AnasayfaOnline EğitimlerToplam Kalite Yönetimi Eğitimi
255 Online
7.083 Öğrenci

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi

Toplam Kalite Yönetimi ile mümkün olan en yüksek kaliteyi nasıl elde edeceğinizi öğrenin.
5
(4)

Toplam Kalite Yönetimi hakkında bilgi edinmek ve sertifika sahibi olmak ister misiniz?

Toplam Kalite Yönetimi (TKY), müşteri memnuniyetine odaklanarak ürün ve hizmetleri iyileştirme sürecini kapsar. İşletmeler müşteri ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için kalite süreçlerini doğru bir şekilde sürdürmelidir. İşinizi geliştirmenin ve bu alanda uzmanlaşmak istiyorsanız, TKY kursu ile bunun nasıl yapıldığını edinilen bilgiler arasındadır.

TKY eğitiminde TKY araçları hakkında bilgiler verilecek. Bu araçları herhangi bir endüstri alanında kullanabilirsiniz. Bunlar sadece üretim şirketleriyle de sınırlı değil! Toplam Kalite Yönetimi eğitimini tamamladığınızda artan verimlilikle ve yüksek müşteri memnuniyeti tüm işletme süreçlerin ideal düzeyde yürütülmesi hakkında bilgi sahibi olacak ve eğitimin sonunda yapılan sertifika sınavından başarılı olursanız sertifikanızı alabileceksiniz.

Bugün hemen katılın ve öğrenmeye başlayın!

Belirli bir ürünün kalitesi, kalite yönetimi ve kalite güvencesi ile belirlenir. Kalite yönetimi üretimin tüm aşamalarında bir ürünün veya hizmetin tam kalite ile ortaya çıkmasını sağlamak için kullanılır. Kaliteli araçların ve kaliteli kaynakların uygulandığı bir süreci kapsamaktadır. Tasarımdan Ar-Ge’ye, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada Toplam Kalite Yönetimi uygulanır.
Bir ürünün müşterilerin beklentilerini karşılaması için kalite, fiyat ve performans açısından ele alınması gerekir. Üst yönetimin taahhüdü olmadan yüksek kalite elde edilemez. Böyle bir taahhüt olmadan Toplam Kalite Yönetimi süreçlere entegre edilemez ve başarılı olamaz.

Toplam Kalite Yönetimi şu şekilde tanımlanmıştır; yaptığınız şeyin mümkün olan en iyi kalitede üretilmesi için gereken her şeyi yapmak. TKY şu kavramlar etrafında gelişmiştir;

 • Her çalışan iyi kalitenin yerine getirilmesinden sorumludur.

 • Kaliteyi öncelik haline getirmek.

 • Kaliteyi bir yaşam tarzı olarak benimsemek,

 • Denetim ve kalite çemberini oluşturmak.

 • İsrafı en düşük seviyede tutmak.

Kalite yönetiminde ana hedeflerden biri kaliteyi iyileştirerek hata sayısını azaltmaktır. Kalitenin birçok boyutu vardır. Fiyat, performans, dayanıklılık ve güvenilirlik. Bir ürün veya hizmetten ne kadar çok üretirsek, kalitesi ve dolayısıyla maliyeti o kadar yüksek olur. Bu noktada Toplam Kalite Yönetimi müşterilerin gereksinimlerini uygun bir fiyata karşılamak, hız ve güvenilirlik gibi tüm süreçleri kapsar. Bunun doğrultusunda müşteri memnuniyetini sağlar. Anahtar faaliyetler sürekli öğrenme-gelişme, kalite güvencesi ve kalite iyileştirmeleridir.

Online eğitim için ihtiyacınız olan şeyler

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar.

 • Aktif internet bağlantısı

Toplam Kalite Yönetimi Eğitimine Kimler Katılmalıdır?

 • Mühendislik alanları (Endüstri, Üretim, Sistem), İşletme, Bilgi Güvenliği alanından mezun olanlar,

 • Kalite Yönetimi alanında bilgi edinmek isteyenler,

 • Kalite konusunda farkındalığını arttırmak isteyenler,

 • Hizmet ya da Üretim sektöründe her alanda/seviyede çalışanlar,

 • Üretim ve Kalite departmanlarında çalışacaklar,

 • Üretimi, üretim yönetimini ilgilendiren mühendislik alanlarında kariyer hedefleyenler,

 • Toplam Kalite Yönetimi (TKY) hakkında bilgi edinmek isteyenler,

 • Müşteri memnuniyeti ve kaliteli ürün/hizmet üretimi süreçlerine hakim olmak isteyenler.

Devamını göster
Bir kadın kameranın önünde durmuş, ışıl ışıl gülümsemektedir. Üzerinde uzun kollu beyaz bir gömlek var ve kumaşın üzerinde küçük siyah noktalardan oluşan basit bir desen bulunuyor. Koyu renk saçları arkaya doğru düşük bir at kuyruğu şeklinde toplanmış ve bir çift küçük halka küpe takmış. Yüzü ışıkla aydınlanmış, sıcak ifadesini ve gözlerindeki pırıltıyı vurguluyor. Dudakları hafifçe ayrılmış ve inci gibi beyaz dişlerini ortaya çıkarıyor. Rahat ve memnun görünüyor, neşe ve mutluluğun mükemmel bir temsili.
01102
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları6
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
01/06/2024
Sertifika Sınavı
08/06/2024
Sertifika Sınavı
15/06/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.