AnasayfaOnline EğitimlerProblem Çözme Teknikleri Eğitimi
220 Online
5.292 Öğrenci

Problem Çözme Teknikleri Eğitimi

Problem çözme teknikleri eğitimi ile sorunların üstesinden gelecek teknikleri ve çözüm yollarını uzmanından öğrenin. Problemleri erkenden belirleyin, kişisel motivasyonunuzu arttırın.
5
(2)

Sorunları çözebilmek hem kişisel hem de profesyonel yaşamda kritik bir beceridir. İster küçük bir aksilik, ister büyük bir krizle uğraşıyor olun, sorunları etkili bir şekilde çözebilmek her şeyi değiştirebilir. Bu yüzden problem çözme teknikleri eğitimi çok önemlidir. Sorunları tanımlamanın ve çözmenin en etkili yollarını öğrenerek, hayatın önünüze çıkardığı her şeyle başa çıkmak için daha donanımlı olacaksınız. Ve öğreneceğiniz teknikler hem kişisel hem de profesyonel durumlara kolaylıkla uygulanabilir olduğundan, bunları hemen uygulamaya başlayabileceksiniz. Bu nedenle, problem çözmede daha iyi olmak istiyorsanız, problem çözme teknikleri eğitimi başlamak için mükemmel bir yoldur.

Bir sorunu çözmeye çalışırken ve doğru çözümü bulamıyor gibi göründüğünüzde sinir bozucu olabilir. Her şeyi denemiş gibi hissedebilirsiniz, ancak hiçbir şey işe yaramıyor gibi görünüyor. Neyse ki, her seferinde doğru çözümü bulmanıza yardımcı olabilecek bazı teknikler var. Problem Çözme Teknikleri Eğitimimiz ile, durumunuz için en iyi kararı verebilmeniz için seçenekleri sistematik olarak nasıl belirleyip değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Ayrıca bariz bir çözümü olmayan zor problemlerle nasıl başa çıkacağınızı da öğreneceksiniz.

Basit bir dille anlatamıyorsan, yeterince anlamamışsın demektir.

Albert Einstein

Günümüz dünyası her gün çözülmeyi bekleyen ve sürekli artan sayısız sorunlardan oluşmaktadır. Gelişen teknoloji, birçok neslin aynı anda iş dünyasına katılması, globalleşen dünya ve artan nüfus sayısının etkilemediği iş sektörü nerdeyse yok gibidir. Yaşadığımız sorunlar artık daha kronik, tekrar eden, birçok nedenden etkilenen ve çözümü giderek zorlaşan bir yapıya bürünmüştür. Piyasanın değişmesi, artan rekabet ve müşteri beklentilerinin de değişmesi ile sorunlara aranan çözümler artık her zamankinden çok daha önemli olmaktadır.

Sistem düşüncesinin bu sorunumuza kattığı yeni bakış açıları ile artık elimizde yöntemler var. Öncelikle otomotivde kullanılan bu yöntemler kendini ispat etti ve birçok sektörde yıllardır yaygın şekilde kullanılmaya başlandı. 

Albert Einstein’dan alıntıladığımız gibi, amacımız en basit bir dille, herkesin anlayabileceği ve uygulayabileceği şekilde bu teknikleri öğretmek ve uygulamalar ile pekiştirmektir.

Problem Çözme Teknikleri Eğitimine Kimler katılmalıdır?

Problem Çözme Teknikleri Eğitimi hayatın her kesiminden bireyler için faydalıdır. Öğrencilerden profesyonellere, evde oturan annelerden işletme sahiplerine kadar bu eğitim, sorunları daha iyi çözmeyi öğrenmek isteyen herkese yardımcı olabilir.

Eğitim, günlük olarak karşılaştığınız farklı sorun türlerini nasıl tanımlayacağınızı öğrenmekle başlar. Farklı türdeki sorunları nasıl sınıflandıracağınızı ve ayıracağınızı öğrendikten sonra, bunları daha etkili bir şekilde çözmek için çalışmaya başlayabilirsiniz. Çeşitli beyin fırtınası teknikleri ve Victoria Boyd'un problem çözerken hem sol beyin hem de sağ beyin düşünmeyi nasıl kullanacağını öğreneceksiniz. Ayrıca en karmaşık problemleri bile çözmek için analitik yöntemler öğreneceksiniz.

  • Çalıştığı firmadaki problemlere çözüm arayan profesyoneller

  • Bulduğu çözümlerden sonra hala hataların tekrar ettiğini gören iş liderleri

  • Basit ve ileri seviye problem çözme tekniklerini öğrenmek isteyenler

  • TOYOTA bakışıyla problem çözme yaklaşımını merak edenler

Devamını göster
Problem Çözme Teknikleri Eğitimi
209750
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları4
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
11/03/2023
Sertifika Sınavı
18/03/2023
Sertifika Sınavı
11/03/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.