim kadar sağlıklı bir eğitim olabilir mi eğitmenlere istediğim zaman ulaşabilir miyim diye düşünüyordum. 

İstanbul İşletme Enstitüsü’nde uzman eğitmenlere ulaşmakta hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sorduğum her soruya cevap aldım. Mesajlarıma, maillerime en kısa sürede dönüş aldım ve örgün öğretimden daha verimli bir eğitim süreci geçirdim. 

Online Eğitim Nedir? 

Online eğitim internet üzerinden gerçekleştirilen eğitimdir. Bilgisayar, cep telefonu, tablet kullanarak sisteme giriş yaparak istediğiniz eğitimi alabileceğiniz bir sistem. Eğitimler, alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Canlı derslerde derslere katılabilir, eğitmene sorular sorabilirsiniz. 

Online eğitimde derse yetişmek zorunda kalmadan plan yapabilirsiniz. Kaçırdığınız dersin videolarını dilediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Üstelik online eğitimi evinizin konforunda, pijamanızla ve elinizde bir fincan çay ya da kahve ile yapabilirsiniz. Eğitimin sonunda başarılı olduğunuz takdirde de diploma ya da sertifika alabilirsiniz.

Online Eğitimin Faydası Nedir?

Online eğitimin önemi büyüktür. Bu online sistem sayesinde daha fazla insan eğitim alma şansına sahip oluyor. İşi nedeniyle eğitimini tamamlayamayan ya da kendini geliştirmek isteyen her insan için online eğitim çok büyük bir fırsat. Özellikle dilediğiniz her alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Ben işletme mezunuyum. Türkiye’de benim gibi işletme mezunu çok insan var. Benim iyi bir kariyere sahip olabilmem için diğer işletme mezunlarından farklı olmam gerek. Bunu da kişisel gelişimle veya farklı eğitimlerle sağlayabilirim. Bilişim alanında yüksek lisans yapmış olmam benim için bir artı oldu. Yani online eğitim sayesinde aldığım ya da alacağım her eğitim benim diğer işletme mezunlarından farklı olmamı sağlayacak.

Kaliteli Online Eğitim Kurumu

Online eğitimin hayatımıza katkısı çok büyük olsa da önümüze bazı sıkıntılar çıkabilir. Böyle bir eğitim biçimi için öncelikle alt yapının çok sağlam olması ve eğitimcilerin özenle seçilmesi gereklidir. Eğitimciler öğrencilerin dikkatini canlı tutmalıdır. Online eğitim veren kurumun destek masası ise kullanıcılardan gelen sorunlara en kısa sürede çözüm bulmalı ve kullanıcıya dönüş yapmalıdır. 

En iyi online eğitim hangi kurumdan alınır?

Bu konuda en iyi yardım alabileceğiniz yer İstanbul İşletme Enstitüsü. Uzman eğitmenler ile verilen iienstitu ücretsiz sertifika programları sayesinde canlı ders daha keyifli hale geliyor. Çok sayıda ücretsiz eğitimler mevcut. Ücretli olan uzun dersler de çok makul fiyatlarda.

Bu arada kullanıcının internet bağlantısı güçlü değil ve bağlantıda kopmalar yaşıyorsa kullanıcı canlı derse devam edemeyecektir. Ama siz gereken ekipmanlara sahipseniz, internet bağlantınız da yeterliyse kendinizi geliştirmek istediğiniz alanı seçip online eğitimin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. 

Yazar: Merve Özcan

canlı ders iienstitukişisel gelişim online eğitim sertifika ücretsiz sertifika programları
Konuk Yazar
Konuk Yazar
Blog Yazarı

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Online Eğitim Nedir?
Online Eğitim

Online Eğitim Nedir?

16 Mart 2018
Online Eğitimin Tarihçesi
Online Eğitim

Online Eğitimin Tarihçesi

02 Mayıs 2019